Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowy dodatek DANSE MACABRE  (Przeczytany 10530 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 20, 2012, 07:38:02 pm »

gorszy niz hunterzy nie bedzie. a z hunterami jakos zyjemy. Osobiscie jestem nastawiony raczej pozytywnie
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 20, 2012, 07:42:41 pm »

Dla mnie jest to jasne - dodatek wychodzi i miesac pozniej mozna juz grac...
Jak ktos zabroni grac tymi kartami, to pozniej moga byc tylko kwasy - to juz lepiej sobie po dzentelmensku uzgodnic, ze tym nie gramy i juz...



własnie, możemy się umówić ale nikomu nie możemy zabronic...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 20, 2012, 07:48:51 pm »

Ja nim grać nie mam zamiaru, choć te dwa arty całkiem niezłe. Póki mamy nadzieję na ożywienie oficjalnego rankingu VTES, to musimy się pogodzić z tym, iż ktoś będzie ten pomysł chciał stestować, bo wszystkie sankcjonowane turnieje muszą uwzględniać to dziwadło. Ale jak już stanie się jasne, oby nie, że VEKN nie podoła prowadzeniu rankingu, to nie będzie nam już zależało na sankcjonowaniu turniejów odbywających się w ramach Polskiej Ligi VTES. Będziemy mieli własny ranking. Albo, być może, iż powstanie coś nowego. Wtedy możemy ustalić, iż karty te będą U NAS nielegalne.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 20, 2012, 09:15:45 pm »

mozemy tak zrobic, tylko po co? tak dlugo jak vekn bedzie glownym organizacja graczy vtesa, te karty beda legalne na turniejach w innych krajach, w tym na turniejach typu EC. Nikt nie zmusza nas zeby nimi grac, ale ich zakazywanie bedzie sie rownolo graniem casualowym na podstawie tzw. zasad domowych (house rules). Rownie dobrze moglibysmy uznac ze gramy z limitem kart, banujemy sobie czesc kart, itp. Jesli chcemy byc czescia ogolnoswiatowego vtesa (a zakladam ze tak), a nie tylko grac sobie we wlasnym towarzystwie, to IMO jedyna sensowna opcja jest potraktowanie tego dodatku jak kazdego innego
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 21, 2012, 06:32:03 am »

dlatego nic nikomu nie bedziemy zakazywac. luz.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 21, 2012, 08:49:46 am »

No właśnie dla mnie jasne było, że nie będzie można grać tymi wirtualnymi kartami na turniejach. Z przyczyn logicznych. Skoro VEKN jest we VtES następcą poprzedniego wydawcy i tworzy w pełni legalny dodatek, który jest traktowany dokładnie tak samo jak poprzednie dodatki (a taką pozycję przyjmuję), to przecież nie można w świetle turniejowych zasad wydrukować sobie kartonika z Danse Macabre i grać nim legalnie na turnieju. Tak jak nie można sobie wydrukować Enkil Coga i grać nim legalnie na turnieju.

Albo VEKN wyda na tekturkach Danse Macabre i wtedy bez żadnych oporów będę go oglądał na stole (albo i grał, jak będzie przydatny) albo zmieni zasady turniejowe odnośnie proksów. W chwili obecnej wydaje mi się, że wirtualne karty nie pasują do regulaminu turniejowego.

EDIT: literówki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2012, 08:51:58 am wysłana przez wenanty »
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 21, 2012, 09:13:13 am »

To zrobia wyjatek i napisza, ze zakaz grania proxy nie dotyczy Danse Macabre...
Ja swoja droga bym sie szalu nie spiodziewal, wiec i podniecac sie nie ma co ;)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 21, 2012, 09:28:05 am »

To zrobia wyjatek i napisza, ze zakaz grania proxy nie dotyczy Danse Macabre...
Ja swoja droga bym sie szalu nie spiodziewal, wiec i podniecac sie nie ma co ;)
No kurde, zrobią wyjątek i napiszą? Gdzie niby - na ścianie damskiego kibla :lol: ? Zasady turniejowe to jednak nie jest coś, co się modyfikuje ad hoc. Z tego co widzę ostatnia zmiana V:EKN Tournament Rules jest z marca 2012, a definicja proksa nadal jest taka jak dawniej i zawiera wording "any card that is not genuinely produced by the game's manufacturer". W marcu 2012 to już chyba dawno wiedzieli jak chcą wydawać Danse Macabre. Z tego wnioskuję, że nie jest to dodatek przeznaczony od razu po wirtualnej premierze do grania na turniejach, a najpierw do otwartych testów dla całego środowiska.

Może by szanowny NC zapytał oficjalnie w odpowiednim miejscu, czy DM ma być od początku przeznaczony na turnieje, tylko gurusi z VEKN za bardzo zajęli się DesignTeamGate i zapomnieli zmodyfikować turniejowe zasady? Czy może jednak to działanie celowe i dodatek nie będzie od premiery przeznaczony na turnieje, a dopiero po weryfikacji szerokiej publiki zostanie podjęta decyzja o ewentualnej zmianie Tournament Rules? Bo ja bym jednak chciał znać oficjalne stanowisko, a nie wyniki ssania paluchów kumpli z forum :D
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 21, 2012, 09:56:02 am »

wedlug mojej wiedzy DM ma byc normalnym dodatkiem, bedzie cakowicie legalny na turniejach sankcjonowanych przez VEKN. Taka informacje byla juz przekazywana pod koniec zeszlego roku. Przypuszczam, ze w momencie wypuszczenia dodatku zasady turniejowe zostana lekko zmodyfikowane (np. poprzez usuniecie z definicji proxa odwolania do producenta gry).
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 21, 2012, 10:24:57 am »

to generalnie jest śliski temat (tak jak wspomniał wenanty) ale jak mówiłem - póki co wszelka opozycja jest pacyfikowana na forum vekn, i jak np. ktoś pisze, że drukowanie sobie kart jest z dupy, to raptem staje się wrogiem publicznym jedynie słusznej myśli :)

dla mnie problem jest taki, że nie traktuję vekna jako żadnego autorytetu (a już szczególnie po akcjach we wspomnianym DesignTeamGate). ale to ja, każdy ma swoje zdanie.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 21, 2012, 10:50:49 am »

Dla mnie proxy na turniejach to rowniez lipa, ale skoro nie ma na dzien dzisiejszy innej opcji, a dodatkowo czesc ludzi bedzie tym grala, to nie widze powodu zeby tez nie grac ;). Jesli jakies karty beda akurat sie nadawaly do gry - czemu nie?

CO innego, ze ten caly VEKN to jakas parodia. Od dwoch lat nie potrafia zrobic interfejsu, ktory by automatycznie wczytywal archony... Andrzej zrobil to w tydzien, a oni maja tam kilka osob, ktore ogarniaja programowanie. Wiem, bo z przynajmniej trzema rozmawialem w Paryzu... Zamiast robic ten dodatek powinni sie skupic na poprawieniu tego co bylo na stronie WW, a pozniej myslec nad kartami.

Inne sprawa jest taka, ze w tej chwili podczas turniejow praktycznie 80% orgow ma dostep do neta, wiec mozn by sie pokusic o zrobienie Archona dedykowanegpo pod przegladarke, wtedy wszystko by bylo cacy. Nie mowie juz o takich rozwiazaniach jakie sa w MtG, gdzie po turnieju mozna zrobic natychmiast upload wynikow i po sprawie.

@Santh - challange accepted ??
Moze jako magisterke bys cos takiego w Javie/C++/whatever napisal ?  :twisted:
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 21, 2012, 11:17:20 am »

No to luz. Czekam w takim razie z niecierpliwością na DM, a konkretnie na aferę z rulsami. Jak nie będą zmienione, będę albo żądał DQ jak zobaczę na stole proksa (a po odrzuceniu protestu przez sędziego trollował vekn.net i szukał "sprawiedliwości") albo będę jeździł na turnieje z całkowicie proksowanymi deckami, narysowanymi kredkami świecowymi na papierze w kratkę (łapał DQ, trollował vekn.net, itd.) - jeszcze nie zdecydowałem, które podejście da mi więcej funu :wink:
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 21, 2012, 12:29:18 pm »

to co zico mowi, to zaden problem kazdy glupi kto siedzi w php, .net czy w/e to zrobi, ale mi sie nie chce :D jestem tylko leniwym chlopkiem :P a to na magisterke to za proste :D na zaliczenie przedmiotu TI ledwoby starczylo ;)

a co do magica, tam to turnieje sa skomplikowane jak konstrukcja cepa, na liczydle mozna umiescic wyniki wyslac mms'a i napisac program do rozpoznawania zdjec i tez by rychcilo i wcale nie byloby bardziej skomplikowane od archona ;)
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 21, 2012, 03:03:00 pm »

Żeby było jasne bo coś chybha przegapiłem :)

1. Proxy nie będą dozwolone (nigdy nie miały być)

2. Dodatek tworzony przez VEKN (karty) nie jest traktowany jak proxy, to oficjalny dodatek stworzony przez (owszem) fanów ale póki VEKN jest naszym matecznikiem póty musimy respektować ich postanowienia.

Co innego kwestia grania tymi kartonikami. Jak już gdzieś wspomniałem wystarczy że nieformalnie przyjmiemy, że nie gramy tym dodatkiem na turniejach chyba, że ktoś bardzo chce. tego nie możemy zabronić. Tyle
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Nowy dodatek DANSE MACABRE
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 21, 2012, 03:17:55 pm »

Na moje to ten dodatek będzie tylko wypełnieniem luki jaką pozostawiono po śmierci gry, tzn. że wampiry z grup 5-6 dostaną nowych kolegów, a polityka na sabbacie dostanie "coś" dzięki czemu stanie się bardziej atrakcyjna. Moje odczucia pomimo tego i tak są mieszane, jakoś nie widzi mi się gra kartami wyplutymi z własnej drukarki :)

Co innego kwestia grania tymi kartonikami. Jak już gdzieś wspomniałem wystarczy że nieformalnie przyjmiemy, że nie gramy tym dodatkiem na turniejach chyba, że ktoś bardzo chce. tego nie możemy zabronić. Tyle
Zawsze można zrobić głosowanie :lol:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "