Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Saulot i przenoszenie krwi  (Przeczytany 2077 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Saulot i przenoszenie krwi
« dnia: Stycznia 18, 2013, 01:44:36 am »

Saulot:
Independent: Damage Baali inflict on Saulot is reduced to 0. During your untap phase, you may move 2 blood from Saulot to any vampire in your uncontrolled region or in play. +1 bleed. +1 strength. Scarce.

Na turnieju u Bodka zaszła następująca sytuacja:
Saulot miał 1 blood. W untapie zamierzałem przekazać tę krew innemu wampirowi. Sędzia zdecydował, że nie mogę tego zrobić: mogę przekazać albo 2 albo 0. Czy sędzia miał rację?

Podobny wording znajduję w Villeinie a jednak w sytuacji jak wyżej można by było zdjąć 1 blood.

Villein:
Put this card on a vampire you control and move 2 or more blood from that vampire to your pool. Minion Tap cards cost an additional pool. Villein costs an additional pool to play on this vampire.

Zapisane

FilipWaluś

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 18, 2013, 11:05:35 am »

Nie wiem czy to się później nie zmieniło, ale znalazłem wyjaśnienie z 2006 od LSJ. Saulot przenosi 2 krwi i nie można wybrać mniejszej ilości do przeniesienia. Wyjątkiem jest sytuacja, którą opisałeś - Saulot wybiera 2 krwi, ale mając tylko 1 przenosi tylko jeden. Przynajmniej tak jest na grupie.
http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Rec/rec.games.trading-cards.jyhad/2006-01/msg00238.html
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2013, 02:57:01 pm »

Dzięki!

To rozstrzyga sprawę.

Pozdrawiam
Zapisane

khold

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2013, 11:14:19 am »

Jak dla mnie Villein nie może zostać zastosowany w wyżej opisanym przypadku, skoro jest napisane 2 or more.

Np. na karcie Minion Tap, wyraźnie widzimy: Move any amount of blood from one of the vampires you control to your pool .

Co do Saulot, the Wanderer raczej musiałby widnieć zapis np. jak na karcie Lazarene Inquisitor, brzmiący:

Put this card on a ready Harbinger of Skulls you control. The Harbinger of Skulls with this card can burn up to 2 blood from a ready vampire as a +1 stealth (D) action. Any Sabbat vampire can burn this card as a (D) action.
Zapisane
"GRZMI RINTRAH I OGNIE SWE STRZĄSA W POWIETRZU NABRZMIAŁYM;
GŁODNE CHMURY ZSTĘPUJĄ NA GŁĘBIĘ"

FilipWaluś

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2013, 12:00:35 pm »

Z villeina targetującego miniona z mniejszą liczbą krwi niż 2 bierzesz wszystko.
Odpowiedź LSJ do pytania o przenoszenie mniej niż 2 krwi z Villeina:
http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Rec/rec.games.trading-cards.jyhad/2010-02/msg01883.html
Zapisane

popkorn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2013, 04:14:44 pm »

szczerze mowiac dla mnie, jako nooba w vtesowych rulingach, to kompletnie nie ma sensu. Na karcie jest wyraznie  napisane inaczej, to sformulowanie nie zostawia miejsca na watpliwosci: "2 or more"...
Ale rozumiem ze jak akurat LSJ to napisal, to jest to oficjalny ruling :)
Zapisane

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2013, 04:21:27 pm »

to dziala na zasadzie, ze wybierasz dwa, ba nawet 10, czy tez milion jak kto woli, ale ze masz tylko 1/0 bo bida, to juz inna sprawa
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Saulot i przenoszenie krwi
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 24, 2013, 07:35:17 am »

niezbadane są wyroki Lasombry

@Amin: ale czekoś trzeba się trzymać więc jego decyzje uważa sie za niepodważalne
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...