Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 11 12 [13]

Autor Wątek: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD  (Przeczytany 36560 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #180 dnia: Grudnia 14, 2012, 02:26:59 pm »

gratuluję każdemu kto gratuluje każdemu :D
a tak serio - napiszę jeszcze raz: na dziś MP jest po prostu kolejnym turniejem ligowym z lepszą punktacją. niczym więcej się nie różni (no poza pięcioma slotami na EC jeszcze...). napisałem, że można ROZWAŻYĆ temat i PRZEDYSKUTOWAĆ. ale widzę, że udzieliło wam się "slejvowanie" :D więc niniejszym mam to w dupie.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #181 dnia: Grudnia 14, 2012, 02:53:51 pm »

rozwaać mozna wszystko ale po co grzebać w czymś co działa???

Zaczynami od rewolucji a powinniśmy tylko ewoluować...ehhh pierdolić to, za chwilę sam zacznę pieprzyć od rzeczy.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #182 dnia: Grudnia 14, 2012, 03:33:01 pm »

za chwilę sam zacznę pieprzyć od rzeczy.

za późno :D :D :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #183 dnia: Grudnia 14, 2012, 03:57:36 pm »

rozwaać mozna wszystko ale po co grzebać w czymś co działa???

Zaczynami od rewolucji a powinniśmy tylko ewoluować...ehhh pierdolić to, za chwilę sam zacznę pieprzyć od rzeczy.

No wiec wlasnie NIE DZIALA, co pokazuje aktualna sytuacja.
1.Frekwencja MP-kow bym sie nie przejmowal. 5 slotow piechota nie chodzi - ludzie by sie na bank pojawiali (bylo tak przed liga, zapewne byloby podobnie w 2013 gdyby turniej nie byl wliczany do Ligi).
2.Dla mnie osobiscie ich prestiz zmalal, od momentu jak sa czescia Ligi. To "tylko" kolejny turniej Ligowy z lepszym wspolczynnikiem.
3.Wylaczenie MP-kow z ligi to dodatkowa kasa na nagrode(y) dla Mistrza (zamiast na lige kasa by szla na puchar/patere/itp.). Konkretnie wykonana pamiatka z wygranego turnieju tej rangi to o wiele wieksza gratka niz kolejne 10/20/30 boosterkow.
4. Element "slabego" polozenie wtedy by odpadal - mistrz robi MP-ki. Orgowie ECQ i FL sa odpowiednio dobierani w ten sposob, zeby bylo sprawiedliwie. Latwiej ogarnac podzial dwoch turniejow niz trzech.

To jest wylacznie DYSKUSJA i PROPOZYCJA.
Dla mnie jest oczywiste, ze cos trzeba zmienic, bo aktualne zasady wcale nie sa optymalne (te z trojpodzialem, MP-kami itp.), ba - daleko im do tego.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #184 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:02:55 pm »

Jasne, ze fajnie dawac mozliwosc udzialu w EC jak najwiekszej ilosci graczy, ale nie mozna zapominac o tym, ze te turnieje sa dla wszystkich i jesli juz MP-ki sa w jednej czesci kraju (5 slotow gwarantowanych) to ECQ (srednio okolo 10-12 slotow) powinno sie odbyc w innym rejonie/terminie.
Teraz wychodzi na to, sporej czesci graczy (np. Warszawa) bedzie ciezko pojawic sie na obu eventach lub jakimkolwiek z nich (Bialystok, Lublin) a taki Slask (bo Wrocka i NS nie licze) ma dwa eventy w miare niedaleko (z dobrym dojazdem).
Tegoroczne rozplanowanie NS + Wroclaw jest najmniej optymalnym ze wszystkich i tyle.


Sląsk ma niedaleko do Wroclawia zgadzam się. Do Nowej Soli masz blizej Wargrim niz ja, sprawdzilem trase dla Ciebie to 285km dla mnie z Bytomia 342, wiec nie rozpedzaj sie z tym zajebistym dojazdem z Sląska do Nowej Soli :P . Ale jestem pewny ze jakaś ekipa z Sląska sie pojawi w Nowej Soli :)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #185 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:10:58 pm »

A sprawdziles jakimi drogami jedziemy ?
Wy macie cale 78 km do pokonania drogami, ktore nie sa autostradami.
My podobny odcinek jedziemy autobana ;).
Tak czy srak , odleglosci rozne - a czas podrozy samochodem praktycznie ten sam (maps.google.pl) :). O pociagach sie nie wypowiadam, bo to juz zalezy wylacznie od rozkladu i szczescia :).

Zreszta ja tu o BDG nie mowilem, bo do Wrocka i NS nie mamy tragedii (autem), ale popatrz na te miasta ktore wymienilem (Warszawa, Lublin i Bialystok).
Zapewne szansa na to zeby ich delegacje pojawily sie w Warszawie sa o wiele wieksze w porownaniu do Wroclawia.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #186 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:17:36 pm »

rozwaać mozna wszystko ale po co grzebać w czymś co działa???

Zaczynami od rewolucji a powinniśmy tylko ewoluować...ehhh pierdolić to, za chwilę sam zacznę pieprzyć od rzeczy.

No wiec wlasnie NIE DZIALA, co pokazuje aktualna sytuacja.
1.Frekwencja MP-kow bym sie nie przejmowal. 5 slotow piechota nie chodzi - ludzie by sie na bank pojawiali (bylo tak przed liga, zapewne byloby podobnie w 2013 gdyby turniej nie byl wliczany do Ligi).
2.Dla mnie osobiscie ich prestiz zmalal, od momentu jak sa czescia Ligi. To "tylko" kolejny turniej Ligowy z lepszym wspolczynnikiem.
3.Wylaczenie MP-kow z ligi to dodatkowa kasa na nagrode(y) dla Mistrza (zamiast na lige kasa by szla na puchar/patere/itp.). Konkretnie wykonana pamiatka z wygranego turnieju tej rangi to o wiele wieksza gratka niz kolejne 10/20/30 boosterkow.
4. Element "slabego" polozenie wtedy by odpadal - mistrz robi MP-ki. Orgowie ECQ i FL sa odpowiednio dobierani w ten sposob, zeby bylo sprawiedliwie. Latwiej ogarnac podzial dwoch turniejow niz trzech.

To jest wylacznie DYSKUSJA i PROPOZYCJA.
Dla mnie jest oczywiste, ze cos trzeba zmienic, bo aktualne zasady wcale nie sa optymalne (te z trojpodzialem, MP-kami itp.), ba - daleko im do tego.


zaraz zaraz (nie ZaraZ :)) Trójpodział? Podobno maczałeś w tym palce. Nagrody? No cóż, tu zawsze organizatorzy decydują. Akurat za eMPeki w Gliwicach była w pyte statuetka (wiem bo sam załatwiałem, kosztowała too much :))

Odbierajac status ligowy eMPekom w niczym nie zwiększymy prestiżu w sensie nawet tytułu "Mistrza Polski" - ktos kiedykolweik sie tym przejmował? Taka specyfika VtESa ze liczą się EC, ECQ, sloty a Nationale zawsze sa gdzieś z boku...

Całe te pierdolenie wyniknęło z tego, ze:
1. uczepilismy się tej zasady o organizowaniu eMPeków w mieście Mistrza a to tylko opcja była zawsze. Zamysłem było to, ze jeżeli korzystamy z niej to AUTOMATYCZNIE robimy ECQ "po drugiej stronie". Z Waszego (bo nie mojego) absurdalnego podzielenia Polski wynika teraz ze mamy dwa duze turnieje praktycznie obok siebie i to na dodatek wina Śląska bo Slask głosował, ma najbliżej etc.

2. Kolejny problem jest taki,że nawet jesli Slave jako nowy NC ma ciekawe pomysły to nie potrafi ich komunikować w sposób właściwy i fair. Nagle okazuje się, że pojawiają się jakieś ustalenia/opracowania które na dodatek mają status "już klepniętych".
Dzięki temu powstał ten bałagan apropo ECQ a wystarczyło zenbrać info od Princów/Osób Zaangażowanych w Organizację\Kogokolwiek w sile above 5 ale nie, bo to już mogło śmierdzieć układem.

3. Przed liga frekwencja NIE ISTNIAŁA Zico, już chyba zapomniałęś jak było 5 lat temu. Dla Ciebie w sensie "ligowym" eMPeki nie mają odpowiedniecj rangi (jak sam piszesz t tylko 5 slotó) ale dla innych włąsnie ta ranga wyraza się przez:
a) 5 slotów
b) mnożnik ligowy jak ECQ
c) Tytuł
d) od 2013 tak samo wysoko punktowane miejsce wg rankingu VEKN

Wiem, jestem upierdliwy ale taka karma

Pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #187 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:32:50 pm »

Zgadzam się z przedmówcą w 100%=]
Zapisane
sorry andrzej=]

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #188 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:46:52 pm »

zaraz zaraz (nie ZaraZ Smile) Trójpodział? Podobno maczałeś w tym palce. Nagrody? No cóż, tu zawsze organizatorzy decydują. Akurat za eMPeki w Gliwicach była w pyte statuetka (wiem bo sam załatwiałem, kosztowała too much Smile)

Sugerowalem trojpodzial, ale wylacznie jesli chodzi o turnieje rangi wyzszej (MP, ECQ, FL) - mialo to byc rozszerzenie aktualnego podzialu MP-polnoc/ECQ - poludnie o dodanie Finalu Ligi.
W sumie zawsze mozna bylo Final Ligi robic naprzemiennie - polnoc-poludnie i to by zapewne zalatwilo sprawe, ale wtedy na to nie wpadlem.

Cytuj
. Przed liga frekwencja NIE ISTNIAŁA Zico, już chyba zapomniałęś jak było 5 lat temu. Dla Ciebie w sensie "ligowym" eMPeki nie mają odpowiedniecj rangi (jak sam piszesz t tylko 5 slotó) ale dla innych włąsnie ta ranga wyraza się przez:]

Sprawdz, zanim napiszesz - pierwszy turniej z brzegu przed liga :

MP 2008 - *cenzura*owa frekwencja - 38/39 osob :

Cytuj
1   Adam Talarek               2   9   3   168
2   Jakub Barański               1   6   2   132
3   Tomasz Izydorczyk   3   12   0   180
4   Michał Pietrzak               2   9   0   168
5   Mirosław Laskowski   1   6   0   150
6   Ondrej Douda               1   5,5      138
7   Paweł Kukiełczyński   1   4,5      138
8   Olgierd Moczulski   1   4,5      124
9   Tomek Kowalewski   1   4,5      120
10   Karol Łojewski              1   4      126
11   Tomasz Pietkiewicz   1   4      108
12   Tomasz Zygowski   1   3,5      126
13   Michał Bugajski               1   2,5      112
14   Marcin Watras               1   2      102
15   Andrzej  Jagła                0   2,5      138
16   Alek Idziak               0   2,5      120
17   Radosław Staszewski    0   2      120
17   Bartek Chrobak               0   2      120
19   Michał Kaszubski   0   1,5      108
19   Tomas Pilin               0   1,5      108
21   Michał Marchwiński   0   1,5      78
22   Boguslaw  Skiepko   0   1,5      72
23   Lech Jabłoński               0   1      102
24   Andrzej Wilczyński   0   1      96
25   Piotr  Grzeszczak   0   1      94
26   Karel Zitny               0   1      90
27   Michał Kożuch               0   1      78
28   Bartek Jaroszewski   0   0,5      90
29   Michał Twarowski   0   0,5      84
30   Dominik Piątkowski   0   0,5      78
31   Michał Stasiak               0   0,5      60
32   Michał Sikorski               0   0,5      52
32   Michał Orowiecki               0   0,5      52
34   Rafał Jadczak               0   0      76
35   łukasz Sączak               0   0      72
35   Marcin Różycki               0   0      72
37   Rafał Nowak               0   0      60
38   Maciej Trenda               0   0      54
DQ   Michał Kurek               0   0      66

Widze, ze nie dasz sie przekonac do tego, ze wcale niekoniecznie wszystko musi sie w Polsce krecic wkolo Ligi, OK.
Dla mnie jednak sa jeszcze jakies alternatywy, bo zawsze mozna pomyslec nad poprawa czegos, co nie jest doskonale, a wlasnie teraz jest ku temu najlepszy okres.

W jednym masz racje, skoro mamy taka sytuacje w 2013 to trudno - przezyjemy. Warto sie jednak zastanowic nad kolejnymi edecjami Ligi, MP-kow, ECQ i wyciagnac wnioski z poprzednich lat i roku przyszlego, zeby nie powtarzac tych samych bledow.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #189 dnia: Grudnia 14, 2012, 04:58:02 pm »

nie przekona mnie nigdy odbieranie czegokolwiek czemukolwiek/komukolwiek. Tyle. Akurat piłes do prestiżu a w tym aspekcie odebranie statusu turnieju ligowego (w pewnym sensie bo to przecież nadal eMpeki tylko punktoane do Ligi a to różnica) ma się nijak do zwiększenia prestiżu/frekwencji.

Frekwencję tworzy odpowiedni splot okoliczności na który składa się:

1. odległość
2. czas i miejsce
3. kasa
4. sympatie bądź ich brak
5. stuffdo wygrania jeśli jest znany wczesniej

p.s. ECQ w Bydzi miało  ok 50 osób w tamtych czasach, i co? O czymś to świadczy? Skoro teraz było w *cenzura* mniej to co, prestiz ECQ tez spadł? Może przez lige? To raczej nie ma związku ale mogę się mylić, jak zawsze
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #190 dnia: Grudnia 14, 2012, 05:21:07 pm »

Oczywiscie, ze frekwencja spada przez Lige :).
teraz masz kilkanascie turniejow w roku, ludzie maja wiecej opcji i calkowita frekwencja sie inaczej rozklada.
Kiedys MP-ki czy ECQ to bylo wielkie wydarzenie i czekalo sie na nie tygodniami/miesiacami (TAK - ja wlasnie tak to odbieralem - szczegolnie MP-ki), a teraz to tylko kolejny turniej Ligowy - jeden z wilelu, ktory gdzies zatracil swoja wyjatkowosc.

mozesz sie ze mna zgodzic lub nie, ja pisze wylacznie o tym jak sam to odbieram.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #191 dnia: Grudnia 14, 2012, 06:18:13 pm »

Oczywiscie, ze frekwencja spada przez Lige :).
teraz masz kilkanascie turniejow w roku, ludzie maja wiecej opcji i calkowita frekwencja sie inaczej rozklada.
Kiedys MP-ki czy ECQ to bylo wielkie wydarzenie i czekalo sie na nie tygodniami/miesiacami (TAK - ja wlasnie tak to odbieralem - szczegolnie MP-ki), a teraz to tylko kolejny turniej Ligowy - jeden z wilelu, ktory gdzies zatracil swoja wyjatkowosc.

mozesz sie ze mna zgodzic lub nie, ja pisze wylacznie o tym jak sam to odbieram.

no tak ale wtedy były 4 turnieje...to z prestiżem akurat nie miało nic wspolnego :0
pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

irminka

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #192 dnia: Grudnia 14, 2012, 10:26:42 pm »

jako że wyjazd na EC będzie w pizdu drogi, na jesieni raczej nie będę planował bujać się po Polsce, tym bardziej że w Sztokholmie nigdy nie byłem, a ostatnie EC mi przepadło bo firma wydymała mnie na kasę (tzn. dostałem ją dużo później niż miałem dostać).

Obawiam się, że przez taką organizację najbardziej stratna będzie Nowa Sól, bo w świetle powyższych faktów pewnie się tam nie wybiorę, i zakładam że nie tylko ja.

właśnie sprawdziłem kalendarz i zobaczyłem, że Nowa Sól zarezerwowała sobie marzec. Jako że jadę do Bodka, chcę bardzo jechać do Torunia (chociażby ze względu na wspomnienia i sentyment do ludzi stamtąd) i miło by było również wpaść do Częstochowy, przyjazd do Nowej Soli na dzień dzisiejszy uważam za nierealny. sorry, nic osobistego, takie są realia.

yyy... jesień nie... wiosna nie... realia są takie Dude, że doprawdy trudno ci dogodzić  :smileyconfused:

jestem pewny ze jakaś ekipa z Sląska sie pojawi w Nowej Soli :)

no ja mam szczerą nadzieję że będziecie... już szykuję wygodne posłanie dla ciebie i Andrzeja  :D
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #193 dnia: Grudnia 14, 2012, 11:28:03 pm »

... ale popatrz na te miasta ktore wymienilem (Warszawa, Lublin i Bialystok).
Zapewne szansa na to zeby ich delegacje pojawily sie w Warszawie sa o wiele wieksze w porownaniu do Wroclawia.

Nikt nam nie wmowi, ze szansa, zeby delegacja z Warszawy pojawila sie w Warszawie, byla wieksza!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2012, 11:33:20 pm wysłana przez izi »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #194 dnia: Grudnia 15, 2012, 04:40:08 pm »


yyy... jesień nie... wiosna nie... realia są takie Dude, że doprawdy trudno ci dogodzić  :smileyconfused:


Realia są takie, że przy tym sposobie organizacji i ustawienia dwóch głównych turniejów na zachodzie kraju Nowa Sól właśnie spadła na koniec mojej prywatnej listy turniejowej. Powodów jest wiele, terminy są ich częścią. Oczywiście możesz to sobie tłumaczyć jak chcesz. Mógłbym tu wrzucić ścianę tekstu żeby umotywować dlaczego jest tak a nie inaczej, ale po prostu najzwyczajniej w świecie mi się nie chce.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: 1 ... 11 12 [13]