Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Ankieta

Czy Standingi powinny być utajnione?

tak
nie
nie mam zdania

Autor Wątek: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.  (Przeczytany 14333 razy)

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« dnia: Kwietnia 13, 2014, 09:51:43 am »

Chciałbym poruszyć temat który powoli staje sie problemem, a mianowicie standingi na turnieju powinny być niejawne, to że są podawane do ogólnej wiadomości to taki nasz polski house rule.
Coraz częściej jednak daje się zaobserwować sytuację w których gracz podejmuję decyzję biorąc pod uwagę standingi w turnieju:
Np.
1 ujebie gracza x bo mnie wtedy nie wyprzedzi w standingu
2. Dam punkty y bo z nim bedzie łatwiej w finale
3. Zdropuję następne rundy, bo nie mam szans na finał.
Sytuacji typu dawanie punktów kolegom, czy żebranie w stylu to weź sie podłóż bo mi brakuje punkta do finału, wogóle nie komentuje.
Oczekuje że NC podejmie jakieś działania w tej sprawie, a do wszystkich apeluję żebyśmy nie walili w *cenzura*a.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:26:21 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
sorry andrzej=]

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 13, 2014, 01:02:51 pm »

myslenie strategiczne Ci przeszkadza? :p

z tego co pamietam, to powolywanie sie na ilosc posiadanych dotad przez graczy gw i vp bylo argumentem za "play t owin" w pewnych sytuacjach, imho sensownym
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:27:41 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 13, 2014, 01:21:02 pm »

Play to win/maksymalizacja vp odwołuję się do konkretnej rundy a nie całego turnieju. A tak jak wspomniałem to że sobie sprawdzamy te standing i to jest taki house rule, normalnie powinny być ukryte
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:27:52 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
sorry andrzej=]

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2014, 03:21:41 pm »

Toy ma racje. A reguła ptw odnosi sie do sytuacji stolu a nie calego turnieju. mozna oczywiscie przyjac zasade pokazywania standingsow np po 2 rundach ale jest to ultra rzadkie. a juz kto z kim kiedy siedzi jest w ogole z dupy (pokazywanie)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:28:03 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2014, 03:30:55 pm »

dla mnie natomiast smutne jest to, że takie rzeczy jak opisał Toy się w ogóle zdarzają. nie pamiętam żebyśmy w ogóle grali po coś innego poza radochą, więc akcja z lekka słaba :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:28:12 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

izi

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2014, 07:03:36 pm »

dla mnie natomiast smutne jest to, że takie rzeczy jak opisał Toy się w ogóle zdarzają. nie pamiętam żebyśmy w ogóle grali po coś innego poza radochą, więc akcja z lekka słaba :)
ja to nie pamietam zebysmy "w ogole" ostatnio grali

Edit:
sittingu nie da sie ukryc bo znajac sitting w pierwszej rundzie da sie oddtworzyc nastepne
rating na malym turnieju tez sie nie ukryje
handlowanie punktami - zalosne, proponuje takie zagrywki zostawic na EC a na wlasnym podworku nie stosowac
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2014, 07:28:25 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 14, 2014, 09:14:36 am »

z mojego punktu widzenia znajomosc standingu nie jest duzym problemem, generalnie i tak kazdy sie mniej wiecej orientuje czy jest w stanie zalapac sie na final.
Natomiast zupelnie inaczej ma sie sprawa z sytuacjami, kiedy odbywa sie tzw. handlowanie punktami, typu: podloze Ci sie, bo i tak nie mam szans na final, albo robie deala biorac pod uwage moj standing w turnieju, a nie w danej grze. Takie postepowanie, nie tylko nie jest fair, ale przede wszystkim nie jest zgodne z zasada "play to win" i powinno byc bezwzglednie sciagane przez sedziego. Oczywiscie musimy pamietac o tym, ze w sytuacji kiedy taka sytuacja ma miejsce sedziego nalezy wezwac.
Z tego co slyszalem (sam nie bylem swiadkiem, wiec mozliwe, ze nie wygladalo to dokladnie tak jak pisze) podczas turnieju w Czestochowie miala miejsce sytuacja kiedy na jednym ze stolow zasady play to win zostala zlamana. Gracze zrobili deala, w mysl ktorego jeden z nich mial dostac GW (tutaj trudno sie przyczepic, bo dla niego to jak najbardziej play to win), natomiast drugi jakies pojedyncze punkty, mimo ze mogl walczyc o wiecej. Gdy deala nie udalo sie sfinalizowac gracz bedacy w lepszej sytuacji w danej grze, ale bez szans na final, poddal sie gwarantujac w ten sposob udzial w finale swojemu koledze.
Ukryte standingi moglyby takie sytuacje troche ograniczyc, wiec generalnie jestem za tym zeby je wprowadzic, ale problem jest przede wszystkim przymykanie oka na takie sytuacje, kiedy stoja one w calkowitej sprzecznosci z zasadami i sa zwyczajnym oszukiwaniem.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2014, 09:16:30 am wysłana przez alek »
Zapisane

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 14, 2014, 11:12:28 am »

w pamieci mi sie kolacza sytuacje kiedy jako ptw bylo podawane uzasadnienie caloturniejowe, w stylu "jak mam wybrac kto dostanie vp to wole zeby dostal je ten ktory ma dotad 0,5 niz ten ktory ma 1gw 3vp i walczy ze mna o final", albo "potrzebuje do finalu jeszcze 1vp, jak mi dasz zjesc preya to pomagam ci dostac reszte/przelewam sie/whatever" niestety nie podam dokladniejszych przykladow.

jezeli mowicie ze to nielegalne - postaram sie pamietac. z racji aktualnej nieaktywnosci i ogolnego grania dla zabawy odzywam sie rowniez dla zabawy, mozecie sie nie przejmowac.

ogolnie to gramy (gracie) chyba wsrod znajomych i rozbudowane reguly dla srodowiska 30 graczy wydaja sie bezsensowne
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 14, 2014, 11:33:48 am »

Cytuj
"jak mam wybrac kto dostanie vp to wole zeby dostal je ten ktory ma dotad 0,5 niz ten ktory ma 1gw 3vp i walczy ze mna o final"
to wlasciwie zupelnie inna sytuacja. Rozumiem, ze chodzi tu o taki stan, kiedy nic nie mozesz zrobic, poza wybraniem sposobu w jaki zginiesz i jest jak najbardziej zgodna z zasadami.
Cytuj
rozbudowane reguly dla srodowiska 30 graczy wydaja sie bezsensowne
to nie sa jakies rozbudowane zasady. Sytuacja kiedy poddajesz wygrana gre koledze to jest zwyczajny team play i powinien byc pietnowany.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 14, 2014, 03:54:16 pm »

Team play może i posysa z punktu widzenia turnieju ale podłoże rolplejowe jest wporzo (koalicja matuzalemów) i czasem trzeba się po prostu z możliwością zaistnienia takiej sytuacji pogodzić.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 14, 2014, 04:45:50 pm »

ty się chyba z ****** na mózgi pozamieniałeś  :smileyspeechless:
Zapisane
sorry andrzej=]

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 14, 2014, 05:23:07 pm »

taaa, połaczmy teamplay z żebractwem i kolesiostwem i bedzie jak znalazł, nowa fajna gierka
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Oro

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 945
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 15, 2014, 12:26:58 pm »

nie no, zeby potem nie bylo, ja absolutnie nie bronie teamplayu ani zebractwa.

mowie o sytuacjach w ktorych podloze decyzji da sie uzasadnic (w miare) obiektywnie, albo chociaz logicznie, z tym ze uzasadnienie takie wykracza poza dana partie - dotyczy np turnieju czy nawet ligi.

dla ulatwienia przyklady:

1. daje punkt krystynie, bo jest z mojego miasta - zle
2. daje punkt krystynie, zeby tego punktu nie dostala marianna z ktora walcze o final - dla mnie akceptowalne
Zapisane
Myślicie, że puszki z napojami tak naprawdę są żywe i za każdym razem gdy bierzecie jedną ze zgrzewki i otwieracie, to tak naprawdę skręcacie jej karki i pijecie jej krew na oczach rodziny?

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 15, 2014, 12:44:46 pm »

nie no, zeby potem nie bylo, ja absolutnie nie bronie teamplayu ani zebractwa.

mowie o sytuacjach w ktorych podloze decyzji da sie uzasadnic (w miare) obiektywnie, albo chociaz logicznie, z tym ze uzasadnienie takie wykracza poza dana partie - dotyczy np turnieju czy nawet ligi.

dla ulatwienia przyklady:

1. daje punkt krystynie, bo jest z mojego miasta - zle
2. daje punkt krystynie, zeby tego punktu nie dostala marianna z ktora walcze o final - dla mnie akceptowalne
krystyna, Marianna <-- ty chyba w jakiegoś innego vampira grałeś

2. jest właśnie również totalnia zła i obrazuje główny problem ze znajmością standingów, jesli się tak okarze że np typ po krosie gra kombatem i ma ciążką sytuację i wg standingu najlepiej mu uwalić kogoś po crossie bo lepiej dla niego żebym nie dostał punktu, to ta gra jest bez sensu, a gość nawet nie ma możliwości dobrze zagrać i cała gra jest rozpieprzona.

i powtarzam jeszcze raz zasada ptw/maksymalizacja vp obowiązuje w rundzie  nie w turnieju, a zasda play to *cenzura* someone up mnie osobiście nie lezy i uznaje ją za cwelostwo, ale poza tym jest niezgodne z zasadami
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2014, 12:57:15 pm wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Wpływ standingu na rozgrywki turniejowe - czyli nie walmy w @$#%.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 15, 2014, 06:52:34 pm »

jest jeszcze prosta niepisana zasada mówiąca "nie bądź kutasem", która podpisuje się pod tym, co pisze Toy :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired