Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014  (Przeczytany 14261 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« dnia: Maja 19, 2014, 06:00:05 pm »

Polish Open 2014

14 Czerwca 2014
10 AM - 9 PM

Lokalizacja: Piwnica Kany, Plac Św. Piotra i Pawła 4, 70-521 Szczecin
Wpisowe: € 10
Rundy: 3R + F
Time Limit: 2H (gry kwalifikacyjne) + 2.5H (finał)
Info: 0048 500511890

VEKN ID #: byłoby miło, gdybyście mieli przy sobie
deck list: nie wymagana do uczestnictwa, jednak każdy kto się natrudzi, aby przedstawić takową przy rejestracji, otrzyma boosterek Ebony Kingdom
standings: ogłoszenie wyników nastąpi po ustaniu gier kwalifikacyjnych

Mapa Drogowa:

09:45 - 10:00 Meets and Greets (lokal już otwarty)
10:00 - 10:30 Zapisy
10:45 - 12:45 Round I
13:00 - 15:00 Round II
15:00 - 15:45 Przerwa
15:45 - 17:45 Round III
18:00 - 20:30 Finał
20:30 - 20:45 Time to say Goodbye


Co w kuferku:

* na starcie imprezy każdy będzie mógł wg kolejności zapisów pobrać booster Sabbat Edition (ilość ograniczona) lub Jyhad Starter Deck
* Każdy, kto rozpocznie turniej od wręczenia SLave'owi deck listy, otrzyma booster Ebony Kingdom w nagrodzie za wysiłek
* Sabbat War Preconstructed Deck: Ventrue Antitribu dla zwycięzcy paraolimpiady
* Po niskiej wartości boosterku dla każdego paraolimpijczyka
* Najlepsza piątka otrzyma wykonane na zamówienie przez mistrzów rzemiosła statuetki podług pomysłu Mirka Laskowskiego

Którędy do Piwnicy?

Jeśli przyjeżdżacie pociągiem, to droga z dworca głównego jest bardzo prosta. Wdrapujecie się na kładkę, skąd widać rzekę, i właśnie do rzeki schodzicie. Następnie podążacie z jej biegiem nabrzeżem, aż do miejsca, gdzie ścieżka rowerowa wychodzi na przejście dla pieszych. Tym właśnie przejściem się przeprawiacie, i po prawej szukacie czerwonych schodów, którymi trza się wspiąć. Z kładki schodzicie pierwszym zejściem po lewej. Z tego miejsca już tylko trzymając się ścieżki rowerowej podążacie w górę wzniesienia. Piwnica jest po prawicy (przed kościółkiem). Jeśli wybieracie się autem, poprowadzi was GPS.

Things to do in Szczecin when you're dead:

Eat: Już od rana Piwnica Kany zaoferuje każdemu uczestnikowi naszej imprezy zamkniętej paprykarzu szczecińskiego do woli. Jadło domowej roboty, jak wszystko co podawane w lokalu. Ci zaś, którym kuchnia Kany nie w sosie, zjeść będą mogli w okolicy różności wszelakie, co w każde gusta trafią.
Listen: Zapraszam do przynoszenia ulubionej muzy na płytach. Jako, że do 18:00H cały lokal jest tylko dla nas, zagrają nam to, na co będziemy mieli ochotę. Zaś po imprezie, na Wałach Chrobrego i Łasztowni darmowe koncerty, jeśli komu sił wystarczy.
See: Jeśli tylko pogoda dopisze, Szczecin zaoferuje odwiedzającym mnogo atrakcji. Zwiedzanie Zamku Xiążąt Pomorskich, przejażdżkę bryczką po mieście, odwiedziny w nazbyt aż licznych galeriach handlowych, i wiele wiele innych.
Have fun: W dniach 13-15 Czerwca w Szczecinie odbywać się będą Dni Morza. Ktoś z twojej drużyny dostał się do finału, a ty musisz smętnie siedzieć w kącie? Nic bardziej mylnego. Niech sobie gra o mistrzostwo, a ty ruszaj ku rzece zasmakować zabawy. Bo Szczecin bawić się również potrafi.

Powroty ze Szczecina Głównego:

Warszawa: 23:23H
Lublin: 23:23H z przesiadką w Warszawie, lub 19:27H z przesiadką w Ostrowcu Świętokrzyskim
Białystok: 23:23H z przesiadką w Warszawie
Bydgoszcz: 23:23H z przesiadką w Poznaniu
Gdynia: 23:23H z przesiadką w Poznaniu
Łódź: 23:23H z przesiadką w Łowiczu, lub 19:27H z przesiadką w Ostrowcu Świętokrzyskim
Częstochowa: 23:23H z przesiadką w Warszawie Zachodniej, lub 19:27H z przesiadką w Katowicach
Poznań: 23:00H lub 19:27H
Kraków: 23:00H lub 19:27H
Katowice: 23:00H lub 19:27H
Wrocław: 23:00H
Kielce: 19:27H z przesiadką w Krakowie

Słów kilka od NC:

Mam przyjemność zaprosić wszystkich bardziej i mniej aktywnych graczy VTES do Szczecina na Mistrzostwa Polski 2014. Dokładam starań, aby impreza była przedniej klasy, i coby nikt przyjazdu żałować nie musiał. Jeśli potrzebowałby kto noclegu (choć powroty do najgorszych nie należą), to dajcie proszę znać najpóźniej sześć dni przed imprezą, cobym zdążył temat ten ogarnąć. Co do samych Mistrzostw, to zapewniam, że nie idę na łatwiznę. Jednak, aby wyszło super, potrzebna mnie jest wasza pomoc. Co zaś możecie uczynić, aby efekt był nieprzeciętny? Przyjechać! Przybyć do Szczecina, i zagrać. Mam szczerą a nieskrywaną nadzieję, że razem uczynimy ten dzień prawdziwym świętem VTESa.
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2014, 09:58:52 pm »

Ponieważ i tak nie przyjadę więc nie będę się rzucał, ale stwarzanie innych warunków w eliminacjach i innych w finale (time limit) IMHO jest z dupy.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2014, 10:13:50 pm »

przyjade, poprosze nocleg :) da rade? :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 19, 2014, 10:41:22 pm »

Ponieważ i tak nie przyjadę więc nie będę się rzucał, ale stwarzanie innych warunków w eliminacjach i innych w finale (time limit) IMHO jest z dupy.

Tę dyskusję przerabialiśmy już wielokrotnie.
Ja nie mówię tobie ile mają trwać finały organizowanych przez ciebie turniejów. Odpłać mnie proszę podobną monetą.

przyjade, poprosze nocleg :) da rade? :)

Oczywiście.
Z radością ugościmy ciebie ponownie, po dwóch latach przerwy, w Szczecinie.  :)
 
Zapisane

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 20, 2014, 09:41:17 am »

Zgadzam się z Kliszą pomysł ze zmienianiem ram czasowych uważam za z dupy ,bez sensu i generalnie szkodliwą działalność.

Post informujący o turnieju za to w pełni profesjonalny ++++

Zapisane
sorry andrzej=]

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 20, 2014, 09:48:25 am »

Zgadzam się z Kliszą pomysł ze zmienianiem ram czasowych uważam za z dupy ,bez sensu i generalnie szkodliwą działalność.

Przecież ja jestem szkodnikiem nr jeden polskiej sceny VTESa.  :P
Sama idea organizacji Mistrzostw Polski przeze mnie też ma na celu zaszkodzenie tejże scenie.  :P

Cytat: Tournament Rules
3.1.1. Round Time Limits
Each round in the tournament has a time limit. The minimum time limit used in V:TES rounds is two hours. The time limit must be announced before play begins. The final round may last longer than the preliminary rounds, at the judge's option.

I na tym kończę moją dyskusję w temacie czasu trwania rozgrywki finałowej.
Wszystkich chcących przeczytać argumentacje obu stron zapraszam do prześledzenia wątków archiwalnych.

Miłego dnia. Słonko wyszło wreszcie zza chmur.  :)
Zapisane

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 20, 2014, 09:50:41 am »

Zgadzam się z Kliszą pomysł ze zmienianiem ram czasowych uważam za z dupy ,bez sensu i generalnie szkodliwą działalność.

Przecież ja jestem szkodnikiem nr jeden polskiej sceny VTESa.  :P
Sama idea organizacji Mistrzostw Polski przeze mnie też ma na celu zaszkodzenie tejże scenie.  :P


Pewnie nie od dzis wiadomo że jesteś Tuskiem polskiego Vtesa i chcesz wygubić naród :]
to że wg zasad można tak robić, wciąż uprawnia mnie do posiadania ( a jako uczestnika do wyrażania) opinii w tym temacie
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 09:52:33 am wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 20, 2014, 10:27:21 am »

Ponieważ i tak nie przyjadę więc nie będę się rzucał, ale stwarzanie innych warunków w eliminacjach i innych w finale (time limit) IMHO jest z dupy.

Tę dyskusję przerabialiśmy już wielokrotnie.
Ja nie mówię tobie ile mają trwać finały organizowanych przez ciebie turniejów. Odpłać mnie proszę podobną monetą.



OK w przyszłym roku finał w Czewie będzie trwal 415 minut

A jeżeli zmieniamy warunki, czy można też zmienić decka na finał? To może jednak przyjadę :p
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2014, 10:29:38 am wysłana przez klisza »
Zapisane

Julian

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 20, 2014, 06:36:13 pm »

Widzę, że jak Panowie nie mają co robić ze swoim wolnym czasem to włącza im się ból dupy.
Nie wiem czemu aż tak was boli finał 30 min dłuższy, i nie wiem czemu kilka osób jest zawsze na nie wobec Slava. Wiem po przykładzie z Nowej Soli, że organizacja MP to nie jest wcale różowa sprawa i organizator chce zrobić jak najlepszą imprezę, aby była ona potem mile wspominana przez wszystkich. I wielki szacunek dla ludzi którzy po organizacji takiego wydarzenia są do przodu z kasą, a nie musieli dokładać od siebie. 
A jak ktoś nie ma zamiaru się pojawić to zupełnie nie rozumiem po co się odzywa.

Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 20, 2014, 09:41:39 pm »

akurat z doświadczenia wiem, ze te 30minut robi róznice wierz mi :)

Primo to ostatnia gra po długim dniu i tudzież długiej nocy powtrotnej przed więc kazde 30 minut sie liczy

secundo zawsze gralismy finały 2h z wyjątkami chyba u Slave'a :)

po trzecie :) (włoski mnie sie skończył) finały sa stagnacyjne (w większości) więc 30 minut dłuższych zapasów nic nie daje

po czwarte po *cenzura* grać 2,5h?

I tak to nic nie zmienia bo regulaminowo Slave ma racje no ale czy chodzi tu o regulamin czy fun? Przyzwyczaiłem się juz, że Slave ma swoje zdanie i nie lubi go zmieniać choćby kura zniosła złote jajo...trudno
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 20, 2014, 10:14:53 pm »


A jak ktoś nie ma zamiaru się pojawić to zupełnie nie rozumiem po co się odzywa.


Po to jest forum. Jakbym miał zamiar się pojawić to powiedziałbym to SLave`owi osobiście, a tak pozostaje forum.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 20, 2014, 11:35:18 pm »


secundo zawsze gralismy finały 2h z wyjątkami chyba u Slave'a :)


Gwoli ścisłości to nie zawsze. Wielokrotnie w Warszawie były finały po 2,5h, nawet na jakichś MP / ECQ się zdarzyło.

Temat jest dyskusyjny o tyle, że czas jest również zasobem w tej grze, a granie na time limit jest działającą strategią. Przedłużenie o 0,5h może faworyzować pewne decki kosztem innych, jest też szansa że będzie "krwawiej" w finale. Plus odejmuje potencjalny "win by stalling" na który wielu narzekało. Taka decyzja - jak każda - ma swoje plusy i minusy.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 21, 2014, 06:32:40 am »

Widzę, że jak Panowie nie mają co robić ze swoim wolnym czasem to włącza im się ból dupy.
Nie wiem czemu aż tak was boli finał 30 min dłuższy, i nie wiem czemu kilka osób jest zawsze na nie wobec Slava. Wiem po przykładzie z Nowej Soli, że organizacja MP to nie jest wcale różowa sprawa i organizator chce zrobić jak najlepszą imprezę, aby była ona potem mile wspominana przez wszystkich. I wielki szacunek dla ludzi którzy po organizacji takiego wydarzenia są do przodu z kasą, a nie musieli dokładać od siebie. 
A jak ktoś nie ma zamiaru się pojawić to zupełnie nie rozumiem po co się odzywa.

nie wiem co ma piernik do wiatraka, jak ktoś wprowadza odstępstwo od ogólnie przyjętego standardu (turaj wyznacznikiem powinno być EC) to ludzie mają prawo się wypowiedzieć co na ten temat sądzą, opowiadanie jak to ciężko jest być organizatorem jest bez sensu, wszyscy wypowiadający się dobrze to wiedzą  (a co do kasy to proponuję spróbować zrobić EC jak mua + szewski + dude i tam się trzesięsz o dużo większą kasę, albo prerelase na który ci się połowa graczy się w przedzień wykruszy.).




secundo zawsze gralismy finały 2h z wyjątkami chyba u Slave'a :)


Gwoli ścisłości to nie zawsze. Wielokrotnie w Warszawie były finały po 2,5h, nawet na jakichś MP / ECQ się zdarzyło.

Temat jest dyskusyjny o tyle, że czas jest również zasobem w tej grze, a granie na time limit jest działającą strategią. Przedłużenie o 0,5h może faworyzować pewne decki kosztem innych, jest też szansa że będzie "krwawiej" w finale. Plus odejmuje potencjalny "win by stalling" na który wielu narzekało. Taka decyzja - jak każda - ma swoje plusy i minusy.

graliśmy też z limitem 6 kart :P ale później nam się scena otworzyła na świat ;] jak dla mnie to powinniśmy grać zawsze w jednym standardzie jak na EC te 0,5 godziny wprowadzi tylko dodatkowy zamęt, a im więcej jest czasu tym właśnie gra nudniejsza i wolniejsza bo każdy nad jednym ruchem myśli nie wiadomo ile, a jak czasu mniej to wiadomo że stalluje tylko ten co timeoutem wygra;]
Zapisane
sorry andrzej=]

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 21, 2014, 07:40:12 am »

ToY, postawowa różnica jest taka, że limit 6 kart to był nasz wymysł, a opcja zmiany TL w finale była w zasadach turniejowych (chyba) od zawsze. To, że granie finału zazwyczaj ma u nas taki sam TL można właśnie uznać za przyzwyczajenie na miarę ograniczania się do 6 kart.

Z tym czy gra nudniejsza i wolniejsza śmiałbym polemizować, nie wiem na ile śledziłeś przebieg finału w Białymstoku, ale ja bym bardzo chętnie zobaczył jak ta gra by się rozwinęła przez kolejne pół godziny, a chyba nikt się tam nie nudził, a i (za bardzo) nie stallował ;)

Inna sprawa, że w Częstochowie te dodatkowe pół godziny pozbawiłoby mnie 0,5VP z finału - oh well, plusy i minusy, jak napisał Dude ;)

Dlatego pogadać możemy, a SLave'a święte prawo jako orga zorganizować turniej w ramach zasad jak mu się żywnie podoba.

Btw, połączenia z L. wyglądają stosunkowo dobrze, jak na dystans, być może dam(-y?) radę :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 21, 2014, 07:44:30 am »

Przecież ja nie piszę że nie może tylko piszę że to głupi pomysł, lepiej mieć jeden ustalony standard niż każd gra i turniej w inną mańkę.

mówię że najlepiej trzymać się tych standardów które są zachowane na EC, tych oficjalnych i nie.
Zapisane
sorry andrzej=]