Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13

Autor Wątek: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD  (Przeczytany 36416 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 05, 2012, 03:27:10 pm »

sorry ale większość tych "zasad" jest z dupy, delikatnie biorąc. aha, no i widzę że tego nikt nie poruszył to ja zapodam - rozumiem że rezygnujemy z  nagrody "legendy vtesa" bo skończyły nam się "legendy"? czy może jest jakiś inny racjonalny powód? bo jak mniemam taki np. Bodek nijak nie zasłużył na taką nagrodę i byłoby potwarzą kiedykolwiek mu ją dać. na szczęście na tyle znam Bodka, że podejrzewam, iż ma wy*cenzura*ne na te nagrody i po prostu wie, że jest konkretne grono ludzi, które go ceni za to kim jest.

ogólnie to pisałem już o tym w innym wątku - wymyślane są pierdoły bez znaczenia i dłubie się na siłę w tym, co już działa. po co? nie wiem...może w ramach "demonstracji", może z innych powodów, nie obchodzi mnie to. w ogóle te zmiany jakoś mało mnie obchodzą. jedyny wymierny efekt tej listy jest taki, że odechciewa mi się myśleć o vtes w Polsce w ogóle, nie wiem, może o to chodziło :)

co do szczegółów poprzednich wypowiedzi:

@ Klocek - ja nie organizuję turniejów, moje organizowanie skończyło się w styczniu 2010 r., kiedy ogarniałem mój ostatni turniej. potem wyjechałem do NZ, pałeczkę przejął Toy. otóż Toy wie doskonale, że pomogę mu w organizacji i w czymkolwiek będzie chciał (jak też on pomagał mi w przeszłości), ale to on jest Princem a nie ja i nie będę mu się w jego działkę wcinał dopóki nie zgłosi się po pomoc. Mogę np. rozejrzeć się za lokalem. to oczywiście jest umowne, bo nie mamy żadnej struktury i spisanych zasad (litości... :D ), po prostu uważam za nieuczciwe przypisywanie tego mojej osobie, kiedy od dawna ogarnia to Toy i póki co wszystko wskazuje na to, że tak zostanie. (notabene jak napisałem to rok temu Szewowi to przyciął buca i zaczął coś mlaskać że mam wy*cenzura*ne, po czym ostentacyjnie demonstrował jak sam ma to w dupie, więc wolę napisać delikatnie bo znowu ktoś losowo wybuchnie... :D )

@ Oro - z lokalami u nas jest lipa, ale na razie nic nie jest przesądzone. oczywiście jak NC wpadnie na pomysł powiadomienia nas o organizacji np. na miesiąc przed (czysto hipotetyczne założenie) to w krótkich żołnierskich słowach usłyszy opinię na ten temat. zobowiązuję się, że będę pierwszym, który mu jej udzieli :D

@ Slave - rozumiem że chcesz się odgryźć gdzie możesz, słabo ci to idzie, ale nigdzie indziej na razie się nie da więc spróbowałeś w moją stronę :)
odpowiem łopatologicznie:
1 - opinia dotycząca stałego finału w Pszczynie to oczywiście mój głos, jak najbardziej, nikogo nie zmuszam do myślenia tak, jak ja.
2 - istnieje coś takiego jak tradycja. w Pszczynie był pierwszy turniej w historii tego forum. w Pszczynie odbyła się większość najistotniejszych / najbardziej przełomowych imprez tego grona. w Pszczynie było w tym roku 32 osoby, a co roku porównywalna liczba. oczywiście możesz zrobić finał ligi gdziekolwiek, w Szczecinie, w Nowej Soli, w Wawie, w Bydgoszczy...gdzie chcesz, serio, ale wątpię że osiągniesz podobne wyniki, bo ludzie przyjeżdżają do Pszczyny ze względu na SENTYMENT. ze względu na tą otoczkę, której pewnie nie rozumiesz, a która sprawia, że chce mi się jechać na drugi koniec Polski nie dla turnieju (umówmy sie, turniej mam w dupie, jest pretekstem), ale dla ludzi. niektórzy z nas nie jeżdżą tylko dla kart i rozwoju gry w Polsce (jakkolwiek to rozumieć), ale właśnie dlatego, że jest to jedyna okazja do spotkania z ludźmi, z którymi przyjaźnimy się długi czas.
3 - w związku z powyższym nie będziesz w stanie stworzyć czegoś chociażby trochę podobnego do Pszczyny gdzie indziej, nawet jak staniesz na uszach i zatańczysz.
4 - dla wielu osób wygląda to tak: turniej w Pszczynie " zajebiście, jadę, będzie super", turniej w Szczecinie "ok, może pojadę jak bedzie czas, ale to daleko i w ogóle...(tu wstaw dowolną wymówkę). taka jest brutalna prawda, czy ci się to podoba, czy nie.
5 - oczywiście to ty podejmujesz autorytarne i nieodwołalne decyzje, więc możesz to wszystko olać i zrobić po swojemu. tylko jak się kiedyś okaże, że "po twojemu" walczycie o 20 osób na turniejach i uważacie to za topową frekwencję, to pretensje będziesz mógł mieć tylko do siebie.

a do wszystkich twierdzących, że Pszczyna jest be bo jest tak naprawdę dla jednego gracza - serio? tym dla was jest to miejsce, domeną jednego gracza?

szczerze to im bardziej czytam to co tu jest, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to wszystko, co kręciło mnie we Vtesie w Polsce właśnie umiera na moich oczach. trochę to smutne, ale cóż...
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2012, 03:38:04 pm »

Pszczyna to obowiazkowe miejsce na turniej :)
Prawda jest tak ze jak komus sie nie chce to czy to jest 5 godzin czy 8 nie zmieni podejscia.

Jestem za Pszczyna i jak zwykle bede staral sie tam pojechac :)
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2012, 03:45:10 pm »

@ Dude gdzie masz napisane że rezygnujemy z Legendy?
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2012, 04:11:59 pm »

moje uwagi:

1) raport do uzupełnienia
Raport z conclave zawiera dużo informacji o charakterze subiektywnym.
Dokuemnt powinien miec inny charakter,  powinien sucho i mozliwie pelnie opisywac przebieg spotkania.
Uwazam ze nadaje sie do znaczacego uzupelnienia.

2)conclave oceniam jako sukces
Wyraze swoje subiektywny zdanie w temacie conclave: Spotkanie było bardzo ciekawe, zaskoczylo mnie zaangazowanie uczestnikow. W mojej ocenie argumenty przedstawiane na spotkaniu byly w wiekszosci trafne i calosc oceniam pozytywnie. Po spotkaniu bylem na tyle  wkrecony, żeby opracowac propozycje w zakresie konkretnych watkow poruszonych na spotkaniu. Niez rozumialem co mogloby oznaczac ze conclave "zakonczylo sie fiaskiem"

3) ankiety online
Na potrzeby VEKN przecwiczylem temat ankiet online. Jest to bezpieczne narzedzie o wielu mozliwosciach. Nie wymaga konta na forum. Na potrzeby podejmowania przyszlych dzialan w zakresie polskiej sceny VTES mozna od czasu do czasu to narzedzie wykorzystac. Ze swojej strony deklaruje sie do zaorganizowania dowolnych ankiet, jezeli tylko bedzie taka potrzeba.

4) Głosowanie ECQ
Glosowanie dotyczace lokalizacji ECQ powinno byc wyodrebnione jako odrebny watek na forum i tam powinien być adres mailowy do oddania głosu
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2012, 04:16:32 pm wysłana przez Migalart »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2012, 04:27:28 pm »

@ Dude gdzie masz napisane że rezygnujemy z Legendy?

masz rację, rezygnacja jest z ikony, my bad. to w sumie dobrze, bo już się bałem że od*cenzura*ło wam do reszty, a tak chociaż jest światełko w tunelu :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:45:14 pm »


a do wszystkich twierdzących, że Pszczyna jest be bo jest tak naprawdę dla jednego gracza - serio? tym dla was jest to miejsce, domeną jednego gracza?


Dude - chyba masz zly dzien albo problemy z interpretacja :).

Wyraznie napisalem, ze Pszczyna jest zajebista pod katem organizacji, klimatu, popijaw, w pelni sie z Toba zgadzam, ale uwazam ze Final Ligi powinien byc przechodni badz w miejscu bardziej dogodnym geograficznie. To jest opinia wylacznie w kontekscie tego gdzie Pszczyna znajduje sie na mapie, jesli chodzi o inne aspekty, to innym orgomjeszcze daleko do poziomu organizacyjnego Radka :).

Nie rozumiem  dlaczego tak bardzo bronisz tego Finalu w Pszczynie - przeciez moga sie tam odbywac normalne ligowe eventy, na ktore i tak przyjedziesz, bo masz w dupie sam turniej, a bardzie interesuje Cie "otoczka" :twisted:




Co do zmian w regulaminie ligi, to za duzo ich nie ma.
Nowoscia jest podzial na trzy regiony. (Swoja droga, dlaczego Krakow nie jest w strefie C, to nie moge pojac :))
Z tego co widze Slave straa sie w koncu ogarnac ORGow i zmusic ich do poprawnego wypelniania archona, zglaszania
eventow na vekn.net itp. Ciekawe co bedzie jak ktos sie spozni, zle wypelni archona itp. ? Dostanie klapsa w dupsko ?

Co do nagrod, to czesc jest naprawde niejasna i w sumie mozna je zlikwidowac, zmienic nazwy lub polaczyc z innymi.

Na koniec pytanie, kto bedzie koordynatorem kalendarza ?

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 06, 2012, 04:12:23 am »

LTD w ramach ligi ?????
To jest jakies kompletne nieporozumienie. Juz widze te tlumy jadace na drafta przez pol Polski.
Osobny turniej przy okazji MP, ECQ Finalu Ligi, innego eventu - spoko, ale w ramach ligi to wydaja sie byc przynajmniej komiczne ;).

Proponuje Ci Slave zrobic najpierw maly badanie, kto w PL jest zainteresowany LTD i zagraniem takieg oformatu, pozniej pomnozyc ta ilosc przez 0,2 i bedziesz mial szacunkowa frekwencje.
Zapewne bedzie to 5 osob ;).

Nie muszę robić badania. I bez tego śmierdzi mnie to ubogim zainteresowaniem. Nie myślę tutaj o pięciu osobach, ale raczej o piętnastu. Temniemniej, nie ma co liczyć na znaczącą frekwencję, która podniosłaby jakość Ligi. Co więcej, rodzą się kolejne pytania. Na przykład, na ile włączenie turnieju LTD do Ligi jest posunięciem demokratycznym. To przecież 100 PLN, które trzeba dodatkowo wyłożyć. Nie każdego na to stać. Nie każdy się zdecyduje na taki wydatek wiedząc, że dwa tygodnie później będzie mógł zagrać dużo taniej.

Tak bardzo jak jestem zwolennikiem turniejów LTD, i wymarzyłem sobie przynajmniej trzy tego typu eventy w polsce następnym rokiem, również widzę je jako side events. Bardzo chętnie sam taki side event przeprowadzę w Szczecinie, jeśli tylko będą wolontariusze, na przykład z Bydgoszczy. Na Conclave starałem się zbadać grunt pod Mistrzostwa Polski LTD. Gdybyśmy mogli mieć taki event w 2013 AD, byłoby super. Choćby 15 osób miało grać tylko. Zawsze to coś - początek nowej tradycji, próba dokonania czegoś fajnego, przełamania impasu - od czegoś trzeba zacząć. Jednak pomysł ten nie przypadł raczej do gustu uczestnikom. Może dlatego, że myśleli już o wyjeździe, raczej niż o zapodawanych tematach. Wtedy, Tomasz Izydorczyk zaproponował włączenie jednego takiego eventu do Ligi, na próbę. Ja, oczywiście, na to przystałem. Osobiście, przemawia do mnie idea badania w działaniu.

Jednakże, jeśli nie znajdą się chętni na taki experyment, zostaniemy przy idei siede events. Frekwencja na nich, i ewentualne zainteresowanie, będzie doskonałym papierkiem lakmusowym środowiska. Jeśli wypali, będzie można rozszerzyć Ligę o turnieje LTD. Jeśli nie, zostaną jako side events.


Lokalizacja MP - glosowanie przez maile, bez dyskusji na forum - niefajne.

Co do głosowania na adres e-mail, zgodziliśmy się na nie podczas Conclave.
Tam również padła jak najbardziej słuszna propozycja, aby było ono jawne.
Jeśli zaś chodzi o dyskusję, to ma ona miejsce w tym wątku.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 06, 2012, 04:12:42 am »

nie będziesz w stanie stworzyć czegoś chociażby trochę podobnego do Pszczyny gdzie indziej, nawet jak staniesz na uszach i zatańczysz.

Nie mam pojęcia skąd w wypowiedziach części graczy bierze się taki pesymizm.
Czy wszelkie działania przeciwstawiające się ustalonemu porządkowi są z góry skazane na niepowodzenie?
Wierzę głęboko, że nie. Co więcej, mam zamiar to udowodnić.
Owszem, zamierzam wprowadzać stopniowo liczne zmiany w organizacji polskiej sceny VTES. Nie po to kandydowałem na NC, aby cierpliwie wprowadzać w życie sugestie Szewskiego. Nie po to, aby potulnie stosować się do zasad, jakie nakładają na mnie, i nie tylko mnie, VTESowi wielcy minionej epoki. Wieje wiatr odnowy. Chcę utorować mu drogę, aby ożywił zapał drzemiący w polskich graczach. Pragnę ożywić płomień nie mniejszy, niż kiedyś wzniecałeś Ty, bądź Szewski. Ale już innymi metodami. I, jeśli wiatr odnowy, któremu toruję drogę, nieopatrznie zdmuchnie pewne elementy układanki jaką wielcy minionej epoki na polskim podwórku ułożyli... cóż, takie życie. Po efektach oceniajcie, Towarzysze. Nie po firmie produkującej podpałkę.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 06, 2012, 09:04:26 am »

1. podział na regiony zaproponowany przez Slave'a (a pododbno wymyslony przez Zica) jest do dupy. Tak jak do dupy jest idea 3 duze turnieje w 3 regionach (bo podział jest do dupy). To takie uszczęśliwianie na siłę. róbmy turnieje dla promocji vtesa, tylko pytanie - dla kogo promować w niektórych środowiskach? gdzie jest mało graczy? A nowi nie napłyna póki gra nie wstanie (mówie tu o jakiejs sensownejilości policzalnej na palcach dwóch rąk). Pszczyna jest o tyle specyficzna,ze ludzie przyjeżdżaja tu bo maja sentyment, wiedzą czego sie spodziewać i poprostu lubia. ktoś kto narzeka, ze Pszczyna jest daleko a nie był tu albo był raz kiedyś...sorry. ja nie narzekam ze Bodek jest daleko i dlatego nie jadę. Nie oczekuje,  że zrobi Bodekdayzw Pszczynie...
Wracając do podziału na strefu to ewidentnie nie uwzględnia rzeczywistej geografii tylko:
a)wpisuje sie w dośćdebilny podział 3 eventy (ECQ, eMPeki i Finał)w trzech różnych miejscach (co przy podziale North/SOUTH było trudne jakmniemam)
b)ewidetnie powstał w oparciu o liczbe graczy usrednioną na turnijach w tychzemiejscach w roku 2012 co jest totalna pomyłka. Widać to w prezentacji załaczonej przez Klisze-radzę sie przyjrzeć jak ktos nie wie o czym mówie

2. W ogóle to pierwszy post Slave'a o "fisaku" jest masakrą. Slave, dla Twojej wiadomości, kiedy byłem NC wcielałem w zycie pewne swoje ale nie tylko pomysły ale ZAWSZE konsultowałem je z kilkoma zaufanymi Princami: Izi, Zico, Dude/Toy. Dopiero jak byłem pewien, ze srodowisko nie ucierpi, nie obróci sie przeciwko zmianom/mnie, robiłem co trzeba. Zauważyłem zepóki co próbujesz forsowac swoje pomysły(co jest bardfzo dobre) ale bez konsultacji tudzież poparcia. poza tym na forum wykazujeszdość ciekawą hardość co bynie naopisać delikatna bezczelność a jakoś nieprzypominam sobie,zeby podczas dyskusji zachowywałes siepodobnie (mówie tu o face to face).
Wiesz po co zostało stworzone stanowisko NC?
nie do realizowaniaWŁASNYCH ambicji tylko do realizowania ambicji SRODOWISKA. Wolałbym ci za często tego nie przypominac. I nie pisz o byciu jakąsmarionetka w moich rekach czy kogokolwiek bo to mi uwłacza. 

3. Uzywanie słowa CONCLAVE w momencie kiedy przedstawiłem gotowy dokument na temat 2013r ioczekiwałes naszego poklasku jest chyba lekkim naduzyciem. Patrz pkt 2 dla wyjasnienia.

4. ECQ od zawsze (moim zdaniem0 nie powinny byc przechodnie tylkopowinny bycorganizowane w:
a) miejscu jak najbardziej centralnym z dojazdem kazdym mozliwym srodkiem lokomocji
b) miejscu posiadającymjakieś minimalne zaplecze graczy lokalnych

gdybym myslałtylko o sobie i np. ziomkach z Silesii, wiedząc ze potrafie zorganizowac wszystko, juz dawno zrobiłbym ECQ w Pszczynie. Ale to niegdy nie nastepi. Dlaczego? Patrz pkt1
I tak mozna by wymieniać. Dlatego tez juz 2 razy torpedowałem Klocka (przepraszam, przyznaje się) bo chciałem zadbac o interesy mozliwie jak najwiekszej ilości osób. Przy eMPekach gdzies na południu zawsze miałem przed oczami baze graczy z Northu którzy będa zawiedzeni.
 Podział North/South w czesci zapewniał to choc oczywiście zaden podział nie jest i nie będzie doskonały. Ale lokalizacjew na ECQ takie jak Wawa czy Bydzia były zawsze  ok.

Pzdr

p.s. klawiatura się z*cenzura*ła, sorry za brak spacji

p.s.2 jak zauwaze coswięcej do czego sie powinienem odnieś to to zrobie. Apropo "Pszczyny"to jest nas 6 osób Zico, nie ja jeden, ale skad mogłeświedziec skoro siedzisz tam gdzie siedzisz. Ale rozumiem, stereotypem stało się, ze jestem sam.

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Fon-Q

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 309
  • Torpor
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 06, 2012, 10:35:43 am »

a jak robia z ECQ w innych krajach np. we Francji?? z tego co widziałem to ecq co roku jest organizowane w innej lokacji ale co dwa lata jest to Paryz, jesli nie umiemy wymyslic jakiegos sensownego ustalania miejsca najwiekszych eventow to moze warto zobaczyc jak robia to inni chocby nasi zachodni sasiedzi...ot takie luzne pomysly
Zapisane
Death is the road to Awe

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 06, 2012, 10:42:26 am »

1. podział na regiony zaproponowany przez Slave'a (a pododbno wymyslony przez Zica) jest do dupy. Tak jak do dupy jest idea 3 duze turnieje w 3 regionach (bo podział jest do dupy). To takie uszczęśliwianie na siłę. róbmy turnieje dla promocji vtesa, tylko pytanie - dla kogo promować w niektórych środowiskach? gdzie jest mało graczy? A nowi nie napłyna póki gra nie wstanie (mówie tu o jakiejs sensownejilości policzalnej na palcach dwóch rąk). Pszczyna jest o tyle specyficzna,ze ludzie przyjeżdżaja tu bo maja sentyment, wiedzą czego sie spodziewać i poprostu lubia. ktoś kto narzeka, ze Pszczyna jest daleko a nie był tu albo był raz kiedyś...sorry. ja nie narzekam ze Bodek jest daleko i dlatego nie jadę. Nie oczekuje,  że zrobi Bodekdayzw Pszczynie...
Wracając do podziału na strefu to ewidentnie nie uwzględnia rzeczywistej geografii tylko:
a)wpisuje sie w dośćdebilny podział 3 eventy (ECQ, eMPeki i Finał)w trzech różnych miejscach (co przy podziale North/SOUTH było trudne jakmniemam)
b)ewidetnie powstał w oparciu o liczbe graczy usrednioną na turnijach w tychzemiejscach w roku 2012 co jest totalna pomyłka. Widać to w prezentacji załaczonej przez Klisze-radzę sie przyjrzeć jak ktos nie wie o czym mówie

