Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche  (Przeczytany 3062 razy)

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« dnia: Stycznia 02, 2013, 02:46:46 pm »

Witam, jak w temacie. która walka jest pierwsza?
Dla utrudnienia załózmy że zagrane sa wszystkie 3 karty
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2013, 03:05:27 pm »

fast reaction nie zagrasz po blissful agony (tekst z FR: "Only usable after a combat between a blocking minion you control other than this vampire and the acting minion" - blissful jest "walką po walce" więc nie będzie walką z "blocking minion" = wampir blokujący przekierował walkę w kogo innego), tak samo jak nie możesz zagrać psyche na blissful agony.

jak na moje lurkera też nie zagrasz po blissfulu, bo nie masz kiedy - blissful kończy "starą" walkę i zaczyna "nową" więc okno na zagranie lurkera przepada ("Only usable after a combat between the acting minion you control and a blocking minion" - ponownie, ucieka ci okno do zagrania karty, blissful rozpoczyna nową walkę z kim innym).

odpowiadając na pytanie - walka z blissful agony będzie pierwsza, reszta się nie wydarzy (karty nie mogą być zagrane bo nie spełniasz wymagań).
co do psyche vs lurker to szczerze mówiąc mam tu problem, stawiałbym na to, że psyche jest pierwsze, bo jest kartą graną w walce (lurker grasz po) i tak bym to rozstrzygnął "na logikę", ale jak wiadomo logika w tej grze jest bardzo luźno rozumiana i nauka radziecka zna nie takie przypadki :)

moim skromnym zdaniem ofc.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 02, 2013, 03:54:54 pm »

Też miałem z tym zagadkę, ale wyjaśnienie akurat tego okazało się magicznie proste: w kolejce może być tylko jeden combat, co w opisanej sytuacji wyklucza zagranie po BA jakiejkolwiek z wymienionych kart.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 02, 2013, 04:05:53 pm »

Też miałem z tym zagadkę, ale wyjaśnienie akurat tego okazało się magicznie proste: w kolejce może być tylko jeden combat, co w opisanej sytuacji wyklucza zagranie po BA jakiejkolwiek z wymienionych kart.

no i słusznie, jak zwykle przekombinowałem :D ale konkluzja jest w sumie ta sama, więc jest ok :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 03, 2013, 11:07:37 am »

zostaje dylemat: Hidden Lurker vs Psyche

tu zgodze się z Dudem że pierwsze powinno być Psyche ale głowy nie dam

jak w kawale:
ile to jest: 1/4 + 1/4 pytają Czapajewa
a pułkownik na to:
intuicyjnie czuje że pół litra ale udowodnic nie potrafię
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 03, 2013, 11:46:12 am »

Dalej tak samo: Psyche wrzuca combat do kolejki jako pierwsze - stąd brak możliwości zagrania HL. Dude dobrze kombinował, ale wydało mi się to niezbyt klarowne, więc dorzuciłem swoje trzy grosze ;]
Zapisane

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2013, 01:19:48 pm »

czyli psyche jest pierwsze? atakuje mnie celgun, powiedzmy że nie chcę walczyć więc rzucam BA. on wtedy mówi że chce psyche zapodać. co się dzieje wtedy?
podejrzewam że obie karty mogą zostać zagrane ale walka z psyche jest pierwsza. jak minion nie będzie po tej walce ready to Blissful Agony fizzluje
mógłbym zapytać na veknie ale wolę tu, bo nie pamiętam jak jest po angielsku "fizzluje"
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2013, 02:37:39 pm »

Blissful jest pierwszy, nie możesz zagrać psyche po nim bo już masz walkę w kolejce.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2013, 02:41:32 pm »

Też miałem z tym zagadkę, ale wyjaśnienie akurat tego okazało się magicznie proste: w kolejce może być tylko jeden combat, co w opisanej sytuacji wyklucza zagranie po BA jakiejkolwiek z wymienionych kart.


offtop. co to znaczy jeden combat? chyba mogę wejść w combat z tym samym minionem kilka razy? Bumrush+freak drive+ambush?
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 14, 2013, 03:07:38 pm »

Też miałem z tym zagadkę, ale wyjaśnienie akurat tego okazało się magicznie proste: w kolejce może być tylko jeden combat, co w opisanej sytuacji wyklucza zagranie po BA jakiejkolwiek z wymienionych kart.


offtop. co to znaczy jeden combat? chyba mogę wejść w combat z tym samym minionem kilka razy? Bumrush+freak drive+ambush?

Z tym, że najpierw Cię blissful odsyła do kogoś innego. Myślę, że efekt BA mógłbyś skontrować z Telepathic Tracking, które prewentuje CE z BA (więc reszta efektów też chyba nie wejdzie i całość sfizzluje).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 14, 2013, 03:56:57 pm »

dzięki Manitou ale już abstra*cenzura*ę od pierwotnego pytania. pytam odnośnie normalnego multirusha.
mogę kilka razy wejśc w combat z tym samym minionem, czy coś się zmieniło w tej kwestii?
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 14, 2013, 04:26:38 pm »

Nic się nie zmieniło, nadal możesz i nadal musisz to robić z różnych kart / właściwości wampira etc.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Blissful Agony vs Fast Reaction/Hidden Lurker vs Psyche
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 14, 2013, 06:17:22 pm »

Normalnie to dalej możesz składać Enkidu na 30x Psyche! i Stutter Step ;)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey