Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Mouthpiece + Nocturn  (Przeczytany 3380 razy)

Wrobz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 645
    • Zobacz profil
Mouthpiece + Nocturn
« dnia: Sierpnia 14, 2013, 07:10:24 pm »

Yo :)

Szybkie pytanko odnośnie tych dwóch kart:

Nocturn
Demon with 1 life, 1 strength, 1 bleed.
obt: Move nocturn to the ready region when recruited. If this is the first recruit action the acting vampire successfully performs this turn, he or she untaps. Nocturn can play non-ally cards that require basic Obtenebration as a vampire. Burn Nocturn during your untap phase.
OBT: As above, and this vampire may perform this action again this turn, whith the cost increased by 1 blood.

Mouthpiece
[dom] +1 bleed. You cannot play another action modifier to increase this bleed.
[DOM] Only usable by a ready vampire other than the acting minion. The acting minion may play cards that require basic Dominate as a vampire for the remainder of this action.

Bleedujemy Nocturn'em kiedy nasz wampir rzuca na niego Mouthpiece. Czy jest możliwe dopalenie przez Nocturn'a Conditioning'a zanim się "rozpadnie" ? Czy bleed wejdzie ? Jak wygląda w tej sytuacji timing ?
Zapisane
" P A T I E N C E   I S   A   V I R T U E "

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 14, 2013, 07:15:52 pm »

samobojstwo :)

czyt. zginie zanim bleednie
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 14, 2013, 07:35:53 pm »

Jak chcesz duże bleedy z Nocturnów i dominacji wyciągać to polecam Computer Hacking + Empowering the Puppet King. Ostateczny efekt jest taki sam jak przy Mouthpiece + Conditioning ale cienias nie umiera przed wsadzeniem bleeda :) Użyłem kiedyś tego nawet na turnieju u nas. Bleedy lecą solidne (do tego FBI, żeby karać bloki na nocturnach) ale nie wiem czy nie lepiej po prostu wrzucić więcej stealtha i latać wampirami...
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Grim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 471
  • Pączek
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 14, 2013, 08:11:53 pm »

(do tego FBI, żeby karać bloki na nocturnach)

FBI działa tylko jak nocturn zablokuje a nie jak jest blokowany :)
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 14, 2013, 08:23:30 pm »

Naprawdę? No nic, i tak z reguły wkładam FBI i Unmasking do nocturnów, żeby chronić wampy :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 14, 2013, 10:57:10 pm »

Jak chcesz duże bleedy z Nocturnów i dominacji wyciągać to polecam Computer Hacking + Empowering the Puppet King. Ostateczny efekt jest taki sam jak przy Mouthpiece + Conditioning ale cienias nie umiera przed wsadzeniem bleeda :) Użyłem kiedyś tego nawet na turnieju u nas. Bleedy lecą solidne (do tego FBI, żeby karać bloki na nocturnach) ale nie wiem czy nie lepiej po prostu wrzucić więcej stealtha i latać wampirami...

Efekt będzie chyna nieco inny, gdyż w przypadku Mouthpiece + Conditioning Nocturn spłonie w momencie zagrania Conditioning'a. Modyfikator jest zagrywany przed resolve'm akcji. Więcej znajdziesz tutaj:
http://www.vekn.net/forum/6-rules-questions/4673-nocturn--mouthpiece--conditioning

Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Mouthpiece + Nocturn
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 15, 2013, 06:08:16 pm »

Jak chcesz duże bleedy z Nocturnów i dominacji wyciągać to polecam Computer Hacking + Empowering the Puppet King. Ostateczny efekt jest taki sam jak przy Mouthpiece + Conditioning ale cienias nie umiera przed wsadzeniem bleeda :) Użyłem kiedyś tego nawet na turnieju u nas. Bleedy lecą solidne (do tego FBI, żeby karać bloki na nocturnach) ale nie wiem czy nie lepiej po prostu wrzucić więcej stealtha i latać wampirami...

Efekt będzie chyna nieco inny, gdyż w przypadku Mouthpiece + Conditioning Nocturn spłonie w momencie zagrania Conditioning'a. Modyfikator jest zagrywany przed resolve'm akcji. Więcej znajdziesz tutaj:
http://www.vekn.net/forum/6-rules-questions/4673-nocturn--mouthpiece--conditioning

Chodziło mi o to, że efekt byłby taki sam (+2 bleed), gdyby działało combo w pytaniu, a autorowi ewidentnie chodziło o zwiększenie bleeda nocturna za pomocą dominacji.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey