Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Enkidu an anarch sociopath  (Przeczytany 5500 razy)

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #15 dnia: Października 28, 2013, 06:46:53 pm »

Heh, zakładasz 6-7 i już Ci nic nie można zrobić w combacie :)

...iiiii schodzisz, bo wydales na to 6-7 akcji (albo dorzuciles milion pack alpha, zapychajac sloty w decku) i 12-14 krwi, a w tym czasie przeciwnicy się już dawno umocnili i jadą Cię jak po heblowanej desce:)
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #16 dnia: Października 28, 2013, 06:59:00 pm »

http://vtes.pl/forum/index.php?topic=3129.msg61048#msg61048 - da się :) nie mówię, że jest to łatwe, ale jest do zrobienia :P
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #17 dnia: Października 28, 2013, 07:02:25 pm »

nawet codex na enkidu i scenariusz "wpierdol i bleedzik" mógłby mieć sens.

To akurat nie jest najlepszy przykład ;)

oj tam oj tam :D ostatnio pcham to gdzie popadnie i siada jak złoto :) no chyba że się boisz archona :D
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #18 dnia: Października 28, 2013, 08:36:11 pm »

nawet codex na enkidu i scenariusz "wpierdol i bleedzik" mógłby mieć sens.

To akurat nie jest najlepszy przykład ;)

oj tam oj tam :D ostatnio pcham to gdzie popadnie i siada jak złoto :) no chyba że się boisz archona :D

Chodzi raczej o to, że Enkidu nie może tego założyć ani używać :)
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 08:39:14 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #19 dnia: Października 28, 2013, 08:49:29 pm »

true :D zapomniałem, rzadko gram typem :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #20 dnia: Października 29, 2013, 02:07:23 pm »

Dzięki wszystkim za rady i uwagi :)
Decka i tak nie złożę nigdzie poza Luckey, bo po prostu nie mam tych kart.

Teraz kilka pytań które mnie nurtują a wniknęły w tym wątku:
#1 Czy jak podepnę Anarch Convert pod Enkidu on przestaje być "Sabat" Co za tym idzie Abbot i Sociopath nie działa?
#2 Czy ekwipunek który "This equipment card represents a unique location and does not count as equipment while in play." mogę mimo zakazu na Enkidu podpiąć ?
#3 @Szewski, jak się nazywa ten torrek? :)

i trochę z innej beki, sytuacja która wniknęła podczas wczorajszej gry.

#Hell-for-Leather, Combat, Animalism/Celerity/Obtenebration, anarch
Requires an anarch. Only one Hell-for-Leather may be played at a given Discipline each combat.
[ani] Strike: dodge, with an additional strike.
[cel] Additional strike (that doesn't count against the limit).
[obt] Play if this anarch is ready and the opposing minion is not. The opposing minion's controller burns 2 pool.

Zakładamy combat z Obtenebracją. Enkidu jest acting.  
Ja walę Hand Strike za 3, przeciwnik dodge z additional (Arms of the Abyss) Po czym w additionalu daje Entombment.
Czy mogę najpierw zagrać Hell-for-Leather na [cel] Czyli additional który się nie wlicza, a potem jeszcze raz Hell-for-Leather na [ani] By zdodgować Entombment i walnąć jeszcze Hand Strike?
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #21 dnia: Października 29, 2013, 02:24:36 pm »

Cytuj
Decka i tak nie złożę nigdzie poza Luckey, bo po prostu nie mam tych kart.
to jak sie bedzie fajnie gralo, to zachecam zeby te karty zebrac
Cytuj
#1 Czy jak podepnę Anarch Convert pod Enkidu on przestaje być "Sabat" Co za tym idzie Abbot i Sociopath nie działa?
tak, przestaje byc z sabbatu.
Cytuj
#2 Czy ekwipunek który "This equipment card represents a unique location and does not count as equipment while in play." mogę mimo zakazu na Enkidu podpiąć
moim zdaniem tak, na enkidu jest napisane ze nie moze uzywac/ miec ekwipunku, nie ma nic o samej akcji ewkipowania, a po wyekwipowaniu takie karty przestaja byc ekwipunkiem. Inna sprawa to to, ze nie widze zadnego sensownego locquipmentu, ktory warto enkidu dawac.
Cytuj
jak się nazywa ten torrek?
Andre LeRoux
Cytuj
Ja walę Hand Strike za 3, przeciwnik dodge z additional (Arms of the Abyss) Po czym w additionalu daje Entombment.
Czy mogę najpierw zagrać Hell-for-Leather na [cel] Czyli additional który się nie wlicza, a potem jeszcze raz Hell-for-Leather na [ani] By zdodgować Entombment i walnąć jeszcze Hand Strike?
mozesz tak zagrac z ta roznica, ze po rozliczeniu pierwszego strike'a kazdy (acting pierwszy) deklaruje czy gra additionale. Jesli tak, to kazdy (acting pierwszy) deklaruje jaki bedzie additional. W Twoim opisie jest odwrotnie.
Poprawna kolejnosc bedzie taka:
ja walę Hand Strike za 3, przeciwnik dodge z additional (Arms of the Abyss)
zagrywam Hell-for-Leather na [cel] Czyli additional który się nie wlicza
Deklarujemy jakie to beda additionalle:
ja jeszcze raz Hell-for-Leather na [ani] By zdodgować  i walnąć jeszcze Hand Strike
Po czym przeciwnik deklaruje swojego additionalla.

Roznica jest taka, ze enkidu jako acting musialby przewidziec ze moze go czekac entombment i zagrac dodge, zanim tego entombmenta zobaczy. Z drugiej strony grajacy obtenebration, jak zobaczy ze enkidu gra dodge, to raczej zrezygnuje z grania entombment, chyba ze tylko po to zeby przewinac sie z karty.



 
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #22 dnia: Października 29, 2013, 03:33:26 pm »

Czyli dobrze mówiłem mu na starcie :)

Z locquipmentu dobry dla enkidu by był ten co daje manewry za krew, może też palatial. Cormak, i wywal Guardian Angel bo to słabe w tym jest. Jak będzie anarchem to traci też sabbat więc olej sociopath. Daj mu Anarch Revolt, Club Illusion i Blood Turnip, lepszy blood management i oust. Constant Revolution też koniecznie, bo nawet convert może to zagrać a monco toto karci jak chwilę postoi. Aha, i pamiętaj, żeby sobie jednego converta i tak wystawiać zawsze, a nóż widelec coś zrobi użytecznego (zdolności innych convertów i tak można używać, nawet jak jeden jest w grze).

P. S.

Combo Arms + Entombment na S&B Lasombra uważam za porażkę. 2 krwi a i tak praktycznie każdy combat to olewa (guny na dalekim, podobnie animalism, pot ma grabie etc. Właściwie to tylko na Grindera działa i inne talie bez combatu). Lepiej dać Shadow Body (jak się ma dużo Nocturnów) albo Oubliette.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2013, 08:35:56 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #23 dnia: Października 29, 2013, 04:14:52 pm »

Cytuj
Z locquipmentu dobry dla enkidu by był ten co daje manewry za krew, może też palatial
manewry daje pursuit, krew najlepiej odzyskiwac taste'ami.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #24 dnia: Października 29, 2013, 08:23:05 pm »

Z krwią się zgadzam. Na pursuita tutaj już średnio miejsce jest (chyba, żeby wywalił h-f-l np.) ta villa czy coś daje Ci x manewrów za x krwi, co jest git bo z reguły będziesz wiedział czy na coś Ci potrzebne czy nie. W sumie, jak jest Diversion to Pursuit zbędny, lepiej już dorzucić np. Flash albo Groundfighting.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2013, 01:33:11 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #25 dnia: Października 30, 2013, 01:02:44 pm »

Czyli dobrze mówiłem mu na starcie :)

Z locquipmentu dobry dla enkidu by był ten co daje manewry za krew, może też palatial. Cormak, i wywal Guardian Angel bo to słabe w tym jest. Jak będzie anarchem to traci też sabbat więc olej sociopath. Daj mu Anarch Revolt, Club Illusion i Blood Turnip, lepszy blood management i oust. Constant Revolution też koniecznie, bo nawet convert może to zagrać a monco toto karci jak chwilę postoi. Aha, i pamiętaj, żeby sobie jednego converta i tak wystawiać zawsze, a nóż widelec coś zrobi użytecznego (zdolności innych convertów i tak można używać, nawet jak jeden jest w grze).

P. S.

Combo Arms + Entombment na S&B Lasombra uważam za porażkę. 2 krwi a i tak praktycznie każdy combat to olewa (guny na dalekim, podobnie animalism, pot ma grabie etc. Właściwie to tylko na Grindera działa i inne talie bez combatu). Lepiej dać Shadow Body (jak się ma dużo Nocturnów) albo Oubliette.

Combo Arms + Entombment to raczej nie S&B zwłaszcza biorąc pod uwagę nowe karty do Lasombry.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #26 dnia: Października 30, 2013, 05:01:17 pm »

Ostatnio grałem na Lackey trochę i ludzie namiętnie grają Badr, S&B, nocturny i to combo... Uznałem to za mocno dziwne, co nie przeszkodziło mi chodzić po kolendzie i odsyłać do torporu biednych lasombrytów :)

Odnośnie tego Enkidu: Cormak, rozważ tutaj Groundfighting może parę sztuk, widzę, że dużo polegasz na dodgeach :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 26, 2013, 10:28:45 am »

Widziałem wczoraj znów tego Enkidu w akcji... Cormak, cały moduł na anarchistycznym combacie jest bez sensu moim zdaniem. To jest fajne dla małych siuśków, które nie mają superiorów. Enkidu ze swoimi dyscyplinami może zabijać dużo efektywniej grając normalne karty. Jeżeli nie używasz anarchowych kart do poprawy ousta to ja bym to całkiem wywalił i poszedł w mroczny kombat na cel/pro (psyche, stutter-step, claws of the dead) albo na grabiach z potencją i blurami/pursuitami). Jedyne co jest dobre w anarchistycznych kartach to prevent 2 dmg z diversion, ale nie wiem czy jest sens pakować cały moduł dla jednej karty combatu...

Więcej fameów, Andre Leroux i ostrzejszy combat powinny poprawić i ousting power i ogólne śmiganie (patrzenie jak wczoraj przez 3 tury nie mogłeś zabić 5-6 cap ravnosa bolało).

Zerknij tutaj:
http://extrala.blogspot.com/2011/12/deck-of-month-november-2011-toreador.html
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Cormak

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 77
  • alias Kroma
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 26, 2013, 12:09:51 pm »

Widziałem wczoraj znów tego Enkidu w akcji... Cormak, cały moduł na anarchistycznym combacie jest bez sensu moim zdaniem.

Fajnie, że  bezsensownym modułem wygrałem pięć ostatnich gier pod rząd :) 
Cały cymes polega na tym, że ten moduł jest o wiele bezpieczniejszy. Żadne krzywe combaty (aggro, entombmenty, cel guny) nie są w stanie mi nic zrobić jak dobrze to rozegram.

patrzenie jak wczoraj przez 3 tury nie mogłeś zabić 5-6 cap ravnosa bolało).

A wiozłeś poprawkę na to, że nie chciałem go zabijać ? :)
Że może był mi na rękę ten bufor?

Ogólnie rzecz biorąc deck jest mocno zmieniony w stosunku do tego co opisałem na początku tego wątku.  Zagrałem nim z 15-20 gier i wysłuchałem mnóstwa rad na jego temat, co pozwoliło mi go mocno dopracować.
Wybaczcie, że nie zamieszczę go na forum ale mam zamiar go złożyć i pograć na jakimś turnieju :)
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Enkidu an anarch sociopath
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 26, 2013, 12:30:00 pm »

Krzywe combaty z cel/pot też nic Ci nie robią :) Jedyne co Cię wtedy boli to aggr z ręki ze znikontu jeżeli jest więcej niż 1 (bo z sideslip zawsze możesz sprewentować mniej) ale i takie rzeczy da się przewidzieć i wtedy grasz po prostu sideslip + blur/pursuit i jest git.

Mnie tam anarchistyczny combat na Enkidu nie przekonuje i nadal uważam, że to dla mniejszych capów jest lepsze :) Poza tym, taki dosyć popularny combat jak celguny Cię zabija bo praktycznie nie masz manewrów.
« Ostatnia zmiana: Listopada 26, 2013, 01:30:18 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey