Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8

Autor Wątek: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE  (Przeczytany 19174 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #15 dnia: Października 02, 2012, 02:38:04 pm »

Chyba nie zaczailes, ze ten podzial nie jest czysto geograficzny.

Czewy nie umiescilem nigdzie - bo o Was zapomnialem :). Ale jak najbardziej Czewa to okreg Slask i okolice, bo macie do np. Gliwic bardzo blisko.

P.S. Inna sprawa, ze kiedys myslalem nad formula MP-kow podobnie jak na Wegrzech. Cztery turnieje i sumujemy punkty - kto ma najwiecej wygrywa :). Wtedy podzial na 4 okregi bylby sensowniejszy.

Podoba mi się ten pomysł - a turniejów mogłoby być trzy.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #16 dnia: Października 02, 2012, 02:43:48 pm »

Do mnie jednak bardziej przemawia argumentacja Kliszy.
Dopiero co zakończone eMPeki przeszły najśmielsze oczekiwania, jeśli chodzi o frekwencję, właśnie dlatego, że są jedyne w swoim rodzaju.
Gdyby były trzy odsłony eMPeków, pewnikiem na żadnych frekwencja nie przekroczyłaby trzydziestki.
A my, w Polsce, mamy już trzy wyjątkowe turnieje w roku. ECQ, eMPeki, i Grand Finalé. Trzy turnieje, trzy okręgi. Dla każdego po jednym.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #17 dnia: Października 02, 2012, 02:45:15 pm »

Slave - jezli tak mialoby zostac to dla mnie osobiscie byloby super i najbardziej sprawiedliwie.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #18 dnia: Października 02, 2012, 04:02:15 pm »

Mi też się wydaje, że ważniejsza powinna być frekwencja na poszczególnych turniejach niż ich ilość. Stąd zwiększanie ilości ogólnopolskich turniejów niekoniecznie przyniesie dobry efekt. Bardziej powinniśmy skupić się na poprawieniu frekwencji. W żaden sposób nie musi to jednak ograniczać ilości turniejów lokalnych.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #19 dnia: Października 02, 2012, 07:45:45 pm »

wrzucam to samo pytanie dla obu kandydatów.
W mojej opinii zarówno przetrwanie jak i rozwój vtesa zależy przede wszystkim od pracy u podstaw - w lokalnych społecznościach. Międzynarodowe projekty i wielkie krajowe turnieje mają szansę się wydarzyć przede wszystkim pod warunkiem, że gracze w ciągu całego roku będą mieli okazje spotykać się i grać na swoich lokalnych podwórkach. I stąd moje pytanie:
"Jakie konkretnie działania, chcecie podjąć, żeby właśnie te lokalne społeczności aktywizować? Jak będziecie motywować podległych książąt i co zrobicie samodzielnie?"
Częściowo na to pytanie już odpowiedzieliście opisując swoje programy, ale możecie rozwinąć temat skupiając się właśnie na tym aspekcie
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #20 dnia: Października 02, 2012, 08:39:52 pm »

W rzeczy samej. Częściowo już odpowiedziałem na twoje pytanie w moim programie.
Nie będę tam jednak w tej chwili zaglądał, coby kalki nie czynić.
Więc tak:

* Przede wszystkim obecność. Zgadzam się, że praca u podstaw jest ważna. Myślę, że w moim programie wyraźnie stoi, że, dla mnie, ważniejsza od turniejów międzynarodowych, czy kontaktów na szczeblach. A xięciom chciałbym przede wszystkiem dodawać otuchy swoją obecnością - wizyty gospodarskie. Pewnie dla niewielu obecność SLave'a sama w sobie będzie motywacją do częstszej gry. Ale, jakby była okazja pograć towarzysko, to zawsze to jeden więcej do rozgrywki, więc dodatkowy powód do spotkania. A jak się już uda ich wywlec z trumien, i przypomną sobie stare dobre czasy, to, możliwe, że zasmakują. Więc, po pierwsze, bezpośrednia pomoc w mobilizacji graczy.
* Pomoc organizacyjna. Chętnie zjawię się nawet i dzień przed turniejem (na który będę jechał), aby, każdemu kto zgłosi chęć, pomóc w organizacji. Wsparciem służył będę szczególnie osobom początkującym w organizacyjnej dziedzinie. Chciałbym, aby zawsze mogły zwrócić się do NC w tej właśnie sprawie.
* Pomoc w organizacji nagród, czyli to co robi teraz Szewski, a czego ja nie robię. Obecnie odmawiam raczej takiej pomocy, bo nie jest moim celem odbieranie komukolwiek chleba, ale jak już byłbym na stanowisku, to wywiązywałbym się z obowiązków, a tak traktuję właśnie tę tematykę.
* Dobry przykład jest szczególnie ważny. Chcę, i to niezależnie od stanowiska, aby inni mogli brać ze mnie przykład. Chętnie podzielę się kilkuletnim doświadczeniem z chętnymi, by mnie wysłuchać.

Nagród dla xiążąt nie przewiduje się, póki co. Za to jest kij. Chciałem przypomnieć o 'ustawowym' obowiązku organizacji turniejów. Nie muszą być one duże. Zachęcam zaczynać lokalnie. W USA jest całe mnóstwo turniejów pięcioosobowych - w sam raz na małe mieściny, gdzie więcej osób nie gra. Ale są. U nas tego nie widać. Ligi upadają. Ale NC nie jest w stanie zrobić wszystkiego. Może tylko pomagać. Na samym dole, to xiążęta muszą wykazywać się aktywnością. Muszą chcieć. Jeśli tego zabraknie, to i lokalne życie upadnie. Dlatego z wielką aprobatą przyjąłem rozpoczętą przez Szewskiego akcję wymiany xiążąt. Podobnie jak NC, xiążęta nie są dani na stałe. Nieaktywnych należy, tam gdzie jest to możliwe, zastępować młodszymi kolegami z wizją. Należy koniecznie powołać na stanowiska xiążąt Trójmiasta i Łodzi. Jak już ktoś się zgodzi wziąć ten ciężar na swe ramiona, to i organizacją się zajmie.

Ogromną szansą motywacji lokalnego środowiska VTES jest oczywiście Dude'owy storyline. Pomysł, za który muszę kontrkandydata bardzo pochwalić. Nie wyobrażam sobie, aby został on zarzucony. Rzeczywiście, w tej tematyce jesteśmy daleko za murzynami. Dude, jeśli tylko by chciał, dostałby wolną rękę i wszelkie wsparcie, aby ten projekt wedle własnego rozeznania prowadzić dalej.
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #21 dnia: Października 03, 2012, 06:15:10 pm »

Kolejne wspólne pytanie.

Jak nie zostaniesz wybrany na NC, to czy jest obszar, którym i tak chciałbyś się zajać osobiście ?
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #22 dnia: Października 03, 2012, 08:57:43 pm »

Pytanie, które musiało wcześniej czy później paść. Przeinaczę je jednak nieco. Mianowicie:
>> Które z postulatów będziesz realizował nawet jeśli nie zostaniesz NC? <<

1. Z całą pewnością, jako że mam chyba najlepszą bazę wypadową z polskich xiążąt, nie odpuszczę opcji niemieckiej. Erika S. musi odejść! A, konkretniej, myślę o expansji polskiego VTESa za zachodnią granicę. Jako NC, próbowałbym pewnikiem kanałów bardziej dyplomatycznych, angażując graczy niemieckich z landów nie koniecznie przylegających do Polski. Jako lokalny wataszka, pójdę pewnie szturmem. Jakieś zamysły są, nie bój żaby, ale, jak mawiają chomiki: 'Swords, not words!'

2. Z całą pewnością zorganizuję dwódniowy event w Szczecinie. Skradnę pewnikiem jakiś super termin, zanim inni się obejrzą, i przyłożę, aby turniej był na poziomie. A, że szczecińskie turnieje są na poziomie, to wie każdy, kto tutaj był. Dołożę wszelkich starań, aby pojawić się ponownie na Bachanaliach Fantastycznych, ale tym razem robimy rasowego drafta, a nie sealed. Będę, jak to mam w zwyczaju, darł japę, tyle że głośniej, aby odbyło się jeszcze kilka Limited Tourneys. No i te Mistrzostwa Polski LTD. Może nie wyjdzie, ale... Próbować trzeba. Chętnie zaangażuję się osobiście w ten projekt.

3. Będę miał z pewnością więcej czasu na nękanie Ginésa w sprawie bazy danych VEKN. I wtedy będę raczej prezentował stanowisko warGrima, aby więcej uprawnień otrzymali poszczególni xiążęta, a nie NC. Mnie, osobiście, bardzo gryzie bałagan w danych szczecińskich graczy - tam więcej nieprawidłowości jest niż prawdziwych informacji. Nieprawidłowości były już w bazie danych WW. Bazę skopiowano ze wszystkimi błędami, i dołożono nowych. Trzeba to zmienić.
Zapisane

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #23 dnia: Października 05, 2012, 06:09:15 pm »

Prezentacja konkretna. Plany wyważone - część małej, mrówczej roboty, część zwykłego działania bez fajerwerków, część planów w dużej skali (i dużym ryzyku). SLave'a znam tylko towarzysko - nie mam pojęcia co dałby radę zrobić, ale duży plus za rozsądek.

I ważne dla mnie pytanie, będące probierzem podejścia do walki o NC - SLave, jeśli możesz, napisz wprost kogo z dzisiejszych prince'ów zostawiłbyś na stanowisku, komu pokazał żółtą kartkę i ostrzegł że kontynuacja stylu działania doprowadzi do odsunięcia, a kto zobaczyłby czerwony kartonik?
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

wenanty

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 989
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #24 dnia: Października 05, 2012, 07:36:29 pm »

I jeszcze zupełnie off-topic, ale nie mogę pozwolić, żeby funkcja tutejszego grammar-nazi zdryfowała w kierunku Nowego czy kogokolwiek innego. Celowe i fajne anachronizmy językowe pomijam, podobnie jak oczywiste literówki czy problemy interpunkcyjne (prof. Miodek też czasem pacnie znaczek nie tam, gdzie trzeba), ale - SLave - błagam:
Cytuj
dwódniowych
Cytuj
bierzącym
Cytuj
zakłuci
Cytuj
na prawdę
Cytuj
wataszka
Cytuj
po raz kolejny "dwódniowy"
To są rzeczy niemal równie niewybaczalne jak pisanie po książkach czy rozmowy w czytelni.

Żeby nie było, iż bas*cenzura*ę (pewnie będzie cenzura, a chodzi mi tylko o kalkę z angielskiego "bash") tylko jednego kandydata, od razu się tłumaczę: Dude'owi nie wypominam błędów, bo i tak by napisał, że ma to w dupie. W Twoim przypadku wierzę, iż pokazanie niedokładności doprowadzi do poprawy :D
Zapisane
"szeroka aktywnosc na terenie naszego kraju calkowicie nam nieznanych i obcych form zycia nie moze byc ukrywana przed spoleczenstwem" - z listu otwartego o UFO do Prezydenta RP

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #25 dnia: Października 06, 2012, 12:28:52 pm »

A już myślałem, iż sugerujesz, że jeśli to SLave zostanie NC, to polski koordynator nie będzie znał należycie języka ojczystego.  :wink:

Przechodząc do konkretów, muszę stwierdzić, że zadałeś mnie i Dude'owi ciężką pracę domową. Co nie napiszę, będzie źle. Jeśli rozwodnię moją wypowiedź, i nie napiszę co myślę o poszczególnych xiążętach, ludziska pomyślą, że jestem miałki. Jeśli wymienię z nazwiska, komu przyznałbym czerwoną kartkę, to poczynie sobie wrogów, i uszczuplę pulę potencjalnych głosów, jakie mogą zostać na mnie oddane. Wiesz, Wenanty, ludzie są zawistni.

Odpowiedź rozpocząłem pisać już dnia wczorajszego. Myślałem sobie, Dude mnie przeczeka, i napisze kilka miłych słów, coby zdobyć poparcie, więc choć odpowiem szybko (wykazując chęć do działania). Niestety, gdy byłem w połowie, nastąpił niespodziewany reset systemu (powodowany ściąganiem kolejnego playera z netu). Wracam więc dziś, wściekły, że muszę zacząć od początku, i co widzę? Dude już odpisał! Odpisał bezbłędnie, delikatnie. Nikogo z nazwiska nie określił. No cóż, teraz to ja nie mam wyjścia, i, coby się odróżnić, muszę napisać zwięźle, co o poszczególnych xiążętach myślę.

Andrzej Wilczyński - Co tu dużo pisać? Świeżynka. Pamiętam jak podczas lutowego turnieju w Szczecinie poprosił mnie o możliwość sędziowania finału. Miałem moje obawy, ale nie żałuję, że się zgodziłem. Nie tylko sędziował dobrze, ale jeszcze poczynił znakomitą fotorelację. Później został Xięciem Bydgoszczy. A teraz ogarnia ranking ligowy. Jestem pełen wiary w możliwości Santha.

Maciej Kozłowski - Był turniej w Lublinie? Był. Faktycznie, ZaraZ ostatniemi dniemi trochę mniej aktywny się zrobił, i udziela się jakoś słabiej, ale Lublin bez niego jakoś ciężko jest mnie sobie wyobrazić.

Robert Cieślarczyk - Nie odwołuje się osoby, która będzie w znacznym stopniu wpływała na organizację przyszłych eMPeków, nie? Ja Nową Sól dopiero zacząłem dobrze poznawać, ale Robert jest na tyle aktywny, na ile jest w stanie. Organizuje regularnie turnieje, choć przyznam, że zbyt mało uwagi poświęca formalnościom. Ale to się zmiani. A miasto pod jego rządami prosperuje znakomicie. Wystarczy spojrzeć na wyniki jego mieszkańców w tegorocznej lidze. Poprawa jak się patrzy!

Michał Kochanowski - W ubiegłym roku byłem świadkiem zmagań ToY!a z kwestiami organizacyjnymi. To ToY! próbował wprowadzić (ponownie?) VTES na Avangardę. Jak się skończyło, sam doświadczyłem. Dostaliśmy miejsce na korytarzu, i nikt się nami nie interesował. Nie dziwię się, że zapał zmalał. Ale turniej był w tym roku, i to znaczący. Nie mam zamiaru się niczego czepiać. ToY!a trzeba tylko zmotywować troszkę, bo serducho ma do tej gry.

Lech Jabłonski - Długo oczekiwana zmiana! Widoczne braki w zdolnościach organizacyjnych, ale chęć do działania. Przez krótki okres swojej dotychczasowej kadencji sankcjonował więcej turniejów, niż połowa xiążąt przez całe życie.

Bogusław Skiepko - Duża zółta kartka! W wykazie VEKNu nie odnotowano jednego turnieju, który sankcjonowałby Boski. Nigdy nie byłem na Bodek Days, ale słyszałem o grze proxami. No tak być nie może. Do tego, w tym roku Bogusław nie zorganizował jednego turnieju. Kłuci się to wyraźnie z obowiązkami, jakie na xiążąt nakłada VEKN. Ja widzę, że Boski organizuje spotkania lokalne, i, szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo, kto nadałby sie do tego lepiej w okolicach Białegostoku, ale to dużo za mało. Myślę jednak, że Bogusław jest w stanie nadrobić zaległości, i wykazać się zwiększoną aktywnością w przyszłym roku. Mam taką nadzieję.

Piotr Jaworski - Czas na zasłużoną emeryturę. W przciągu ostatniego roku Częstochowa poczyniła ogromne postępy. Przybyło graczy, a i ich poziom wyraźnie podskoczył. Nie wydaje mnie się jednak, aby była to zasługa Piotra. Ani jednego sankcjonowanego turnieju od 2007. Jestem przekonany, że w Częstochowie są krwiopijcy, którzy znakomicie poradziliby sobie na stanowisku xięcia, a, do tego, mają czas niezbędny, aby wykorzystać możliwości, jakie stanowisko to niesie ze sobą. Osobiście, widzę na tym stanowisku Kliszę.

Tomasz Izydorczyk - Tutaj nie wypada mnie nawet komentować. Myślę, że każdy, kto uczestniczy w lidze, wie jak sytuacja wygląda. A, nawet jeśli nie uczestniczy, jeśli był na eMPekach, i rozmawiał z Tomkiem... Wyrazy uznania.

Michał Kaźmierczak - Tutaj potrzeba więcej samodzielności, ale większych problemów nie widzę. Oczywiście, miasto takie jak Katowice powinno mieć więcej niż trójke graczy, i na prace nad tym Michał powinien znaleźć czas.

Tomasz Kłoczko - Wszystko gra i buczy.

Maciej Frankowiak - Ja rozumiem, że lokalni gracze nie lubia gry zorganizowanej, ale ten jeden turniej do roku trzeba przeprowadzić. Szczecin blisko, to wesprze.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #26 dnia: Października 06, 2012, 01:55:17 pm »


Bogusław Skiepko - Duża zółta kartka! W wykazie VEKNu nie odnotowano jednego turnieju, który sankcjonowałby Boski. Nigdy nie byłem na Bodek Days, ale słyszałem o grze proxami. No tak być nie może. Do tego, w tym roku Bogusław nie zorganizował jednego turnieju. Kłuci się to wyraźnie z obowiązkami, jakie na xiążąt nakłada VEKN. Ja widzę, że Boski organizuje spotkania lokalne, i, szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo, kto nadałby sie do tego lepiej w okolicach Białegostoku, ale to dużo za mało. Myślę jednak, że Bogusław jest w stanie nadrobić zaległości, i wykazać się zwiększoną aktywnością w przyszłym roku. Mam taką nadzieję.

Wenanty zaraz zaatakuje :D. A teraz pytanie, w którym wyrazie jest błąd ?

Cytuj
Piotr Jaworski - Czas na zasłużoną emeryturę. W przciągu ostatniego roku Częstochowa poczyniła ogromne postępy. Przybyło graczy, a i ich poziom wyraźnie podskoczył. Nie wydaje mnie się jednak, aby była to zasługa Piotra. Ani jednego sankcjonowanego turnieju od 2007. Jestem przekonany, że w Częstochowie są krwiopijcy, którzy znakomicie poradziliby sobie na stanowisku xięcia, a, do tego, mają czas niezbędny, aby wykorzystać możliwości, jakie stanowisko to niesie ze sobą. Osobiście, widzę na tym stanowisku Kliszę.

@Slave - Turniej w Czewie byl chyba w 2010. Jak juz chlopaki robili jakis evencik  to frekwencja byla ok. 30 osob, wiec bardzo dobrze !

Co do Piotra, to jako książę nie powinien wyskakiwać z takimi propozycjami, jak ta na ostatnim stole na MP-kach 2012. Książę powinien swiecic przykladem ;). KMWTW.
Ale mi wtedy cisnienie podskoczylo :).
Podobnie zreszta zrobil inny książę - ale na EC :D. Wtedy o malo mnie CH nie strzelil as well ...


Cytuj
Maciej Frankowiak - Ja rozumiem, że lokalni gracze nie lubia gry zorganizowanej, ale ten jeden turniej do roku trzeba przeprowadzić. Szczecin blisko, to wesprze.

Paczek ma naprawde ciezko - sporo z chlopakami pogralem swego czasu i pojezdzilem po turniejach (2008-2010) i wiem, ze albo uzbiera sie ich 10 osob, albo 2 ;).
Potencjal maja ogromny tylko trzeba go wyciagnac. Paczek jest w "krainie podziemnej pomaranczy" idealna osoba na ksiecia - innego kandydata nie widze.
BDG tez ma blisko - bedzie turniej - wesprzemy !
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2012, 02:00:52 pm wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #27 dnia: Października 06, 2012, 02:09:11 pm »


Bogusław Skiepko - Duża zółta kartka! W wykazie VEKNu nie odnotowano jednego turnieju, który sankcjonowałby Boski. Nigdy nie byłem na Bodek Days, ale słyszałem o grze proxami. No tak być nie może. Do tego, w tym roku Bogusław nie zorganizował jednego turnieju. Kłuci się to wyraźnie z obowiązkami, jakie na xiążąt nakłada VEKN. Ja widzę, że Boski organizuje spotkania lokalne, i, szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo, kto nadałby sie do tego lepiej w okolicach Białegostoku, ale to dużo za mało. Myślę jednak, że Bogusław jest w stanie nadrobić zaległości, i wykazać się zwiększoną aktywnością w przyszłym roku. Mam taką nadzieję.

Wenanty zaraz zaatakuje :D. A teraz pytanie, w którym wyrazie jest błąd ?

Znalazłem!  :D

PS. Oczywiście nie chcę zmieniać Xięcia Poznania. Trzeba tylko najwyraźniej dopomóc z wyciąganiem tego potencjału. Poznań jest na tyle dobrze usytułowany, że kilka miast może z łatwością podesłać posiłki na turniej. Ale trza też ten turniej najpierwej zorganizować. I nie można... No dobrze, można, ale nie należy się zrażać faktem, że na ten turniej przyjdzie tylko trzech 'naszych'.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #28 dnia: Października 06, 2012, 03:06:01 pm »

Dokladnie :).
Były w historii takie turnieje, gdzie z lokalnych ludków pojawiało sie 2-3 sztuki.
To jednak nie przeszkadza w niczym.

Dla mnie osobiscie, taki lokalny turniej to impuls dla tych, ktorzy sie lekko oddalili, na powrot do gry.
Poczucie klimatu turniejowego, spotkanie sie z ludzmi po kilku miesiacach itp.
Nawet jak wroci jedna, dwie osoby to juz bedzie sukces.


Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #29 dnia: Października 06, 2012, 06:12:21 pm »


Bogusław Skiepko - Duża zółta kartka! W wykazie VEKNu nie odnotowano jednego turnieju, który sankcjonowałby Boski. Nigdy nie byłem na Bodek Days, ale słyszałem o grze proxami. No tak być nie może. Do tego, w tym roku Bogusław nie zorganizował jednego turnieju. Kłuci się to wyraźnie z obowiązkami, jakie na xiążąt nakłada VEKN. Ja widzę, że Boski organizuje spotkania lokalne, i, szczerze powiedziawszy, nie znam nikogo, kto nadałby sie do tego lepiej w okolicach Białegostoku, ale to dużo za mało. Myślę jednak, że Bogusław jest w stanie nadrobić zaległości, i wykazać się zwiększoną aktywnością w przyszłym roku. Mam taką nadzieję.

Wenanty zaraz zaatakuje :D. A teraz pytanie, w którym wyrazie jest błąd ?


Chciałem poruszyć kwestię nieco innego kalibru niż przedmówca. Mam okazję uczestniczyć w działaniach
podlaskiego microcommunity i w związku z tym chciałem odnieść się do sformułowanej przez Slave'a oceny,
która moim zdaniem jest nieobiektywna.

Odniosę się po kolei do każdego ze sformułowań:

Zadałem sobie trud, aby zrobić niezależny research i na moje oko na stronie TWDA możemy
znaleźć następujące decki:
* Marcin Szybkowski's Bodek Days II: Hajnowka, Poland August 2011
* Jakub Baranski's Bodek Days I: Duboicze Cerkiewne, Poland August 2011
* Aleksander Idziak's Bodek Days: Dubicze Cerkiewne, Poland August 2011
* Jakub Baranski's UBOOT K3: Dubicze Cerkiewne, Poland August 2010
* Aleksander Idziak's Black Forest Base part 2: Hajnowka, Poland July 2008

Wedle mej wiedzy Bodek był organizatorem każdego z wymienionych turniejów (2011 połączony
w jeden cykl w ramach Bodek Days). Użyto zwrotu 'sankcjonował', jednak wyznaję prostą
zasadę iż: brak zorganizowanego turnieju => nie ma czego sankcjonować i w związku z tym
uważam za niewłaściwe, aby przekreślać wkład Bodka w organizację wymienionych imprez
tylko i wyłącznie z tego powodu iż sankcjonował je ktoś inny [@Bodek: popraw mnie jeśli
pomieszałem fakty]

Jeśli chodzi o kwestię gry proxami - jeśli chodzi o oficjalne/sankcjonowane (a zwłaszcza
supportowane przez producenta) rozgrywki, mam taką samą opinię jak Slave. Jeśli zaś
chodzi o gry casualowe, to kwestia proxów, custom rule'ów itd raczej podlega ustaleniom
pomiędzy osobami które zasiadają przy stoliku. Rad bym poznać inne opinie na ten temat,
jednak sądzę iż władza NC/xięcia kończy się w tej samej okolicy w której gra staje się czysto
towarzyska.

Co do 2012; co prawda do końca roku są jeszcze 3 miesiące i rad bym mieć mściwą satysfakcję
gdyby udało się zorganizować na Podlasiu turniej np. w grudniu  :twisted: Szans na to jednak
nie widzę w związku z tym nie wypada nie zgodzić się ze Slave'm. Nie rozumiem jednak dlaczego
w wypadku pięcioosobowej ekipy turnieju jest zauważalnym problemem, natomiast nie jest
tak w wypadku bodajże około trzydziestoosobowej ekipy i braku turniejów od kilku lat. Odnosząc się
do obowiązków xięciunia - nie uwzględniono zupełnie iż to dzięki Bodkowi mieliśmy już dwie edycje
imprezy unikalnej w skali kraju -> Bodek Days. Zrozumiałe - tego nie zapisano w 10 obowiązkach,
ale wydaje mi się iż rekompensuje brak wymaganego 1 turnieju/rok, biorąc pod uwagę fakt iż
do pozostałych 9 wymagań sformułowanych na stronie vekn'u brak większych zastrzeżeń.

Odnośnie organizacji gier lokalnych krótko: w wypadku grania u Bodka możemy śmiało mówić
o podniesieniu VTESa do rangi 'gry królewskiej'  :D Również nie znam nikogo kto byłby w stanie
to lepiej zorganizować.

Protekcjonalną wymowę ostatnich zdań oceny, po uwzględnieniu powyższych, uważam za całkowicie
zbędną.

Podsumowując:
@Slave: nie potrafię oprzeć się wrażeniu że nie chcąc wyjść na miałkiego wybrałeś osobę z którą
masz luźne więzy towarzyskie, aby pokazać iż jako NC będziesz wymagający. Proponuję abyś
zechciał przemyśleć swoją ocenę po uwzględnieniu tego co napisałem powyżej.





Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8