Ja proponowalem taki podzial, ale wersja ostateczna zostala przygotowany bodajze przez Klisze, wiec sobie mna dupy nie wycieraj :).
Podzial na trzy regiony wydaje sie ciekawa opcja i warta przynajmniej przetestowania. Aktualny podzial zaproponowany przez Slave'a mi osobiscie rowniez sie nie widzi i nieco odbiega od mojego pomyslu.
Szewo, Twoj argument o Z Bodekdayz nijak ma sie do tej dyskusji. Fianl ligi byl w Pszczynie, bo byles NC, kupowales i zajmowales sie Liga - przynajmniej ja tak to rozumiem.
Skoro NC juz nie jestes to wedlug mnie Final powinien sie odbywac w Szczecinie (przez kolejne cztery lata dla rownowagi :D) albo w miejscu bardziej dostepnym dla wszystkich graczy (np. Warszawa wydaje sie idealnym wyjsciem). Mydsle, ze frekwencja lokalnych turniejow w Pszczynie nie ucierpi, bo wiekszosc ludzi i tak jezdzi na nie, zeby sie z TOba i reszta bandy spotkac, a to czy turniej jest rangi FL czy normalny, nie ma wtedy znaczenia :).
Powtorze po raz chyba czwarty - ta propozycja ma na celu ulatwienie przyjazdu na FL tym, ktorzy chetnie by sie tam pojawili a Pszczyna jest dla nich z roznych przyczyn za daleko.
Dla mnie osobiscie, nie jest to wielka roznica i jesli zostanie Pszczyna to spoko, u mnie problemeu nie stanowi odlegosc/koszt , a wylacznie czas... niestety inni gracze patrza na to inaczej i te koszta/odleglosc juz jest dla nich pewnym problemem.

Cytuj
p.s.2 jak zauwaze coswięcej do czego sie powinienem odnieś to to zrobie. Apropo "Pszczyny"to jest nas 6 osób Zico, nie ja jeden, ale skad mogłeświedziec skoro siedzisz tam gdzie siedzisz. Ale rozumiem, stereotypem stało się, ze jestem sam.

Bazuje na informacjach z rankingu, a tam niestety jestes tylko Ty... Maja na mysli z Pszczyny, mowie o ludziach tam mieszkajacych, bo Bielsko, Bedzin to juz dla mnie inne miasta ;).

Cytuj
4. ECQ od zawsze (moim zdaniem nie powinny byc przechodnie tylkopowinny bycorganizowane w:
a) miejscu jak najbardziej centralnym z dojazdem kazdym mozliwym srodkiem lokomocji
b) miejscu posiadającymjakieś minimalne zaplecze graczy lokalnych

gdybym myslałtylko o sobie i np. ziomkach z Silesii, wiedząc ze potrafie zorganizowac wszystko, juz dawno zrobiłbym ECQ w Pszczynie. Ale to niegdy nie nastepi. Dlaczego? Patrz pkt1
I tak mozna by wymieniać. Dlatego tez juz 2 razy torpedowałem Klocka (przepraszam, przyznaje się) bo chciałem zadbac o interesy mozliwie jak najwiekszej ilości osób. Przy eMPekach gdzies na południu zawsze miałem przed oczami baze graczy z Northu którzy będa zawiedzeni.
 Podział North/South w czesci zapewniał to choc oczywiście zaden podział nie jest i nie będzie doskonały. Ale lokalizacjew na ECQ takie jak Wawa czy Bydzia były zawsze  ok.

Ja sadze, ze juz bardziej Final Ligi powinien sie odbywac w stalym miejscu. ECQ i MP-ki powinny byc przechodnie, z tym ze ECQ MUSI sie odbywac w miejscu dojazdowo dogodnym dla jak najwiekszej ilosci graczy - proste. Dlatego ECQ nie powinno sie odbyc ani w Szczecinie, ani w Lublinie, ani Hajnowce. Warszawa, Bydgoszcz, Wroclaw, Poznan, Czestochowa - to sa idealne lokalizacje p[atrzac wylacznie geograficznie.


Jako, ze podzial na 3 regiony  nie zostal jeszcze przyklepany (tak sie przynajmniej wydaje) a jest tylu przeciwnikow, to moze po prostu glosujcie za pozostawieniem podzialuNorth/South i tyle w temacie ;).
Ja bym jednak chcial zobaczyc jak ten nowy podzial dziala w praktyce, ale nie zapominajmy po co byl wprowadzany. 3 strefy - 3 duze turnieje.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 06, 2012, 10:45:59 am »

a jak robia z ECQ w innych krajach np. we Francji?? z tego co widziałem to ecq co roku jest organizowane w innej lokacji ale co dwa lata jest to Paryz, jesli nie umiemy wymyslic jakiegos sensownego ustalania miejsca najwiekszych eventow to moze warto zobaczyc jak robia to inni chocby nasi zachodni sasiedzi...ot takie luzne pomysly

Jest jedna kwestia - w zadnym z tych krajow nie ma Ligi Krajowej ;).
Gdyby nie bylo Ligi i turnieje by byly robione losowo po calym kraju, to jak najbardziej jestem za tym zeby ECQ bylo w Warszawie :).
Tutaj caly czas chodzi o rozlozenie turniejow, w ten sposob, zeby nie zaburzyc wynikow ligowych, bo w tej chwili wszystko kreci sie wlanie wokol ligi.


Inna opcja (zapewne majaco negatywny wplyw na frekwencje) byloby wylacznie MP-kow i ECQ z Ligi.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 06, 2012, 11:43:44 am »

nie będziesz w stanie stworzyć czegoś chociażby trochę podobnego do Pszczyny gdzie indziej, nawet jak staniesz na uszach i zatańczysz.

Nie mam pojęcia skąd w wypowiedziach części graczy bierze się taki pesymizm.
Czy wszelkie działania przeciwstawiające się ustalonemu porządkowi są z góry skazane na niepowodzenie?
Wierzę głęboko, że nie. Co więcej, mam zamiar to udowodnić.
Owszem, zamierzam wprowadzać stopniowo liczne zmiany w organizacji polskiej sceny VTES. Nie po to kandydowałem na NC, aby cierpliwie wprowadzać w życie sugestie Szewskiego. Nie po to, aby potulnie stosować się do zasad, jakie nakładają na mnie, i nie tylko mnie, VTESowi wielcy minionej epoki. Wieje wiatr odnowy. Chcę utorować mu drogę, aby ożywił zapał drzemiący w polskich graczach. Pragnę ożywić płomień nie mniejszy, niż kiedyś wzniecałeś Ty, bądź Szewski. Ale już innymi metodami. I, jeśli wiatr odnowy, któremu toruję drogę, nieopatrznie zdmuchnie pewne elementy układanki jaką wielcy minionej epoki na polskim podwórku ułożyli... cóż, takie życie. Po efektach oceniajcie, Towarzysze. Nie po firmie produkującej podpałkę.

właśnie o to się cały czas rozchodzi - nie masz pojęcia.
wiatry możesz sobie puszczać i torować jak i w którą stronę chcesz, nikt ci nie zabrania. tylko najwyraźniej nie zauważyłeś, że nie jesteś tutaj od wywalania wszystkiego wedle własnego widzimisie, tylko od wypracowania kompromisu zadowalającego jak największą ilość osób. jesteś pośrednikiem, który ma animować scenę vtes w Polsce i wspierać Princów w ich działaniach. fajnie że masz pomysły, szkoda że nie potrafisz zrozumieć, że nie każdemu muszą się one podobać. koniec końców to ty podejmujesz decyzje, ale jak twoje decyzje się nie spodobają i będziesz je forsował na siłę, to skleisz bojkot i tak się to skończy.

