Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Vampire: The Mascarade - YouTube RPG Experiment  (Przeczytany 5531 razy)

Lis

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Vampire: The Mascarade - YouTube RPG Experiment
« dnia: Maja 08, 2013, 08:54:16 pm »

Ciekawy i nowatorski projekt interaktywnego LARPa w świecie mroku. Akcja gry bedzie umiejscowiona w (chwilowo) bezimiennym mieście w realiach Vampira Maskarady RPG.
Interakcja pomiędzy graczami odbywać sie bedzie za pomocą Google+, YouTube oraz Facebook. Świeży, raczkujący i nie zobowiązujący pomysł kolegi z Wielkiej Brytanii (miłośnika ŚM, a w szczególności V:tM) - definitywnie warty uwagi.
Jeżeli kiedykolwiek mieliście doczynienia z papierowo-kostkowymi eRPGami powinniście czuć sie jak ryba w wodzie. Jeżeli nie - to dobry (i dość nietypowy) sposób na wdrożenie sie w tajniki erpegowania.
Poniżej zamieszam link do kilkuminutowego wprowadzenia w temat.

http://www.youtube.com/watch?v=HeKjpdIBj-A&feature=plcp
Zapisane

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: Vampire: The Mascarade - YouTube RPG Experiment
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 11, 2013, 03:58:17 pm »

Sesja przez youtube? Jak dla mnie kicha. Chyba lepiej w tym czasie zagrać normalną sesję?
Oczywiście ma to pewne plusy ale chyba tylko jeśli jesteś na morzu czy w środku Puszczy Kampinowskiej i stwierdzisz, że Cię przypyliło na granie sesji.
Nie wiem jak system VtM gdzie 90% funu to odgrywanie postaci sprawdza się gdy siedzisz na czacie.
Jak ktoś się skusi to czekam na wasze wrażenia. Mi żal czasu na takie wybryki.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?

Lis

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Vampire: The Mascarade - YouTube RPG Experiment
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 11, 2013, 06:32:51 pm »

Chyba nie doczytałeś posta, ale ok. Zabawa nie rozgrywa sie na zasadzie standartowej sesji ale ...

... LARPa w świecie mroku ...

Do tej pory mamy ponad 100 zadeklamowanych graczy (LARP był projektowany na ok. 50-60 wiec mam nadziej ze kilka osób sie wykruszy). Przy tak dużej ilości graczy spektrum gry przenosi sie na kilka portali ...

... Google+, YouTube oraz Facebook ...

... a także fora i kanały klanowe, koteriowe i sami metualemowie rączą wiedzieć co jeszcze gracze wymyślą. Ciężko za tym nadążyć.

system VtM gdzie 90% funu to odgrywanie postaci sprawdza się gdy siedzisz na czacie.

Dokładnie dlatego aby uchwycić dynamikę energicznie rozwijającego sie, pulsującego życiem miasta (nie-zyciem ?), nadając koloryt społeczności, spotykamy sie na videokonferencjach nie dłuższych niż 20-30 min (czasami krócej, czasami dłużej).

Mi żal czasu na takie wybryki.

Jak nam wszystkim. Poprzez ten eksperyment udało sie nam stworzyć dynamiczny sandbox świata mroku. Sandbox w który możemy wskoczyć, albo z niego wyskoczyć kiedy tylko mamy na to ochotę. Sandbox gdzie polityczna zagrywka goni polityczna zagrywkę a konspiracje, sojusze i knowania sa na porządku dziennym.
Zapisane

Twardy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 216
  • Sargath
    • Zobacz profil
Odp: Vampire: The Mascarade - YouTube RPG Experiment
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2013, 07:26:45 am »

Spoko. Miłej zabawy. Mimo iż uwielbiam ten świat, to po Pyrkonie ostatnim stwierdzam, że się nie nadaję na LARPy w tym świecie.
Zapisane
God is now here or God is nowhere ?