Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 13

Autor Wątek: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD  (Przeczytany 36610 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« dnia: Grudnia 04, 2012, 11:37:12 pm »

Pierwsze conclave za mojego urzędowania na stanowisku NC for Poland odbyło się w Pszczynie dnia 01. 12. 2012 AD.
W conclave reprezentowane były następujące Xięstwa:

Warszawa – Michał Kochanowski
Lublin – Maciej Kozłowski
Gliwice – Tomasz Izydorczyk
Wrocław – Tomasz Kłoczko
Katowice – Michał Kaźmierczak
Pszczyna – Radosław Staszewski
Szczecin – Remek Flasiński
Częstochowa – Piotr Jaworski / Tomasz Kliszewski

I.   W pierwszej kolejności NC przyjął sprawozdania z działalności Xiążąt. Na uwagę zasługuje fakt, iż większość z nich przedstawiła sytuację w swych domenach jako dobrą i perspektywiczną. Jedynie Tomasz Kłoczko przyznał, że niepokoi go stan rzeczy we Wrocławiu.

II.   Następnie, Tomasz Kliszewski przeszedł do przedstawienia założeń ligowych na nadchodzący rok.

1.   Przyjęto trójpodział na następujące strefy:
Zieloną – województwa: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie
Żółtą – województwa: Mazowieckie, Podlaskie, Lubelskie, Łódzkie, Małopolskie
Czerwoną – województwa: Śląskie, Dolnośląskie

2.   Przedstawiono szczegółowe opracowanie Ligi na rok 2013 AD. Większość punktów nie wzbudziła zastrzeżeń. Kontrowersje tyczyły się pomysłu, aby w tydzien przed, w trakcie, oraz tydzień po EC nie mógł odbywać się turniej Ligowy. Conclave opowiedziało się przeciw umieszczeniu tego zapisu w regulaminie Ligi na rok 2013 AD.

3.   Radosław Staszewski zakwestionował słuszność bazowania na danych pochodzących jedynie z roku 2012 AD, i starał się wykazać konieczność zestawienia danych z całego okresu istnienia Ligi.

III.   Przedstawiono propozycję, aby ECQ w roku 2013 AD odbyło się w Lublinie. Wzbudziło to ogromny sprzeciw Xiążąt Śląskich. Radosław Staszewski domagał się, aby przegłosować kandydaturę Warszawy, jako idealnego miejsca do rozgrywania ECQ. Najlepiej co roku. Jako jedyną słuszną kontrpropozycję Xiążęta Śląscy uznali możliwość zorganizowania tego eventu... na Śląsku. Ostatecznie postanowiono, że wybór zostanie dokonany przez jawne e-mailowe głosowanie Xiążąt plus przedstawiciela miasta Łodzi w terminie nie krótszym jak siedem dni od conclave. Dlatego też, NC oczekuje na głosy na swój adres e-mail, tj: remigius_f@yahoo.co.uk do południa dnia 12. 12. 12. Informacja o głosowaniu zostanie dodatkowo rozesłana na adresy mailowe i/lub skrzynkę forumową (PM) każdego z uprawnionych do oddania głosu najpóźniej w dniu jutrzejszym. W głosowaniu biorą udział trzy kandydatury: Lublin – propozycja NC, Warszawa – propozycja Xięcia Pszczyny, Wrocław – propozycja Xięcia Wrocławia. Po zakończeniu głosowania, wyniki zostaną upublicznione.

IV.   Zaproponowano pewne zmiany w organizacji nagród przyznawanych na koniec sezonu. Efektem tego jest choćby wątek rozpoczęty na forum przez Michała Kaźmierczaka. Docelowo, nagród miało być mniej – jakość miała zastąpić ilość. Koniec końców, będzie ich prawdopodobnie więcej. Conclave, pod naciskiem Xiążąt Śląskich, nie zgodziło się na likwidację The Big Slam. Likwidacji ulegnie za to, między innymi, The Most Influential Player.

V.   Conclave podjęło decyzję o zorganizowaniu, na próbę, turnieju Limited w ramach Ligi. Jest to odważne z mojego punktu widzenia przedsięwzięcie, ale, jako że zawsze wspierałem inicjatywy dążące w kierunku ożywienia turniejów LTD w Polsce, już czekam na kandydatów chętnych podjęcia się tego wyzwania. Jest wiele za i wiele przeciw, ale, wydaje się że słusznie, zwyciężyła idea badania w działaniu.

Uczestnicy conclave rozjechali się w pośpiechu.




Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:13:09 am »

AD III ECQ mozna robic w miescie zwyciezkiej druzyny lokalnej.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:29:27 am »

Ciekawe, co na to inni forumowicze.

Minus widzę taki, że prowincje utraciłyby szansę na organizację ECQ praktycznie całkowicie.

Plusem jest fakt, iż możnaby liczyć na solidną bazę graczy w okolicy. No i nie koniecznie byłoby to zawsze jedno i to samo miejsce.
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2012, 12:33:16 am »

no właśnie, chcesz robic duze turnieje, to mobilizuj graczy i nie ma opindalania sie.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2012, 03:30:37 am »

tylko chciałbym przypomnieć, że przyznawanie zwycięzcy dużego turnieju organizacji następnego takiego turnieju za rok nie jest żadną nagrodą. dobry przykład Behemotha w tym roku, gdzie jedna z nagród za ligę przeszła mu koło nosa, bo był "w nagrodę" organizatorem MP.

duże turnieje powinny być w stałych lokacjach, najlepiej z najbardziej dogodnym dojazdem DLA WSZYSTKICH. nie bez powodu przez 3 lata z rzędu ECQ było w wawie (tzn. były też i inne powody, owszem, ale ten był nadrzędny). można przymknąć oko na MP i robić ten turniej "mobilnie", nawet niech będzie w lokacji poprzedniego zwycięzcy, ale nie zmuszajmy obrońcy tytułu do rezygnacji z gry, są inne opcje żeby to rozwiązać.

uważam też, że finał ligi powinien zawsze i nieodwołalnie być w Pszczynie - chyba że Szewski zadecyduje inaczej.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2012, 04:03:12 am »

dlatego chcemy Ci zaoszczedzic corocznego organizowania ECQ :D
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2012, 07:53:46 am »

Uczestnicy conclave rozjechali się w pośpiechu.

W takim pośpiechu, że zostawiłem na stole w knajpie kalendarz kutwa :)
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:34:28 am »

uważam też, że finał ligi powinien zawsze i nieodwołalnie być w Pszczynie - chyba że Szewski zadecyduje inaczej.

Jestem przekonany, że, na nasze szczęście, większość graczy ma inne zdanie.
Oczywiście, tę kwestię też można poddać pod głosowanie. W tym konkretnym przypadku jestem dziwnie spokojny o wynik.
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:57:28 am »

pewnie za mala frekwencja byla w tym roku, zeby uznac ze Pszczyna sie sprawdzila...
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:19:37 am »

Ja mam wniosek racjonalizatorski, jeśli mówimy o podsumowaniu i poddajemy pod głosowanie nową koncepcję(w tym wypadku lokalizację ECQ) to proszę o  przytoczenie wszystkich istotnych argumentów.
Ponieważ w tym przypadku dla postronnego  obserwatora wygląda że jedynym sensem lokalizacji takich jak Wrocław i Warszawa jest "bo Śląsk tak chciał" co jest nieprawdą.
 Poniewaz za główny cel ECQ uznaliśmy szansę na zdobycie kwalifikacji przez dowolnego gracza niezależnie gdzie by się znajdował. Podjęliśmy taka decyzję po to by zwiększyć szansę na to czego każdy z nas chce - czyli pierwszego polskiego mistrza europy.
Przyjęte kryteria to:  możliwość względnie rozsądnego dojazdu z każdego miejsca kraju i wielkość lokalnej playgrupy.  Wszystkie te elementy spowodowały pojawienie się dwóch dodatkowych lokalizacji(czyli Warszawy i Wrocławia).
 Na przyszłość proszę o przedstawienie lokalizacji wraz z argumentacją za nimi przemawiającą przed poddaniem wniosku pod głosowanie.
 Jeżeli jest taka potrzeba to można się zwrócić do princow danej domeny.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2012, 09:24:06 am wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:25:11 am »

tylko chciałbym przypomnieć, że przyznawanie zwycięzcy dużego turnieju organizacji następnego takiego turnieju za rok nie jest żadną nagrodą. dobry przykład Behemotha w tym roku, gdzie jedna z nagród za ligę przeszła mu koło nosa, bo był "w nagrodę" organizatorem MP.

duże turnieje powinny być w stałych lokacjach, najlepiej z najbardziej dogodnym dojazdem DLA WSZYSTKICH. nie bez powodu przez 3 lata z rzędu ECQ było w wawie (tzn. były też i inne powody, owszem, ale ten był nadrzędny). można przymknąć oko na MP i robić ten turniej "mobilnie", nawet niech będzie w lokacji poprzedniego zwycięzcy, ale nie zmuszajmy obrońcy tytułu do rezygnacji z gry, są inne opcje żeby to rozwiązać.

uważam też, że finał ligi powinien zawsze i nieodwołalnie być w Pszczynie - chyba że Szewski zadecyduje inaczej.

Tutaj sie z Toba nie moge zgodzic...

1. W czasie jak Warszawa robila ECQ, w Polsce odbywaly sie chyba 3-4 turnieje rocznie. Nikt inny nie myslal nawet o podjeciu sie organizacji takiego eventu.
1 a. Jak juz sie raz podjal (slynna operacja Wroclaw :)) - to wiemy jak sie skonczylo.
2. Duze turnieje NIE POWINNY byc w stalych lokacjach. Ja jestem jak najbardziej za tym, zeby robic 3 duze turnieje w roku w 3 roznych regionach (oczywiscie pod warunkiem, ze te osrodki dadza sobie rade z organizacja takiego eventu - glownie chodzi o lokal) :
a. Daje to szanse lokalnym graczom, ktorzy nie jezdza regularnie po Polsce w zagraniu w turnieju wyzszej rangi
b. mobilizuje najlepszych graczy do jezdzenia po Polsce (tych ktorym zalezy na wyniku), a co za tym idzie pozwala lokalnym graczom zagrac z najlepszymi

3. Ja rozumiem , ze Szewski byl jednym z pomyslodawcow Ligi, ale wlasnie dlatego, ze event jest w Pszczynie (do ktorej ciezko dojechac i ciezko z niej wrocic) czesc ludzi rezygnuje (pomijam aspekt finansowy - sa ludzie ktorzy nie moga sobie pozwolic na wydatek rzedu 150 PLN na same bilety PKP ).  W tej kwestii coraz bardziej sklaniam sie ku przekonaniu, ze najlepszym wyjsciem byloby organizowanie finalu Ligi w Warszawie (nawet corocznie - przemowil do mnie argument Szewa dotyczacy nagrod itp.). Inna opcja to Szczecin - jako miasto NC.

Zeby nie bylo, turniej u Szewa zawsze byl robiony na wysokim poziomie, after i before rowniez wymiataja  :twisted:, ale logistycznie to miejsce jest najmniej odpowiednim do zrobienia finalu ligi, patrzac z perspektywy gracza z polnocy, bo dla ludzi ze Slaska, czy Wrocka to idealna lokalizacja.

ECQ i MPki powinny byc IMO przechodnie (raczej chyba na zasadzie dobrowolnosci niz "przymusu").  

Jesli chodzi o sprawe organizacji MP-kow to niestety trzeba przyznac, ze ten pomysl byl raczej nietrafiony. Jezeli zwyciezca nie bedzie mial szansy bronic tytulu, ta zasada nie ma racji bytu.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:30:28 am »


Przyjęte kryteria to:  możliwość względnie rozsądnego dojazdu z każdego miejsca kraju i wielkość lokalnej playgrupy.  Wszystkie te elementy spowodowały pojawienie się dwóch dodatkowych lokalizacji(czyli Warszawy i Wrocławia).


Nie lepiej bylo zrobic liste graczy, ktorzy w ogole kiedykolwiek pojechali na EC (poza Warszawa) ? Wtedy wybrac miasto wedlug klucza, skad najwiecej ludzi tam robimy ECQ (zapewne wtedy ECQ byloby co roku w Gliwicach :D).

Co do ECQ, Warszawa i Wrocek to bardzo dobry wybor - MP-ki sa jednak w NS , wiec chyba jedna kWarszawa wydaje sie lepszym wyborem.
Lublina nie komentuje, tegoroczna frekwencja na turnieju ligowym, niech pozostanie jedynym komentarzem.


P.S.
Cytuj
2.   Przedstawiono szczegółowe opracowanie Ligi na rok 2013 AD. Większość punktów nie wzbudziła zastrzeżeń. Kontrowersje tyczyły się pomysłu, aby w tydzien przed, w trakcie, oraz tydzień po EC nie mógł odbywać się turniej Ligowy. Conclave opowiedziało się przeciw umieszczeniu tego zapisu w regulaminie Ligi na rok 2013 AD.

Mozna wiedziec co ustalono, czy to jest tajne ?
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2012, 10:34:05 am »

1 a. Jak juz sie raz podjal (slynna operacja Wroclaw :)) - to wiemy jak sie skonczylo.

Zmuszasz mnie żebym się odzywał  :P

W czasach "słynnej operacji Wrocław" jeszcze nie grałem we Vtesa. Ekipa odpowiedzialna za tamte przykre wydarzenia już dawno nie gra. Przytaczanie tamtej sytuacji jest totalnie z dupy - odpowiedz proszę sobie i innym tutaj na pytanie: ile razy byłeś we Wrocławiu na turnieju organizowanym przeze mnie i czy kiedykolwiek byłeś z organizacji niezadowolony? Wal śmiało - jeśli coś było nie tak to chętnie się poprawię w przyszłości :wink:

Tak samo absurdalny wydaje mi się argument, że MP są w Nowej Soli - rok temu musiałem zrezygnować z organizacji ECQ bo się Szewo uparł na Bydgoszcz, a teraz będę musiał bo MP wygrał ktoś z miasta oddalonego od Wrocka o 150km? Proszę Cię :wink:
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2012, 10:41:44 am »

no ale zlituj sie Klocek - na MP wiadomo ze nie pojade bo mam 12h dojazd, to na ECQ mam miec 8h? przy czym ani na jedno ani na drugie nie bede mial najdalej. rozumiem ze za rok robimy ecq w bialymstoku i mamy nadzieje na MP w lublinie zeby bylo sprawiedliwie
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 05, 2012, 10:45:12 am »

1 a. Jak juz sie raz podjal (slynna operacja Wroclaw :)) - to wiemy jak sie skonczylo.

Zmuszasz mnie żebym się odzywał  :P

W czasach "słynnej operacji Wrocław" jeszcze nie grałem we Vtesa. Ekipa odpowiedzialna za tamte przykre wydarzenia już dawno nie gra. Przytaczanie tamtej sytuacji jest totalnie z dupy - odpowiedz proszę sobie i innym tutaj na pytanie: ile razy byłeś we Wrocławiu na turnieju organizowanym przeze mnie i czy kiedykolwiek byłeś z organizacji niezadowolony? Wal śmiało - jeśli coś było nie tak to chętnie się poprawię w przyszłości :wink:

Tak samo absurdalny wydaje mi się argument, że MP są w Nowej Soli - rok temu musiałem zrezygnować z organizacji ECQ bo się Szewo uparł na Bydgoszcz, a teraz będę musiał bo MP wygrał ktoś z miasta oddalonego od Wrocka o 150km? Proszę Cię :wink:

Uderz w sedes a Klacek sie odezwie :).
A gdzie ja napisalem, ze turnieje we Wrocku sa beee ?
To byl jedynie przyklad na to, ze kiedys nie bylo alternatywy dla Warszawy. Kropka :).

Co do lokalizaji ECQ. Chyba nie ma problemu, bo wedlug nowego podzialu "geograficznego" Wrocek jest w innej strefie niz NS :D.
Jesli zrobisz ECQ to final ligi powinien byc w trzeciej strefie, czyli zapewne Warszawa.
Dla mnie i dla wielu innych graczy - opcja idealana, bo przy takim ukladzie jest spora szana na pojawienie sie na wszystkich eventach.

jeszcze raz powtorze, ja osobiscie bym od przyszlego roku (po NS) zrezygnowal z zapisu o tym, ze MP-ki robi mistrz, bo to jest po prostu z dupy ;)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Strony: [1] 2 3 ... 13