Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final  (Przeczytany 1345 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« dnia: Sierpnia 27, 2012, 09:32:13 am »

Maeglin prosił o spisy talii finałowych, więc wrzucam.
Toolbox na tzi oparty głównie na polityce. Mój stary deczor przerobiony po wyjściu Mind of the Wilds. Jak większość toolboxow, nie oustuje jakoś bardo szybko, ale z drugiej strony cięzko go ubic. Większość graczy nie wie czego się po nim spodziewać, co na początku daje pewną przewagę. W Krakowie pilotował go Mirumo.

Crypt: (12 cards, Min: 9, Max: 38, Avg: 6,66)
---------------------------------------------
  1  Christine Boscacci                 dom vic        2  Pander
  1  Horatio                            vic            2  Tzimisce
  1  John Paleologus                    pot ANI AUS CEL VIC9  Tzimisce
  2  Lambach                            ANI AUS DOM pre VIC10 Tzimisce
  1  Lolita Houston                     aus VIC        4  Tzimisce
  2  Meshenka                           ANI AUS VIC    8  Tzimisce
  1  Olga Triminov                      vic            1  Pander
  1  Sascha Vykos                       ani dom AUS THA VIC8  Tzimisce
  1  Stravinsky                         ANI AUS pot VIC9  Tzimisce
  1  Velya                              for ANI AUS PRE VIC9  Tzimisce

Library: (77 cards)
-------------------
Master (16 cards)
  1  Black Forest Base
  1  Coven, The
  2  Dreams of the Sphinx
  1  Giant`s Blood
  1  Lilith's Blessing
  1  Pentex Subversion
  2  Powerbase: Madrid
  2  Rotschreck
  5  Villein

Action (1 cards)
  1  Abbot

Action Modifier (11 cards)
  6  Changeling
  5  Mind of the Wilds

Political Action (11 cards)
  1  Ancient Influence
  2  Banishment
  6  Kine Resources Contested
  1  Neonate Breach
  1  Political Stranglehold

Reaction (15 cards)
  5  Eyes of Argus
  2  My Enemy`s Enemy
  2  On the Qui Vive
  2  Sense the Savage Way
  4  Telepathic Misdirection

Combat (14 cards)
  2  Amaranth
  5  Breath of the Dragon
  7  Chiropteran Marauder

Ally (2 cards)
  1  Carlton Van Wyk (Hunter)
  1  Mylan Horseed (Goblin)

Retainer (2 cards)
  1  Mr. Winthrop
  1  Revenant

Equipment (3 cards)
  1  Bowl of Convergence
  1  Heart of Nizchetus
  1  Ivory Bow

Combo (2 cards)
  2  Plasmic Form
Zapisane

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 27, 2012, 01:30:34 pm »

Dajesz sobie radę z głosami ? Dwie sztuki Private Audience by nie zawadziły żeby przepchnąć jakieś grube głosowanie :)
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 27, 2012, 01:48:01 pm »

Dajesz sobie radę z głosami ? Dwie sztuki Private Audience by nie zawadziły żeby przepchnąć jakieś grube głosowanie :)
Dla 11 głosowań, które mają potencjał dealowania, a niebezpiecznych wrogów z głosami i tak się wyłącza agrawkami? Nie wiem czy warto jeszcze dopychać kolejny rodzaj karty. Ten deck w niekorzystnych warunkach wcale nie musi głosować, szkoda spowalniać go kartami, które mogą okazać się zbędne, bo i bez tego do płynnego działania potrzeba sporo rzeczy na ręku trzymać. I tradycyjnie za dużo masterów ;)
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 27, 2012, 01:56:55 pm »

z mojego doświadczenia wynika, że black forest base jest kartą mało grywalną - z reguły ją odrzucałem, bo stół korzystał więcej niż ja. po prostu nie jestem fanem tej karty, zamieniłbym ją na dia de los muertos. poza tym sztuka Madrytu chyba wystarczy, zamieniłbym drugą na yawp court (do contestu, albo coby inni cię tym nie pocisnęli, albo jako potencjalną opcję zwinięcia się z combatu :) )

szczerze to jakbym już miał grać czymś takim, to z modułem prezencji (lambach i velya jako główne wampiry, reszta na supporcie) i perfect paragonami  / voterami - może kiedyś w końcu to złożę :)

to tak w ramach luźnych pomysłów
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 27, 2012, 02:41:21 pm »

z mojego doświadczenia wynika, że black forest base jest kartą mało grywalną - z reguły ją odrzucałem, bo stół korzystał więcej niż ja
Nie jest tak źle, w tym decku jest Olga, Christine i Horatio, którzy po wytoczeniu jakiegoś krówska mogą zająć się takimi głupotami jak Black Forest Base (zarabianie na kolejną krowę albo kuszenie bloków i wypłacanie agrawek). Jasne, że lepiej się ta karta sprawdza w panderowych weenie-arcybiskupach, ale tu też ma jakieś uzasadnienie. No i jest jedna.
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 27, 2012, 02:47:03 pm »

chodzi bardziej o to, że jak cokolwiek się zdupi i trzeba przejść do planu B (jakikolwiek by nie był), to BFB często raczej strzela ci w stopę niż pomaga, bo np. twój grandprey robi sobie poola.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 27, 2012, 02:55:29 pm »

Dla 11 głosowań, które mają potencjał dealowania, a niebezpiecznych wrogów z głosami i tak się wyłącza agrawkami?
Rzadko jest tak kolorowo że idzie wszystko zdealować, szczególnie gdy bierze się punkt za kogoś kluczową polityką, albo zmienia obraz gry dodając na stół morze poola. Tak w ogóle brakuje mi tu Reins of Power i Ancilla Empowerment/Anarchist Uprising. Z tym wyłączaniem wrogów z głosami to trochę przesada, chyba że ładnie podejdzie, ale komuś crosstable nic nie zrobisz.

Grał ktoś kiedyś Gurchon Hall  lub Auto-da-fé w podobnych deckach ? :)
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Tzimisce - Mind of the Wilds - Kraków - Final
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 28, 2012, 09:37:43 am »

ok to po kolei:
private audience - polityki nie ma az tak duzo, w dodatku, poza dwoma banishami, nie sa to glosowania, ktore w jakis istotny sposob zmieniaja sytuacje na stole, wiec karta wydaje mi sie raczej zbedna. Poki co wystarczaly madryty.
black forest base - w sumie trudno mi powiedziec czy jest tu przydatne, bo na turnieju deczkiem gral mirumo, a sam gralem nim wczesniej chyba tylko dwa razy i ani razu nie podszedl. W teorii wydaje mi sie tu fajny, mam troche malych wampow, ktore moga to zwolywac, no i jest to jedno z niewielu zrodel poola w talii.
madryty - madryt rzadzi. Moze na 60 kart gralbym jednym, przy prawie 80 wole dwa.
reins of power - w krypcie sa tylko dwa wampiry (lambach), przy ktorych zagrywanie tej karty ma sens. W innych przypadkach bedzie jak KRC albo gorsze
ancilla/ anarchist - w poprzedniej wersji byly, ale taliach wystawia czesto nawet 6 minionow (4 wampy i 2 allaye) i wtedy robi sie kosztownie
tzi na prezencji - takim tez gram, mam gotowy spis, ale nie siadalem do niego od ponad dwoch lat. Swoja droga wrzuce na forum, deczek jest do gruntownej przebudowy, chetnie skorzystam z Waszych rad.

dzieki za uwagi, bardzo sie przydadza
Zapisane