Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Gra o Tron  (Przeczytany 10191 razy)

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Gra o Tron
« dnia: Lutego 28, 2013, 01:03:56 pm »

wiele osób, w tym ja, uważa że to najlepsza książka jaką przeczytali w życiu.
polecam szczególnie każdemu vtesowiczowi z jednego powodu: jest tam dużo polityki, intryg i zdrady. czyli coś co uwielbiamy na stole
peace,

na koniec marca rusza trzeci sezon serialu ale jestem pewien że jak ktoś zacznie dziś czytać to połknie do końca marca wszystko. nie można się opanować.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 28, 2013, 01:08:33 pm »

Zapomniales dodac, ze jest tez o tym jak to brat chedozy siostre :D.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 28, 2013, 01:12:34 pm »

akurat to to można obejrzeć sobie na innych stronach, nie podam na jakich.
mnie zachęcił do czytania bardziej szczytny powód: dostałem pierwszy tom od żony na urodziny
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 28, 2013, 02:58:20 pm »

a ja nie polecam dopoki nie wyjda wszystkie tomy, chyba ze ktos odnajduje przyjemnosc w czytanie 7-8 czy ilu tam opaslych ksiazek wciaz od poczatku, bo wydawane sa z przerwami paroletnimi a ni chu chu nie idzie zapamietac wszystkich watkow bo jest ich pincet. a ulubiona metoda autora na konczenie watku jest wymordowanie wszystkich w niego zamieszanych. oprocz tyriona. i ewentualnie aryi.
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 28, 2013, 03:30:04 pm »

Ale Smocza Suka nadal zyje :D.
Nie przesadzaj, mi sie wlasnie to podoba - to jak dobry film, glowny bohater musi zginac :). (patrz Braveheart, Ostatni Mohikanin, czy M jak Milosc hahahahhaha )
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 28, 2013, 05:49:22 pm »

Kupiłem tok temu 1 tom. Przeczytałem chyba z 100 stron i jednak nie dla mnie.
Mordimer i jego świat bardziej mi pasuje.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 28, 2013, 08:06:51 pm »

Every time you ask George R.R. Martin when his next book will be finished… he kills a Stark.

ale nie czepiam sie przede wszystkim tresci, tylko szybkosci ukazywania sie
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Gra o Tron
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 28, 2013, 09:06:22 pm »

The wolves will come again.
               - Jojen Reed

Osobiście, bardzo chciałbym zobaczyć wreszcie w akcji Howlanda. Jest przecie ostatnim żyjącym świadkiem narodzin Jona.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 01, 2013, 12:42:45 pm »

Bidna jest ta saga strasznie. Przy 5 tomie porzuciłem i nie zamierzam powracać do niej. Żałuję, że w ogóle zaczynałem.

Napisałem nawet tutaj przydługi akapit z powodami, dla których myślę, że jest to bidne strasznie, ale że jestem na laptopie żony i mi się palec obsunął na touch-pada w najmniej spodziewanym momencie to mi się wykasowało. Może kiedyś jeszcze mi się zechce oświecać ludzi :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 01, 2013, 01:29:48 pm »

Bidna jest ta saga strasznie. Przy 5 tomie porzuciłem i nie zamierzam powracać do niej. Żałuję, że w ogóle zaczynałem.

Napisałem nawet tutaj przydługi akapit z powodami, dla których myślę, że jest to bidne strasznie, ale że jestem na laptopie żony i mi się palec obsunął na touch-pada w najmniej spodziewanym momencie to mi się wykasowało. Może kiedyś jeszcze mi się zechce oświecać ludzi :)

Uboga czy nie, zajebiscie sie to czyta i nie uwazam tego czasu przynajmniej za stracony.
Co innego inne tego typu gowna, np. Wladca Pierdzieli. *cenzura* mnie strzelal czytajac opis lasu przez 5 stron.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 01, 2013, 01:36:04 pm »

Cytuj
Bidna jest ta saga strasznie. Przy 5 tomie porzuciłem i nie zamierzam powracać do niej.
hehe to szybko sie zorientowales, ze Ci sie nie podoba. IMO bardzo dobry cykl, jeden z najlepszych w nurcie fantasy, chociaz poszczegolne tomy sa nierowne, niektore znacznei gorsze niz pozostale. Koniecznosc czekania nie wiadomo jak dlugo na nastepna czesc tez nie jest zaleta
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 01, 2013, 02:55:52 pm »

Bidna jest ta saga strasznie. Przy 5 tomie porzuciłem i nie zamierzam powracać do niej. Żałuję, że w ogóle zaczynałem.

Napisałem nawet tutaj przydługi akapit z powodami, dla których myślę, że jest to bidne strasznie, ale że jestem na laptopie żony i mi się palec obsunął na touch-pada w najmniej spodziewanym momencie to mi się wykasowało. Może kiedyś jeszcze mi się zechce oświecać ludzi :)

Uboga czy nie, zajebiscie sie to czyta i nie uwazam tego czasu przynajmniej za stracony.
Co innego inne tego typu gowna, np. Wladca Pierdzieli. *cenzura* mnie strzelal czytajac opis lasu przez 5 stron.

Polecam cykle Elenium i Tamuli Davida Eddingsa. To się dobrze czyta. Cykle Belgariad i Malloreon też są wypasione. Wszystko ukazało się w Polsce i jest zakończone (w przeciwieństwie do GoT).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 01, 2013, 04:36:12 pm »


@Manitou - czytałem, zajebiste :) (mówię o Ellenium i Tamuli, pozostałe jakoś mi umknęły w natłoku innych rzeczy do czytania, ale pewnie kiedyś się za nie zabiorę)

GoT jest spoko sam w sobie, ale fandom wykreował wizerunek tej opowieści jako apogeum zajebistości, tu niestety następuje pewien zgrzyt. jak dla mnie autor trochę pogubił się w wątkach, natworzył ich za dużo i ciężko to teraz pozamiatać, dlatego się ciągnie przeokrutnie :D na pewno jest to dobry materiał na serial i tak tez jest napisany. ostatni tom (Taniec ze smokami) wg mnie był dobry, trochę zmienił perspektywę, no i inna jakość w porównaniu do bardzo słabej Uczty dla wron.

kwestia gustu, GoT jest ok, ale są książki o niebo lepsze (i jest ich całkiem sporo), które GoTa deklasują o kilka lig. jak dla mnie plasuje się lekko powyżej średniej (= nie żałuję czasu poświęconego na przeczytanie, ale nic specjalnego mi to nie dało)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 01, 2013, 07:41:20 pm »

Czyli ksiazki kucharskie sa wyzej notowane - one daja wszak wiedze na temat gotowania :D.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Gra o Tron
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 04, 2013, 07:41:20 pm »

Dla mnie zdecydowanie najlepsze fantasy jakie czytalem. To ze gina bohaterowie jak muchy to plus przynajmniej autor utrzymuje odpowiednie napiecie.
@Manitou gratulacje przeczytania okolo 4tys stron zanim zorientowales sie ze ksiazka Ci sie nie podoba, persistance is a key :P
Zapisane