Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Wątek: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE  (Przeczytany 19169 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #45 dnia: Października 07, 2012, 05:27:50 pm »

Mam gruba beke z tych topicow. Dawno nie bylo na forum tak uroczej paplaniny, w 3/4 bez sensu. :D
Ale bring it on. Popcorn czeka.

Miło, że nas odwiedzasz, i postujesz nic nie wnoszące wypowiedzi.
Bez nich to forum nie miałoby sensu.  :smileyevolved:
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #46 dnia: Października 07, 2012, 05:28:27 pm »

Ad.3) Być może umknęły Ci pewne szczegóły z mego poprzedniego posta...
Jest nas 5 (słownie: pięć) osób. Wszyscy jesteśmy użytkownikami forum
(Bodek, młody, Amin, Satyr i ja). Wiemy o eventach, uczestniczymy w nich sporadzycznie
z różnych przyczyn (analogicznie jak koledzy z Poznania, których prince jednak nie
dostał dużej żółtej kartki, małej też zresztą nie).

Być może, że moja nadmiernie ostra opinia wynika z faktu, iż podeszłem do Bogusława jako osoby odpowiedzialnej za całe Podlasie. I, rzeczywiście, odniosłem wrażenie, że na całym Podlasiu osób jest więcej. Ale nic w tym dziwnego. Sam Bodek umieścił na liście dziesięć osób. Czyżby przekłamanie?

Ad.5) Skoro jak sam Szewski stwierdził - osobiście sankcjonował większość turniejów,
to czy przypadkiem nie jest tak że problem dotyczy większości xięciuniów ? Dlaczego
nie sygnalizujesz tego problemu w innych wypadkach ?

Oj, dotyczy. Tylko w przypadku Bodka jest on wyjątkowo jaskrawy. Dlatego właśnie przy okazji jego osoby się do tego odniosłem. Również ten właśnie problem miałem na myśli pisząc o samodzielności Xięcia Katowic. Tyle, że on jest xięciem DUŻO krócej niż Bodek, więc kartki za to nie dostał.

Cytuj
7. See to it that players in his city enter themselves into the VEKN VTES-player database.
To nie jest 'must'; zaś sytuacja wygląda następująco (jak już wspominałem - jest nas
pięciu; takie rzeczy jest banalnie łatwo weryfikować): Bodek, młody, Amin i Satyr na pewno
mają VEKNy. Odnośnie mojego - byliśmy zgodni że wyrobimy go podczas sankcjonowanego
turnieju w którym będę brał udział. 

Wyrażenie ‘see to it’ z całą pewnością nie zostało zaspokojone, gdyż VEKNów nie ma. Może mamy inne zrozumienie tego wyrażenia, ale ja, jako niedoszły lingwista, widzę je jako ‘must’. A Amina szukałem dwakroć, i nie znalazłem, więc chyba jednak coś jest nie halo.


Tym razem napiszę powoli: jest nas pięciu. W jakim celu miałby wprowadzać hierarchię
i delegować obowiązki ? (Zapytałbym się: 'po ch** ?', ale nie chcę burzyć tego sielankowego
klimatu).

A ja napiszę raz jeszcze, iż Bodek stwierdził, że jest was dziesięcioro.
A szczegółowe wyznaczenie obowiązków nie wadzi. Pomaga. Nie zawsze jedna osoba ma czas zająć się wszystkim.

Podsumowując: miałeś wrażenie, że Bodek nie spełnia 3 punktów z 10 (nr 4,5,7) oraz nie
miałeś informacji odnośnie innych 3 (nr 3, 8 i 10 - aczkolwiek w tym ostatnim przypadku jest
to dyskusyjne gdyż w naszym wątku widać okiem nieuzbrojonym kto ogarnia graczy z
Białej Podlaskiej). W Twoim mniemaniu zasługiwało to na dużą żółtą kartkę.

Tak właśnie było.

Aby rozwiać wątpliwości, czuję się obowiązany przeprowadzić szczegółową analizę wszystkich xiążąt. Choć zajmie mnie to z pewnością dużo czasu, i przysporzy wrogów. Ale cóż.

Nie wykluczone też, że rzeczywiście wyjdzie na to, że kartek powinno być więcej.
Jak zawsze, opinia jest moja, i inni nie muszą się z nią zgadzać.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #47 dnia: Października 07, 2012, 06:52:06 pm »

Poniższa ocean, co podkreślam, jest moją subiektywną. Jest ona podyktowana moją znajomością polskiego podwórka VTES, i tym samym ograniczona. ??? oznaczają moją niewiedzę, i trudności z analizą, nic więcej. Nie są, broń Kainie, punktami ujemnymi. Zostałem poproszony przez Wenantego o subiektywną ocenę xiążąt, i taką dostarczyłem, a teraz uzupełniam. Nikogo nie napastuję.


Make himself familiar with the game. He has to have a good knowledge of the rules and be an active player himself.

Andrzej Wilczyński  +++
Maciej Kozłowski +++
Robert Cieślarczyk +
Michał Kochanowski +++
Lech Jabłoński ?
Bogusław Skiepko ?
Piotr Jaworski ?
Tomasz Izydorczyk +++
Michał Kaźmierczak ?
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak +
Remek Flasinski +++

Organise regular play in his domain. Best are weekly gaming nights at a store or a public location, but any method is acceptable. Players should be made aware of the gaming sessions.

Andrzej Wilczyński  +++
Maciej Kozłowski -/? Nie wiem nic, ale nie widzę jakiejkolwiek aktywności.
Robert Cieślarczyk +/? Jestem o tyle mądry, że posiadam informacje, których na forum nie widać.
Michał Kochanowski ? Ja widzę, że wszyscy organizują się sami.
Lech Jabłoński – Nie widać jakiejkolwiek aktywności. Ponoć kontakt telefoniczny, którego nie trawię.
Bogusław Skiepko +++
Piotr Jaworski ---
Tomasz Izydorczyk ?
Michał Kaźmierczak ?
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak -/? Kwiczoł!
Remek Flasinski +++

Keep his players informed about current errata, rulings and clarifications, as well as news about expansions, events, etc. A mailing list of some kind greatly helps here. Other Princes in the vicinity may be of help here too.

Andrzej Wilczyński  +++
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk +
Michał Kochanowski + Wszyscu prawie orientują się sami.
Lech Jabłoński ? Czy jest kogo orientować? Pamiętajmy o małym stażu. Nie ma mowy o minusie.
Bogusław Skiepko -/? Przypominam, że jest 10 osób do zorientowania.
Piotr Jaworski ---
Tomasz Izydorczyk +++
Michał Kaźmierczak ... Tutaj nie ma kogo informować.
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak + Jestem pewien, że każdy zainteresowany zostaje poinformowany.
Remek Flasinski +++



Organise at least one tournament in a 12 month period. For these tournaments the VEKN Tournament Rules and Rating System are to be used. In some cases there might be too few players in a city to organise a tournament, the prince should then focus on demo-games. This in no way prohibits a player from becoming prince of his particular city.

Andrzej Wilczyński  +++
Maciej Kozłowski +
Robert Cieślarczyk +++
Michał Kochanowski +++
Lech Jabłoński +++ Trzy plusy w związku z małym stażem.
Bogusław Skiepko ... No i tu jest problem. Owszem, za ubiegły rok +++, ale w tym roku ---.
Piotr Jaworski ... Did help in Zielona Góra, więc bez minusa. Plusa tyż nie ma, bo turniej w Częstochowie organizowali inni.
Tomasz Izydorczyk +++
Michał Kaźmierczak +
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak ---
Remek Flasinski +++

Apply for sanctioning with VEKN when planning tournaments. Sanctioned tournaments require the use of the most recent VEKN Tournament Rules and erratas and rulings from VEKN's official NetRep L. Scott Johnson (also known as LSJ).

Andrzej Wilczyński  ... Zbyt niski staż, aby oceniać.
Maciej Kozłowski +++
Robert Cieślarczyk ---
Michał Kochanowski ---
Lech Jabłoński +++ Niski staż, i już zapunktował.
Bogusław Skiepko ---
Piotr Jaworski -
Tomasz Izydorczyk +++
Michał Kaźmierczak ... Nie ma minusa ze względu na mały staż.
Tomasz Kłoczko -
Maciej Frankowiak ... Nie ma czego sankcjonować. W ubiegłym roku wszystko cacy.
Remek Flasinski +++

Make a list of planned activites in his city so that it can be displayed in appropriate ways.

Andrzej Wilczyński  +++
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk ?
Michał Kochanowski ?
Lech Jabłoński ?
Bogusław Skiepko +++
Piotr Jaworski -
Tomasz Izydorczyk +
Michał Kaźmierczak ?
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak ?
Remek Flasinski +++



7. See to it that players in his city enter themselves into the VEKN VTES-player database.

Andrzej Wilczyński  +++ Tyle co ten facet walczy z VEKN #s, to nikt nie dorówna.
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk ?
Michał Kochanowski ?
Lech Jabłoński ? Długa droga przed nim, ale to dopiero początek.
Bogusław Skiepko ---
Piotr Jaworski ---
Tomasz Izydorczyk +
Michał Kaźmierczak ... Nie ma kogo pilnować.
Tomasz Kłoczko +
Maciej Frankowiak +
Remek Flasinski +++Ja wszystkich wprowadzam osobiście. Na ile to możliwe, utrzymuję porządek. Niestety, baza danych szczecińskich graczy jest masakryczna. Ale ja to odziedziczyłem. I niektórych rzeczy nie przeskoczę. Moje numery są cacy.

Princes should elect Primogen; they help the prince in handling the citiy’s affairs. The VEKN will make sure that other princes in the given geographical area take advantage of the information you provide.

Andrzej Wilczyński  +
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk ?
Michał Kochanowski + W związku ze znaczącą aktywnością dużej liczby warszawiaków.
Lech Jabłoński ? Wszystko przed nim.
Bogusław Skiepko -
Piotr Jaworski -
Tomasz Izydorczyk ? Raczej nieadekwatnie oceniać.
Michał Kaźmierczak ... Trzech graczy. Tutaj nie ma kogo wyznaczać.
Tomasz Kłoczko ?
Maciej Frankowiak ?
Remek Flasinski +++ Pełna struktura. Odpowiedzialność wydzielona (choćby za organizowanie miejscówek na cotygodniowe granie {tego sam nie robię}, czy transport samochodowy)

Promote VTES in every way possible, this may be through advertising, demo-playing, tournaments, or whatever way the Prince deems suitable. Especially demo-ing is a key to spreading the game. A Prince should always have a number of easy-to-play sample decks with him.

Andrzej Wilczyński  ?
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk ?
Michał Kochanowski ?
Lech Jabłoński ?
Bogusław Skiepko +++
Piotr Jaworski ---
Tomasz Izydorczyk +
Michał Kaźmierczak ?
Tomasz Kłoczko + Za Wrocławską Ligę.
Maciej Frankowiak ?
Remek Flasinski +

Act as a contact where new players can go to when in search for other players, cards to trade, or general information about VTES. Answer rules-questions from new players, and help them through their first steps. Therefore a prince is required to have a valid email address that he or she checks on a regular basis.

Andrzej Wilczyński  ?
Maciej Kozłowski ?
Robert Cieślarczyk ?
Michał Kochanowski ?
Lech Jabłoński ?
Bogusław Skiepko +
Piotr Jaworski ?
Tomasz Izydorczyk +
Michał Kaźmierczak ?
Tomasz Kłoczko ?
Maciej Frankowiak ?
Remek Flasinski +

Podsumowując:

Andrzej Wilczyński  +7
Maciej Kozłowski +2
Robert Cieślarczyk +3
Michał Kochanowski +3
Lech Jabłoński +2
Bogusław Skiepko -1
Piotr Jaworski -7
Tomasz Izydorczyk +8
Michał Kaźmierczak +1
Tomasz Kłoczko +6
Maciej Frankowiak +1
 

Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #48 dnia: Października 07, 2012, 08:19:13 pm »

I wlasnie dlatego jak powyzej Slave nie powinien zostac NC.

Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #49 dnia: Października 07, 2012, 08:39:53 pm »

I wlasnie dlatego jak powyzej Slave nie powinien zostac NC.



+1000
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #50 dnia: Października 07, 2012, 11:59:08 pm »

za to mozna go zakopac pod Sevres jako wzor princa  :wink:
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

Maverick

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #51 dnia: Października 08, 2012, 06:47:49 am »

Wiesz co rzadko sie tu wypowiadam bo rzadko mam cos do powiedzenia ale nie widzialem ciebie od pewnie bedzie 10 lat i pamietam jak byles maly zamroczonym kinder metalem ktorego nikt nie lubil
bo p,i,erdoliles takie bzdury za masakra
Teraz jestes starszy i dalej sa bzdury tylko sto razy wieksze
Wyrazy wspolczucia dla polskiego vtsa jesli wybiora ciebie a mnie az korci zeby szybko zrobic sie ksieciem jakiegos pcima dolnego zeby na ciebie nie zaglosowac

p.s. to tak dla Pudla zeby nie bylo ze tylko slodza
Zapisane
Jak miło z kumplami w gromadzie zapalić
Rzucić parę wulgarnych słówek i flaszkę obalić
Od razu fajnie zrobi się wokoło
Każdy jest pewny siebie ma mordkę wesołą

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #52 dnia: Października 08, 2012, 08:58:06 am »

Troche pojechales Remek , nie ma co :).

Ja bym sie tak nie podniecal (@Baal, Maverick, Pudliszcze), bo Slave w zasadzie odpowiedzial na pytanie do kandydata... Moze troszke w stylu Macierewicza, ale odpowiedzial.
Poruszyles przynajmniej wazna sprawe, bo w tej chwili na Prine'ach lezy wieksza odpowiedzalnosc niz w czasach swietnosci VTESA, kiedy gracze pojawiali sie sami. Nie moze byc tak, ze ludzie sa przyspawani do stolkow, albo znajduja sie tam tylko dlatego, ze byli pierwsi itp.

Ja, dla przykladu, w maju stwierdzilem, ze nie mam tyle czasu co np. w 2010/2011 i juz po miesiacu Andrzej przejal moje obowiazki. To wszystko kwestia zdrowego podejscia, niemniej jednak ktos musi nad tymi princami czuwac i nie moze byc tak, ze Ksieciem jest ktos, kto przez 3 lata nic nie zrobil. Inna sprawa, ze mam wrazenie iz niektore osoby. Twoje intencje sa dobre, jednak forma moze wielu do Ciebie zrazic.

Slave , wlasnie przez takie podejscie jakie zaprezentowales w poprzednich postach masz mizerne szanse na zostanie NC. Pomijam fakt, ze niektorych princow oceniles nisko ( nie oszukujmy sie, czesc z nich teraz zaglosuje przeciwko Tobie - nie baczac nawet na to, ze w niektorych przypadkach masz racje) to jeszcze otwarcie piszesz, ze nie jestes "czescia kolka wzajemnej adoracji" :). Przy tak malej spolecznosci, w zasadzie sie z niej sam takim stwierdzeniem wykluczasz. Nowy NC nie moze byc "wylacznie urzednikiem". NC to ktos, kto reprezentuje cala spolecznosc, a ja osobiscie nie chcialbym, zeby reprezentowal mnie urzedas, tylko gracz - kolega - gosc z ktorym laczy mnie cos wiecej niz relacja master - slave (ps. w tej relacji ze Slave bylby masterem :D).

Wiele osob gra we VTESa wlasnie dlatego, ze moze wziac udzial w imprezie do bielego rana, powydurniac sie na Bodek Days,  ale przede wszystkim spedzic piatek/sobote niekiedy i niedziele, z zajebistymi ludzmi. Niektorzy za soba nie przepadaja inni sie nienawidza, ale ogromna wiekszosc jest zgrana ekipa, ktora w pewnym sensie tworzy cos na ksztalt "kolka wzajemnej adoracji"... Jezeli nie chcesz byc czescia "spolecznosci" w tym rozumieniu, a jedynie "managerem", ktory nadzoruje gre, ale praktycznie nie bierze udzialu w zyciu poza VTESowym (chodzi mi o te eventy towarzyskie itp.) to raczej VTESowi zaszkodzisz, niz pomozesz. Niestety, VTESa stanowia ludzie - jesli oni odejda (powody sa nieistotne) to kim chcesz zarzadac ?? 20-ma osobami ?

Nie watpie, ze bylbys bardzo dobrym NC jesli chodzi o sprawy stricte organizacyjne. Wierze, ze zrobilbys porzadki i wszystko chodzilo by jak w zegarku. Z drugiej strony obawiam sie, ze gro osob mogloby sie zrazic do gry/turniejow i calej otoczki, wlasnie porzez to urzednicze podejscie, ktorego jestes zwolennikiem. Wedlug mnie, w tej chwili myslac o rozwoju VTESa (a raczej utrzymaniu go przy zyciu) musimy (jako spolecznosc) unikac wyborow i dzialan, ktore moglyby spowodowac nagly odplyw graczy. Slave, przemysl to ;). Moze warto zmienic nastawienie, chociaz troszke ?

Ja osobiscie mam nie lada dylemat jesli chodzi o kandydatow, bo z jednej strony podoba mi sie Twoje stanowcze podejscie, z drugiej bardzo podoba mi sie plan Dude'a i wiem, ze ma wieksze doswiadczenie VTESowo - organizacyjne. W niektorych sprawach nie zgadzam sie z zadnym z Was :). Cale szczescie, ze nie jestem juz Princem :D. U nas w Bydgoszczy zapewne dyskusja bedzie goraca.

P.S. Popelniles w tym watku blad JKMa :). Dzialasz bez kompletnego przygotowania PRowskiego. Moze Wenantemu chodzilo wlasnie o to, aby sprowokowac kandydatow do odpowiedzi na jego pytanie ?
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #53 dnia: Października 08, 2012, 09:13:57 am »


Czy Slave bedzie NC czy nie, postuluje o to, aby od przyszlego roku robic podobne oceny Prince'ow jak i oceniac ich na podstawie osiagniec zgodnie z dekalogiem Prince'owych przykazan.

To jest bardzo dobra opcja, ktora zapewne zmotywuje czesc do pracy !!!!
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #54 dnia: Października 08, 2012, 09:25:57 am »

Pudel ty żyjesz jeszcze ! xD prześle wanta PM.

Żeby nie było że nie wnoszę nic do tej jak że ciekawej wymiany zdań.
W niektórych miastach książe nie ma albo jest hmm no dajmy za przykład mnie (żeby nie było że obrabiam kogoś innego, bo potem wyjdzie że wątek będzie długi a mi nie będzie się chciało czytać) mało aktywny.

Ocena książąt nie ma absolutnie sensu. Raz że nie masz ich jak zmotywować (tak wiem że chodzi o przetrwanie gry) ale poza jego własną satysfakcją nie możesz mu dać nic. Dwa nie masz im czym zagrozić, powiesz że pączek leniwy ciul już nie jest księciem Poznania ? Śmiało ale nie znajdziesz nikogo na to "zaszczytne" miejsce, (nie dlatego że jestem niezastąpiony)  jak już się znajdzie ktoś chętny, to reszta ludzi będzie go ignorowała (nie wiem czemu ale co mnie nie ma na dłużej to chłopaki przestają grać). A ja dalej będę próbował organizować gry czy ludzie będą mnie nazywali princem czy nie, a jedyne co się zmieni że przy sankcjonowaniu turnieju będę musiał prosić kogoś innego. I wydaje mi się, że ktokolwiek zawita do Poznania i będzie chciał pograć to i tak napisze do mnie, nawet jak nie udawało mi się zorganizować gry, to nigdy nie ignorowałem takich zapytań. Jeśli są miasta gdzie faktycznie Princowie są wpisani a sami już nawet nie grają to samo środowisko graczy decyduje czy któryś z nich chce zostać księciem. W Łodzi nie ma księcia a chłopaków widzę na każdym turnieju na którym jestem, i jeśli chodzi o lokalne granie to jak z nimi rozmawiałem to też ogarniają. Może nie ma tam kogoś komu chce się organizować jakieś większe eventy. I jeśli chodzi o podejście do książąt to bardziej podobała mi się wizja Duda (że wybrani przez niego książęta to jego drużyna) i ludzie z którymi będzie coś ogarniał więcej np storyline, a reszta książąt (Ci bardziej leniwi, ja ;) )  będzie mogła skorzystać z owoców tej pracy,  przy tworzeniu tego raczej się nie przydam.

I nie zgodzę się z Tobą Zico żeby robić przeglądy książąt, bo to nie ma sensu. To nie jest stanowisko na które jest duża liczba chętnych. I dla mnie to kwestia bardziej lokalna, wybór księcia. Jesteś najlepszym przykładem że nie trzeba być księciem a dalej coś wnosić do całej sprawy Vtesa.

Ja wiem  Slave że twoja opinia jest 100% subiektywna ale nie możesz zasłaniać się tym hasłem i wypisywać bzdur.
"Organise regular play in his domain. Best are weekly gaming nights at a store or a public location, but any method is acceptable. Players should be made aware of the gaming sessions."
Maciej Frankowiak -/? Kwiczoł!  (jeśli kwiczoł znaczy to samo co u nas w Poznaniu)
to jest to jedna wielka brednia.

Reasumując dałeś się wpierdolić w dyskusje której nie jesteś wstanie wygrać ^^
ps. dopiero się obudziłem dlatego przepraszam za literówki i trochę nie składny tekst :)
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #55 dnia: Października 08, 2012, 09:30:15 am »

Ja sie nie podniecam bo wiem zawsze jak to gadanie wychodzi. Jest mega plan, 100 stron a potem jak Szewski nie zrobi to dziala to najwyzej 2 miesiace :D

Mnie tam zajedno w sumie kto to bedzie, uwazam ze takie stricte podejscie jest zle bo to jest przyjemnosc a nie obowiazek i jak chce grac to zagram a jak mam ochote obejrzec mecz zamiast pojsc na turniej to nie widze w tym nic zlego.

Niestety moim zdaniem Slave nie ma tego wyczucia balansu miedzy przyjemnoscia a obowiazkiem i przy byciu Princem to nie przeszkadza gdy chodzi o NC to jednak potrzeba troche dystansu i bycia elastycznym.

To nie jest zadna osobista wycieczka tylko moje osobiste zdanie, i prywatnie Slave do grania jako koles jest w porzo teraz (odnosnie Mavericka postu).
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #56 dnia: Października 08, 2012, 09:45:02 am »


I nie zgodzę się z Tobą Zico żeby robić przeglądy książąt, bo to nie ma sensu. To nie jest stanowisko na które jest duża liczba chętnych. I dla mnie to kwestia bardziej lokalna, wybór księcia. Jesteś najlepszym przykładem że nie trzeba być księciem a dalej coś wnosić do całej sprawy Vtesa.


No ale wlasnie potwierdzasz to co napisalem :)
Organizowac granie moze kazdy,robic cokowliek tez, prince to ktos wiecej - ma wiecej obowiazkow, jakies tam zadania odgornie wyzanczone itp..
Przede wszystkim dzialalnosc Prince'a musi byc CIAGLA !!! Nie moze byc tak, ze podziala w styczniu lutym a pozniej wakacje do listopada. Lepiej juz dzialac mniej intensywnie, ale systematycznie.
Na podtawie tych zadan mozna wlasnie Prince'a oceniac.
Oczywiscie nie ma byc to publiczny lincz !
Moze byc to w formie prywatnej rozmowy itp. Na zasadzie : Stary, widze, ze w tym i tym jest u was gorzej niz w zeszlym roku, proponuje zrobic X i Y zeby to poprawic. Tyle.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #57 dnia: Października 08, 2012, 09:48:31 am »

Ja sie nie podniecam bo wiem zawsze jak to gadanie wychodzi. Jest mega plan, 100 stron a potem jak Szewski nie zrobi to dziala to najwyzej 2 miesiace :D

Mnie tam zajedno w sumie kto to bedzie, uwazam ze takie stricte podejscie jest zle bo to jest przyjemnosc a nie obowiazek i jak chce grac to zagram a jak mam ochote obejrzec mecz zamiast pojsc na turniej to nie widze w tym nic zlego.

Niestety moim zdaniem Slave nie ma tego wyczucia balansu miedzy przyjemnoscia a obowiazkiem i przy byciu Princem to nie przeszkadza gdy chodzi o NC to jednak potrzeba troche dystansu i bycia elastycznym.

To nie jest zadna osobista wycieczka tylko moje osobiste zdanie, i prywatnie Slave do grania jako koles jest w porzo teraz (odnosnie Mavericka postu).

Juz tak nie wlaz w dupe Szewskimu :D. Jeszcze do urodzin daleko, spokojnie - przekima Cie jak przylecisz  :twisted:.

Bycie NC to nie jest przyjemnosc, ale wlasnie glownie obowiazki. Ale jak wiadomo, mozna do nich podejsc w rozny sposob.
bez kompromisow nie ma opcji, zeby dobrze sprawowac urzad - sluchanie graczy/princow tez jest bardzo wazne - Szewski ma za to wielkiego plusa, bo mase uwag bral pod uwage i nie dzialal (dziala) na zasadzie moj pomysl i *cenzura* ;)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #58 dnia: Października 08, 2012, 09:58:30 am »

LOL :D
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Wybór NC - KANDYDATURY: SLAVE
« Odpowiedź #59 dnia: Października 08, 2012, 10:09:48 am »

Slave, nadal manifestujesz przywiązanie do swych opinii. W wielu przypadkach jest to oczywiście
dobra cecha. Koszty tego przywiązania zaczynają niestety rosnąć i jak już wspomniałem w
poprzedniej wypowiedzi - nie wiem czy polski VTES będzie chciał za to płacić w przyszłości.

Ad.3) Być może umknęły Ci pewne szczegóły z mego poprzedniego posta...
Jest nas 5 (słownie: pięć) osób. Wszyscy jesteśmy użytkownikami forum
(Bodek, młody, Amin, Satyr i ja). Wiemy o eventach, uczestniczymy w nich sporadzycznie
z różnych przyczyn (analogicznie jak koledzy z Poznania, których prince jednak nie
dostał dużej żółtej kartki, małej też zresztą nie).

Być może, że moja nadmiernie ostra opinia wynika z faktu, iż podeszłem do Bogusława jako osoby odpowiedzialnej za całe Podlasie. I, rzeczywiście, odniosłem wrażenie, że na całym Podlasiu osób jest więcej. Ale nic w tym dziwnego. Sam Bodek umieścił na liście dziesięć osób. Czyżby przekłamanie?

Mówiąc szczerze - gramy od roku w pięcioosobowej grupie. Jeśli Bodek podał informację o 10
osobach w tym roku - gratuluję mu iż nadal pokłada wiarę w graczach odnośnie których ja raczej
straciłem nadzieję że będzie można z nimi regularnie pograć. Jeśli zaś informacja o owych 10 osobach
była podana w poprzednim roku - do wątku powrócimy nieco niżej.


Cytuj
7. See to it that players in his city enter themselves into the VEKN VTES-player database.
To nie jest 'must'; zaś sytuacja wygląda następująco (jak już wspominałem - jest nas
pięciu; takie rzeczy jest banalnie łatwo weryfikować): Bodek, młody, Amin i Satyr na pewno
mają VEKNy. Odnośnie mojego - byliśmy zgodni że wyrobimy go podczas sankcjonowanego
turnieju w którym będę brał udział. 

Wyrażenie ‘see to it’ z całą pewnością nie zostało zaspokojone, gdyż VEKNów nie ma. Może mamy inne zrozumienie tego wyrażenia, ale ja, jako niedoszły lingwista, widzę je jako ‘must’. A Amina szukałem dwakroć, i nie znalazłem, więc chyba jednak coś jest nie halo.

Rozumiem że Twoja interpretacja punktu 7 jest taka że każdy z graczy musi mieć VEKN
(mimo iż w języku angielskim można było to taki wymóg sformułować jasno), gdyż da się
to dopasować do tez które postawiłeś na początku. Nie mam zacięcia lingwistycznego, ale
wydaje mi się że w takim zdaniu byłoby coś z 'every player' i 'must' lub 'should'.
Odnośnie szukania Amina - mnie wystarczyło poszukać tylko raz, ale to zapewne dlatego
że znalezienie informacji nie kłóciłoby się z rozpaczliwym przywiązaniem do własnych tez.
Zerknij proszę na ostatni wpis na stronie i rozpiskę turniejów z 10 i 13:
http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3515.135

Uczestnictwo w ligowym chyba wiąże się z wygenerowaniem ID i tak dalej ?

Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania: czy jeśli gracze mają luźny stosunek do rejestrowania
się w bazie VEKNu (Poznaniacy, ja) - czy oznacza to iż automatycznie xięciunio wyłapuje w takiej
sytuacji minus ? Czy dzieje się tak wówczas w sytuacji gdy w jakiś sposób możemy zastosować
to jako podbudówkę pod rozpaczliwie bronioną tezę ?

Jako że pierwszy zacząłeś wykazywać 'urzędnicze' przywiązanie do zapisów ze strony VEKNu.
W punkcie 7 mamy informację o 'enter themselves into the VEKN VTES-player database'; rozumiem
że skoro zwykły gracz nie ma możliwości samodzielnej rejestracji - to jeśli taką operację wykonuje
xięciunio to dajemy minus jeśli jest to potrzebne do obrony własnych miałkich tez ?

Tym razem napiszę powoli: jest nas pięciu. W jakim celu miałby wprowadzać hierarchię
i delegować obowiązki ? (Zapytałbym się: 'po ch** ?', ale nie chcę burzyć tego sielankowego
klimatu).

A ja napiszę raz jeszcze, iż Bodek stwierdził, że jest was dziesięcioro.
A szczegółowe wyznaczenie obowiązków nie wadzi. Pomaga. Nie zawsze jedna osoba ma czas zająć się wszystkim.
Tu jest podobnie do sytuacji z rejestracją. Czyżbyś wiedział lepiej od Bodka czy potrzebuje
on pomagierów do tego aby sprawy VTESowe były załatwiane na bieżąco ? Czy traktujesz to
tak dosłownie że w wypadku dwuosobowego community oprócz xięciunia musiałby być
oficjalnie wyznaczony pomagier ? Czy może jest to kolejny przykład literalnego zastosowania
zapisu gdyż da się to rozpaczliwie dopasować do bronionej tezy ?

 Podsumowując:
Zestawiłeś liczby prawdopodobnie podane przez Bodka w 2011 z danymi aktualnymi na 2012,
potraktowałeś zapisy z VEKNu tak jak opisałem powyżej i z punktu różnicy zrobiłeś bodajże 3 co
pozwoli zachować Ci dobre samopoczucie iż obroniłeś własne zdanie.
Dyskusję na temat przyjętych kryteriów oceny moglibyśmy kontynuować jeszcze przez kilka
stron, ale nie widać w tym głębszego celu (równie dobrze można w kółko czytać tę stronę i poprzednią).

Wizja tego co proponujesz jako NC absolutnie mnie nie urzeka. Być może znajdą się tutaj
gracze którzy uznają że uczciwe jest gdy zrównany jest ze sobą takich wkładów w działanie społeczności
jak organizacja turniejów/imprez/itd oraz obowiązek rejestracji w VEKN i wyznaczanie pomagierów
połączone z nakładaniem obowiązków. Ja się do nich nie zaliczam i w związku z tym uważam
że w świetle tego co proponujesz - pozostanie na odległych peryferiach VTESowej społeczności
nie jest złym pomysłem.


Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8