Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014  (Przeczytany 14328 razy)

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 21, 2014, 08:21:43 am »

"Głupi pomysł" to dosyć mocne słowa, jak na rzeczową dyskusję.

"Każda gra i turniej w inną mańkę" to też wyolbrzymianie problemu, bo o ile się nie mylę, to mówimy w zasadzie o jedynej tego typu zmiennej dotyczącej przebiegu turnieju.

2h TL wynika jak dla mnie z wymogów organizacyjnych, trzy dłuższe rundy eliminacyjne wydłużyłyby mocno całkowity czas rozgrywek, w finale można sobie pozwolić na wydłużenie pojedynczej rozgrywki.

V:tES nie jest jedyną grą, w której zasady mogą się zmieniać pomiędzy turniejami - w takiej piłce nożnej chociażby jest bodajże opcja rozstrzygania meczów karnymi, lub pozostawania przy remisach, i jakoś (chyba) nikt nie ma z tym problemów.

Jeśli uważasz, że standard ten powinien być obowiązujący dla wszystkich gier, to jest to coś, o co warto powalczyć na forum międzynarodowym, aby wprowadzić to do oficjalnych zasad, albo odnowić dyskusję na naszym krajowym i wprowadzić przynajmniej do zasad ligowych na przyszły rok. Nie popieram walczenia z konkretnym organizatorem po ogłoszeniu przez niego turnieju w zgodzie z obowiązującymi zasadami.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Julian

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 124
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 21, 2014, 09:03:03 am »

Ja nie opowiadam jak ciężko być organizatorem, zwracam tylko uwagę na to, że każda osoba chce przygotować jak najlepszą imprezę, nie zależnie od tego jakiej jest ona rangi. Wszystkim się nie dogodzi, jasne, ale wypadałoby trochę zrozumienia wykazać i nie opowiadać o Tuskach i innych Kaczkach. Bo moim zdanie jest to trochę nie na miejscu. Generalnie mam w głębokim poważaniu to jak się kłócicie na forum, ale podjazdy do Slava za każdym razem jak podwinie mu się noga uważam za niestosowne.

Szewo. Nie mam takiego doświadczenia jak Wy w graniu finałów. Możliwe, że rozwiązanie TL 2,5h jest niewygodne i niekorzystne dla części z graczy. Ale jeśli nic nie zrobiono żeby unormować ten problem to znaczy, że nie ma osób którym by to przeszkadzało w znaczący sposób.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 21, 2014, 09:04:33 am »

ja w pelni zgadzam sie z Toy'em. Inne time limit na final niczemu nie sluzy. Skoro na turniejach typu EC grane sa finaly 2 godzinne, to po co mamy grac inaczej? Wydluzenie czasu gry sprawia, ze tak na prawde zmienia sie rownowaga gry. Dluzsze gry faworyzuja inne talie. Talie, ktore zwykle musza brac pod uwage time limit jako istotny czynnik (przede wszystkim tzw. walle), przy wydluzeniu czasu gry staja sie nota bene lepsze. Jest to istotna decyzja. bo faworyzuje pewne talie kosztem innych. O skoro juz wspomnielismy o zasadach ligi to jestem jak najbardziej za odgornym wprowadzeniem zasady, zeby kazda runda trwala 2 godziny, zamiast zostawiac to w gestii organizatora.
Zapisane

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 21, 2014, 10:11:37 am »

"Głupi pomysł" to dosyć mocne słowa, jak na rzeczową dyskusję.

"Każda gra i turniej w inną mańkę" to też wyolbrzymianie problemu, bo o ile się nie mylę, to mówimy w zasadzie o jedynej tego typu zmiennej dotyczącej przebiegu turnieju.

2h TL wynika jak dla mnie z wymogów organizacyjnych, trzy dłuższe rundy eliminacyjne wydłużyłyby mocno całkowity czas rozgrywek, w finale można sobie pozwolić na wydłużenie pojedynczej rozgrywki.

V:tES nie jest jedyną grą, w której zasady mogą się zmieniać pomiędzy turniejami - w takiej piłce nożnej chociażby jest bodajże opcja rozstrzygania meczów karnymi, lub pozostawania przy remisach, i jakoś (chyba) nikt nie ma z tym problemów.

Jeśli uważasz, że standard ten powinien być obowiązujący dla wszystkich gier, to jest to coś, o co warto powalczyć na forum międzynarodowym, aby wprowadzić to do oficjalnych zasad, albo odnowić dyskusję na naszym krajowym i wprowadzić przynajmniej do zasad ligowych na przyszły rok. Nie popieram walczenia z konkretnym organizatorem po ogłoszeniu przez niego turnieju w zgodzie z obowiązującymi zasadami.

1. Mocne bo mam mocne zdanie o takich pomysłach, prowadzi to tylko do bałaganu przy najlepszych intencjach
2. Piłka nożna mnie nie interesuje.
3. To że coś można zmieniać nie znaczy że należy, powtarzam jeszcze raz, zresztą  Alek już o tym napisał ,zwiększanie ilości czasu daje fory deckom opierającym się na kontroli zwiekszając ich możliwości setupu, jest to zupełnie nieuzasadnione(Jakby Izydor za mało wygrywał:P).
4. Ja z nikim nie walczę, na turnieję jeżdżę, widzę pomysł wg mnie zły to wypowiadam się przeciw.


Ja nie opowiadam jak ciężko być organizatorem, zwracam tylko uwagę na to, że każda osoba chce przygotować jak najlepszą imprezę, nie zależnie od tego jakiej jest ona rangi. Wszystkim się nie dogodzi, jasne, ale wypadałoby trochę zrozumienia wykazać i nie opowiadać o Tuskach i innych Kaczkach. Bo moim zdanie jest to trochę nie na miejscu. Generalnie mam w głębokim poważaniu to jak się kłócicie na forum, ale podjazdy do Slava za każdym razem jak podwinie mu się noga uważam za niestosowne.

Szewo. Nie mam takiego doświadczenia jak Wy w graniu finałów. Możliwe, że rozwiązanie TL 2,5h jest niewygodne i niekorzystne dla części z graczy. Ale jeśli nic nie zrobiono żeby unormować ten problem to znaczy, że nie ma osób którym by to przeszkadzało w znaczący sposób.

1. a ja się nie kłócę tylko wyrażam swoje zdanie, zupełnie taka samo jak sam slave przy wielu okazjach
2. nie wiem o jakie zrozumienie chodzi, doczepiłem się do elementu który wg mnie jest głupi, nie napisałem że przez ten wg mnie błąd ten turniej bedzie *cenzura*owy i lepiej żeby go nie było, w tym samym zresztą poście pochwaliłem Slava za profesjonalnie przygotowany post informujący o turnieju.
3. nie ma żadnych podjazdów, Slave akurat jest Ekscentrykiem i do tego dość upartym, taki jego urok, więc jest po prostu wiele punktów zapalnych i tak już zostanie(zresztą zawsze tak było;]).
4. Z Tuskiem to był żart;]
5. Nic nie zrobiono bo odstępstw od tych 2H praktycznie się nie spotyka.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2014, 10:13:19 am wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2070
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 21, 2014, 10:52:50 am »

Mocne słowa mają tendencję zaogniać dyskusję, zamiast utrzymać ją w ryzach racjonalności (mieszanie polityki do hobby też, jak widać ;) ). Jeśli celem Twoim nie jest wywołanie flejma/dyskusja dla sportu, a przedstawienie argumentów w celu przekonania do swoich racji, to po co dodatkowo wnerwiać ludzi o przeciwnym zdaniu?

Piłka nożna też mnie średnio interesuje, posłużyła ino jako przykład precedensu w innych grach.

Zwiększenie ilości czasu niewątpliwie daje fory dekom wymagającym setupu, ale nie zapominajmy, że deki te muszą najpierw przejść próbę 3 rund eliminacyjnych, uzyskać odpowiednią ilość punktów, aby do tego finału wejść. Skoro uważacie, że daje to takie fory, to odpowiedzcie sobie na pytanie: czy finał dłuższy o pół godziny będzie miał na serio wpływ na dobór deka, którym zagracie na takim turnieju?

Wypowiadać się nikt nikomu nie zabrania, uważam po prostu, że jest to dobry punkt wyjściowy do ogólnej dyskusji, ale nie do nakłaniania SLave'a do zmiany zasad ogłoszonego przez niego właśnie turnieju.

A odstępstwa wcześniej się zdarzały, przykłady przytoczył wcześniej Dude :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 21, 2014, 11:56:58 am »

Ta dyskusja powinna się sprowadzić do celu takiej zmiany, po co to dodatkowe 0,5 H?
żeby nie było timeoutu(tak mi się wydaje, jak się mylę to niech Slave napiszę)
i tu pojawia się pytanie, czym wygrana przez timeout, różni się od wygranej przez oust ? NICZYM
Bo trzeba rozróżnić granie na timeout od stalowania.
Granie na timeout - kontrolowanie rozgrywki z wykorzystaniem dostępnych środków które dają karty
Przykłady:
robisz polla, kontrolujesz rozgrywkę ratując graczy, blokujesz akcję mogące przyspieszyć grę, dajesz poola przez parity, zabijasz kluczowe vampiry etc. Taktyka dobra jak każda inna.
Stallowanie - celowe opóźnianie gry poprzez przedłużanie ilości czasu spędzonego na akcje
Przykłady:
wchodzi gracz z bleedem a typ czeka minutę gapiąc się na rękę i po minucie odkrywa że nie ma na niej (odbicia etc.)
odpalanie ashurów i tego typu kart bez uprzedniego zastanowienia co się co wyciągnąć(kolejna niepotrzebna strata czasu)
itp.

Konkluzja - przedłużenie czasu wpływa na to pierwsze, i w żaden sposób nie wpływa na stallowanie który i tak się pojawi pod koniec gry bo nie jest elementem zaplanowej strategii tylko nagłej sytuacji w której nagle graczowi który wcześniej tego nie planował opłaca się doprowadzić do timeoutu.


a tak wogole to uruchomili nowy rodzaj pociągu do Szczecina <-- https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152054893151640&set=a.104167031639.102267.103747361639&type=1&theater pendolino może się schować ;]
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2014, 01:37:08 pm wysłana przez ToY! »
Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 21, 2014, 05:56:38 pm »

5. Nic nie zrobiono bo odstępstw od tych 2H praktycznie się nie spotyka.

80% twierdzi że 90% statystyk jest do niczego :D Ale na poważnie, to akurat jest nadinterpretacja, nie sądzę żebyś to napisał podpierając się analizą i sprawdzając ilość finałów z limitem 2,5h. Oczywiście popraw mnie jeśli się mylę.

Skoro zasady to dopuszczają to ja nie widzę problemu, trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Pamiętam wiele dyskusji na temat tego, jak finały zakończone time limitem są bez sensu i jak zwycięstwo w takim finale jest "połowiczne", "niezasłużone" czy inne tego typu stwierdzenia. Wśród części graczy takie zakończenie turnieju pozostawia pewien niesmak. Przedłużenie finału jest na to pewną odpowiedzią, chociaż nie daje gwarancji i ma swoje wady (np. wspomniane faworyzowanie pewnych archetypów, chociaż moim zdaniem akurat wall na limicie 2,5h ma dużo trudniej).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 21, 2014, 08:00:57 pm »

5. Nic nie zrobiono bo odstępstw od tych 2H praktycznie się nie spotyka.

80% twierdzi że 90% statystyk jest do niczego :D Ale na poważnie, to akurat jest nadinterpretacja, nie sądzę żebyś to napisał podpierając się analizą i sprawdzając ilość finałów z limitem 2,5h. Oczywiście popraw mnie jeśli się mylę.

