Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Dwa pytania  (Przeczytany 3850 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Dwa pytania
« dnia: Października 30, 2013, 10:35:31 pm »

1) Czy mozna zagrac kartę "strike dodge and additional strike"

a nastepnie jako additional sam dodge ze strike  "strike dodge and additional strike"



2) Czy grajac eagle sight crosstable (w celu blocku bleed) mozna wstrzymac sie z deklaracją blocku az do zagrania przez acting miniona ewentualnych dopalek typu conditiong?
Przy czym przed zagraniem dopalki gracz aktujacy pyta sie o deklarcaje blokow i ewentualny eagle sight i otrzymuje odpowiedz "no eagle sight"
Zapisane

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Października 30, 2013, 10:45:18 pm »

 Na moje oko:

Ad.1) Mam prośbę o konkret typu nazwa karty.

Wydaje mi się że skoro jest 'dodge and additional strike' to bez słowa kluczowego 'optional' to będzie raczej trudne i może zakończyć się rozważaniami typu 'czy można zagrać drugiego Blura w danej rundzie, po to aby przewinąć rękę'.

Ad.2) Superior z Eagle's Sight mówi:

[AUS] This reacting vampire attempts to block the current action, ignoring the normal prey, predator or target restrictions for blocking actions.

Nie ma tu 'can attempt to block .....' - zatem zagranie karty = próba bloku.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Października 30, 2013, 10:58:52 pm »

1) Czy mozna zagrac kartę "strike dodge and additional strike"

a nastepnie jako additional sam dodge ze strike  "strike dodge and additional strike"



2) Czy grajac eagle sight crosstable (w celu blocku bleed) mozna wstrzymac sie z deklaracją blocku az do zagrania przez acting miniona ewentualnych dopalek typu conditiong?
Przy czym przed zagraniem dopalki gracz aktujacy pyta sie o deklarcaje blokow i ewentualny eagle sight i otrzymuje odpowiedz "no eagle sight"

znowu zwałkowałeś :)

ad.2 bledujący pyta się preya czy blokuje? "nie". Preda czy blokuje? "nie" Any eagle sight? Jeśli usłyszy nie, może smiało modyfikować bleeda i już nie możesz go blokować. Nie ma tutaj impulsu.

ad.1 jesli grasz np acrobatykę gdzie jest dodge with aditional to jako aditional możesz zagrac inna karte combatu gdzie jest np dodge. Ale nie możeż grac kolejnego dodge with aditional strike or aditional ponieważ wyczrpales juz zrodlo aditionali.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2013, 11:08:07 pm »

Migalowi chodziło o pojedynek Diversion + Hell-For-Leather vs Arms of the Abyss + Entombment.

Czy można zagrać: HS -> ADD z Div -> Dodge with additional z HFL (dla dodge'a, bez additionala już oczywiście, żeby tylko uniknąć Entombment). Podobnie jak np. zagrywanie Acrobatics na sup jako jeden z additionali po Blur, można tak? Czy też klauzula "with additional strike" sprawia, że nie można użyć tego nawet dla dodge'a?
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2013, 11:12:39 pm »

Migalowi chodziło o pojedynek Diversion + Hell-For-Leather vs Arms of the Abyss + Entombment.

Czy można zagrać: HS -> ADD z Div -> Dodge with additional z HFL (dla dodge'a, bez ADD już oczywiście). Podobnie jak np. zagrywanie Acrobatics na sup jako jeden z additionali po Blur, można tak? Czy też klauzula "with additional strike" sprawia, że nie można użyć tego nawet dla dodge'a?

nie mozna

Maz tylko jedno zrodlo aditionali w tym przypadku blur. I nie mozesz dokladac aditionali w aditionalach.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Ice_S5

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 232
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2013, 11:14:38 pm »

Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2013, 11:16:06 pm »

A minion cannot use more than one card or effect to gain additional strikes per round of combat.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2013, 11:25:04 pm »



no i wszystko sie zgadza :)
obie sytuacje zostały więc we właściwy sposób roztrzygniete w grze

by the way - tamten Entombment był mocny
c4q stworzył na Enkidu - one man army ale już tak ekstremalnie
arms of the abys + Entombment zakończyło cudowna przygodę.....
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Dwa pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Października 30, 2013, 11:50:06 pm »

Jest tak naprawdę dużo rzeczy, które mogą szybko zakończyć jego przygodę :) CEL/POT go zjada na śniadanie, !Salubri go olewają ciepłym moczem jak akurat nie sfarci z 3-4x Diversion na łapie do preventów itp. itd. Mocny jest, ale jednak konfrontacji z innym combatem powinien unikać bo ciężko mu wtedy wyjść na plus (jeśli w ogóle podoła), zwłaszcza jak trzeba to robić konsekwentnie. Torporyzowanie S&B decków to całkiem inna sprawa niż pojedynki z czymś, co może się skutecznie bronić.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 11:53:13 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey