Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Polaris Coach & Heidelberg Castle  (Przeczytany 1800 razy)

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Polaris Coach & Heidelberg Castle
« dnia: Lutego 06, 2013, 02:25:58 pm »

Polaris Coach
[Equipment] Equipment
[1 Blood]
Vehicle. Haven.
During your untap phase, move 1 blood from this vampire to the Polaris Coach or burn the Polaris Coach. While this vampire is acting, he or she may burn one counter from the Polaris Coach to get +1 stealth for the current action. During undirected actions and actions that are not directed at this vampire, he or she cannot block or play reaction cards. A minion may have only one haven and only one vehicle.

Heidelberg Castle, Germany
Master
[2 Pool]
Master: unique location.
Tap to move blood, equipment cards and/or retainers between any two ready vampires you control. (You choose the amount of blood you move and which cards you transfer.) Cannot be used during an action.

Mam w untapie dwa wampiry. Oba ready i untaped. Jeden z nich ma Polaris Coach. Po przeniesieniu 1 krwi z wampira na Polaris Coach przesuwam Polaris Coach na drugiego wampira za pomocą Heidelberg Castle (nadal mamy untap phase). Co sie teraz dzieje:

a) muszę przenieść krew z drugiego wampa na PC
b) mogę przenieść krew z drugiego wampa na PC ale nie muszę tego robić
c) nie mogę przenieść krwi z drugiego wampa na PC

I jeszcze pytanie dodatkowe:
Na PC znajduje się więcej niż 1 znacznik krwi. Czy mogę spalić więcej niż jeden w czasie jednej akcji?

Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2013, 02:48:49 pm »

Na moje to opcja C, ale pewny nie jestem - w momencie płacenia za PC "this" to ten wampir, na którym PC jest. Po przeniesieniu "this" odnosi się do nowego właściciela, ale opłata za PC już została w tym untapie uiszczona :)
Za to jestem pewny, że na pytanie dodatkowe odpowiedź brzmi: nie ("during X do Y" można domyślnie robić tylko raz).

Pzdr
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 03:00:58 pm wysłana przez KoRneeshon »
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2013, 03:04:11 pm »

Na moje to opcja C, ale pewny nie jestem.
Za to jestem pewny, że na pytanie dodatkowe odpowiedź brzmi: nie ("during X do Y" można domyślnie robić tylko raz).

Pzdr

Dzięki za odpowiedź na pytanie dodatkowe.

Pytanie główne wydaje mi sie bardziej skomplikowane. Np. Niedawno na VEKNie było pytanie dotyczące Recalled to the Founder:

"Am I reading this right in that it is an always on effect during your untap phase? If you manage to gain a 3rd vampire of a clan during your untap phase Recalled will want you to burn one of them? Mainly you have two Assamites, and then a Web of Knives Recruit enters play with Recalled to the Founder sitting on the table you have to burn one of the three Assamites you now control or can you have met the Recalled check before bringing the 3rd Assamite into play."

http://www.vekn.net/index.php/forum/6-rules-questions/44217-recalled-to-the-founder

No i okazało się, że karta sprawdza warunek przez cały untap a nie tylko raz. Jeśli analogicznie Polaris Coach sprawdza przez cały untap czy jego "nosiciel" ("this vampire") przelał krew czy nie, to wtedy chyba wychodziłaby odpowiedź a)...

No ale może ktoś dobrze poinformowany rozwieje te moje wątpliwości...

Pozdrawiam
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2013, 03:38:19 pm »

RttF sprawdza cały czas - to akurat wynika z tekstu karty: During each Methuselah`s untap phase, if he or she controls more than two vampires of the same clan, he or she burns one such vampire - jeśli w fazie UNTAP ktokolwiek kontroluje więcej niż dwa wampiry z tego samego klanu, pali jednego z nich. Pojawia się rekrut, więc warunki są spełnione: jest untap i kontrolujesz 3 wampiry Assamitów - palisz jednego. Nie ma nigdzie tekstu, że jest to sprawdzane tylko raz - cała faza untap podlega temu tekstowi.

Natomiast na Polarisie jest tekst "During your untap phase, move 1 blood from this vampire to the Polaris Coach or burn the Polaris Coach", który również zostaje spełniony - w untapie wampir, na którym jest PC płaci za niego. Jest to moim zdaniem sprawdzane jednorazowo - rozumiem, że po przeniesieniu to już nie jest "this vampire", ale krew została już zapłacona.

Nadal pewny jednak nie jestem, dałbym sobie za to obciąć co najwyżej paznokcie u nóg. Sorry.
Zapisane

FilipWaluś

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2013, 04:03:15 pm »

Za to jestem pewny, że na pytanie dodatkowe odpowiedź brzmi: nie ("during X do Y" można domyślnie robić tylko raz).

Polaris Coach nie korzysta z during X do Y. Karta mówi o "while is acting", nie uściśla, że w trakcie jednej akcji/fazy/czegokolwiek. W związku z tym można spalić więcej niż jeden counter. Coś jak Maris Streck w moim mniemaniu.
Końcówka drugiego posta LSJ w tym wątku:
https://groups.google.com/forum/?fromgroups=#!topicsearchin/rec.games.trading-cards.jyhad/polaris$20coach/rec.games.trading-cards.jyhad/MoGrZSRvacY

Pozdr :)

EDIT
Formatowanie linku krzaczy, ale po przekopiowaniu do przeglądarki śmiga :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 04:05:37 pm wysłana przez FilipWaluś »
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 06, 2013, 04:36:46 pm »

Człowiek się uczy całe życie ;) Dzięki za to info, byłem święcie przekonany, że te dwa wordingi się nie różnią co do efektu.
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Polaris Coach & Heidelberg Castle
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2013, 11:28:31 am »

Zapisane