Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Promowanie środowisk lokalnych  (Przeczytany 8813 razy)

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:16:44 pm »

Historia tej nagrody jest taka:

- slave ja przedstawia
- pytam sie jaki ma cel
- slave przedstawia mi cel jaki mu przyswiecal (promowanie zajebistosci princa)
- udowadniam mu, ze nagroda nijak nie spelnia wymagan
- pojawia sie 8 tysiecy pomyslow co by zrobic
- zamiast po prostu dac se z nia spokoj.

Jedyna rozsadna propozycja spelniajaca wymagania to nagroda za najwieksza ilosc nowych graczy w domenie - latwo sprawdzic (ile nowych wystapien w lidze) i jest w miare sprawiedliwa.

Jesli chodzi o klon tej nagrody czyli ranking grupowy, jest to z zalozenia pomysl chybiony poniewaz potencjalnie promuje gre grupowa. Wiem, ze raczej gracze w Polsce nie biora pod uwage patriotyzmu lokalnego ale zdarza sie i bez sensu jest to promowac. Jak juz cos to mozna zrobic specjalny turniej miasta kontra miasta (na wzor Nations Cupa).

Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:23:41 pm »

...
Raport z Conclave, które, moim zdaniem, zakończyło się znaczącym fiaskiem,
...

Fiaskiem zakonczyla sie proba, przedstawienia nam swoich pomyslow jako jedynych slusznych i na dodatek juz wprowadzonych.
Konklawa zakonczyla sie jak najbardziej sukcesem - spora frekwencja, zywy udzial wszystkich zainteresowanych, rzeczowe argumenty, praktyczna jednoglosnosc princow.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 05, 2012, 01:41:50 pm »

Cytuj
slave przedstawia mi cel jaki mu przyswiecal (promowanie zajebistosci princa)
- udowadniam mu, ze nagroda nijak nie spelnia wymagan
mozecie troche rozwinac?
byly dyskutowane jakies konkretne wymagania do tej nagrody? czy ma to byc nagroda uznaniowa przyznawana na podstawie glosowania graczy/ princow?
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 05, 2012, 03:56:26 pm »



Jesli chodzi o klon tej nagrody czyli ranking grupowy, jest to z zalozenia pomysl chybiony poniewaz potencjalnie promuje gre grupowa.


fakt - tego nie uwzględniłem. Czy jest faktyczne zagrożenie grą grupową trudno mi ocenić. Gdyby tak bylo faktycznie to pomysł odpada, tak samo jak każdy inny o charakterze grupowym.

Tak konkretnie to pomysł z play grupą oznaczał tylko tyle "Pomysł z rankingiem miast jest fajny, ale ludzie z poza ślaska uwzględnicjcie ze na slasku jest inaczej niż w pozostalej czesci  Polski, u Andrzeja w Zabrzu spotykaja sie gracze z Bytomia, Mysłowic, Knurowa, Gliwic, a za chwilę z Luxemburga - stanowimy jedna grupę tak jak inne skupione w okoł pojedycznych miast"

Podsumowaujac:
- jezeli robic ranking o charakterze grupowym, ktorego celem jest pokazanie ktora lokalna grupa graczy radzi sobie najlepiej - to musi on uwzgledniac rzeczywistosc i laczyc tych graczy, ktorzy faktycznie stanowia grupe
- byc moze w ogole nie ma to sensu, gdyz wiaze sie z ryzkiem "tendencyjnych zachowan na turniejach" wtedy jakikolwiek ranking grupowy odpada.

@irmina
Z punktu widzenia, ktory szczegolnie mnie interesuje - motywowania nowych graczy - ranking "nowych" moze byc bardzo  dobrym narzedziem. Pytanie tylko ilu teraz jest chetnych?

« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2012, 04:13:46 pm wysłana przez Migalart »
Zapisane

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:21:22 pm »

...
mozecie troche rozwinac?
byly dyskutowane jakies konkretne wymagania do tej nagrody? czy ma to byc nagroda uznaniowa przyznawana na podstawie glosowania graczy/ princow?
...

Podalem dosc szczegolowo opis dyskusji, ciezko bardziej szczegolowo opisac 10 min rozmowy.
Moje pytanie do Remigiusza Flasinskiego mialo na celu lepsze zrozumienie drugiej strony dyskusji. Chodzilo mu jak napisalem o promowanie sprawnie dzialajacych princow. W moim odbiorze nagroda w takiej postaci tego nie robi, zreszta podobne bylo zdanie innych uczestnikow. Radoslaw Staszewski wyszedl ze sluszna propozycja nagrody dla princa za najwieksza liczbe nowych graczy - nie glosowana tylko sprawdzona na podstawie zapisow ligowych. Propozycja ta nie byla dlugo dyskutowana, ale raczej spotkala sie z akceptacja uczestnikow.

W rzeczy samej chcialem podeprzec glos Michala Kazmierczaka z innego watku. Raport z "konklawy" jest stronniczy i oddaje w sposob zbyt subiektywny cala dyskusje - przedstawia ja w zlym swietle i jest malo informacyjny. Chwala Remigiuszowi Flasinskiemu za to, ze raport napisal bo innego chetnego nie widzialem ale mysle, ze powinien troche dystansu nabrac.
Zapisane

Fon-Q

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 309
  • Torpor
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 05, 2012, 09:44:05 pm »

mysle ze jakby kazdy z Princow bioracych udział w Conclave napisal raport to wtedy otrzymalibysmy jakies czynniki wspolne informujace spolecznosc Vtesa jakie tematy zostaly podjete i w jaki sposob odbyla sie debata ich dotyczaca
Zapisane
Death is the road to Awe

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 06, 2012, 08:36:27 am »

mysle ze jakby kazdy z Princow bioracych udział w Conclave napisal raport to wtedy otrzymalibysmy jakies czynniki wspolne informujace spolecznosc Vtesa jakie tematy zostaly podjete i w jaki sposob odbyla sie debata ich dotyczaca

FonQ - chyba nie o to chodzi aby było 10 wersji raportów ;)
Napisanie "suchego" podsumowania jest integralnym elementem organizacyjnym w ramach zwołania takiego spotkania. Raport powinien być jeden.
Zapisane

Fon-Q

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 309
  • Torpor
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 06, 2012, 11:51:13 pm »

tylko kto go napisze żeby był obiektywny...następnym razem kamera i youtube aby reszta princów obadała
Zapisane
Death is the road to Awe

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 07, 2012, 08:44:28 am »

tylko kto go napisze żeby był obiektywny...następnym razem kamera i youtube aby reszta princów obadała

Za przygotowanie raportu z dowolnego spotkania odpowiada jego organizator. W zależności od sytuacji raport może przygotować sam lub za wczasu wyznaczyć to zadanie wybranej osobie.

Podczas EC odbyło się spotkanie VEKN obejmujące Inner Circle oraz koordynatorów z większości krajów. Spotkanie naprawdę było trudniejsze merytorycznie - obejmowało dużo więcej zagadnień, grono uczestników było międzynarodowe a po kilku dniach udało się na spokojnie przygotować raport, który nie wzbudził żadnych kontrowersji, zawierał pełny opis spotkania i wytyczne co do dalszych działań. Do przygotowania raportu był powołany "skryba" i już ;).
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 07, 2012, 10:25:27 pm »

Mówiłem Kliszy/Slave'owi-piszcie minutówki...i *cenzura*. Teraz mamy 13 wersji tego samego spotkania
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #40 dnia: Grudnia 07, 2012, 10:35:43 pm »

Mówiłem Kliszy/Slave'owi-piszcie minutówki...i *cenzura*. Teraz mamy 13 wersji tego samego spotkania

Tak, mówiłeś. Nie wziąłem jednak pod uwagę faktu, że twoja sugestia wynikała z doświadczenia nabranego podczas innych Conclave.
Zdecydowanie miałeś rację. Tyle, że powinien być do tego powołany człek nie partycypujący w dyskusji, aby mógł się skupić na notatkach.
Owszem, mój błąd, że nie skorzystałem z twojej podpowiedzi.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #41 dnia: Grudnia 07, 2012, 10:42:11 pm »

życie. Mam nadzieję, ze zaczniesz mniesłuchać wtedy kiedy trzeba nie uwarzając się przy tym za marionetkę czy coś...słuchanie i wyciąganie wnioskó to cnota. Bywa, że się przydaje
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #42 dnia: Grudnia 08, 2012, 12:01:01 am »

uwarzając

grammar police nie zna litości (a wenio nadal śpi) :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #43 dnia: Grudnia 08, 2012, 12:02:25 am »

uwarzając

grammar police nie zna litości (a wenio nadal śpi) :D

mam to w supie po 4 drinie...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Promowanie środowisk lokalnych
« Odpowiedź #44 dnia: Grudnia 08, 2012, 10:44:15 am »


mam to w supie po 4 drinie...


Od kiedy "zupa" pise sie przez "s" :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.