Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 7

Autor Wątek: Ban na Lilith's blessing  (Przeczytany 18139 razy)

satyr

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 623
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:54:02 am »

LB mocna karta ale znam mocniejsze. poza tym nerf zawsze jest lepszy niż ban.
Dopiero przy napompowaniu 3 minionów LB stawało się lepsze od Jake Washingtona. Przy 2 minionach siła obu kart była porównywalna.

Wystarczyłoby zwiększyć koszt do 2 poola
Zapisane

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:57:29 am »

Powstało mnóstwo decków robiących poola z powietrza przy pomocy Villeina + Lilith's Blessing w tej samej turze i nikt się nie kapnął że to tak nie działa ? :wink:
Osobiście wnerwiał mnie moduł dla przykładu: 6 Villein + 3-4 Lilith's Blessing w decku na capach od 3 do 5 wystawiający darmowe wampiry.
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 18, 2013, 10:58:15 am »

LB mocna karta ale znam mocniejsze. poza tym nerf zawsze jest lepszy niż ban.
Dopiero przy napompowaniu 3 minionów LB stawało się lepsze od Jake Washingtona. Przy 2 minionach siła obu kart była porównywalna.

Wystarczyłoby zwiększyć koszt do 2 poola

właśnie:

zbanować Jake-a Washingtona

wogóle zbanujkmy z połoqwę kart ktore komuś się  nie spodobają
ustalmy zadsadaę: jak sie dla 10 osób karta nie podoba to ją banujemy   :smileymad:
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:00:05 am »

Powstało mnóstwo decków robiących poola z powietrza przy pomocy Villeina + Lilith's Blessing w tej samej turze i nikt się nie kapnął że to tak nie działa ? :wink:
Osobiście wnerwiał mnie moduł dla przykładu: 6 Villein + 3-4 Lilith's Blessing w decku na capach od 3 do 5 wystawiający darmowe wampiry.

własnie dlatego trzeba sprawdzać przepisy   :D

tych deków i tak nie może być
więć po co banować tą karte jeśli to zupoełny przeciętniak

poza tym to jeszcze jeden dowód na to że kosmetyczna zmiana tekstu na karcie wystarczała

po ch....j ban od razu ????????
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2013, 11:03:22 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:12:07 am »

Cytuj
nie możesz zagrać Villaina bo Lilith zuzywa cała fazę master a nie master action
a raczej jesli zagrasz Viullaina to nie możesz użyc Lilith, albo jesli chesz użyć lilith to nie możesz zagrać Villaina
lilith's blessing zużywa master phase action (odsyłam do tekstu karty) i ze względu na to można było ją używac razem z villeinem, co bylo glownym powodem jej zbanowania.
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:20:56 am »

jak to nie działają?

villein trifle -> dodatkowy master -> lilith blessing?

tez bylo uzywane jako wlasnie furtka awaryjna do G. blooda (villein, g, blood -> wash, "na szczescie jest jeszcze lilith) ;)

nie możesz zagrać Villaina bo Lilith zuzywa cała fazę master a nie master action
a raczej jesli zagrasz Viullaina to nie możesz użyc Lilith, albo jesli chesz użyć lilith to nie możesz zagrać Villaina

sprawdzaliśmy to z Darkiem Pokorskim
po Villainie możesz zagrac innego Mastera ale nie można użyć Lilith Blessing


gdyby działała tak jak piszecie to rzeczywiście wymagałaby zbanowania - wtedy też byłbym za tym

ale ona tak nie działa

Bodek - chłopaki mają rację. Użycie Lilith's Blessing wymaga MPA (Master Phase Action).
Villein -> użycie Lilith's  - zadziała tak jak napisano we wcześniejszych wypowiedziach.

Natomiast nie zadziała to w kolejności:
Lilith's Blessing -> Villein / Minion Tap

Chyba że masz Parthenon lub inne źródło dodatkowych MPA.

Przeszukam notatki/korespodencję na ten temat - czy przypadkiem w tamtej sytuacji nie chodziło
o Villein'a na którego poszedł Wash/Sudden (wówczas nie uzyskuje się MPA z trifle'a - więc nie można
użyć skorzystać z LB)




Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:37:55 am »

od kiedy ban zacznie obowiazywac?
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 18, 2013, 01:55:46 pm »

znowu nie wiem czy mam sie do czegokolwiek odnosić i po co...

Bodziu, jaka wg Ciebie jest róznica pomiędzy LSJ'em a Pascalem? Wiesz?

Ja Ci wyłuszczę:

Pascal nie robi niczego SAM (bo akurat konsultuje większość swoich decyzji a już ban-tymczasowy, o czym za chwilę-na liliths jest właśnie tego wynikime. Gdyby nie konsultacje karty w stylu Ashur, Anthelios, Tempration of greater...były by zagrożone)
i robi to wszystko za free w przeciwieństwie do LSJ'a

Rozumiem, że nie musimy się zgadzać z erratami, rullingami i banami w szczególności ale odrobina wyrozumiałości by tu nie zaszkodziłą (a już znajomość zasad na pewno bo sam sobie strzelkasz w kolano pisząc niektóe farmazony)

Co do samej karty to pośrodów wielu argumentów jest jeszcze jadna rzecz. o któej nie wspomniałem a któa pewnie będzie miała znaczenie: ban ma być tymczasowy tzn, dopóki nie znajdziemy (w drodze Mój Drogi konsultacji) rozwiązania co z mechaniką tej karty i  nie uzyskamy możliwości wydrukowania karty w nowym tekstem np. A to będzie możliwe w przypadku POD. Więc zluzuj kamasze Ty i wszyscy lubujący się w uproszczonym biało/czarnym rozumowaniu. Akurat sprawa Liliths blessing budziła najmniejsze kontrowersje-patrz choćby wyłuszczenie Alka- aczkolwiek ban nie oznacza że jest zakończona bo nie chcemy banować kart.

Tyle

p.s. komunikat na veknie apropo wieści z tajemnych ogrodów Johannesa, Jego popleczników i adoratorów i nierobów, powinien być w przeciągu 24 godzin no ale mogę się ciulnąć :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ban na Lilith's Blessing
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 18, 2013, 07:54:53 pm »

od kiedy ban zacznie obowiazywac?

Wszystkie dotychczasowe RTR, przynajmniej w przeciągu ostatnich dziesięciu lat, zaczynały obowiązywać po trzydziestu dniach od publikacji. Należałoby się spodziewać, że i tym razem nie będzie inaczej. Tak więc, podczas turniejów w Lublinie i Warszawie będzie można zapewne obaczyć jeszcze Lilith's Blessing w akcji.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:19:02 pm »

jakoś na veknie jeszcze tego nie widziałem oficjalnie, więc powiedziałbym że 30 dni od oficjalnego komunikatu. zresztą jak pojawi się info o banie (wraz z wyjaśnieniem), to zakładam, że od razu pojawi się data od kiedy ban obowiązuje (może np. być "od zaraz" jeśli zapadnie taka decyzja).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 18, 2013, 08:53:19 pm »

Lilith's Blessing zbanowane? Na moje oko nijak nie pasuje do pocztu kart zbanowanych: każda ze zbanowanych kart w zasadzie masakrowała lub mogła zmasakrować grę. LB tego nie robi. Gdzie LB do Protect Thy Own, Return to Innocence czy Memories of Mortality... Zdecydowanie bardziej pasuje tu Temptation of Greater Power, karta za pomocą której można zrobić coś jak bleed za 15 albo i więcej.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:10:49 pm »

villein + lb zmasakrowało te gre
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 18, 2013, 09:11:35 pm »

od kiedy ban zacznie obowiazywac?

Johannes właśnie potwierdził w dziale dla NC,
że nowy zestaw zasad turniejowych zacznie obowiązywać nie szybciej jak po trzydziestu dniach od ogłoszenia.
Zapisane

Amin

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 245
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 18, 2013, 11:54:59 pm »

villein + lb zmasakrowało te gre

Uważasz, że LB +Villein choćby zbliża się do impactu jaki na rozgrywkę miał po wprowadzeniu Imbuedów Memories of Immortality?

Uważasz, że możliwość kasowania non-camarilla vampire o dowolnej pojemności to była podobna klasa problemu co LB + Villein?

Jeśli tak uważasz, to trudno - let's agree to disagree.

Jeśli villein + LB "zmasakrowały" tę grę, to karty poprzednio banowane robiły miazgę.

A tak przy okazji: jeśli chodzi jedynie o combo Villein + LB to czemu ofiarą padło LB? Z tej pary to Villein wygląda mi bardziej na winnego: wystarczy go porównać z protoplastą by zauważyć że fantazja poniosła projektanta karty, nie? I znów na moje oko przegięcie Villeina jest znacznie poważniejsze niż przegięcie LB. A na Twoje?
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ban na Lilith's blessing
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 19, 2013, 06:44:03 am »

villein był z*cenzura*ny dopóki uwalał minion tapy. po erracie to dobra karta, nic więcej. Ale lb jest z*cenzura*ny dzieki swojej mechanice.

Argumenty? Dobra, bede sie powtarzał:

1. spowolnienie gry, bloat na potege, timeouty o wiele czestsze niz przed lb
2. mechanika ze storylinea ktora nic nie wnosi do głownej gry, bahari nic nie znaczacy treat

Myslę, ze impact LB ma nawet większy bo memorisy afektowały tylko jeden rodzaj decku i to jeszcze niszowy (vide przykład turniej na 30 graczy i jeden deck na imbuedach, ktory oczywiscie nalezal - jesli w rekach dobrego gracza - do faworytow rozgrywek) a lb jest doslownie wszedzie. Zobacz, tą karte zagrasz zawsze i uzyjesz jej w momencie w ktorym Ty o tym zadecydujesz co zawsze przedluzy Twoje egzystowanie. Wiesz, niektorzy po prostu zaczeli grac schabami dzieki wlasnie v+lb. Można by rzec ze niektore decki tez staly sie grywalniejsze dzieki temu ale jesli ceną za to jest wiecej timeoutow to ja dziekuje.

Wiesz, zawsze z banami mozna dysktowac ale juz dawno nie bylo tak jednoznacznych opinii. Zresztą, zobaczymy jak wypowie się całe środowisko (tudzież Ci co zabiora głos na veknie) w momencie publikacji rtr. Myslę, że nie powinno być takiego dramatu. A poza tym jak już wspomniałem myślę, że ban będzie czasowy. Być może kwestia "unique" rozwiązała by choć troche problem (ja osobiście nie sądzę bo mielibyśmy po prostu ścigałkę która i tak preferuje tego go wstawi szybciej i zrobi wiecej poola czyli kolejny bloat a inne decki nic nie skorzystają na tym), być może użycie treatu bahari no ale na to jest jeszcze za wczesnie (i nie ma tez poki co jakiejś koncepcji)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7