Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: do Slave'a!  (Przeczytany 8103 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 06, 2013, 08:15:42 pm »

Nie wiem co w tym niepolitycznego ? Co to w ogole znaczy niepolityczny wpis? Prawdziwy, ale nie bedacy po mysli marketingowcow ?
To ze Slave palnal dwa slowa od siebie, zapewne spowodowany frustracja ?
Wiedzial w ogole o tym, ze ktos planuje robic EC w 2014 w PL ? Chyba nie, bo sam Szewski dopiero o tym napisal wczoraj/przedwczoraj.
Delikatnie mowiac, nie zawsze zgadzam sie ze Slavem, ale to co teraz robicie to dopierdalanie sie dla samego dopierdalania.

Impreza sie odbyla, frekwencja byla slaba, Slave dodal od siebie dwa slowe we stepie do opisu turnieju i koniec tematu jak dla mnie.
Szum sie podnisl przynajmniej taki, jakby nawrzucal wszystkim graczom, ich matkom, dzieciom i nie wiadomo jeszcze komu.

Wyluzujcie troche. Nikomu z Was sie nie zdarzylo napisac o dwa slowa za duzo?
Zamiast martwic sie o wpisy na VEKN.net niech sobie niektorzy przemysla swoje wpisy sprzed kilku miesiecy na tym forum i ich (potencjalny/faktyczny)  wplyw na srodowisko polskiego VTESa.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 06, 2013, 08:43:43 pm »

Nie wiem co w tym niepolitycznego ? Co to w ogole znaczy niepolityczny wpis? Prawdziwy, ale nie bedacy po mysli marketingowcow ?
To ze Slave palnal dwa slowa od siebie, zapewne spowodowany frustracja ?
Wiedzial w ogole o tym, ze ktos planuje robic EC w 2014 w PL ? Chyba nie, bo sam Szewski dopiero o tym napisal wczoraj/przedwczoraj.
Delikatnie mowiac, nie zawsze zgadzam sie ze Slavem, ale to co teraz robicie to dopierdalanie sie dla samego dopierdalania.

Impreza sie odbyla, frekwencja byla slaba, Slave dodal od siebie dwa slowe we stepie do opisu turnieju i koniec tematu jak dla mnie.
Szum sie podnisl przynajmniej taki, jakby nawrzucal wszystkim graczom, ich matkom, dzieciom i nie wiadomo jeszcze komu.

Wyluzujcie troche. Nikomu z Was sie nie zdarzylo napisac o dwa slowa za duzo?
Zamiast martwic sie o wpisy na VEKN.net niech sobie niektorzy przemysla swoje wpisy sprzed kilku miesiecy na tym forum i ich (potencjalny/faktyczny)  wplyw na srodowisko polskiego VTESa.

jasne jasne, zapominasz że niekiedy dwa słowa za dużo doprowadzają do rozpierdolu - wiem o tym najlepiej patrz wiadomo co :)

Problem jest taki:
a) rozpocząłem tę dyskusję wychoząc od tego nieszczęsnego zdania ale potem przedstawiłem problemy do których Slave się ustosunkował. W niektórych niejako przyznał się do błędu, w innych nie, whatever ale wywiązała się dyskusja
b) jak widać więcej osób widzi problemy a nie tylko ja, może dla nich te poorly attended to też tylko punkt wyjścia w dyskusji, nie zauważawz tego?
c) wyrywasz zdanie z kontekstu z upierdliwością godną najlepszych czasów Pudla :). Poczytaj i pomysl. ogarnij całość. mi zdecydowanie nie chodziło o EC, Slave w żaden sposób nie może temu zaszkodzić dopóki nie napiszę publicznie na forum vekn że nie wspiera ec 2014 w Polsca/ma je w dupie etc etc. Czy uważasz, że wtedy też nie było by się o co spierać i szumieć?
d) i generalnie to ogarnij się Zioc :). Przepadasz jak kamień, nie masz czasu na vtesa a potem nagle z partyzanta angażujesz się w bezsennsowną walkę a argumentami większości. rozumiem, że to jest modne ale ustań :). W naszym środowisku zawsze chodziło o wspolne wnioski i kompromisy. Żołnierskie słowa tu nie działają bo jesteśmy niezalezni. I NC zawsze o tym wiedział (przynajmniej ja :)) więc dobrze by było jakby Slave nie próbował przesadzać rosnących już kwiatków (bo się mogą nie przyjąć) tylko ewentualnie prtóbował sadzić nowe jak nie potrafi pielęgnować starych :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 07, 2013, 12:21:35 am »

Problem jest taki:
a) rozpocząłem tę dyskusję wychoząc od tego nieszczęsnego zdania ale potem przedstawiłem problemy do których Slave się ustosunkował. W niektórych niejako przyznał się do błędu, w innych nie, whatever ale wywiązała się dyskusja
Tak - odpowiedzial, jednak dalsze kopanie lezacego nic raczej nie da,  no chyba ze sobie ktos chce ego podbudowac :)
b) jak widać więcej osób widzi problemy a nie tylko ja, może dla nich te poorly attended to też tylko punkt wyjścia w dyskusji, nie zauważawz tego?
nie widze tego. Znam wiekszosc osob i akurat wiem, ze czesc z nich tylko czeka zeby do*cenzura*c Slave'owi z byle powodu. Fakt, poorly attended jest do tego niezlym impulsem  :twisted:
c) wyrywasz zdanie z kontekstu z upierdliwością godną najlepszych czasów Pudla Smile. Poczytaj i pomysl. ogarnij całość. mi zdecydowanie nie chodziło o EC, Slave w żaden sposób nie może temu zaszkodzić dopóki nie napiszę publicznie na forum vekn że nie wspiera ec 2014 w Polsca/ma je w dupie etc etc. Czy uważasz, że wtedy też nie było by się o co spierać i szumieć?
Moja uwaga nie byla skierowana do Ciebie, tylko do Oro :). Nie kazde moje zdanie jest skierowane do Ciebie :D.  Jak Slave napisze cos takiego na forum, to juz nie bedzie obiektywna ocena wydarzenia, a jawny atak na srodowisko - troszke inny kaliber, mam nadzieje, ze do tego nie dojdzie.
d) i generalnie to ogarnij się Zioc Smile. Przepadasz jak kamień, nie masz czasu na vtesa a potem nagle z partyzanta angażujesz się w bezsennsowną walkę a argumentami większości. rozumiem, że to jest modne ale ustań Smile. W naszym środowisku zawsze chodziło o wspolne wnioski i kompromisy. Żołnierskie słowa tu nie działają bo jesteśmy niezalezni. I NC zawsze o tym wiedział (przynajmniej ja Smile) więc dobrze by było jakby Slave nie próbował przesadzać rosnących już kwiatków (bo się mogą nie przyjąć) tylko ewentualnie prtóbował sadzić nowe jak nie potrafi pielęgnować starych Smile
no i wlasnie o to mi chodzi. Po co te uwagi na temat oczywistych spraw. Zamiast strzalow z dupy o dwa slowa, moze by ktos sie konstruktywnie wypowiedzial i podal przyczyny dlaczego bylo  we Wrocku X, a nie 3X osob. jak dla mnie to jest jakis sygnal ostrzegawczy i warto (trzeba) wyciagnac z tego wnioski ASAP, bo jak tak dalej pojdzie to bedzie lipa. BTW - jakiej *cenzura*c wiekszosci - wypowiedzialo sie 3-5 graczy, z czego faktycznie wiekszosc to Ci, ktorzy akurat Slave'owi by do*cenzura*li nawet gdyby zrobil ECQ na 400 osob :).
pzdr

PS. Zniakam i sie pojawiam - niestety taka mam teraz sytuacje, ze nie moge niczego planowac i jesli chodzi o VTESa to rok mam praktycznie stracony (nie liczac 3 turniejow i wyjazdu do Bodzia). W sumie wiecej razy gralem na turniejach niz towarzysko :). niemniej jednak, jak widze niektore wypociny, to musze sie odezwac. Do stronnikow Slave'a nie naleze, ale tez bez przesady. Ma swoja wizje, zostal wybrany przez graczy to teraz niech dziala. Ja wychodza z zalozenia, ze za wszystkie bledy Slave'a wspolwinni sa rowniez Ci, ktorzy oddali na niego glos  :twisted:. Ze wszystkimi sie rozliczymy po zakonczeniu pierwszego roku urzedowania NC - na razie dajcie mu troche podzialac :).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 07, 2013, 12:23:17 am wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 07, 2013, 12:12:51 pm »

no ale co do Oro, przeciez ja akurat Slave-a nie atakuje  :P
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 07, 2013, 12:40:23 pm »

zwrocccie tez prosze uwage, ze sytuacja globalna wynika z lokalnych, za ktore odpowiadaja przede wszystkim ksiazeta. To ze z danego miasta nie pojawiaja sie gracze/ pojawia sie ich bardzo malo, najczesciej wynika z problemow z lokalna scena w tychze miastach, np. w Bydgoszczy zauwazalny jest ostatnio bardzo duzy regres, ale w Warszawie tez aktywnosc bardzo spadla.
Zapisane

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 07, 2013, 01:08:26 pm »

Ja się wypowiem jako osoba całkowicie postronna ;) Jakie tam niesnaski i zażyłości między stronami kłótni są, nie wiem. Nie interesuje mnie to.

Fakt jest prosty, komentarz zamieszczony przez Slave'a nie może przynieść niczego pozytywnego. Więc ja się pytam po jaką cholerę w ogóle taki komentarz dawać?
Było mało osób? Było to było - na ch*j drążyć temat. Stan turnieju było opisany niżej "21 players" więc jeżeli każdy ma mózg, którego używa, to może sobie sam wywnioskować co chce.

Bądź co bądź vekn.net jest forum ogólnoświatowym, i nawet jeżeli u nas na podwórku by się waliło i kruszyło nie można wylewać tego na zewnątrz tylko brać się do roboty. Taczki w dłonie, rozrobić zaprawę i  brać się za renowację ;)
Panowie gruz do wywózki jest!

Co się stało to się nie odstanie, komentarz napisany - trudno - poszło.

@Szewski. Super że się wziąłeś za zakulisowe rozmowy o ecq w Polsce, świetna sprawa, jestem za tym rękami i nogami tylko że ja niewiele mogę, natomiast NC już tak.  I czy to właśnie nie nasz  NC powinien być pierwszą osobą która dowiaduje się o tego typu przedsięwzięciach? Gdybyś go o tym poinformował prawdopodobnie nigdy do tej dyskusji by nie doszło.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 07, 2013, 03:20:22 pm »



@Szewski. Super że się wziąłeś za zakulisowe rozmowy o ecq w Polsce, świetna sprawa, jestem za tym rękami i nogami tylko że ja niewiele mogę, natomiast NC już tak.  I czy to właśnie nie nasz  NC powinien być pierwszą osobą która dowiaduje się o tego typu przedsięwzięciach? Gdybyś go o tym poinformował prawdopodobnie nigdy do tej dyskusji by nie doszło.

po pierwsze nie było o czym informować - zakulisowe gadki to nie wiążące ustalenie, a skąd ja u licha mogłęm wiedzieć, że Slave zamieści taki komentarz? :)
No przecież tego bym nie przewidział, tak jak tego, że nie popiera EC w Polsce :)
Obawiam się, że gdybym zaczął z nim jakies pogaduchy na temat EC w Polsce a On wyskoczyłby z takim tekstem to niechybnie by oberwał :) nawet przez monitor :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 08, 2013, 07:03:37 am »



@Szewski. Super że się wziąłeś za zakulisowe rozmowy o ecq w Polsce, świetna sprawa, jestem za tym rękami i nogami tylko że ja niewiele mogę, natomiast NC już tak.  I czy to właśnie nie nasz  NC powinien być pierwszą osobą która dowiaduje się o tego typu przedsięwzięciach? Gdybyś go o tym poinformował prawdopodobnie nigdy do tej dyskusji by nie doszło.

po pierwsze nie było o czym informować - zakulisowe gadki to nie wiążące ustalenie, a skąd ja u licha mogłęm wiedzieć, że Slave zamieści taki komentarz? :)
No przecież tego bym nie przewidział, tak jak tego, że nie popiera EC w Polsce :)
Obawiam się, że gdybym zaczął z nim jakies pogaduchy na temat EC w Polsce a On wyskoczyłby z takim tekstem to niechybnie by oberwał :) nawet przez monitor :)

Troszke dodajesz z nowu od siebie - Slave byl/jest (nie wiem) przeciwny organizacji imprezy OKOLICZNOSCIOWEJ, nie ma nigdzie mowy o EC !!!
Akurat punkt z ta impreza byl jednym z istotniejszych dla mnie punktow wprogramowych Duda i nawet o tym z nim rozmawialem - z tego co pamietam to poczatkowo mial byc to wlasnie turniej na 20 - lecie VTESa (imprezea niezwiazana z EC).
Nie zmienia to jednak faktu, ze wypowiedz Slava'a raczej nie dotyczy EC, a wlasnie tego turnieju (przynajmniej tak wynika z jego postu) :


Cytuj
Cytat: Dude on Sierpień 02, 2013, 04:53:11
3. dlaczego zamiast narzekać na słabą frekwencję ECQ nie promuje się w żaden sposób tego, że mamy ligę? krótkie wzmianki, raporty (nawet wkręcenie kogoś z graczy żeby napisał coś po angielsku o turnieju). w przyszłym roku jest dwudziestolecie VTES, mam nadzieję że zawalczymy o organizację imprezy okolicznościowej, jakakolwiek promocja byłaby miła...

Cytuj
Organizacja imprezy okolicznościowej ze wspomnianej okazji była twoim postulatem wyborczym. Ja się nigdy pod tym projektem nie podpisywałem. Nie było również mowy o czymś podobnym w moim programie wyborczym. Nie mam osobiście zamiaru inwestować moich wysiłków w ten projekt.

Przewidując w tym miejscu kolejny atak na moją osobę (nie z twojej strony), napiszę, że nie chodzi tutaj wcale o lenistwo. Żywię szczerą wiarę, iż w interesie VTESa jako karcianki, a to przecież powinno być nam wszystkim bliskie, jest aby rocznica karcianki zorganizowana była w miejscu bardziej medialnym. Cóż, taka wypowiedź z pewnością spowoduje również atak na moją osobę. Jednak wierzę, że dobro światowej społeczności VTESa jest ważniejsze, niż to, aby konkretne osoby z mojego kraju miały bliżej (i taniej) na imprezę. Również dla polskich członków VEKN, podstawowym celem powinna być reaktywacja naszej ulubionej gry karcianej. Myślę, że lepszą okazją do marketingu będą obchody w Niemczech.

Aby jednocześnie uciąć ewentualne spekulacje, napiszę, że jeśli pojawi się kandydatura Polski, to, wbrew własnym poglądom, poprę tę kandydaturę, zachowując lojalność wobec polskich graczy, gdyż wydaje mnie się, że tego właśnie by oczekiwali.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 08, 2013, 07:05:20 am wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Pytania do SLave'a
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 08, 2013, 07:14:51 am »


Jeśli zgłoszona zostanie kandydatura Polski, to mogę zrobić więcej, niż zagłosować za. Mogę założyć maskę, agitować, i reklamować. Ale zdania nie zmieniam. Uważam, że EC 2014, z powodów opisanych przeze mnie wcześniej, nie powinno odbyć się w Polsce. Jest to w całości podyktowane moją troską o przyszłość VTESa jako karcianki.




Zico, *cenzura*, skończ pierdolić co chciał/nie chciał Slave tylko zacznij czytać uważnie. A jak nie potrafisz to Ci podpowiem, że tu masz odniesienie do EC.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

behemoth

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: do Slave'a!
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 08, 2013, 09:56:58 am »

Wspomniany komentarz "poorly attended" jest politycznie absolutnie nie na miejscu.

I niestety nie wystarczy wytłumaczenie "nie interesuje mnie polityka".
 


Nastepny co polemizuje z faktami.
A jaka niby byla frekwencja  -"awsome"?  - NIE, "above average" ? - NIE, " more then expected" ? - NIE,  "poor" ? - TAK.
Wroclaw bardzo wysoko postawil poprzeczke jesli chodzi o frekwencje w ostatnich latach i wynik ~20 jest po prostu "SŁABY".
Deal with it - jak to mawiaja i wyciagnijmy z tego wnioski na przyszlosc, zamiast czepiac sie slowek (chyba wylacznie dlatego, ze napisal to Slave ).

P.S. Ja rowniez nie sadze, ze to wina Klocka. Wbrew temu co zakladano -  termin sporej ilosci ludzi nie przypasil, geograficzne rozplanowanie kalendarza rowniez. Zycie.
Nie naginajmy jednak rzeczywistosci, ktora moze nie jest latwa do zaakceptowania - ale tak to juz bywa i nazywajmy rzeczy po imieniu - 20 osob we Wrocku, na turnieju o takiej randze == SŁABO.
Jak ktos twierdzi inaczej, to chyba stracil juz kontakt z baza :)

Moge sie podpisac pod tym postem Zica, mam sporo zastrzezen do Slave po tym niecalym roku urzedowania o czym za chwile, ale proba upiekszania rzeczywistosci jest wkurwiajaca.
Nienawidze politycznej poprawnosci, czyli nastepny raz bedzie 15 osob i co NC ma napisac awesome, better then expected etc. Beda tam patrzec na nas jak na idiotow imho. W tym wypadku takie teksty biore to za probe do*cenzura*nia Slavowi za cokolwiek. Twierdzenie ze te dwa slowa wplywaja na postrzeganie nas w jakis wyrazny sposob sa smieszne

Calkiem inne kategoria jak dla mnie jest popieranie Niemieckiem kandytury zamiast Polskiej 100% zgody z Szewskim, jestes przedstawicielem POLSKIEJ sceny vtes i byloby milo gdybys popieral dzialanie tej sceny, takie ewentualne imprezy w Polsce napewno rozruszaja scene tutaj i o to powinno nam wszystkim chodzic, Twoje argumenty w tej kwestii odbieram jako calkowicie nietrafione.
Druga kwestia poruszana przez Szewskiego z ktora sie zgadzam to ten podzial, to byl nietrafiony pomysl ktory popieralem ze wzgledu na wlasna wygode, blizej mialem :), dwa najwazniejsze turnieje byly za blisko siebie i sporo osob nie ruszylo sie na zaden.
Co do Twoim obowiazkow to jest sporo racji w tym co Gali pisal smierdzi to troche takim korporacyjnym bulshitem, Szewski byl kilka lat NC i jako NC robil duzo wiecej od Ciebie w celu rozruszania naszego towarzystwa, fajnie by bylo gdybys probowal go nasladowac w tej kwestii.

pozdrawiam



Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Pytania do SLave'a
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 08, 2013, 10:20:30 am »


Jeśli zgłoszona zostanie kandydatura Polski, to mogę zrobić więcej, niż zagłosować za. Mogę założyć maskę, agitować, i reklamować. Ale zdania nie zmieniam. Uważam, że EC 2014, z powodów opisanych przeze mnie wcześniej, nie powinno odbyć się w Polsce. Jest to w całości podyktowane moją troską o przyszłość VTESa jako karcianki.




Zico, *cenzura*, skończ pierdolić co chciał/nie chciał Slave tylko zacznij czytać uważnie. A jak nie potrafisz to Ci podpowiem, że tu masz odniesienie do EC.

Masz racje - tego nie doczytalem .
W takim razie cofam wczesniejsze wypowiedzi na ten temat.
Dla mnie osobiscie jednym z najwazniejszych/najatrkcyjniekszych postulatow Dude'a byl ten o organizacji imprezy okolicznosciowej.
Skoro Slave neguje nawet EC, to nie mam wiecej pytan  :shock:.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.