Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Nowy set PCK - Laiboni  (Przeczytany 8754 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #30 dnia: Października 30, 2013, 04:56:42 pm »

przede wszystkim w takich projektach czas jest naprawde ważny. A tu chłopaki z PCK już chwalą się kolejnym setem w opracowaniu/przygotowaniu.

Osobiście uważam, że potencjał twórczy mają sprory ale póki co wydaję się być lekko zmarnowany. Niektóre karty są - jak pisał Dude (w odniesieniu do czego to nie wiem bo nie w temacie byłem ) "mi bardziej przeszkadza upychanie kilku efektów w jednej karcie albo np. dawanie wszystkim takich możliwości, jakie wcześniej miała tylko jedna dyscyplina albo klan" - imo absolutnier słabe albo bezcelowe. Do tego ich ilosc zdecydowanie przytłacza a to jest coś z czym zawsze gracze polemizowali. Czyli im mniej tapet tym lepiej.

Cieszę się ze PCK tworzy karciochy, szkoda tylko, że z leksza marnują swój potencjał. To IMO :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #31 dnia: Października 30, 2013, 06:29:39 pm »

Dodatkowo, nie wiem, czy istnieje jakakolwiek realna szansa na szersze przyjęcie tych setów PCK przez społeczność graczy. Ot, paru ziomów coś zrobiło, przez chwilę gadało się o tym na paru forach w internecie, a potem sprawa umarła smiercią zapomnianych.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #32 dnia: Października 30, 2013, 07:31:58 pm »

Dodatkowo, nie wiem, czy istnieje jakakolwiek realna szansa na szersze przyjęcie tych setów PCK przez społeczność graczy. Ot, paru ziomów coś zrobiło, przez chwilę gadało się o tym na paru forach w internecie, a potem sprawa umarła smiercią zapomnianych.

Założyłem ten wątek nie po to, żeby sobie popisać (mam ciekawsze rzeczy do roboty) tylko po to, żeby chętni mogli się dowiedzieć, że są takie karty i taki dodatek. Może cię to zaskoczy, ale karty rozesłałem do kilkunastu osób w Polsce, a są też gracze zainteresowani pograniem tymi kartami.
Ubolewam nad faktem, że karty te nie pojawią się jako "for legal play", bo nawet po odsiewie części byłyby doskonałym dodatkiem do Laibonów. Nie wnikam dlaczego tak jest, mało mnie to interesuje. Osobiście chętniej zobaczyłbym to w akcji niż DM, który - jak dało się zauważyć - niespecjalnie mi się podoba. Jak na ironię, twoje zarzuty do tego setu można spokojnie skopiować w innym wątku na temat DM, ale co tam... :)

Żeby było jasne (tak na wszelki wypadek) - nie jestem tu żadną stroną, po prostu przekazuję informację. I to jest mniej więcej tyle, ile mam ochotę powiedzieć w tej dyskusji.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #33 dnia: Października 30, 2013, 08:16:35 pm »

Od siebie informacyjnie dodam iż zarówno DM jak i oba sety wypuszczone przez PCK będą legalne w nowej edycji naszej ligi (CoC od końca listopada). Ze swojej strony żywię nadzieję iż wyjdzie to naszym rozgrywkom na dobre.
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #34 dnia: Października 30, 2013, 08:19:13 pm »

Dude, nie o to mi chodzilo. Po prostu taki tryb wydawniczy - bardzo duzy set, bez obrazkow, nie uznany przez organizacje, ktora de facto zarzadza w tej chwili grą, nielegalny na turniejach, itd, - nie ma wiekszego sensu. Nie ujmuję absolutnie nic Twojej inicjatywie przyblizenia nam tych kart  - chwala Ci za to, dobrze znac wiesci z roznych stron spolecznosci vtesowej, ale ten set to po prostu interesujaca ciekawostka, nic wiecej. Nie chce mi sie inwestowac czasu w kminienie talii na nim, a jak juz dopuszczamy house rules w naszych grach, to mam duzo innych, bardziej interesujacych pomyslow. Np wprowadzenie Garou jako grywalnej frakcji - klimatycznie rewelka jak dla mnie. Ktoś chce się przy browarze pobawić w wymyslanie kart?
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 09:09:46 pm wysłana przez Kuba »
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #35 dnia: Października 30, 2013, 08:22:21 pm »

Od siebie informacyjnie dodam iż zarówno DM jak i oba sety wypuszczone przez PCK będą legalne w nowej edycji naszej ligi (CoC od końca listopada). Ze swojej strony żywię nadzieję iż wyjdzie to naszym rozgrywkom na dobre.

Ogolnopolskiej ligi vtes???
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #36 dnia: Października 30, 2013, 08:24:50 pm »

Ogólnogalaktycznej   :wink:
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Nowy set PCK - Laiboni
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 01, 2013, 12:55:30 pm »

Od siebie informacyjnie dodam iż zarówno DM jak i oba sety wypuszczone przez PCK będą legalne w nowej edycji naszej ligi (CoC od końca listopada). Ze swojej strony żywię nadzieję iż wyjdzie to naszym rozgrywkom na dobre.

Ogolnopolskiej ligi vtes???

podlaskiej (lokalnej) ligi :D

stąd na Podlasiu niemałe zakupy DM i przygotowania do użycia kart PCK w rozgrywkach

ale to tylko nasza lokalna zabawa  :D
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...