Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7

Autor Wątek: Ban na Lilith's blessing  (Przeczytany 18127 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Ban na Lilith's blessing
« dnia: Kwietnia 17, 2013, 02:19:45 pm »

Jak gdzieś wspominałem może się wydarzyć i się wydarzy :)

Nowe RTR czy jak im tam są gotowe i powinny ukazać się nawet dzisiaj na (znienawidzonym i nic nie robiącym) veknie

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 17, 2013, 03:20:35 pm »

jak już wspomniałem - i bardzo dobrze :)
karta jest debilna po całości. można by ją ratować zmuszając do wyciągania dyscypliny, ale nie wiem czy jest sens.

p.s. vekn to ciule :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 17, 2013, 04:41:41 pm »

W sumie zmiana dosyc kosmetyczna :). Co prawda kilka deckow (gownie master-decki) zaboli bardziej, ale da sie z tym zyc.
Szkoda, ze ostatni wydalem ponad 30 PLN na dwie dodatkowe sztuki - zycie :)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 17, 2013, 04:45:49 pm »

z tego co gadałem z Szewskim w Kraku wynikało, że vekn zrobił analizę TWDA i wyszło, że Liliths miał gigantyczny wpływ na time-outy (plus jeszcze parę innych rzeczy).
jak dla mnie ta karta od początku była bez sensu, 3 juchy z powietrza bez żadnych konsekwencji, dodatkowo karta nigdy nie testowana i wydana na storyline.
szczerze to mam chyba 4 sztuki i jeszcze ani jedną nigdy nie zagrałem :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2013, 09:03:04 pm »

Dodatkowym przegięciem tej karty jest to że nie jest ona unique, co często zaskakiwało podczas gier kiedy zostało zagrane przez więcej osób :wink:
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2013, 09:23:46 pm »

bardzo dobra decyzja
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2013, 09:47:28 pm »

Czyli od kiedy nie można będzie stosować jej na turniejach? Akurat, kiedy sobie skołowałem... T_T
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 18, 2013, 07:01:47 am »

szkoda

ja tą karte lubię - sprawdza się zwłasza w weenie-dekach i jej brak wpłynie na ich osłabienie

jesli chodzi o jej wpływ na time-out to na pewno jest mniejszy niż np. Heart of Nizchetus

jesli chodzi o darmowe dawanie krwi to mniejszy ma wplyw na grę niż Ashury ktore dają darmowego poola i karty cofają do deku

decyzja jest dla mnie absolutnie nierzrozumiała
wystarczyłaby drobna errata np. zrobić z niej "unique"

w dodatku tryb banowania też mi nie odpowiada - decyzja wręcz zakulisowa -  bo komuś się nie spodobała karta
takie decyzje powinny byc ogłaszane po uprzedniej dyskusji lub nawet głosowaniu
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 18, 2013, 07:13:23 am »

Bodzio - Ashuryow nie masz co porownywac, bo tutaj jednak jest trudniej.
Jak dla mnie wystarczylo dac rerrate, ze LB jest Unique i po sprawie.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:34:19 am »

Heart of Nizchetus w grze można zniszczyć na wiele sposobów. Poza tym LB jest kartą ze Story Line i w sumie tam powinna swój żywot wieść czyli na karcie powinno być napisane Not For Legal Play i sprawa byłaby załatwiona.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:18:20 am »

IMO ban jest najlepszym rozwiazaniem dla lilith's blessing, chociaz w paru taliach, tam gdzie korzystalem z jej zdolnosci do wyszukania dyscypliny, bedzie mi jej naprawde brakowac. W pozostalych przypadkach (i te niestety stanowily zdecydowana wiekszosc) bylo to narzedzie do naprawde idiotycznego bloata.
Co do oslabienia weenie to mam dokladnie odwrotne zdanie. Ta karta, w polaczeniu z villeinem, przede wszystkim bardzo wzmacniala decki na krowach, umozliwiajac darmowe wystawianie 10-11 cap i je zaboli to najbardziej. IMO jest teraz szansa, ze meta troche odejdzie od samych talii na schabach i nieco sie bardziej sie zdywersyfikuje.
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:25:12 am »

Heart of Nizchetus w grze można zniszczyć na wiele sposobów. Poza tym LB jest kartą ze Story Line i w sumie tam powinna swój żywot wieść czyli na karcie powinno być napisane Not For Legal Play i sprawa byłaby załatwiona.

ten dopisek od razu wyjasniałby sprawę i nie byłoby tera wkur...enia

ale jesli już wypuszczono legalna kartę, ktora mnóstwo ludzi z bólem zdobywało (mnie to nie dotyczy ale inni sporo sę wykosztowali) to nie można ot tak sobie jej banować bo ktoś ma takie "widzi mi sie"

uzasadnienie bana uważam za  absolutnie chu..we i niewystarczające

a co do przeciwdziałania tej karcie - Sudden i Wash wystepouja w dekach częsciej niż np kradzież ekwipunku w przypadku "serduszka Niczetusa"

jej zalety tez nie sa tak wielkie:
1. na tego smego wampa dwa razy nie zagrasz,
2. minion musi byc bez krwi by jej użyć
3. ogranicza ilośc masterów w deku bo zużywa faze master (tak naprawdę dobrze działa tylko w połączeniu z Partenonem a ten juz jest unikalny)


do tej pory nie czepialem sie ekpiy VEKN-a ale tearz przyznaje racje tym ktorzy uważają ich za "towarzystwo wzajemnej adoracji"


Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:25:41 am »

IMO ban jest najlepszym rozwiazaniem dla lilith's blessing, chociaz w paru taliach, tam gdzie korzystalem z jej zdolnosci do wyszukania dyscypliny, bedzie mi jej naprawde brakowac. W pozostalych przypadkach (i te niestety stanowily zdecydowana wiekszosc) bylo to narzedzie do naprawde idiotycznego bloata.
Co do oslabienia weenie to mam dokladnie odwrotne zdanie. Ta karta, w polaczeniu z villeinem, przede wszystkim bardzo wzmacniala decki na krowach, umozliwiajac darmowe wystawianie 10-11 cap i je zaboli to najbardziej. IMO jest teraz szansa, ze meta troche odejdzie od samych talii na schabach i nieco sie bardziej sie zdywersyfikuje.

Villain i Lilith nie działaja w tej samej turze

to już raczej Giants Blood trzeba zbanować - w ch..j darmowej krwi zwłaszcza dla tzw "krów"
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2013, 10:27:24 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:35:48 am »

jak to nie działają?

villein trifle -> dodatkowy master -> lilith blessing?

tez bylo uzywane jako wlasnie furtka awaryjna do G. blooda (villein, g, blood -> wash, "na szczescie jest jeszcze lilith) ;)
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:49:20 am »

jak to nie działają?

villein trifle -> dodatkowy master -> lilith blessing?

tez bylo uzywane jako wlasnie furtka awaryjna do G. blooda (villein, g, blood -> wash, "na szczescie jest jeszcze lilith) ;)

nie możesz zagrać Villaina bo Lilith zuzywa cała fazę master a nie master action
a raczej jesli zagrasz Viullaina to nie możesz użyc Lilith, albo jesli chesz użyć lilith to nie możesz zagrać Villaina

sprawdzaliśmy to z Darkiem Pokorskim
po Villainie możesz zagrac innego Mastera ale nie można użyć Lilith Blessing


gdyby działała tak jak piszecie to rzeczywiście wymagałaby zbanowania - wtedy też byłbym za tym

ale ona tak nie działa
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2013, 10:56:16 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...
Strony: [1] 2 3 ... 7