Skoro zasady to dopuszczają to ja nie widzę problemu, trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Pamiętam wiele dyskusji na temat tego, jak finały zakończone time limitem są bez sensu i jak zwycięstwo w takim finale jest "połowiczne", "niezasłużone" czy inne tego typu stwierdzenia. Wśród części graczy takie zakończenie turnieju pozostawia pewien niesmak. Przedłużenie finału jest na to pewną odpowiedzią, chociaż nie daje gwarancji i ma swoje wady (np. wspomniane faworyzowanie pewnych archetypów, chociaż moim zdaniem akurat wall na limicie 2,5h ma dużo trudniej).

jakbys tylko mógł wytłumaczyć dlaczego wall (np aus weenie :)) ma trudniej? bo jakoś nie kumam :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 22, 2014, 06:57:28 am »

5. Nic nie zrobiono bo odstępstw od tych 2H praktycznie się nie spotyka.

80% twierdzi że 90% statystyk jest do niczego :D Ale na poważnie, to akurat jest nadinterpretacja, nie sądzę żebyś to napisał podpierając się analizą i sprawdzając ilość finałów z limitem 2,5h. Oczywiście popraw mnie jeśli się mylę.

Skoro zasady to dopuszczają to ja nie widzę problemu, trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Pamiętam wiele dyskusji na temat tego, jak finały zakończone time limitem są bez sensu i jak zwycięstwo w takim finale jest "połowiczne", "niezasłużone" czy inne tego typu stwierdzenia. Wśród części graczy takie zakończenie turnieju pozostawia pewien niesmak. Przedłużenie finału jest na to pewną odpowiedzią, chociaż nie daje gwarancji i ma swoje wady (np. wspomniane faworyzowanie pewnych archetypów, chociaż moim zdaniem akurat wall na limicie 2,5h ma dużo trudniej).


wywnioskowałem analizując Polską scenę i turnieje podczas EC ;] kiedyś tam się zdarzały, ale mało i już od dawna nie ;]
Zapisane
sorry andrzej=]

Santh

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2023
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 03, 2014, 08:16:09 am »

Bydgoszcz planuje sie pojawic w 5osob, myslelismy czy nie wybrac sie juz w piatek, znajdzie sie jakies miejsce noclegowe? wystarczy nam podloga ;)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 03, 2014, 09:00:54 am »

I duzo napitku :).

The Dark Knight Rises !!!!!  :twisted:
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 03, 2014, 06:58:51 pm »

Rad jestem niezmiernie ze zmasowanej ofensywy jaką planujecie przeprowadzić. Kto wie, może to właśnie pośród was czai się przyszły Mistrz Polski.  :smileyevil:

W przeciągu 48 godzin powinien się pojawić plan noclegowy.
Zapewniam jednakm że szczecińscy krwiopijcy gościnni i nikogo na lodzie nie zostawią.

Zapraszam wszystkich początkujących i doświadczonych na imprezę jakich mało.
Im nas więcej, tym weselej.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 12, 2014, 12:26:47 am »

Wszyscy, którzy zgłosili zapotrzebowanie na noclegi do mnie lub Boboosha, zostali już zapoznani ze szczegółami.

W dalszym ciągu liczymy na niespodziewanych gości, którzy uradują nas swoją obecnością.
Serdecznie zapraszamy tam gdzie zachodzi słońce - do Gniazda Gryfów.
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 12, 2014, 09:14:06 am »

Pytanie do Warszawiaków - o której meldujecie się w Szczecinie? My będziemy chwilę po 6 w sobotę z tego co kojarzę, to można się razem gdzieś pobujać do turnieju. Jeśli oczywiście przybywacie o podobnej porze. Dajcie znak sygnał.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Otwarte Mistrzostwa Polski w VTES - Szczecin 2014
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 12, 2014, 09:38:54 am »

Możecie poczekać na nas. :wink: Będziemy 5.42 w Szczecinie wg rozkładu.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".