na początek proponuję nauczyć się elementarnych podstaw dyskusji i interakcji z innymi ludźmi. jeżeli zwołujesz zebranie i okazuje się, że ludzie nie zgadzają się z twoimi pomysłami, to nazywanie tego zebrania fiaskiem jest co najmniej nadużyciem, i to w raczej kiepskim stylu.

oczywiście możesz sobie sarkać na "wielkich minionej epoki", chciałbym tylko przypomnieć, że na mnie głosowało pięciu princów (a więc pięć regionów w tym kraju), więc to nie do końca jest tak, że inne głosy (w tym mój) możesz sobie tak po prostu olać bo zostałeś NC. pomijam drobny szczegół, że nie było to wystarczającym argumentem, żeby np. zaproponować mi udział w zebraniu, ale spoko, z tego co widzę niewiele straciłem :) wszystko zależy od stylu, w jakim chcesz pracować, a jak na razie ten styl nie powala.

póki co twoje "wiatry zmiany" to lekki zefirek i to dość zatęchły. mamy elementarne różnice w koncepcji - nie tylko w kwestii rozmowy z ludźmi (i jakości tej rozmowy), ale też w wizji tego co trzeba zrobić. jak na razie nic poza zmianami w lidze (powtórzę - słabe te zmiany) nie masz do zaoferowania, a puszysz się i nadymasz jakbyś był nie wiadomo kim.

wisienką na torcie jest dla mnie fakt, że w czasie dyskusji "wyborczej" byłeś w stanie lekką ręką z*cenzura*ć centralnie princów (po zaczepce wenantego) nie wiedząc nic o nich, ich graczach i okolicznościach w jakich operują, więcej - wytknięto ci totalne oderwanie od rzeczywistości (np. w przypadku Bodka, ale nie tylko). i co się dzieje jak zostajesz NC? pytasz ludzi jak wyglądają ich playgrupy, bo musisz się dowiedzieć... litości :D

na przyszłość proponuję odrobinę pokory, bo nie jesteś tu od rządzenia tylko od ogarniania.

a teksty o tym jakoby to stara miniona ekipa chciała rządzić i tego typu docinki to sobie wsadź gdzie słońce nie dochodzi, bo - jak zresztą wspomniał Szewski (chociaż w innym kontekście) są one po prostu obraźliwe. póki co to starzy gracze są główną siłą turniejową, to oni jeżdżą i grają, to oni reprezentują Polskę na EC, pyskowanie w tym kierunku naprawdę nie jest najlepszym pomysłem.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2012, 11:53:57 am wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 06, 2012, 11:48:11 am »

Nie jestes dyktatorem ale raczej przedstawicielem vtes w PL.
NC to zcentralizowamy punkt kontaktu dla innych ludzi a nie dowodca armii :)
Nc bedziesz tak dlugo jak dlugo bedziesz mial wspierajacych graczy i princow.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie Pszczyńskiego Conclave - 01.12.2012 AD
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 06, 2012, 12:33:51 pm »

dorzuce swoje trzy grosze odnosnie podzialu na regiony i duze eventy. Jak dla mnie najistotniejsze jest tutaj zapewnienie maksymalnej frekwencji i dostepnosci tych turniejow (MP, ECQ, Final ligi), wiec powinny odbywac sie w miejscach gdzie kazdemu bedzie wzglednie blisko. Upieranie sie ze kazdy z tych turniejow powinien byc w innej czesci kraju jest, moim zdaniem, bez sensu. Celem nie powinno byc zepewnienie mozliwosci udzialu kazdemu chetnemu w jednym duzym turnieju, tylko we WSZYSTKICH. IMO nic zlego by sie nie stalo nawet gdyby wszystkie trzy turnieje odbyly sie w tym samym miejscu, byle bylo to miejsce w miare centralnie usytuowane. Stad tez najwieksze turnieje nie powinny wogole odbywac sie w miastach typu Szczecin, Gdansk, Zielona Gora, Białystok, itp. bo praktycznie oznacza to automatyczne obnizenie frekwencji na tych wydarzeniach.
Liga trwa caly rok, mozna robic tam zwykle eventy ligowe, imprezy najwiekszej rangi sa dla wszyskich, a nie dla lokalnych srodowisk
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 13