Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Therbolt Realty and New Management  (Przeczytany 1496 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Therbolt Realty and New Management
« dnia: Lipca 27, 2012, 10:34:51 pm »

Therbold Realty

Master: unique location.
Locations cost you 1 less blood or pool.

New Management

Action

Do not replace until the end of this action.
(D) Take control of a location that is free or costs 1 blood or pool.


Pytanie: czy sprawdzając koszt lokacji będącej potencjalnym celem NM bierze się pod uwagę promocję związaną z użyciem TR? Znaczy się mogę komuś zwinąć Hunting Ground czy nie mogę? Intuicja podpowiada mi, że nie, bo użyty czas Simple Present sugeruje że chodzi o generalną cenę lokacji o danej nazwie. Podejrzewam, że gdyby chodziło o cenę zapłaconą za ten konkretny egzemplarz przy wystawianiu to by zamiast "is" było "was" i zamiast "costs" było "cost". No ale to tylko mojaintuicja - a co ona tam wie.

Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 27, 2012, 11:00:08 pm »

Najwyraźniej coś jednak wie, bo tym razem intuicja ciebie nie zmyliła. Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli kontrolujesz Therbold Realty, targetowany Hunting Ground kosztuje 2. Mógłbyś, za to, zawinąć Hunting Ground graczowi, który kontroluje Therbold Realty. Koszt takiego Groundu wynosi 1.
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 27, 2012, 11:11:33 pm »

Najwyraźniej coś jednak wie, bo tym razem intuicja ciebie nie zmyliła. Jest dokładnie tak jak piszesz. Jeśli kontrolujesz Therbold Realty, targetowany Hunting Ground kosztuje 2. Mógłbyś, za to, zawinąć Hunting Ground graczowi, który kontroluje Therbold Realty. Koszt takiego Groundu wynosi 1.

Dzięki serdeczne!

Wyznam w tajemnicy, że pierwszy wariant nie przyszedł mi nawet do głowy - chodziło mi o wariant 2. No i się okazało, że jednak moja intuicja nic nie jest warta... Ale za to dzięki nieprecyzyjnie sformułowanemu pytaniu uzyskałem rozwiązanie problemu, który prędzej czy później znowu by się pojawił.

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 28, 2012, 01:47:32 am »

nie do końca jest tak, jak napisał slave. jeśli zwijasz komuś lokację i ta lokacja kosztuje 2 (np. hunting ground), to jest to zawsze jej bazowy koszt. fakt że właściciel danej karty miał Therbold i obniżył sobie koszt nic nie zmienia, przy sprawdzaniu kosztu zawsze bierzesz pod uwagę koszt bazowy. to samo tyczy się ally zrekrutowanych przy pomocy charyzmy.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 28, 2012, 09:06:16 am »

Ja się tylko zastanawiam kiedy wreszcie uczeni w piśmie przestaną podważać SLavowe rulingi.
Może niech ogarną zasady głosowania najpierw.

Therbolt Realty and New Management
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 28, 2012, 09:25:03 am »

nie do końca jest tak, jak napisał slave. jeśli zwijasz komuś lokację i ta lokacja kosztuje 2 (np. hunting ground), to jest to zawsze jej bazowy koszt. fakt że właściciel danej karty miał Therbold i obniżył sobie koszt nic nie zmienia, przy sprawdzaniu kosztu zawsze bierzesz pod uwagę koszt bazowy. to samo tyczy się ally zrekrutowanych przy pomocy charyzmy.

No to mam dwie sprzeczne opinie dwóch doświadczonych graczy. Szukałem wprawdzie rulingów, ale jakoś nie udało mi się znaleźć...
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 28, 2012, 09:28:56 am »

Ja się tylko zastanawiam kiedy wreszcie uczeni w piśmie przestaną podważać SLavowe rulingi.
Może niech ogarną zasady głosowania najpierw.

Therbolt Realty and New Management


O, początkowo nie zauważyłem że to był link. Najwyraźniej jestem w kiepskiej formie (a może to moja normalna forma tylkowstyd mi się przyznać?)

Jeszcze raz dziękuję
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 28, 2012, 10:22:54 am »


Therbolt Realty and New Management

 :lol: :lol: :lol: Kolejny cudowny rodzynek. Pewnie jak by było napisane "Printed Cost" na New Management to już nie byłoby tak słodko przy jej zagrywaniu. :lol:
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Therbolt Realty and New Management
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 28, 2012, 01:24:14 pm »


Therbolt Realty and New Management

 :lol: :lol: :lol: Kolejny cudowny rodzynek. Pewnie jak by było napisane "Printed Cost" na New Management to już nie byłoby tak słodko przy jej zagrywaniu. :lol:

zaiste, grubo :D to ja się kajam w takim razie, Slave miał rację. kolejny przykład kiedy logika zawodzi :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired