Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Dark Influences  (Przeczytany 3014 razy)

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Dark Influences
« dnia: Marca 08, 2013, 02:08:09 pm »

#Dark Influences, Master, 2 pool
Master: out of turn. Cancel a minion card as it is played. No cost is paid. That card cannot be played again for the remainder of the turn. Put this card in play. The next card played that would cancel another Methuselah`s minion card as it is played is canceled (no cost) and this card is burned instead.

Nie rozumiem wordingu na tej karcie. A mianowicie "The next card played that would cancel another Methuselah`s minion card as it is played is canceled".
Czy dobrze rozumiem, osoba zagrywająca Dark Influences, pozostawiając je w grze sprawi że następna cancelka nie zadziała, ale tylko ta zagrana na na innego gracza? Tak - nie? Prosił bym o wytłumaczenie ;)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 08, 2013, 02:18:48 pm »

Ogolnie rzecz ujmujac :

Zagrane Dark Influences kasuje nastepnego zagranego Dark Influences/ Direct Intervntion itp.
Kasuje tez jakies inne karty (chyba np. Evil Eye - ale nie jestem pewny).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 08, 2013, 02:34:12 pm »

Kasuje pierwszą kartę, która kasuje minion card (niezależnie od typu, Touch of Clarity też podpada pod to na przykład), niezależnie od tego kto ją zagra (czyli nasze cancele też będzie cancelować).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 08, 2013, 02:51:42 pm »

W takim wypadku czemu tam nie jest napisane  "The next card played that would cancel  minion card as it is played is canceled" tylko dodane jest  "another Methuselah`s minion card "?
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 08, 2013, 03:07:32 pm »

pytanie czy zagranie dark inluence i pozostanie w stle karty jest powiazane z graczem, ktory ja zagrywal? (jak np. Fame).
Jesli tak to canceluje faktycznie karty from another methuselach. Jesli nie to tekst "another" to zwyczajna podpucha.

i kasuje np delayingi...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 08, 2013, 03:13:23 pm »

pytanie czy zagranie dark inluence i pozostanie w stle karty jest powiazane z graczem, ktory ja zagrywal? (jak np. Fame).
Jesli tak to canceluje faktycznie karty from another methuselach. Jesli nie to tekst "another" to zwyczajna podpucha.

i kasuje np delayingi...

Delaying nie kasuje karty tylko referendum
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 08, 2013, 03:35:37 pm »

a karta polityki to karta akcji aczyli minion kart tak?

Czy nie? :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 08, 2013, 03:46:46 pm »

W takim wypadku czemu tam nie jest napisane  "The next card played that would cancel  minion card as it is played is canceled" tylko dodane jest  "another Methuselah`s minion card "?


"The next card played that would cancel another Methuselah`s minion card as it is played is canceled (no cost) and this card is burned instead."

Z tego wynika, że Twoje akcje można nadal cancelować i nie będzie to triggerować DInf. Tak sądzę. Bo można też to rozumieć w ten sposób, że każdy może cancelować swoje akcje (nie wiem po co) ale już nie innych.

Poszukałem po sieci i DInf leży w stole i neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów (czyli swoje karty możemy cancelować jeżeli mamy taką możliwość i fantazję).
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2013, 03:56:30 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 08, 2013, 04:58:49 pm »

a karta polityki to karta akcji aczyli minion kart tak?

Czy nie? :)

Dark Influences mówi o karcie, która kasuje inną " as it is played" a DT nie kasuje karty polityki, ani żadnej innej karty tylko referendum.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 08, 2013, 05:41:46 pm »

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 08, 2013, 06:27:37 pm »

masz racje

http://extrala.blogspot.com/2011/02/did-you-know-that-part-56.html

Mhm.. czyli na DT nie działa.

[
Poszukałem po sieci i DInf leży w stole i neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów (czyli swoje karty możemy cancelować jeżeli mamy taką możliwość i fantazję).

Możesz dać linka?
I z tego co powiedziałeś "neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów" czyli nie neguje próby zcancelowania twojej karty minionów zgranej przez innego gracza. Przynajmniej jak dla mnie tak wynika z tekstu na karcie. Am i right?
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 08, 2013, 11:23:12 pm »

masz racje

http://extrala.blogspot.com/2011/02/did-you-know-that-part-56.html

Mhm.. czyli na DT nie działa.

[
Poszukałem po sieci i DInf leży w stole i neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów (czyli swoje karty możemy cancelować jeżeli mamy taką możliwość i fantazję).

Możesz dać linka?
I z tego co powiedziałeś "neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów" czyli nie neguje próby zcancelowania twojej karty minionów zgranej przez innego gracza. Przynajmniej jak dla mnie tak wynika z tekstu na karcie. Am i right?

NIE - przecież tłumaczyliśmy Ci to wczoraj
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 09, 2013, 01:16:57 am »


I z tego co powiedziałeś "neguje pierwszą próbę cancelowania kart minionów innych matuzalemów" czyli nie neguje próby zcancelowania twojej karty minionów zgranej przez innego gracza. Przynajmniej jak dla mnie tak wynika z tekstu na karcie. Am i right?

To może ja spróbuję.

Jak się zdaje kluczową frazą rodzącą konfuzję jest "another Methuselah`s". Ty uważasz, że odnosi się ona do każdego matuzalema poza tym, który zagrał Dark Influences. Tymczasem na moje oko wcale tak nie jest. Na moje oko ta fraza odnosi się wyłącznie do sytuacji gdy jeden matuzalem kasuje kartę innego matuzalema.

Gracz A próbuje skasować kartę graczowi B. Zatem próbuje skasować kartę innemu matuzalemowi (innemu niż on sam). Zatem uruchamia Dark Influences.

Generalnie jeśli karta XYZ kasuje kartę innego gracza (innego względem zagrywającego kartę XYZ a nie innego względem tego który kiedyś tam w przeszłości zagrał Dark Influences) to podpada pod działanie DI.

Podrawiam
Zapisane

invader

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 123
    • Zobacz profil
Odp: Dark Influences
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 10, 2013, 11:58:22 pm »

Pierwszy raz kiedy czytałem tą kartę byłem przekonany że canceluje karty wszystkich graczy poza tym kto zagrywał DI.
Chodzi jednak o "karty kasujące karty innych graczy" czyli nie dzialaja kiedy chcesz skasować własną kartę.
Ale do tego też można by się było doczepić.
Zapisane