Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: !Brujah, Częstochowa, Finał  (Przeczytany 4480 razy)

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
!Brujah, Częstochowa, Finał
« dnia: Stycznia 27, 2013, 02:47:05 pm »

Deck Name: !Brujah combat
Author: Krzysztof Karski


Crypt (Capacity min=6 max=9 avg=7.67; 12 cards)
==================================================

1x Antonio Veradas 8 obf CEL POT PRE !Brujah:3
2x DeSalle 7 CEL POT PRE !Brujah:4
1x Hektor 9 for CEL POT PRE QUI !Brujah:4
4x Jacques Molay 9 obf val CEL POT PRE !Brujah:4
2x Jeremiah Noble 6 obt pre CEL POT !Brujah:3
1x Tomaine 6 CEL POT PRE Brujah:4
1x Urraca 7 pre ANI CEL POT !Brujah:4

Library (80 cards)
=====================

Master (15 cards)
2x Archon Investigation
1x Depravity
2x Fame
2x Haven Uncovered
1x Monster
1x Pentex(TM) Subversion
6x Villein

Action (11 cards)
6x Bum's Rush
1x Entrancement
4x Rumble

Equipment (2 cards)
1x Heart of Nizchetus
1x Kevlar Vest

Action Modifier (3 cards)
3x Iron Glare

Reaction (5 cards)
2x Delaying Tactics
3x On the Qui Vive

Combat (38 cards)
2x Disarm
1x Fast Hands
8x Immortal Grapple
3x Psyche!
8x Pursuit
2x Sideslip
6x Taste of Vitae
8x Torn Signpost

Combo (6 cards)
6x Resist Earth's Grasp

Created with Secret Library v0.9.4a. (Jan 27, 2013 15:45:43)

Przebieg turnieju (w nawiasie podaję decki w kolejności siedzenia patrząc ode mnie w lewo):

Round 1 (kiasyd powerbleed/Nowy, eurobrujah/Szewski, lasombra bleed/?)

Na początek niespodzianka jak poszedłem w plecy Jeremiahem kontra Adoula: po pressie z grabi nie zagrałem drugich spodziewając się combat ends i mając nadzieję zostawić wampira nie w torporze ale bez krwi. Dostałem na twarz entombment i obaj się złożyliśmy. Poza tym bez większych udziwnień, euro nie dostali Theo Bella więc nie kontrolowali stołu tak bardzo jak było trzeba, mi na początku nie dochodziły za bardzo wejścia w combat po pierwszej wycieczce do predatora. Pierwsza spadła lasombra, potem kiasyd i zostałem na stole z eurobrujah. Miałem w tym momencie więcej poola i krwi na wampirach, doszedł mi Fame i pokazałem kolegom z camarilli kto ma większy znak drogowy i w 40 minut zakończyliśmy całą rundę.

3 VP, 1GW

Round 2 (goratrix/Migalart, cybele girls/Morgon, anneke/Behemoth)

Tutaj było mrocznie. Plecy miałem spokojne bo Cybele ostro szła do przodu i dostawałem co najwyżej kontrolnego bleeda, żeby zabrać komuś edge'a. Goratrix wkrótce po tym jak się pokazał poleciał w torpor i myślałem, że będzie git bo miał sytuację na stole nieciekawą: goro 0 krwi i torpor, 2 cap 0 krwi i torpor, 1 cap na stole. Podszedł mu Giant's Blood i cała praca na marne. Potem już pod górkę, Goro założył kevlar i ruiny, dotał parę minionów do towarzystwa bo mi nie przychodziły manewry itp. Anneke cały czas biła się z Cybele, Lucianem i resztą wampirów u swojego predatora co szło jej dobrze bo ręka dobra a i alastor z assault rifle był na miejscu. Później jeszcze 2 razy pakowałem Goratrixa do torporu, sprowadziłem go do 5-6 poola ale potem zabrakło mi trochę pary, miał już 7 minionów na stole i Anneke zobaczyła, że nie dam rady więc zostałem zjedzony. Potem poszedłem na piwo jak chłopaki kończyli, w międzyczasie Anneke ukradła Goro z temptacji, Cybele spadła i czas się skończył więc chłopaki podzielili się punktami*. Bolał brak dekapitacji, która by mi rozwiązała problem z Goratrixem.

* Coś mi się tam porąbało, ale wróciłem do stołu po piwie i do końca nie pamiętam co tam zaszło już, dopytywać się u pozostałych.

0 VP

Round 3 (kiasyd powerbleed/?, kiasyd powerbleed/Nowy, assamite combat/?)

Kolejny szybki stół ale nieźle się na nim napociłem. Na początek kolega assamita popełnił małe faux pas transferując 10 krwi na 4 cap wampira i go pokazując, co zmusiło mnie do łażenia po crossie od początku w desperackiej próbie utrzymania go trochę dłużej na stole. Później kolejna niespodzianka ze strony kolegów z bliskiego wschodu, którzy to postanowili się po prostu przelać. Na szczęście miałem na stole Hektora, DeSalle i Urracę i dobrze mi podchodziła ręka (chociaż masterów grać nie mogłem bo się sypały suddeny z każdej strony) z bleedami i wejściami do walki więc wybleedowałem prey'a i warzywiłem predatora. Na sam koniec było ciężko bo zostałem wyłapany przez jego ostatniego wampira, dostałem z Oubliette i bez możliwości dalszych akcji a w poolu 3 krwinki raptem do jego jednej. Na szczęście dla mnie zagranie oubliette również jego spompowało z krwi więc musiał polować (a bałem się jakiegoś Life in the City) i go po prostu z bleeda zdjąłem.

3 VP, GW

Final (anneke/Behemoth, arika/Nike, grinder/Klisza, ahrimanes/Vermin)

Tu też ciężko. Poszedłem szybko w Anneke i warzywiłem całkiem preya. Jak spadł do 6 poola to go chłopaki powyciągali z torporu, dostałem po crossie DI na moje grabie itp. Pod koniec gry stół wyglądał całkiem śmiesznie: Ja 13 poola i 3 wampiry bez krwi w torporze (próbowałem dodawać nowe z krypty ale zobaczyłem 3x Jacquesa i olałem sprawę), Anneke zaczęła się odkuwać, Arika dużo poola i 3 miniony, grinder spadł, Ahrimannes wszystko w torporze i bez krwi i tylko jego szczury mnie podgryzały co turę. Dotrwałem do timeoutu i tak się to wszystko skończyło.

0.5 VP

Oto jak deczek wyglądać powinien po doświadczeniach z turnieju:

Crypt (Capacity min=6 max=9 avg=7.75; 12 cards)
==================================================

2x DeSalle 7 CEL POT PRE !Brujah:4
3x Hektor 9 for CEL POT PRE QUI !Brujah:4
3x Jacques Molay 9 obf val CEL POT PRE !Brujah:4
1x Jeremiah Noble 6 obt pre CEL POT !Brujah:3
1x Pug Jackson 6 for pre CEL POT Brujah:3
1x Tomaine 6 CEL POT PRE Brujah:4
1x Urraca 7 pre ANI CEL POT !Brujah:4

Library (80 cards)
=====================

Master (14 cards)
2x Archon Investigation
1x Depravity
1x Fame
2x Haven Uncovered
1x Monster
1x Pentex(TM) Subversion
6x Villein

Action (14 cards)
6x Bum's Rush
2x Flurry of Action
2x Heart of the City
4x Rumble

Equipment (2 cards)
1x Heart of Nizchetus
1x Kevlar Vest

Action Modifier (2 cards)
2x Iron Glare

Combat (42 cards)
3x Decapitate
2x Disarm
1x Fast Hands
8x Immortal Grapple
3x Psyche!
8x Pursuit
3x Sideslip
6x Taste of Vitae
8x Torn Signpost

Combo (6 cards)
6x Resist Earth's Grasp

Created with Secret Library v0.9.4a. (Jan 27, 2013 15:43:59)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 01:29:04 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2013, 04:12:14 pm »

syte deczywo, gratulacje za wynik :)

mała uwaga - jak piszesz raport to w miarę możliwości dodaj z kim grałeś na danym stole (a nie tylko decki), w wielu przypadkach można się domyślać, ale to nie zawsze jest oczywiste.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2013, 04:24:32 pm »

syte deczywo, gratulacje za wynik :)

mała uwaga - jak piszesz raport to w miarę możliwości dodaj z kim grałeś na danym stole (a nie tylko decki), w wielu przypadkach można się domyślać, ale to nie zawsze jest oczywiste.

Tak chciałem zrobić ale niestety nie wszystkich zdążyłem poznać a głupio by było jak bym się pomylił :)

Podopisuję kogo pamiętam bo w tłumie i rozgardiaszu niedosłyszałem/zagubiłem parę nicków/imion (z góry przepraszam).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2013, 10:31:08 pm »

Tak jeszcze zapytam, myślicie, że może Learjet był by lepszym rozwiązaniem niż serducho w tego typu talii?
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

morgon82

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 28, 2013, 08:50:18 pm »

Tak przy okazji to Girlsy nie spadły w drugiej grze, miałem jeszcze kilkanaście poola jak skończył się czas. Zabrakło Ci do szczęścia dekapitacji :) Z drugiej strony jak bym wiedział, że Anneke mnie tak wyrucha to bym się z Tobą dogadał i rzucił suddena na tego giant's blooda - ale kto to wiedział ...
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:09:35 pm »

tak informacyjnie Goratrixem grałem ja ;)

turniej byl dla mnie wyjatkowo ciezki :p

Round 1) - od poczatku agresywny nacisk combatu muaziz , aggrawki, amarant na Goratrixa zaraz po wyjsciu, wyciagniecie drugiego Goratrixa ktory ladowal w torporze itp.
Spadlbym duzo szybciej, gdyby tylko nie ratowal mnie Klisza i zaluje ze nie udalo mu się z tego stolu zdobyc punkta.
W ostatecznosci moj prey - Behemot bez nacisku zgarnal stol

Round 2) - od poczatku agresywny nacisk od  combatu, czyli od Ciebie, nieziemskie wysilki. Jakos sie odbudowalem bez niczyjej pomocy i byla szansa na punkt, ktora uciekla po TOGP na Goratrixa od Behemota (z ktorym mialem przyjemnosc grac na turnieju 2 razy :))

Round 3) w koncu jestem zadowolony gdy czytam uklad stolu, moim predatorem jest scianka na animalismie. Gra na 4 osoby. Moja mina oklapla jak moj grand predator - pozniejszy zwyciezca turnieju jeszcze przed rozpoczeciem gry zapowiada mojemy predatorowi ze zabije mnie cross table. Co ciekawe moj prey nie wierzy ze tak bedzie i na wszelki wypadek zaklada mi sets course na 2 capa. Generalnie wpierdol z kazdej strony. Grand predator faktycznie realizuje plan, zabija najpierw mnie, potem caly stol.

Paraolimpiada -  w koncu 4 razy pod gorke byc nie moze...) Na stole 3 decki na immortal grapple. Mam wyjatkowo malo agresywnego predatora - Zaraza- na brothersach Tak wiec sa warunki ze sobie spokojnie naciskam Fonqa (chandince). Nikt nie pomaga ani mi ani jemu. Gdy jestem juz w miare bliski pojechania Fonqa moj grand predator (combat bruha) w dwie tury wykonuje 6 direct akcji we mnie, combat, diabolizacje, lacznie z amaratem na Devin Bisley ?!?gdy Goratrix lezy w troporze. Konczy sie tym, ze moj spokojny predator mnie zjada i dostaje darmowe punkty sponsorwane przez grand predatora, ktory nie ugral nic, poza tym ze jeszcze sponsorowal punkt dla Fonqa Pogubilem sie  wtej grze....
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2013, 09:04:26 am wysłana przez Migalart »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2013, 10:16:42 pm »

tak informacyjnie Goratrixem grałem ja ;)


no co ty? w życiu bym nie zgadł... :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 29, 2013, 09:09:31 am »

tak informacyjnie Goratrixem grałem ja ;)


no co ty? w życiu bym nie zgadł... :D
Byś się zdziwił, na jednym turnieju nawet Fonq grał Goro...
Zapisane

rogal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 29, 2013, 09:45:03 am »

Dzięki wszystkim za dobrą grę. Świetna organizacja i dobra miejscówka. Klisza wiem gdzie mieszkasz, bój się  :twisted:
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 29, 2013, 11:53:07 am »

Gdy jestem juz w miare bliski pojechania Fonqa moj grand predator (combat bruha) w dwie tury wykonuje 6 direct akcji we mnie, combat, diabolizacje, lacznie z amaratem na Devin Bisley ?!?gdy Goratrix lezy w troporze. Konczy sie tym, ze moj spokojny predator mnie zjada i dostaje darmowe punkty sponsorwane przez grand predatora, ktory nie ugral nic, poza tym ze jeszcze sponsorowal punkt dla Fonqa Pogubilem sie  wtej grze....


Po pierwsze jak juz piszesz Zaraz, Fonq itp to mógłbyś użyć też Szewski a nie grand predator bo czuje się lekko obrazony :).

Po drugie to nie było 6 akcji (jak zwykle przesadzasz) tylko 2 agresywne i pójscie po montreral. Mógłbyś jednakże dodać, że cały czas nie miałeś nacisku ze strony preda/Zaraza, FonQ się tylko bronił a Ty miałeś 6 minionów plus jakieś 15 w poolu i montreala któego nawet ZaraZ nie próbował podebrać bo jeden manewr Gorata go ubijał.

Po trzecie moj chytry plan zakłądał zjedzenie ZaraZ'a na szarym koncu i zgarniecie GW ale niestety znowu czas mnie przegonił (gra skonczyla sie timeoutem jakby co, wiec nie jest tak, że zagrałem tak by wygrał ktoś inny)

Na przyszły raz proszę o większy obiektywizm :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 29, 2013, 12:44:20 pm »

O braku nacisku ze strony Zaraza napisałem ;)
Co do agresywnych akcji - było ich jakoś 6... samą diabolizację Goro przez Ciebie broniłem 3 razy.
Generalnie plan miałeś dobry, pod warunkiem ze udupisz mnie tylko na tyle zeby Zaraz mnie nie zjadl. Zreszta dobrze to wiesz ;D

Nastepnym razem zagram bardziej mroczną wersją GORY !!! :D :D :D
Zapisane

invader

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 29, 2013, 01:14:12 pm »

Jak grasz Goratrixem to nie dziw się, że cały stół w pierwszej kolejności jeszie po Tobie.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 29, 2013, 03:56:45 pm »

Jak grasz Goratrixem to nie dziw się, że cały stół w pierwszej kolejności jeszie po Tobie.

powiedział zawodnik grający Ariką :D (sorry, musiałem :D )
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 29, 2013, 05:53:33 pm »

Paraolimpiada -  w koncu 4 razy pod gorke byc nie moze...) Na stole 3 decki na immortal grapple. Mam wyjatkowo malo agresywnego predatora - Zaraza- na brothersach Tak wiec sa warunki ze sobie spokojnie naciskam Fonqa (chandince). Nikt nie pomaga ani mi ani jemu. Gdy jestem juz w miare bliski pojechania Fonqa moj grand predator (combat bruha) w dwie tury wykonuje 6 direct akcji we mnie, combat, diabolizacje, lacznie z amaratem na Devin Bisley ?!?gdy Goratrix lezy w troporze. Konczy sie tym, ze moj spokojny predator mnie zjada i dostaje darmowe punkty sponsorwane przez grand predatora, ktory nie ugral nic, poza tym ze jeszcze sponsorowal punkt dla Fonqa Pogubilem sie  wtej grze....

Agresja była, ale tajona, kopałem się po prostu do ustalenia zasięgu, żeby Goro samemu zdjąć w jednym dobrym combacie, ale dokopać się nie mogłem :P Bez tego każdy combat równał się mało honorowemu oddawaniu krwi ;)
Pozostaje mi podziękować Szewskiemu za prezent w postaci punkta :D
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: !Brujah, Częstochowa, Finał
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 29, 2013, 06:18:25 pm »

jakbys nie zdiscardowal dwoch sztuk na poczatku to gra wygladala by troche inaczej...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i