Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 5

Autor Wątek: "Rebeliancki" dodatek do VTES  (Przeczytany 10915 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
"Rebeliancki" dodatek do VTES
« dnia: Września 08, 2012, 10:14:39 pm »

http://www.vekn.net/index.php/forum/5-generic-vtes-discussion/36285-guardians-of-the-faith-a-pdf-vtes-set-by-pck#36287

Zgodnie z przewidywaniami - ludzie, którzy nie byli w stanie znieść burdelu w veknie i sposobu zarządzania właśnie opublikowali swój dodatek (przy którym miałem minimalny wkład w testowaniu).

Karty można obejrzeć tu:
https://docs.google.com/folder/d/0BzP9pLk_ZYUVMmUtN3AySENBY1E/edit?pli=1

Czyli jak widać można. Da się. Na "oficjalny" poczekamy jednak jeszcze pewnie długo, więc póki co można pocieszyć się tym, co jest.
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2012, 08:46:58 am wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #1 dnia: Września 09, 2012, 01:14:03 pm »

Mozna to zobaczyc w jakims normalnym miejscu, a nie google docs?
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #2 dnia: Września 09, 2012, 01:25:25 pm »

raczej nie. dzisiaj z na google docs siedzą wszyscy i ich pies tez, więc nie licz na to :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #3 dnia: Września 09, 2012, 02:51:21 pm »

Smieszny dodatek. Chociaz niektore wampy tam zgiete troche !Nos z wszystkim na superior, +1 str, +1 bleed i tytulem za 8?
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
"Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2012, 03:01:31 pm »

Ja na Google Docs nie siedzę, więc oglądać nie będę.
Ale jak tam jest takowy !Nosfer, to ja nie wiem, gdzie byli testerzy.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2012, 03:10:25 pm »

To jeszcze nic, wlasnie zauwazylem pandera inkwizytora z AUS, THA, FOR, PRO za 8 z odtapka po akcjach z tha. Jest tez za 9 lasombra inkwizytor, ktorego grappli nie mozna cancelowac , +1 str i mozliwoscia udezania na zasiegu za str.  Jest tez kilka wampow za 7 z 4 dyscyplinami na superior i spoko akcja. W !Tore jest archbishop za 8, ktory placi mniej krwi/poola za akcje/karty pod !Tore, jest tez priscus, ktory placi mniej krwi za karty z prezencji...

Z biblioteki jest np. master trifle dla !Gangrel, ktory daje poziom jednej z 4 dyscyplin (obf, cel, pro, for)...
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2012, 03:13:32 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2012, 03:14:08 pm »

Ja rozumiem, że część klanów Sabbatu to jakieś kanapeczki, ale bez jaj...
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
"Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2012, 03:21:54 pm »

No jeśli tak, to ja się cieszę, że takich chorych kart prędko nie zobaczymy w oficjalnej dystrybucji.
Jakoś nijak się one mają do już istniejących, i solidnie zaburzyłyby równowagę.
Bo gdzie były niby tak przegięte wampiry? Albo ten !Gangrelowy master. Ja rozumiem, że mają mało fajowskich karcioszek, że trza im coś fajnego dać... Mamy więc klanowy master, który (w zamian za obostrzenie) daje wybór z czterech dyscyplin. To dużo. I dobrze. Ale po kie licho robić go triflem? Przecież i bez tego byłby super. A tak...
Oj. Przedobrzyli ci rebelianci.  :evil:
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #8 dnia: Września 09, 2012, 03:30:06 pm »

Divergent Evolution
Master: Discipline. Trifle.
Put this card on a Gangrel antitribu you control and choose Animalism, Celerity, Fortitude, Obfuscate or Protean.
This Gangrel antitribu gains one level of the chosen discipline.

Daje 1 z 5 dyscyplin, nie 4... To rozumiem, zeby zniwelowac inherentna slabosc !Gangrel, jako podzielonego na city gangrel i innych, z roznymi zestawami dyscyplin. Co dla mnie stanowi o pewnym uroku tego klanu.

Albo taka akcja na wampirze (za 7 z 4 wyzszymi ofkoz):
Sabbat: Once each turn, Cedilia may burn 1 blood to give an infernal minion +1 stealth. As a +1 stealth action, any non-infernal vampire may become infernal, untap and gain one level of Daimoinon or of a discipline he or she possesses. Infernal.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2012, 03:35:45 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #9 dnia: Września 09, 2012, 03:37:04 pm »

No jeśli tak, to ja się cieszę, że takich chorych kart prędko nie zobaczymy w oficjalnej dystrybucji.
Jakoś nijak się one mają do już istniejących, i solidnie zaburzyłyby równowagę.
Bo gdzie były niby tak przegięte wampiry? Albo ten !Gangrelowy master. Ja rozumiem, że mają mało fajowskich karcioszek, że trza im coś fajnego dać... Mamy więc klanowy master, który (w zamian za obostrzenie) daje wybór z czterech dyscyplin. To dużo. I dobrze. Ale po kie licho robić go triflem? Przecież i bez tego byłby super. A tak...
Oj. Przedobrzyli ci rebelianci.  :evil:

Za to nie daje +1 Cap więc jest w porządku. Poza tym powinna to być karta klanowa dla nich i może być Trifle wg mnie oraz jedna kopia na wampa. :wink:

Jeśli chodzi o wampy to najbardziej podobają mi się wampy klanu Brujah!, Tremere! i Ventrue!. Przegiętych wampów niestety jest trochę, ale na szczęście nie należą do nich klany przez mnie wymienione. U Ganreli! niestety wieje biedą w wampirach. :(
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2012, 07:34:54 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #10 dnia: Września 09, 2012, 04:13:05 pm »

jak już biadolicie jakie te wampy są przegięte, straszne i złe i jacy to ludzie którzy je wymyślili głupi, sugeruję przez ten sam pryzmat spojrzeć na takie wampy jak:
tupdog, lutz, arika, una, gerard windham, cybele, nana buruku, anson (to tak z pierwszego rzutu :) )
bo to przecież oficjalne i fajne jest :D
jak dla mnie te propozycje kart są ok - nie są przesadzone, nie zmieniają specjalnie równowagi, a dają ciekawe opcje (na znacznej części wampirów, na przykład, można by zrobić star deck).
poza tym to są wampiry z grupy 5, więc też trzeba patrzeć na to pod tym kątem.

no chyba że chcecie patrzeć w sposób podobny do szopy na veknie, gdzie wszystko postrzegane jako anty-vekn to najgorsze zło :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #11 dnia: Września 09, 2012, 04:35:04 pm »

Ja jak najbardziej popieram takie inicjatywy. Wolalbym jednak, zeby w tego typu dodatku byly kart raczej sredniego rzedu, ktore spokojnie mozna wkladac do roznych talii, ale ktore nie beda raczej ich podstawa. Cos, zeby mozna bylo jakos bardziej pokombinowac na 5 grupie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
"Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #12 dnia: Września 09, 2012, 04:39:04 pm »

jak już biadolicie jakie te wampy są przegięte, straszne i złe i jacy to ludzie którzy je wymyślili głupi, sugeruję przez ten sam pryzmat spojrzeć na takie wampy jak:
tupdog, lutz, arika, una, gerard windham, cybele, nana buruku, anson (to tak z pierwszego rzutu :) )

Tupdog...
... jest przegięty. Ja nigdy nie twierdziłem inaczej. Nawet nie jestem przekonany, czy abym się w tym tonie nie wypowiadał, gdy wychodził. Tyle, że to nie jest powód, aby tworzyć więcej podobnych. A może jeszcze bardziej przegięte?

Lutz...
nie jest aż taki przegięty. 11, która ma tylko 9 w dyscyplinach - to trochę inaczej niż nowe proponowane wampy. +2 bleed & 4 głosy, jak każdy porządny Inner Circle Member. Do tego mocna zdolność. Tak, to dużo, ale jego zdolność wywołuje panicznego hate'a. Tak więć, jeśli jest przegięty, to tylko lekko.

Arika...
... to była przegięta jak wyszła. I to ostro. Ale teraz są juz mocniejsze wampiry. I jak tak porównuję ją z Lutzem, to mnie się widzi, że Arika jest cały czas lepsza.

Una...
... jest przegięta. Ale nie tak jak niektóre z wampirów proponowanych (vide: Lasombryta z 9, o którym pisze Manit0u)

Gerard...
... ma zdolność która *cenzura* nie jeden deck, ale jakoś turniejów nie ciśnie.

Cybele...
... mocna, ale nie przegięta. Żeby nie było, nie twierdzę, że Cedilia jest przegięta. Jak dla mnie, to ma poważną wadę.

Nana...
...ma trzy dyscypliny i 8 capacity. Gdzie ona jest przegięta? A może każdy wamp co daje dodatkowy master jest przegięty? Bo ja powiem, że prędzej przegięte są wszystkie trifles.

Anson...
... nie ma nawet dużego AUSpexu. A jak pięknie płonie z Golcondy preya (bądź predatora), któremu właśnie zapodał dodatkową master phase action.

Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #13 dnia: Września 09, 2012, 04:41:24 pm »

sorry ale patrzę na powyższy komentarz myśląc o najmocniejszych / najpopularniejszych archetypach turniejowych ostatnich dwóch lat i mam wrażenie, że jesteś mocno oderwany od rzeczywistości :)
just sayin' :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: "Rebeliancki" dodatek do VTES
« Odpowiedź #14 dnia: Września 09, 2012, 05:07:19 pm »

akurat argument "na znacznej czesci mozna by zrobic star deck" pokazuje jak bardzo ten set jest bez sensu, jezeli jego idea bylo tylko dodanie grywalnych wampow do nieukonczonej 6 grupy.

to nie powinien byc nowy dodatek taki jak oficjalne, tylko proba chwilowego poprawienia sytuacj iwywolanej utworzeniem 6 grupy i zamknieciem vtesa.

stad nalezaloby celowac w jak najnizszy power level przy zachowaniu grywalnosci, a lepiej zaryzykowac niegrywalnosc niz zachwianie rownowagi.

poza tym jakosc jest taka ze rownie dobrze mogli dac to jako pomysly w wordzie. a nawet byloby bardziej czytelne
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?
Strony: [1] 2 3 ... 5