Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Ankieta DM  (Przeczytany 5925 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Ankieta DM
« dnia: Marca 18, 2014, 08:05:05 pm »

Witam :)

5 miesiecy po publikacji DM czas zebrać opinie graczy.
Jakoś tak wyszło, że stałem się etatowym przygotowaczem ankiet VEKN.

Tak więc jest kolejna ankieta, trochę ciężka, ale mam nadzieję że nasza lokalalna społeczność weźmie w niej aktywny udział.


link do newsa:
http://www.vekn.net/forum/5-generic-vtes-discussion/60012-danse-macabre-survey

bezposredni link do ankiety:
moje-ankiety.pl/respond-59207.html
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta DM
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 18, 2014, 08:31:30 pm »

Ja już moje głosy oddałem, a zachęcam wszystkich, którzy zetknęli się z DM, coby poczynili podobnie.

Jak wspomniał Migalart, ankieta nie jest prosta, więc nie siadajcie doń pomiędzy prysznicem a myciem ząbków,
a nalejcie sobie ulubionego wina, przejrzyjcie raz jeszcze karcioszki z DM, i poświęćcie chwilkę czasu.
Nie wykluczone, że wyniki ankiety tej będą miały wpływ na pracę designerów nad następnym dodatkiem.
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 19, 2014, 02:51:04 pm »

aktualna liczba odpowiedzi

Brazil   31
Spain   20
United States   16
Finland   15
Germany   13
France   12
Sweden   10
Hungary   5
Italy   5
Other – Europe   5
Australia   3
Belgium   3
Netherlands   3
Poland   3
Other – Africa   3
Canada   2
Czech Republic   2
UK   2
Other – Asia   2
Croatia   1
Norway   1
Portugal   1
Russia   1
Other – South America   1
Argentina   0
Austria   0
Belarus   0
Chile   0
Denmark   0
Mexico   0
Slovakia   0
Switzerland   0
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 28, 2014, 08:47:36 am »

Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 28, 2014, 09:19:56 am »

pierwsze, co rzuca się w oczy to bardzo małe zaangażowanie graczy z Polski (tylko 6 odpowiedzi) :(
Trudno sie jednak dziwic, patrzac na frekwencje na turniejach w tym roku.
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 28, 2014, 10:16:02 am »

mam wrażenie że w skali międzynarodowej zainteresowanie opadało jak nie zaskoczył POD

A co do naszego podwórka - moze bedzie lepiej na ECQ!
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 10:17:46 am wysłana przez Migalart »
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 28, 2014, 12:22:33 pm »

nie mniej w porównaniu z innymi krajami wyjakowo mało Polaków wypełniło ankietę.
Co do frekwencji, to pewnie na ECQ będzie lepiej, ale ECQ jest tylko raz w roku. Osobiście chciałbym mieć częściej okazje do spotkania z Wami w większej grupie i pogrania na minimum 3-4 stoły.
Zapisane

Mistman

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 28, 2014, 12:55:33 pm »

nie mniej w porównaniu z innymi krajami wyjakowo mało Polaków wypełniło ankietę.
Co do frekwencji, to pewnie na ECQ będzie lepiej, ale ECQ jest tylko raz w roku. Osobiście chciałbym mieć częściej okazje do spotkania z Wami w większej grupie i pogrania na minimum 3-4 stoły.

Widzę, po raz pierwszy, że mój głos się liczy i ma dużą silę w mojej narodowości :)
Zapisane
Mistman

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 28, 2014, 01:08:48 pm »

5 odpowiedzi z Polski - Slave, Alek, Mistman, Migalart i .......
Zapisane

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 28, 2014, 01:16:04 pm »

Mnie rozłożyły szczegółowe pytania o level kart - grałem tylko kilkoma z nich i trudno mi oceniać resztę. Sorry :(
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2014, 03:05:18 pm »

5 odpowiedzi z Polski - Slave, Alek, Mistman, Migalart i .......

ja odrobiłem prace domową ale jak Korni, levele kart mnie rozj$%^ly...
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 28, 2014, 03:14:11 pm »

j.w. ;)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 28, 2014, 03:35:39 pm »

wypełniłem ankietę, ale sądząc po ilości zadeklarowanych osób chyba nie łapię się w statystykę :D

generalnie rzecz biorąc jaki jest jej cel? co chcesz przez nią osiągnąć?
jest niewiele możliwości przekazania opinii, a suche statystyki postrzegania kart powiedzą coś o samych kartach, ale nie o dodatku jako całości. to dość jednostronne postrzeganie.

moim zdaniem ten dodatek to porażka z następujących powodów - nie dostarcza nic nowego, nie inspiruje do zmiany i budowy nowych decków, nie dostarcza ciekawych nowych pomysłów, nie zachęca do odświeżenia starych archetypów. ot, parę nowych, mniej lub bardziej mocnych zabawek usprawniających coś, co w większości przypadków już działa. z punktu widzenia gry, która ma ewidentny problem z utrzymaniem (nie mówiąc o rekrutacji) graczy, w mojej opinii jest to nieporozumienie. jeśli mamy rozważać w kategoriach "co dalej" (co widziałbym jako cel tej ankiety) to sugerowałbym zmianę podejścia, bo tą drogą do przodu temat raczej nie pójdzie.

zdecydowanie najlepszym aspektem dodatku jest oprawa graficzna - w żaden sposób nie odstaje od tego, co do tej pory dostarczał WW (a w wielu przypadkach jest nawet lepsza), co w związku z faktem, iż jest to w istocie dodatek "fanowski" jest godne podziwu.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 03:41:22 pm wysłana przez Dude »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 28, 2014, 04:03:00 pm »

od siebie moge tylko dodac, ze mnie zainspirowal zarowno do budowy nowych dekow i do mniejszych badz wiekszych zmian w wielu moich starych taliach.
To czego mi zabraklo to wiecej kart, raczej nie spelnione nadzieje na istotna poprawe grywalnosci miejskich gangreli, poza star deckami (chociaz nigdy nie bylem ich milosnikiem i spelcjalnie pod tym katem nowych kart nie testowalem) i przede wszystkim innej formy publikacji
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta DM
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 28, 2014, 04:28:57 pm »

generalnie rzecz biorąc jaki jest jej cel? co chcesz przez nią osiągnąć?

Cel - zebrać opinie z szerokiego kręgu graczy.


jest niewiele możliwości przekazania opinii, a suche statystyki postrzegania kart powiedzą coś o samych kartach, ale nie o dodatku jako całości. to dość jednostronne postrzeganie.

fakt faktem - jedno ogólne okno komentarza by się przydało. Tego zabraklo, ale generalnie z tych danych ilościowych pewne wnioski jednak są. Wnioski maja byc glownie dla Design Team. Ben Peal wyniki zna - czy cos z nimi zrobi to juz nie wiem ;)  





moim zdaniem ten dodatek to porażka z następujących powodów - nie dostarcza nic nowego, nie inspiruje do zmiany i budowy nowych decków, nie dostarcza ciekawych nowych pomysłów, nie zachęca do odświeżenia starych archetypów. ot, parę nowych, mniej lub bardziej mocnych zabawek usprawniających coś, co w większości przypadków już działa. z punktu widzenia gry, która ma ewidentny problem z utrzymaniem (nie mówiąc o rekrutacji) graczy, w mojej opinii jest to nieporozumienie. jeśli mamy rozważać w kategoriach "co dalej" (co widziałbym jako cel tej ankiety) to sugerowałbym zmianę podejścia, bo tą drogą do przodu temat raczej nie pójdzie.

Moim zdaniem ten dodatek jest dość wyważony, trochę może nawet za mocno. Dwie, trzy karty z lib dosc dobrze grywalne. Calosc ok. To jest moja opinia. ale opinia jednej osoby jest malo znaczaca - dlatego ankieta.

zdecydowanie najlepszym aspektem dodatku jest oprawa graficzna - w żaden sposób nie odstaje od tego, co do tej pory dostarczał WW (a w wielu przypadkach jest nawet lepsza), co w związku z faktem, iż jest to w istocie dodatek "fanowski" jest godne podziwu.
W ankiecie tez to udalo sie zuwazyc, choc i tu zdania sa podzielone.

dla mnie nauka jest tez taka - ze w przypadku detalicznego oceniania kart, wiecej niz jeden wspolczynnik na karte to za duzo. Juz i tak wywalilem indywidualne ocenianie grafik. Teraz widze ze rozdzial na power level i playability tylko zwiekszyly ciezar ankiety i byc moze pare osob zniechecily.

edit: bylo 6 odpowiedzi z Polski, wiec Dude i Szewo zapewne zamykaja stawke :D
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2014, 04:34:30 pm wysłana przez Migalart »
Zapisane