Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9

Autor Wątek: Danse Macabre preview  (Przeczytany 23147 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #15 dnia: Października 01, 2013, 06:47:44 pm »



Za to wszystkie ilustracje, które widziałem do tej pory są na poziomie, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, biją na głowę wiele "tworów" WW. Jeśli taki poziom się utrzyma, to będzie ok.



generalnie DM ma super grafiki  - chlopaki wykonali kawal dobrej roboty
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #16 dnia: Października 01, 2013, 06:49:15 pm »

obie nowe karty niestety byly juz pokazane w budapeszcie, wiec przynajmniej dla mnie nic nowego.
Anty gangrel calkiem fajny i klimatyczny. Modyfikator IMO rewelacja, bardzo pomoze miejskim gangrelom, pod warunkiem, ze beda mieli dobry sposob na oustowanie, co przy trzech dyscyplinach wspierajacych (obf/ cel/ pro) i zadnej ofensywnej jest bardzo ciezkie. Mozna sprobowac z permanentami, w co fajnie wpisuje sie ten nowy wamp i ta odtapka.
Co do wzmacniania starych talii to Unnamed wrecz pieje z radochy, ale dla Stanislawy to moim zdaniem zadne wzmocnienie, bo wczesniej mogla grac zarowno forced march jak i freaki, wiec pewnie wlozy sie 1-2 sztuki nowej karty zeby troche urozmaicic. Cos jak dolozenie innego stealtha/ intercepta.
Co do poprzednich to sztuke Seliny mozna dolozyc do Dymitry, ale dla mnie to raczej podstawa dla nowej politycznej talii na samych sabbatowych brujah w polaczeniu z Hektorem i Arminem i z wykorzystaniem nowej polityki dla sabbatu, ktora pewnie niedlugo dadza w preview.
Under siege bardzo klimatyczny i pozwoli zaoszczedzic w paru taliach miejsca na odtapki, czy bedzie po 1-2 sztuki, czy w wiekszych ilosciach - czas pokaze.
Grafiki bardzo fajne, mam nadzieje, ze przekonaja wszystkich, ktorzy woleli karty z samym tekstem.
I przylaczam sie do chetnych na wydrukowanie kart w jakiejs lepsiejszej formie. Chociaz pewnie na najblizsze granie zrobie na szybko czarno-biale proxy ;)
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #17 dnia: Października 01, 2013, 07:00:11 pm »

obie nowe karty niestety byly juz pokazane w budapeszcie, wiec przynajmniej dla mnie nic nowego.

Co do wzmacniania starych talii to Unnamed wrecz pieje z radochy, ale dla Stanislawy to moim zdaniem zadne wzmocnienie, bo wczesniej mogla grac zarowno forced march jak i freaki, wiec pewnie wlozy sie 1-2 sztuki nowej karty zeby troche urozmaicic. Cos jak dolozenie innego stealtha/ intercepta.


Unnamed oczywiscie nie ma watpliwosci, ale Stasia ma tez pozadne wzmocnienie. Wkladasz pol na pol IT oraz FM i masz w zaleznosci od sytuacji +2 stealth lub 2 odtapki w jednej turze za free
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #18 dnia: Października 01, 2013, 07:01:03 pm »

obie nowe karty niestety byly juz pokazane w budapeszcie, wiec przynajmniej dla mnie nic nowego.

Co do wzmacniania starych talii to Unnamed wrecz pieje z radochy, ale dla Stanislawy to moim zdaniem zadne wzmocnienie, bo wczesniej mogla grac zarowno forced march jak i freaki, wiec pewnie wlozy sie 1-2 sztuki nowej karty zeby troche urozmaicic. Cos jak dolozenie innego stealtha/ intercepta.


Unnamed oczywiscie nie ma watpliwosci, ale Stasia ma tez pozadne wzmocnienie. Wkladasz pol na pol IT oraz FM i masz w zaleznosci od sytuacji +2 stealth lub 2 odtapki w jednej turze za free

jak się zmieści :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #19 dnia: Października 01, 2013, 07:11:46 pm »

Cytuj
Wkladasz pol na pol IT oraz FM i masz w zaleznosci od sytuacji +2 stealth lub 2 odtapki w jednej turze za free
no czyli tak jak napisalem, wlasnie wspomniane 1-2 sztuki, jako urozmaicenie. W kazdym razie ja pewnie tyle wloze do swoich talii gdzie stanislava jest glownym wampem. U stanislawy, w odroznieniu od unnamed, ta karta wspolzawodniczy o miejsce z innymi, rownie dobrymi lub lepszymi, np. freaka moga grac tez inne wampy z krypty, a na superiorze dziala tez przy zablokowanych akcjach i mozna go grac wiele razy na ture, form of mist jest lepszym stealthem i do tego combat defense (i tez moga go grac inne wampy), earth control jest lepszym stealthem, itd. U unnamed ta karta jest bezkonkurencyjna.
« Ostatnia zmiana: Października 01, 2013, 07:17:19 pm wysłana przez alek »
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #20 dnia: Października 01, 2013, 07:17:03 pm »

od kiedy to bedzie legalne i czy na turniejach bedzie obowiazkowe dopuszczenie tego do grania?
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #21 dnia: Października 01, 2013, 07:21:15 pm »

jesli dobrze kojarze, to oficjalnie ma wyjsc po EC, wiec pewnie miesiac pozniej bedzie legalne.
Co do obowiazkowosci dopuszczania grania tymi kartami, to beda traktowane jak kazdy inny dodatek, tzn. beda w pelni legalne na kazdym sankcjonowanym turnieju contructed
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #22 dnia: Października 01, 2013, 07:21:25 pm »

obowiazkowe dopuszczenie
co to znaczy ? :)
Ogolnie rzecz ujmujac karty beda legalne 30 dni od ukazania sie calego dodatku
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #23 dnia: Października 01, 2013, 07:25:33 pm »

są już dwie nowe karty jakby co.

to co zobaczyłem do tej pory niestety potwierdza trochę moje obawy. Dark Selina, mimo że syta, będzie po prostu wsparciem do i tak już mocnego decku politycznego z dmitrą, lutzem i spółką, ta talia naprawdę nie potrzebuje być mocniejsza. Under siedge jest bardzo fajny, ale max 1-2 w decku, siada praktycznie we wszystkim - combat, bleed, vote, whatever; w sumie fajny pomysł na coś podobnego do drugiej tradycji ale na innych zasadach, akurat ta karta im się udała. W nowych mamy bardzo przyjaznego !gangrela z przyzwoitą zdolnością oraz kolejną kartę, która imo jest krzywa - Instantenous Transformation. Ta karta siada jak złoto w decku na Unnamed i Stanisławie, kolejne bardzo mocne archetypy właśnie zostały wzmocnione. Nie do końca jestem przekonany czy to dobra droga...

Za to wszystkie ilustracje, które widziałem do tej pory są na poziomie, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, biją na głowę wiele "tworów" WW. Jeśli taki poziom się utrzyma, to będzie ok.

Przy okazji - czy ktoś planuje wydrukować sobie te karty w bardziej przyzwoitej formie niż kartka w koszulce? Jeśli tak to chętnie się podłączę :)

Mam kumpla ktory ma drukarnie w Czewie. Mysle ze przy rozsadnej ilosci mozna je wydrukowac za przystepna cene na odpowiednim papierze.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #24 dnia: Października 01, 2013, 07:41:05 pm »

są już dwie nowe karty jakby co.

to co zobaczyłem do tej pory niestety potwierdza trochę moje obawy. Dark Selina, mimo że syta, będzie po prostu wsparciem do i tak już mocnego decku politycznego z dmitrą, lutzem i spółką, ta talia naprawdę nie potrzebuje być mocniejsza. Under siedge jest bardzo fajny, ale max 1-2 w decku, siada praktycznie we wszystkim - combat, bleed, vote, whatever; w sumie fajny pomysł na coś podobnego do drugiej tradycji ale na innych zasadach, akurat ta karta im się udała. W nowych mamy bardzo przyjaznego !gangrela z przyzwoitą zdolnością oraz kolejną kartę, która imo jest krzywa - Instantenous Transformation. Ta karta siada jak złoto w decku na Unnamed i Stanisławie, kolejne bardzo mocne archetypy właśnie zostały wzmocnione. Nie do końca jestem przekonany czy to dobra droga...

Za to wszystkie ilustracje, które widziałem do tej pory są na poziomie, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, biją na głowę wiele "tworów" WW. Jeśli taki poziom się utrzyma, to będzie ok.

Przy okazji - czy ktoś planuje wydrukować sobie te karty w bardziej przyzwoitej formie niż kartka w koszulce? Jeśli tak to chętnie się podłączę :)

trochę rozwala mnie tekst "niestety potwierdza moje obawy", który tak naprawdę odnosi się (tak to wynika z postu chyba, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)) do jednej karty. Z postu można więc odnieść mylne wrażenie, że póki co jesteś raczej zawiedziony DM niż na odwrót a tak po prawdzie to 1/4 kart póki co Ci nie spasowała.

Ideą tego dodatku jest tak naprawdę support Sabbatu, nie rewolucja ale oczywiście idea ideą a rzeczywistość wyjdzie w prani jeśli testerzy dali dupy...

Może po prostu lepiej dobieraj (-my :)) słowa :)

pzdr

fajnie Szewo że jedziesz ze swoją świętą krucjatą zajebistości wszystkiego, czego vekn się tknął, naprawdę mnie to cieszy :D . napisałem "to co zobaczyłem DO TEJ PORY niestety potwierdza moje obawy" (jakbyś doczytał dokładnie to mógłbyś pewnie obciąć swoją tyradę o połowę). nie jestem zawiedziony, bo 4 na 4 karty które zobaczyłem są dobre i na 100% nimi zagram, ciężko tu o zawód. po prostu realia są takie, że mimo iż (jak sam wspomniałeś) jest to wsparcie Sabbatu (zresztą bardzo potrzebne), to już dwie z tych kart zwiększają power level paru topowych decków - jako efekt uboczny, ale zawsze. Obawiam się, że częściej je zobaczę w deckach nie-sabbatowych, więc to jakby rozmija się z intencją. Oczywiście odtapka cel pro (i stealth na inferior, a jakże) jest zajebista dla !gangreli i na pewno ich wzmocni, tyle że na turniejach zobaczysz raczej więcej decków Unnamed / Stanislava niż "nowego sabbatu".
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #25 dnia: Października 01, 2013, 07:59:32 pm »

a propos wzmacniania sabbatu chyba wlasnie powstal grywalny deczor z Adana de Sforza jako starem ;) (ktos juz zreszta takim gral, ale teraz to bedzie calkiem nowa jakosc).
No i Panda sie ucieszy, jak juz mu zona pozwoli pograc - Mugur dostal zajebiste wzmocnienie - moze teraz robic wpierdol i bleedowac w tej samej turze.
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #26 dnia: Października 01, 2013, 08:13:23 pm »

a propos wzmacniania sabbatu chyba wlasnie powstal grywalny deczor z Adana de Sforza jako starem ;) (ktos juz zreszta takim gral, ale teraz to bedzie calkiem nowa jakosc).
No i Panda sie ucieszy, jak juz mu zona pozwoli pograc - Mugur dostal zajebiste wzmocnienie - moze teraz robic wpierdol i bleedowac w tej samej turze.
Gral tym nasz Zmorek (taki kudlaty) widzialem juz na niej combat i bleed a najlepsze ze przeciwnicy nigdy nie wiedzieli czym gra.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #27 dnia: Października 01, 2013, 08:50:23 pm »

są już dwie nowe karty jakby co.

to co zobaczyłem do tej pory niestety potwierdza trochę moje obawy. Dark Selina, mimo że syta, będzie po prostu wsparciem do i tak już mocnego decku politycznego z dmitrą, lutzem i spółką, ta talia naprawdę nie potrzebuje być mocniejsza. Under siedge jest bardzo fajny, ale max 1-2 w decku, siada praktycznie we wszystkim - combat, bleed, vote, whatever; w sumie fajny pomysł na coś podobnego do drugiej tradycji ale na innych zasadach, akurat ta karta im się udała. W nowych mamy bardzo przyjaznego !gangrela z przyzwoitą zdolnością oraz kolejną kartę, która imo jest krzywa - Instantenous Transformation. Ta karta siada jak złoto w decku na Unnamed i Stanisławie, kolejne bardzo mocne archetypy właśnie zostały wzmocnione. Nie do końca jestem przekonany czy to dobra droga...

Za to wszystkie ilustracje, które widziałem do tej pory są na poziomie, nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, biją na głowę wiele "tworów" WW. Jeśli taki poziom się utrzyma, to będzie ok.

Przy okazji - czy ktoś planuje wydrukować sobie te karty w bardziej przyzwoitej formie niż kartka w koszulce? Jeśli tak to chętnie się podłączę :)

trochę rozwala mnie tekst "niestety potwierdza moje obawy", który tak naprawdę odnosi się (tak to wynika z postu chyba, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem :)) do jednej karty. Z postu można więc odnieść mylne wrażenie, że póki co jesteś raczej zawiedziony DM niż na odwrót a tak po prawdzie to 1/4 kart póki co Ci nie spasowała.

Ideą tego dodatku jest tak naprawdę support Sabbatu, nie rewolucja ale oczywiście idea ideą a rzeczywistość wyjdzie w prani jeśli testerzy dali dupy...

Może po prostu lepiej dobieraj (-my :)) słowa :)

pzdr

fajnie Szewo że jedziesz ze swoją świętą krucjatą zajebistości wszystkiego, czego vekn się tknął, naprawdę mnie to cieszy :D . napisałem "to co zobaczyłem DO TEJ PORY niestety potwierdza moje obawy" (jakbyś doczytał dokładnie to mógłbyś pewnie obciąć swoją tyradę o połowę). nie jestem zawiedziony, bo 4 na 4 karty które zobaczyłem są dobre i na 100% nimi zagram, ciężko tu o zawód. po prostu realia są takie, że mimo iż (jak sam wspomniałeś) jest to wsparcie Sabbatu (zresztą bardzo potrzebne), to już dwie z tych kart zwiększają power level paru topowych decków - jako efekt uboczny, ale zawsze. Obawiam się, że częściej je zobaczę w deckach nie-sabbatowych, więc to jakby rozmija się z intencją. Oczywiście odtapka cel pro (i stealth na inferior, a jakże) jest zajebista dla !gangreli i na pewno ich wzmocni, tyle że na turniejach zobaczysz raczej więcej decków Unnamed / Stanislava niż "nowego sabbatu".

bynajmniej (apropo zajebistości), równie dobrze mogę napisać, że Ty masz swoją :)

Oświeć mnie bo może faktycznie jestem tępy. Jak powinno się TWOIM ZDANIEM interpretować wypowiedź "to co zobaczyłem DO TEJ PORY niestety potwierdza moje obawy" czytając dalej że "3 karty dają radę (choć nie cieszą tak w ogóle mnie w sensie Ciebie :)) a jedna jest zgięta". No to gdzie potwierdzenie obaw? Jakich obaw? Miałeś obawy że DM będzie źle zaprojektowane/nie przetestowane itp? Chyba tak mogę wnioskować z naszych rozmów. Więc jak to się ma do tych 4 kart?

Tak tylko się czepiam bo mecz nudny :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #28 dnia: Października 01, 2013, 09:14:01 pm »

wtrace sie: ja zrozumialem to tak, ze karty beda wspierac nie te decki ktore mialy wspierac w zalozeniu (nie grajace dotad) tylko ktores z topowych
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Danse Macabre preview
« Odpowiedź #29 dnia: Października 01, 2013, 09:34:56 pm »

wtrace sie: ja zrozumialem to tak, ze karty beda wspierac nie te decki ktore mialy wspierac w zalozeniu (nie grajace dotad) tylko ktores z topowych

correct :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired
Strony: 1 [2] 3 4 ... 9