Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13  (Przeczytany 2848 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« dnia: Września 05, 2013, 08:58:47 pm »

http://www.vekn.net/forum/6-rules-questions/53871-rules-team-rulings-05-sept-2013#53871

As always, changes contained herein do not go into effect for sanctioned tournaments for 30 days. (So these become active on October 5th, 2013 .)

Continental Championships Changes

    Dropped: The "25%/33%/50% participants qualify" rule no longer applies.
    Added: "A player with at least 1 Game Win at a Continental Championship Qualifier qualifies."
    Added: "The winner of any Continental Championship Qualifier qualifies."
    Added: "For the Australian Championships, a player with at least 0.5 Victory Point per preliminary round played + 0.5 Victory Point qualifies."
    Added: "To reward the judges who put so much time and effort into running these events, the judges for Regional continental qualifiers automatically qualify if they don't play in their event."




==

The Archon

    The Archon 1.5b has been finialized. It will be available in the Download page.
    (Please note we're still running validity checks against the upload module. Till October 5th, please continue to use the Archon available in the Download page.)
    The Archon 1.5b should be compatible with OpenOffice and LibreOffice suites.




Najistotniejsza zmiana to automatyczny slot na qualifierze za 1GW (w odróżnieniu od % uczestników, jak było poprzednio). Osobiście mam mieszane uczucia, na pierwszy rzut oka nasuwa się wniosek, że kwalifikuje się mniej osób (bo mniej graczy będzie miało GW niż np. 50% uczestników), plus szczególnie małe imprezy dostają po tyłku.
Temat do dyskusji, zapraszam :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2013, 09:13:50 pm »

Wręcz przeciwnie. Kwalifikuje się więcej osób (co nie zmienia faktu, że ja też mam mieszane odczucia).

Jest:
Polish ECQ: 25%
Last Chance Qualifier: 33%
Australian Qualifiers: 50%

Będzie:
Polish ECQ: każdy z GW
Last Chance Qualifier: każdy z GW
Australian Qualifiers: każdy z 2VP
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2013, 09:31:55 pm »

To zależy od turnieju, na krajowym ECQ owszem (chociaż może zdarzyć się sytuacja w której jest masa time-outów i wtedy sporo graczy jest w plecy), ale np. na last chance zamiana 50% na GW może wypaść różnie...w sumie to ciężko powiedzieć (dlatego podkreślam moje stwierdzenie "na pierwszy rzut oka" :D ), pewnie ktoś popatrzył w statystyki i to policzył.
Z drugiej strony kwalifikacja jest bardziej przejrzysta i zmusza graczy do walczenia o GW, to w sumie pozytyw.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2013, 09:45:20 pm »

Z jednej strony, rzeczywiście, wzmacnia imperatyw play-to-win. Cel staje się jasny, i, jak gdyby, bardziej zależny od samego gracza.
Z drugiej, jestem w stanie sobie wyobrazić graczy, którzy, po GW w pierwszej rundzie, odpuszczą rywalizację - cel osiągnięty.
Ale to w sumie zależy od samych graczy.

Pomysł sam w sobie ciekawy. Przypuszczam jednak, że nie powstał on z myślą o nas, graczach, ale by ułatwić niektórym osobom życie.
Jest bowiem (przez niektórych mocno lobbowany) pomysł, ażeby kwalifikacje do Continental Championships były rozliczane elektronicznie.
Przez aplikację komputerową.
Teraz łatwo sobie wyobrazić, że będzie ona sprawdzała, kto zdobył GW.
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2013, 08:06:50 am »

Zaletą systemu promowanego mocno przez Pascala jest bez wątpienia prostota - zarówno dla programu liczącego jak i dla samego gracza.

Zdobywasz albo nie zdobywasz GW i już wiesz bez żadnego liczenia czy masz kwalifikacje czy nie.

Niestety jak zawsze jest miejsce na kombinowanie. Ktos kto wcześniej zdobył GW będzie w teorii mógł bez ryzyka  "podłożyć się koledze"
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2013, 08:59:33 am »

Po zdobyciu GW w I rundzie masz realne szanse na finał więc z tym podkładaniem bym nie szalał.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2013, 09:30:09 am »

Zaletą systemu promowanego mocno przez Pascala jest bez wątpienia prostota - zarówno dla programu liczącego jak i dla samego gracza.

Zdobywasz albo nie zdobywasz GW i już wiesz bez żadnego liczenia czy masz kwalifikacje czy nie.

Niestety jak zawsze jest miejsce na kombinowanie. Ktos kto wcześniej zdobył GW będzie w teorii mógł bez ryzyka  "podłożyć się koledze"

jasne jasne, kombinowałeś przed tą zasadą kilka razy :) bez jaj ta zasada nic nie zmieni. Zmieni w przypadku ludzi grających deckami z dupy (zdarzało mi się) bo teraz ugrywanie 1gw bedzie miało sens/znaczenie. Dla tyvch co grają dla wyniku nic się nie zmieni

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Zmiany w zasadach turniejowych VEKN 05-09-13
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2013, 10:12:25 am »

Po zdobyciu GW w I rundzie masz realne szanse na finał więc z tym podkładaniem bym nie szalał.
w sumie racja ;D
Zapisane