Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 8

Autor Wątek: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE  (Przeczytany 19170 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« dnia: Października 01, 2012, 04:16:44 pm »

Jak wspomniałem podczas eMPeków, rozpoczynam prezentację kandydatur na NC Polska.
Jak wiecie z dniem 01 stycznia 2013 składam swój urząd. Zgłosiły się 2 osoby chętne by kontunuować (i nie tylko) drogę NC w Polsce. Te wątki służą temu, byście zapoznali się z programem każdego kandydata, mogli wejść z Nim w polemikę itp.

Dalsza procedura wyglądać będzie tak:

1. 31 październik 2012 - koniec prezentacji kandydatów

2. 15 listopad - nieprzekraczalny termin, kiedy każde środowisko reprezentowane przez Princa oddaje swój głos na jednego kandydata. Głosowanie jest tajne. I odbywa się za pośrednictwem maila rszewski@o2.pl.

Lista Princów uprawionych do reprezentowania graczy/środowisk:

877    Andrzej Wilczynski       Kujawsko-pomorskie    Bydgoszcz    
527    Maciej Kozlowski        Lubelskie                            Lublin    
438    Robert Cieslarczyk       Lubuskie                            Nowa Sól
698    Michal Kochanowski    Mazowieckie                    Warsaw    
251    Lech Jablonski                Małopolskie                    Krakow    
870    Boguslaw Skiepko        Podlaskie                    Hajnówka    
696    Piotr Jaworski               Śląskie                            Częstochowa    
624    Tomasz Izydorczyk            Śląskie                            Gliwice    
632    Michal Kazmierczak            Śląskie                            Katowice    
871    Tomasz Kloczko            Dolnośląskie                    Wroclaw    
254    Maciej Frankowiak            Wielkopolskie                    Poznan    
906    Jakub Baranowski           Zachodniopomorskie    Szczecin    (jako, ze Slave nie może głosować z racji kandydowania na NC, w Jego zastępstwie poproszę Boobosha o zebranie wszelkich za i przeciw i oddanie głosu)

Siebie wyłączam z głosowania - rezerwuje sobie opcję wybrania kandydata w przypadku remisu :)

jak juz wspomniałem głosowanie jest tajne i do wiadomości publicznej mogę podać tylko stosunek głosów.

W tym wątku prezentuję SLave'a. W drugim, bliźniaczym, prezentacja Dude'a.

Wszystko oczywiście za pomocą materiałów, które otrzymałem od każdego kandydata (każdy dysponował wystarczającą ilością czasu itp.) w oryginalnej pisowni.

Pzdr i zapraszam do lektury!

Remigiusz "SLAVE" Flasiński

W odpowiedzi na ogłoszenie o wakacie na stanowisku VEKN National Co-Ordinator for Poland od dnia 01. 01. 2013, po wyjątkowo długim zastanowieniu i przestudiowaniu tematu, zdecydowałem się zgłosić moją na to stanowisko kandydaturę. Nie czynię tego z chęci zdobycia przywilejów. Nie czynię tego w celu zdobycia prestige’u – wiem, że każde stanowisko w VEKN to ciężka praca i siwe włosy. Nie traktuję wzmiankowanego stanowiska jako nagrody za wieloletni wkład w polskiego VTESa – moją nagrodą jest uśmiech na twarzach graczy biorących udział w organizowanych przeze mnie eventach. Mamy zimę, czekamy wiosny, a ja chcę dorzucać do ognia, by polski VTES nie zamarzł. Wierzę, że VTES jako karcianka doczeka się oficjalnego wznowienia w pełnej boosterowej formie. Jednocześnie zdaję sobie doskonale sprawę, że nie nastąpi to w przeciągu najbliższych dwóch lat. Dlatego też, moim priorytetem byłoby utrzymanie społeczności wampirzej w gotowości bojowej do czasu, gdy nowe boosterki VTESa pojawią się w polskich sklepach. Walka z letargiem, zapobieganie odchodzeniu graczy do innych karcianek, i motywacja do regularnych spotkań to klucze do przetrwania Gehenny.

NC jako władza ustawodawcza.

Jak wiadomo, wszelkie decyzje podejmowane są w VEKN przez Wewnętrzny Krąg. Do momentu gdy zostanie on obalony, nie wydaje się możliwe wydawanie jakichkolwiek dekretów regulujących przez NC. Z pewnością, nie mam zamiaru otwarcie wypowiadać się przeciwko Wewnętrznemu Kręgowi, ani prowadzić wojny podjazdowej przeciwko moim mocodawcom. Temniemniej, chiałbym zachęcić polskich Xiążąt do znamienitszego zorganizowania się, i możliwej regulacji naszego podwórka. Razem można więcej. Wspólne stanowisko na zewnątrz daje szansę wpłynięcia na międzynarodową sytuację VTESa. NC w pojedynkę na tym polu nic nie osiągnie.

NC jako władza sądownicza.

Z ogromną radością przyjąłem niedawne zmiany na stanowiskach xiążąt w niektórych domenach. W rzeczy samej, miał to być jeden z moich postulatów. Warto przypominać lokalnym ochotnikom VTESowym o ich obowiązkach. Do tych obowiązków należy między innymi organizowanie turniejów, a NC jest od tego, aby dopilnować realizacji tychże obowiązków, i interweniować, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z całą pewnością nie wahałbym się korzystać z uprawnień mających na celu ożywienie lokalnych struktur VTESowych.

NC jako władza wykonawcza.

Aktywność i jeszcze raz aktywność. Nie ograniczyłbym się chociażby do sugerowania możliwych terminów spotkań ligowych. Ustaliłbym raczej konkretne daty na, powiedzmy, pięć miesięcy w przód, i zalecił wybór z już ustalonych. To pozwoliłoby uniknąć zamieszania, a potencjalnym uczestnikom rozplanować czas wolny. Pozostawiłbym mojej osobie wybór lokacji Qualifiera (z zachowaniem zasady Północ – Południe względem Mistrzostw Polski). Jeśli byłoby to konieczne, sam zmajstrowałbym w EXCELu tabelę ligową, i uzupełniał po każdym turnieju, gdyż wydaje się ona przejrzystsza od tej SANTHowej, a były Xiążę Bydgoszczy ma problemy z wygospodarowaniem czasu na choćby regularne uzupełnianie rzeczonej. W tej sytuacji, wnioskowanie do Nekhomanty o pozycję global moderator forum wydaje się koniecznością. Dodatkowo, pozwoliłoby uporządkować lekko forum.

Sprawy Wewnętrzne

•   Jak wiadomo, pańskie oko konia tuczu. W związku z tym, w roku pańskim 2013 udałbym się z gospodarską wizytą, na turniej lub też i nie, do każdej gminy wampirzej w Polsce, aby dodać wsparcia lokalnej populacji krwiopijczej.
•   Zwiększyłbym zabiegi o organizowanie w Polsce turniejów dwudniowych. Przynajmniej trzech w roku. Zwróćmy uwagę na turnieje AGoTa, gdzie jednodniówki praktycznie się nie zdarzają. Myślę, że można korzystać z doświadczeń kolegów z branży. Dlatego tyż, obowiązkowo, w kalendarzu znalazłyby się choćby Zielonogórskie Bachanalia.
•   Wykorzystałbym stanowisko do działań w kierunku odrodzenia turniejów Limitowanych w naszym kraju. Przy odrobinie szczęścia, w 2013 roku odbyłyby się w Polsce Mistrzostwa nie tylko Constructed, ale i Limited. Niemcy mogą mieć taką imprezę, to my tym bardziej.
•   Wystartowałbym z propozycją corocznego Polskiego Conclave – spotkania NC z Xiążętami z całej Polski, którego celem byłaby wymiana poglądów, poszukiwanie nowych pomysłów, czy ustalenie wspólnego stanowiska w niektórych kwestiach. Takie spotkanie robocze mogłoby się odbyć przy okazji któregoś z eventów dwódniowych. Myślę, że na tym etapie nie ma co wspominać o czymkolwiek na wzór Conclave Hispanico, ale od czegoś trzeba zacząć.
•   Zachowałbym, z całą stanowczością, rozdzielność Mistrzostw Polski i ECQ względem regionów geograficznych kraju. Zdecydowanie przeciwstawiałbym się organizacji ECQ rok po roku w tej samej lokalizacji.
•   Przyłożyłbym baczanie, aby turnieje ogólnopolskie nie odbywały się trzykrotnie z rzędu na Południu kraju, bądź na Północy, lecz (w miare możliwości) naprzemiennie.
•   W 2013 roku naszej ery zostałoby rozegranych więcej turniejów w ramach Polskiej Ligi VTESa niż w roku bierzącym, a Season Finalé, na pamiątkę ustępującego NC, odbyłoby się w Pszczynie.
•   Jako iż jestem przeciwny łączeniu funkcji NC z pozycją Xięcia w mieście gdzie regularnie grywa kilkanaście osób, do końca 2013 roku abdykowałbym z funkcji Xięcia Szczecina. Jest to, moim zdaniem niezbędne, gdyż samo organizowanie lokalnego życia VTESowego w Szczecinie pochłania kilka godzin tygodniowo (oraz niewielkie, ale zawsze, nakłady finansowe). Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, iż nie ma osoby, która mogłaby obecnie zastąpić mnie na tym stanowisku. Stąd potrzeba tak długiego czasu na zmianę.
•   Oczywiście otwarty byłbym na wszelkie sugestie polskich graczy. Myślę, że należałoby w tym celu utworzyć na naszym forum specjalny wątek, gdzie niezadowoleni mogliby wyrazić swoje zniesmaczenie, zlęknieni swe obawy, a pomysłowi pochwalić się przemyśleniami.

Polityka Zagraniczna

•   Nowy ranking VEKN ujrzy wysokie lokaty polskich graczy. Nie widzę zatem przeszkód, aby Polska stała się leaderem regionu. Nie oszukujmy się. Dzięki Polskiej Lidze VTES stanowimy liczącą się siłę. Nasze umiejętności wzrosły, zapał też. Tyle, że nie wiedzą o tym inni, bo nie istnieje aktualny ranking VEKN. Gdy już się pojawi, należy wykożystać momentum’s edge. Proponuję nawięzać współpracę ze wschodnimi landami Niemiec – tym mogę zająć się osobiście. Pokusiłbym się nawet o zorganizowanie turnieju na wschodzie Niemiec, jeśli nie przerosłoby to moich możliwości finansowych. Jeśli udałoby się ożywić tamtejsze pijawki, moglibyśmy liczyć na wizyty gości z Niemiec przy okazji turniejów organizowanych na Zachodzie kraju.
•   Inną sprawą jest współpraca z Białorusią. Już podczas EC 2011, Pijany Xiążę prosił o pomoc w ratowaniu VTESa na Białorusi. Najchętniej obarczyłbym tym obowiązkiem Xiążąt ze Wschodu, ale obawiam się, że nie zechcą robić sobie kłopotu. Temniemniej, obiecałem jemu w ów to czas pomoc, więc skorzystałbym z okazji, aby dotrzymać słowa, i zadziałać w jego sprawie.
•   Wymiana naukowa z Czechami i Słowacją to już, niestety, obowiązek xiążęcych gmin i miast Południa. Ja mogę jedynie zachęcać do powrotu do tych tradycji poprzez dopilnowanie, aby terminy turniejów nie kolidowały ze sobą (jeśli będzie to realne).
•   Na forum VEKN agitował będę w niepopularnej kwestii, aby VEKN uczynić organizacją z własnym budżetem. Wiązałoby się to z regularnymi składkami w takiej bądź innej formie, i byłoby trudne do zaakceptowania przez wielu krytyków obecnych władz (i nie tylko), ale wierzę, że jest to kluczem do przetrwania VTESa.
•   Inną istotną kwestią, którą chciałbym poruszyć, jeśli znajdę czas, jest możliwość (choćby częściowego) edytowania bazy danych VEKN przez NCs. Mnóstwo danych tam zawartych jest mocno nieaktualnych, część jest niepełna. Z pewnością przysporzy to kłopotów w konstrukcji nowego rankingu. Jeśli NCs dostaliby (choćby limitowaną) możliwość edycji bazy danych, części kłopotów z pewnością udałoby się uniknąć.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2012, 04:21:28 pm wysłana przez Szewski »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #1 dnia: Października 01, 2012, 07:23:05 pm »

Bardzo ciewaka prezentacja. Wiekszosc pomyslow i planow zawarta w sposob zwiezly i czytelny.
Kilka komentarzy na szybko (na czerwono)


Sprawy Wewnętrzne

•   Jak wiadomo, pańskie oko konia tuczu. W związku z tym, w roku pańskim 2013 udałbym się z gospodarską wizytą, na turniej lub też i nie, do każdej gminy wampirzej w Polsce, aby dodać wsparcia lokalnej populacji krwiopijczej.
Respekt - wiem, ze Ci sie to uda, bo jezdzisz po Polsce jak nikt inny. Mozesz zostac maszynista, bo swoje juz w zycie przejechales :D. Bardzo dobra koncepcja- dobry kontakt z graczami (Prince'ami) to podstawa
•   Zwiększyłbym zabiegi o organizowanie w Polsce turniejów dwudniowych. Przynajmniej trzech w roku. Zwróćmy uwagę na turnieje AGoTa, gdzie jednodniówki praktycznie się nie zdarzają. Myślę, że można korzystać z doświadczeń kolegów z branży. Dlatego tyż, obowiązkowo, w kalendarzu znalazłyby się choćby Zielonogórskie Bachanalia.
jestem za, aczkolwiek nie wiem czy to nie spowoduje "przesytu". W tej chwili sporo osob ma dosyc po jednym dniu turniejowym. Zapewne fajna opcja, jesli udaloby sie to polaczyc z formatem limited - Np. sobota constructed - niedziela limited. Mamy w ciagu roku kilka "dlugich weekendow" wiec moze uda sie zrobic takie eventy w piatek/sobote i dac ludziom czas na powrot
•   Wykorzystałbym stanowisko do działań w kierunku odrodzenia turniejów Limitowanych w naszym kraju. Przy odrobinie szczęścia, w 2013 roku odbyłyby się w Polsce Mistrzostwa nie tylko Constructed, ale i Limited. Niemcy mogą mieć taką imprezę, to my tym bardziej.
Pomysl ciekawy - z wykonaniem bedzie gorzej. W PL PRAWIE NIKT nie gra w limited.
•   Wystartowałbym z propozycją corocznego Polskiego Conclave – spotkania NC z Xiążętami z całej Polski, którego celem byłaby wymiana poglądów, poszukiwanie nowych pomysłów, czy ustalenie wspólnego stanowiska w niektórych kwestiach. Takie spotkanie robocze mogłoby się odbyć przy okazji któregoś z eventów dwódniowych. Myślę, że na tym etapie nie ma co wspominać o czymkolwiek na wzór Conclave Hispanico, ale od czegoś trzeba zacząć.
Juz teraz podobne spotaknia odbywaly sie nieoficjalnie podczas/przed/po MP-kow, ECQ badz finalu ligi. koncepcja jak najbardziej sluszna, bo NC ma koordynowac, a "praca w terenie" to zadanie dla Prince'ow
•   Zachowałbym, z całą stanowczością, rozdzielność Mistrzostw Polski i ECQ względem regionów geograficznych kraju. Zdecydowanie przeciwstawiałbym się organizacji ECQ rok po roku w tej samej lokalizacji.
Mam dokladnie takie samo zdanie na ten temat
•   Przyłożyłbym baczanie, aby turnieje ogólnopolskie nie odbywały się trzykrotnie z rzędu na Południu kraju, bądź na Północy, lecz (w miare możliwości) naprzemiennie.
Mam dokladnie takie samo zdanie na ten temat
•   W 2013 roku naszej ery zostałoby rozegranych więcej turniejów w ramach Polskiej Ligi VTESa niż w roku bierzącym, a Season Finalé, na pamiątkę ustępującego NC, odbyłoby się w Pszczynie.
Moze warto dac ludziom z polnocy opcje liczniejszego stawienia sie na finale ligi, organizujac ten turniej gdzies blizej centrum? Jak przesledzisz frekwencje z lat ubieglych, to final ligi nie cieszyl sie zbyt duza popularnoscia wsrod "polnocnych" graczy glownie ze wzgledu na odleglosc. Ja uwazam, ze skoro w ciagu roku mamy 3 glowne turnieje (MP,ECQ i fianl ligi) to warto pojsc na kompromis i kazdy z nich zrobic w innym regionie kraju.

Polityka Zagraniczna

•   Nowy ranking VEKN ujrzy wysokie lokaty polskich graczy. Nie widzę zatem przeszkód, aby Polska stała się leaderem regionu. Nie oszukujmy się. Dzięki Polskiej Lidze VTES stanowimy liczącą się siłę. Nasze umiejętności wzrosły, zapał też. Tyle, że nie wiedzą o tym inni, bo nie istnieje aktualny ranking VEKN. Gdy już się pojawi, należy wykożystać momentum’s edge. Proponuję nawięzać współpracę ze wschodnimi landami Niemiec – tym mogę zająć się osobiście. Pokusiłbym się nawet o zorganizowanie turnieju na wschodzie Niemiec, jeśli nie przerosłoby to moich możliwości finansowych. Jeśli udałoby się ożywić tamtejsze pijawki, moglibyśmy liczyć na wizyty gości z Niemiec przy okazji turniejów organizowanych na Zachodzie kraju.
I tak mialismy jechac obic Erike S. wiec dla mnie spoko :D
•   Inną sprawą jest współpraca z Białorusią. Już podczas EC 2011, Pijany Xiążę prosił o pomoc w ratowaniu VTESa na Białorusi. Najchętniej obarczyłbym tym obowiązkiem Xiążąt ze Wschodu, ale obawiam się, że nie zechcą robić sobie kłopotu. Temniemniej, obiecałem jemu w ów to czas pomoc, więc skorzystałbym z okazji, aby dotrzymać słowa, i zadziałać w jego sprawie.
Ja nie wiem czy to dobry pomysl ratowac Bialorus, skoro mamy wlasne podworko na ktorym trzeba robic porzadki ;) . Zreszta nie wiem co chcesz im zaoferowac, wiec ciezko nawet to skomentowac.
•   Wymiana naukowa z Czechami i Słowacją to już, niestety, obowiązek xiążęcych gmin i miast Południa. Ja mogę jedynie zachęcać do powrotu do tych tradycji poprzez dopilnowanie, aby terminy turniejów nie kolidowały ze sobą (jeśli będzie to realne).
Jak najbardziej za.
•   Na forum VEKN agitował będę w niepopularnej kwestii, aby VEKN uczynić organizacją z własnym budżetem. Wiązałoby się to z regularnymi składkami w takiej bądź innej formie, i byłoby trudne do zaakceptowania przez wielu krytyków obecnych władz (i nie tylko), ale wierzę, że jest to kluczem do przetrwania VTESa.
Zdecydowanie NIE - jest kasa, pojawiaja sie klopoty. Zreszta juz i tak nie jest za dobrze wiec po co ryzykowac pogorszenie spraw
•   Inną istotną kwestią, którą chciałbym poruszyć, jeśli znajdę czas, jest możliwość (choćby częściowego) edytowania bazy danych VEKN przez NCs. Mnóstwo danych tam zawartych jest mocno nieaktualnych, część jest niepełna. Z pewnością przysporzy to kłopotów w konstrukcji nowego rankingu. Jeśli NCs dostaliby (choćby limitowaną) możliwość edycji bazy danych, części kłopotów z pewnością udałoby się uniknąć.
Nie bardzo rozumiem o jaka baze chodzi. Graczy? Zasad ? Turniejow ?
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #2 dnia: Października 01, 2012, 09:34:02 pm »

jedno pytanie do kandydata (wrzucam do obu wątkow):

Szczerze, z ręka na sercu i z odrobiną wyobraźni sięgającą rocznego horyzontu:
- Ile masz wolnego czasu, jak przewidujesz ile swojego czasu będziesz poświęcał na rzecz bycia NC

Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #3 dnia: Października 01, 2012, 10:02:56 pm »


Szczerze, z ręka na sercu i z odrobiną wyobraźni sięgającą rocznego horyzontu:
- Ile masz wolnego czasu, jak przewidujesz ile swojego czasu będziesz poświęcał na rzecz bycia NC



Nie posiadam rodziny, psa, kota, kruka, tudzież papugi. Posiadam za to regularną pracę od poniedziałku do piątku, 40 godzin w tygodniu. Nie pracuję w week-endy. Zatrudniony jestem na umowę o pracę, co oznacza, że (jeśli nie chcę) nie muszę robić nadgodzin. Dlatego też jeżdżę na turnieje regularnie. Brałem nawet udział we Wrocławskiej Lidze VTESa, gdzie zająłem ostatnie miejsce. Tak więc... czas mam.

Nie muszę utrzymywać nikogo poza sobą, więc, choć pytanie nie padło, nie zabraknie mnie środków finansowych, coby jeździć po kraju. Od czasu turnieju w Kontrastach (2010), gdzie wspomagał mnie Boboosh, wszelkie pieniądze na organizację turniejów w Szczecinie wykładam z własnej kieszeni, i nigdy nie wychodze na swoje, ale nie narzekam. Na ostatni turniej wyłożyłem 750 PLN. Ile się zwróciło to nie istotne. Ważne, że się ludziska przednio bawiły. Jak widać, wiem na czym polega praca organizatora imprez.

19-ego Października oblewam na studiach ostatnią poprawkę, i rzucam to wszystko w diabły. Ślęczenie nad stertą papierów nie jest dla mnie. I moja kadencja NC nie byłaby papierową kadencją. Jestem człowiekiem czynu. Najlepiej czuję się w ciągłym ruchu. Być może nie będę błyszczał jak neony Nowego Yorku, ale z pewnością nie zabraknie mnie zapału do pracy. Planuję dać z siebie dużo, bowiem jak już się za coś biorę, to angażuję się na poważnie. Inaczej nie miałoby to sensu. Tak więc, jeśli już Polska wybrałaby mnie na NC, to nie dam się krwiopijcom wylegiwać w trumnach. Spodziewajcie się mnie wszędzie.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #4 dnia: Października 01, 2012, 10:48:10 pm »

Bardzo ciewaka prezentacja. Wiekszosc pomyslow i planow zawarta w sposob zwiezly i czytelny.
Kilka komentarzy na szybko (na czerwono)

Odpowiedzi na nurtujące nas oboje kwestyje umieściłem wewnątrz bloku textowego w kolorze zielonym.

•   W 2013 roku jaszej ery zostałoby rozegranych więcej turniejów w ramach Polskiej Ligi VTESa niż w roku bierzącym, a Season Finalé, na pamiątkę ustępującego NC, odbyłoby się w Pszczynie.
Moze warto dac ludziom z polnocy opcje liczniejszego stawienia sie na finale ligi, organizujac ten turniej gdzies blizej centrum? Jak przesledzisz frekwencje z lat ubieglych, to final ligi nie cieszyl sie zbyt duza popularnoscia wsrod "polnocnych" graczy glownie ze wzgledu na odleglosc. Ja uwazam, ze skoro w ciagu roku mamy 3 glowne turnieje (MP,ECQ i fianl ligi) to warto pojsc na kompromis i kazdy z nich zrobic w innym regionie kraju.
Jest to jeszcze temat jak najbardziej otwarty. Zastanawiam się jedynie, czy aby Pszczyna, uwzględniając zwycięstwo Marka w dopiero co zakończonych eMPekach, nie będzie właśnie uzupełnieniem VTESowej mapy na rok 2013. Otóż eMPeki odbędą się na 100% w Nowej Soli. Jeśli zegniemy mapkę Polski w pół, po drugiej stronie wypadnie niechybnie Warszawa. Tyle, że Warszawa była w obecnym roku. Sama Nowa Sól jest zarówno w zachodniej, jaki i południowej połówce kraju, więc... Jakieś sugestje co z tym fantem zrobić? Tak, czy owak, Pszczyna prezentuje się właśnie jako uzupełnienie swoistego trójkąta tworzonego przez Polską Ligę VTESa. Choć, oczywiście, będzie w tym roku, as well.

•   Inną sprawą jest współpraca z Białorusią. Już podczas EC 2011, Pijany Xiążę prosił o pomoc w ratowaniu VTESa na Białorusi. Najchętniej obarczyłbym tym obowiązkiem Xiążąt ze Wschodu, ale obawiam się, że nie zechcą robić sobie kłopotu. Temniemniej, obiecałem jemu w ów to czas pomoc, więc skorzystałbym z okazji, aby dotrzymać słowa, i zadziałać w jego sprawie.
Ja nie wiem czy to dobry pomysl ratowac Bialorus, skoro mamy wlasne podworko na ktorym trzeba robic porzadki ;) . Zreszta nie wiem co chcesz im zaoferowac, wiec ciezko nawet to skomentowac.
W rozmowie ze mną Alex Minov wyraźnie dał do zrozumienia, że karmi swoich ludzi obietnicami, iż na ich duże turnieje - ECQ & Mistrzostwa Białorusi - przyjeżdżać będą goście z zagranicy. Niczego więcej nie chciał. Nadmienił również, że ludzie odchodzą, gdyż grają bez przerwy we własnym gronie, i nie czują motywacji; nie widzą perspektyw. Dlatego, prosił, abyśmy, jako kraj, przysłali choć pięcioosobową reprezentację na jakiś ich turniej, aby gracze z Białorusi zobaczyli, że ktoś jeszcze gra w tą grę, i nie odeszli, a, może, zapragnęli więcej. Myślę, że tyle możemy dla nich zrobić. Oni, w końcu, wydali grube pieniądze na wizy do Polski, coby przyjechać na EC 2011.

•   Na forum VEKN agitował będę w niepopularnej kwestii, aby VEKN uczynić organizacją z własnym budżetem. Wiązałoby się to z regularnymi składkami w takiej bądź innej formie, i byłoby trudne do zaakceptowania przez wielu krytyków obecnych władz (i nie tylko), ale wierzę, że jest to kluczem do przetrwania VTESa.
Zdecydowanie NIE - jest kasa, pojawiaja sie klopoty. Zreszta juz i tak nie jest za dobrze wiec po co ryzykowac pogorszenie spraw
Zdaje się, że, w związku z awansem Szewskiego do Wewnętrznego Kręgu, temat jest już nie szczególnie aktualny. Teraz to będzie jego działka. Jeśli zdecyduje, że ten kierunek jest właściwy, to może liczyć na moje pełne wsparcie. Sam raczej nie będę zaczynał dyskusji na ten temat, ale poglądy zachowuję. No cóż, musimy czymś się różnić. Myśli mnie się, że budżet VEKNu pozwoliłby nie tylko na aktywniejszy lobbing, ale także na jakąś żwawszą obsługę IT - obecna strasznie kuleje.

•   Inną istotną kwestią, którą chciałbym poruszyć, jeśli znajdę czas, jest możliwość (choćby częściowego) edytowania bazy danych VEKN przez NCs. Mnóstwo danych tam zawartych jest mocno nieaktualnych, część jest niepełna. Z pewnością przysporzy to kłopotów w konstrukcji nowego rankingu. Jeśli NCs dostaliby (choćby limitowaną) możliwość edycji bazy danych, części kłopotów z pewnością udałoby się uniknąć.
Nie bardzo rozumiem o jaka baze chodzi. Graczy? Zasad ? Turniejow ?
Chodzi, przede wszystkiem, o bazę graczy. Baza zasad jest w miarę kompletna. To zadanie dla Pascala i Ginésa. Osobiście nie chciałbym, aby NCs majstrowali przy niej. Nie wiem, na ile NCs będą mieli możliwość ingerencji w bazę danych turniejów (gdy pojawi się nowy ranking). Zdaje się, że obecny poziom jest wystarczający, co nie znaczy, że nie można go powiększyć. Natomiast zadaniem, którym należałoby obciążyć Z CAŁĄ STANOWCZOŚCIĄ koordynatorów jest dbanie o aktualną bazę danych graczy z poszczególnych państw. Próbowałem wielokrotnie interweniować jako xiążę u Ginésa w sprawie poszczególnych graczy (podwójne numery VEKN, nieaktualne nazwiska, błędy w imionach, etc.), ale zawsze byłem zbywany. Nie oszukujmy się. Przez lata ilość tego typu nieścisłości w bazie danych VEKNu spiętrzyła się znacząco. Wystarczy, że gracz nie ma dostępu do e-maila, który podał przy rejestracji, i nie może zmienić miasta swojego pochodzenia. Ja, jako xiążę, też nie mogę zrobić tego dla niego. Ale przecież ktoś musi, bo ludzie, w przeciwieństwie do wampirów, są raczej mobilni.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #5 dnia: Października 01, 2012, 11:17:05 pm »

Komentarze do komentarzy moich komentarzy :
1)Rozumiem - to jest zawsze trudne zadanie zeby dogodzic wszystkim. Najprosciej jest podzielic mape na rejony w ktorych jest najwiecej graczy i przydzielac eventy zgodnie z pewnym kluczem.
Np.
Okreg 1 - polnoc/zachod/srodek - Poznan, Szczecin, Bydgoszcz, Gdansk??/ Nowa Sol  (oni jeszcze zyja ?)
Okreg 2 - Slask, Krakow, Wroclaw
Okreg 3 - Warszawa, Lodz, Lublin, Hajnowka

Zreszta, ja od kilku lat mysle nad jakims sprawiedliwym systemem, ale na razie nie znalazlem idealnego rozwiazania, bo zawsze beda poszkodowani...

2) Nie wiem jak reszta , ale ja na Bialorus sie nie wybieram :). Kierunek Niemiecki jest juz bardziej racjonalny.
3)Obsluga IT to kwestia doboru ludzi. Jedni potrafia ale nie maja czasu, Inni mysla ze potrafia a tak nie jest, sa tez tacy ktorzy potrafia i im sie chce - niestety tych ostatnich chyba w VEKNie nie ma :D.
4) Calkowicie sie z Toba zgadzam. Burdel nalezy uporzadkowac. Wedlug mnie kazdy gracz powinien miec nad soba Prince'a i to wlasnie oni powinni miec WYLACZNIE mozliwosc dodawania graczy do bazy. Dla nowych, opcja tymczasowego konta, do zatwierdzenia przez Prince'a. Od momentu zatwierdzenia, mozliwosc edycji danych itp.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #6 dnia: Października 02, 2012, 12:28:06 am »

Rozumiem - to jest zawsze trudne zadanie zeby dogodzic wszystkim. Najprosciej jest podzielic mape na rejony w ktorych jest najwiecej graczy i przydzielac eventy zgodnie z pewnym kluczem.
Np.
Okreg 1 - polnoc/zachod/srodek - Poznan, Szczecin, Bydgoszcz, Gdansk??/ Nowa Sol  (oni jeszcze zyja ?)
Okreg 2 - Slask, Krakow, Wroclaw
Okreg 3 - Warszawa, Lodz, Lublin, Hajnowka

Zreszta, ja od kilku lat mysle nad jakims sprawiedliwym systemem, ale na razie nie znalazlem idealnego rozwiazania, bo zawsze beda poszkodowani...

Co do trójpodziału polskiej sceny VTESowej, to całkowita zgoda. Ma to znakomite uzasadnienie w fakcie, iż są trzy szczególne imprezy w Polskiej Lidze VTES każdego roku. Proponuję więc trzymać się podziału na trzy okręgi. Co do granic, to miałbym już pewne wątpliwości. Okręg 1 to dużo miast i duże odległości. Okręg 3 - również duże odległości. Okręg 2, dla odmiany, mniejszy obszar, ale zbite skupiska znaczącej liczby pijawek. Niby wszystko gra... Tylko jak patrzę na odległość dzielącą Nową Sól i Gdynię (bo w Gdańsku już chyba nikt krwi nie pija), to... To jest prawie pół tysiąca kilometrów polskich dróg i autostrad. Troszkę dużo.

Z drugiej strony, kierując się zestawieniem prowadzonym przez Santha, wyliczyłem, że Obszary 1 i 2 wprowadziły do Ligi podobną ilość graczy w 2012 roku - dotychczas 32 & 33. Obszar 3 jedynie 19, co usprawiedliwia jego duży rozmiar. Zdaje się więc, że jest to najlepszy zaproponowany do tej pory podział dzielnicowy.

Ale może ktoś ma inne propozycje?
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #7 dnia: Października 02, 2012, 06:38:23 am »

Komentarze do komentarzy moich komentarzy :
1)Rozumiem - to jest zawsze trudne zadanie zeby dogodzic wszystkim. Najprosciej jest podzielic mape na rejony w ktorych jest najwiecej graczy i przydzielac eventy zgodnie z pewnym kluczem.
Np.
Okreg 1 - polnoc/zachod/srodek - Poznan, Szczecin, Bydgoszcz, Gdansk??/ Nowa Sol  (oni jeszcze zyja ?)
Okreg 2 - Slask, Krakow, Wroclaw
Okreg 3 - Warszawa, Lodz, Lublin, Hajnowka


A gdzie Częstochowa? Nie jesteśmy na Śląsku - co najwyżej w województwie Śląskim. To, że jakiś baran podczas reformy administracyjnej w 1999 roku przyporządkował nas do Hanysów to nie nasza wina. Historycznie, kulturowo i geograficznie nie mamy ze Śląskiem nic wspólnego:

Historycznie:

W XVII w u nas obrona Jasnej Góry i Polskości przed najazdem Szwedów- na Śląsku jacyś książęta niemieccy
w trakcie zaborów w Częstochowie zabór Rosyjski - Na Śląsku trójkąt trzech Cesarzy

Kulturowo:

W Częstochowie nie było barbórek itp. imprez, nie byliśmy chlubą PRL z tonami wydobytego węgla i książeczką "G", zamiast tego przybywał do nas papież, który dawał nadzieję na coś więcej w tamtych czasach. Poza tym Medaliki vs Hanysy  :D

Geograficznie:

Śląsk leży na Wyżynie Śląskiej - Częstochowa na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej

W związku z powyższymi argumentami pisanymi na szybko w skrócie bo spieszę się do pracy apeluję o nie przyporządkowywanie Częstochowy do Śląska, gdyż jest to takie samo nadużycie jak Polskie obozy  :evil:
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #8 dnia: Października 02, 2012, 07:29:22 am »

No super. Zaczęło się.  :wink:
Obawiam się, że nieprzyporządkowanie  Częstochowy do Okręgu 2 wyraźnie zakłuci równowagę. Macie tuzin aktywnych graczy.
Analogicznie, Nowa Sól mogłaby protestować przeciwko łączeniu jej z Gdynią - przecież nie są na Pomorzu.
Ale ideą jest równomierny podział przywilejów turniejowych.
Tworzenie czwartego okręgu z myślą o was jest niemożliwe (ze względu na geograficzne położenie Częstochowy).
Oczywiście, możecie chcieć pozostać poza Okręgiem 2,
ale to skutecznie zmniejszyłoby wasze szanse na organizację czegoś więcej niż Standard Constructed w przyszłych latach.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #9 dnia: Października 02, 2012, 08:28:57 am »

Jak by podzielić na 4 to by śmiesznie było, Warszawa by chyba sama została w ćwiartce NE; ćwiartka SW mocna bo Łódź, Wrocław, Częstochowa, Katowice; ćwiartka SE to by był Lublin, Kraków, Kielce, Rzeszów; ćwiartka NW to Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk i Szczecin z większych miast. A mistrzostwa to można by organizować w miejscowości Piątek (na północ od Łodzi), która leży w geograficznym centrum Polski :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #10 dnia: Października 02, 2012, 09:03:36 am »

Chyba nie zaczailes, ze ten podzial nie jest czysto geograficzny.

Czewy nie umiescilem nigdzie - bo o Was zapomnialem :). Ale jak najbardziej Czewa to okreg Slask i okolice, bo macie do np. Gliwic bardzo blisko.

P.S. Inna sprawa, ze kiedys myslalem nad formula MP-kow podobnie jak na Wegrzech. Cztery turnieje i sumujemy punkty - kto ma najwiecej wygrywa :). Wtedy podzial na 4 okregi bylby sensowniejszy.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

stinkfist

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 221
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #11 dnia: Października 02, 2012, 10:31:16 am »

A nie wystarczy napisać "Okręg 2 - Częstochowa, Śląsk, Kraków, Wrocław"?
Zapisane
He just exploded. Never seen anything like it without a Tremere around.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #12 dnia: Października 02, 2012, 01:30:05 pm »

Przez chwilę na prawdę myślałem, że Klisza chce się przenieść do innego okręgu.
Ale zdaje się, że masz rację. Chodzi o pominięcie jego miasta.

Nazwy okręgów to kwestyja wtórna.
Można uzgodnić takie, coby pasowały mieszkańcom. Można przyjąć zwyczajowe.
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #13 dnia: Października 02, 2012, 02:09:33 pm »

Przez chwilę na prawdę myślałem, że Klisza chce się przenieść do innego okręgu.
Ale zdaje się, że masz rację. Chodzi o pominięcie jego miasta.

Nazwy okręgów to kwestyja wtórna.
Można uzgodnić takie, coby pasowały mieszkańcom. Można przyjąć zwyczajowe.


Raczej chodziło o to, że nie miałem co robić podczas śniadania i chciałem stanowczo zaprotestować w kwestii Śląsk=Częstochowa  :D
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #14 dnia: Października 02, 2012, 02:13:46 pm »

Chyba nie zaczailes, ze ten podzial nie jest czysto geograficzny.

Czewy nie umiescilem nigdzie - bo o Was zapomnialem :). Ale jak najbardziej Czewa to okreg Slask i okolice, bo macie do np. Gliwic bardzo blisko.

P.S. Inna sprawa, ze kiedys myslalem nad formula MP-kow podobnie jak na Wegrzech. Cztery turnieje i sumujemy punkty - kto ma najwiecej wygrywa :). Wtedy podzial na 4 okregi bylby sensowniejszy.

4 Turnieje o MP nie są dobrym pomysłem - upada ranga takich zawodów. Mamy 1 finał zebrało się 40 osób czyli największy turniej w tym roku co świadczy o randze imprezy. Będzie kilka finałów mniej osób będzie miało szansę wygrać, gdyż nie każdy będzie mógł się stawić na wszystkich turniejach. Zobacz jak jest w skokach narciarskich Puchar Świata cały sezon, Mistrzostwa tylko jedna impreza.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8