Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8

Autor Wątek: Liga 2016 - nowa formula Ligi.  (Przeczytany 17672 razy)

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #75 dnia: Października 31, 2015, 10:57:45 am »


Dlatego też ja bym proponował podział na turnieje "większe" (4-6 w roku, before + after zapewnione) i "mniejsze" (before + after opcjonalny). Bez różnic w punktacji itp. (ta i tak jest uzależniona od ilości uczestników) jedynym wyróżnikiem jest to, że jeśli chce się zorganizować "większy" turniej to trzeba ludziom zapewnić before, after, noclegi itp. (jak się nie ma samemu to chociażby wskazać jakieś tanie miejsce w okolicy).


Czyli, po krótce, twoją propozycją jest podział turniejów na te z pakietem socjalnym i gołe turnieje.
Organizatorzy turniejów z pakietem socjalnym mieliby zostać wybrani jeszcze w bieżącym roku, a terminy turniejów ustalone z wyprzedzeniem.
Czy tak?

Takie rozwiązanie może podnieść frekwencję turniejową.
Żywię jednak obawę, że zmniejszy jeszcze ilość graczy, którzy na przestrzeni całego roku zagrają turniejowo.
W turniejach będą brali udział ci sami zapaleńcy. Osoby, które teraz grają może raz w roku, od przypadku, raczej nie poczują się zachęcone taką formułą.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #76 dnia: Października 31, 2015, 11:17:47 am »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #77 dnia: Października 31, 2015, 11:32:07 am »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #78 dnia: Października 31, 2015, 11:55:58 am »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.

Ja bym na Twoim miejscu Slave z przykladem EC nie wyskakiwal.
Chyba pokazales jak potrafisz zmobilizowac swoich graczy na najwazniejszy turniej w roku .....


Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #79 dnia: Października 31, 2015, 12:09:07 pm »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.

Ja bym na Twoim miejscu Slave z przykladem EC nie wyskakiwal.
Chyba pokazales jak potrafisz zmobilizowac swoich graczy na najwazniejszy turniej w roku .....


Nie udało mnie się zmobilizować nikogo ze Szczecina.
Tym bardziej powinienem podawać przykład EC.
Pamiętajmy, że Szczecin wysyła najwięcej uczestników na ligowe zmagania.
Don't take them for granted.
Zapisane

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #80 dnia: Października 31, 2015, 12:23:34 pm »

rób dalej turki dla własnej ekipy, rozdawaj jakieś wyimaginowane nagrody dla siebie i brata za kasę z ligi weź jeszcze matkę ojca i dziadków  Powodzenia w tym roku weź sobie nagrodę za ładny uśmiech
Zapisane
To ja krewetka

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #81 dnia: Października 31, 2015, 12:28:10 pm »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.

ale kogo ma kolec? Tego akurat nie zrozumiałem a problemó z czytaniem szczególnie ze zrozumieniem nie mam. Ty za to strzelasz ślepakami. Zacznij czytać i rozumieć co do Ciebie ludzie piszą. Nie interpretuj po swojemu.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #82 dnia: Października 31, 2015, 12:30:24 pm »

rób dalej turki dla własnej ekipy, rozdawaj jakieś wyimaginowane nagrody dla siebie i brata za kasę z ligi weź jeszcze matkę ojca i dziadków  Powodzenia w tym roku weź sobie nagrodę za ładny uśmiech

Hej. Byłbym wdzięczny, jakbyś coś wniósł do dyskusji, gdyż jestem przekonany, że możesz wnieść do niej coś ważnego.
Niestety, twoja przepełniona żalem wypowiedź, mija się mocno z doświadczeniami ostatnich lat.
Nie wiem kiedy ciebie skrzywdziłem, ale z pewnością nie po to dla was pracuję, żeby wysłuchiwać oskarżenia pod kątem mojej rodziny.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #83 dnia: Października 31, 2015, 12:31:26 pm »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.

ale kogo ma kolec? Tego akurat nie zrozumiałem a problemó z czytaniem szczególnie ze zrozumieniem nie mam. Ty za to strzelasz ślepakami. Zacznij czytać i rozumieć co do Ciebie ludzie piszą. Nie interpretuj po swojemu.

Jak wyjmiesz kolec, to, niestety, argumenty poruszone przeze mnie pozostają prawdziwe.
Zapisane

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #84 dnia: Października 31, 2015, 12:41:34 pm »


* mała frekwencja (znów przypomnę o EC, którego termin znany był z wyprzedzeniem)



Przestań już powoływać się na EC. w 2011 roku kiedy Liga kwitła też na EC przyjechała 1/5 aktywnych graczy (czy nawet mniej) więc po *cenzura* przywoływać przykład EC?

Akurat turniej tej rangi, europejski żeby nie napisać światowy :) nie jest organizowany w oparciu o rodzimą bazę. Wierz mi, wiem coś o tym :)

Prawda w oczy kole?

Powołuję się na przykład, który dziś obrazuje doskonale polską rzeczywistość turniejową.
Jeśli wprowadzimy jedynie sugerowane przez ciebie zmiany, nie wywracając do góry nogami całego ligowego systemu...
na turnieje w przyszłym roku będzie jeździć... 1/5 aktywnych graczy.

ale kogo ma kolec? Tego akurat nie zrozumiałem a problemó z czytaniem szczególnie ze zrozumieniem nie mam. Ty za to strzelasz ślepakami. Zacznij czytać i rozumieć co do Ciebie ludzie piszą. Nie interpretuj po swojemu.

Jak wyjmiesz kolec, to, niestety, argumenty poruszone przeze mnie pozostają prawdziwe.

jak byś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział co i jak ale rób po swojemu dalej
Zapisane
To ja krewetka

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #85 dnia: Października 31, 2015, 02:11:58 pm »

Pamiętajmy, że Szczecin wysyła najwięcej uczestników na ligowe zmagania.

Że jak? Z tego co widzę po rankingu, to oprócz Ciebie ze Szczecina raptem 2 osoby były na turnieju poza Szczecinem (z czego obie w Nowej Soli a jedna z nich w Krakowie). Czyli łącznie 3 z 10 graczy ze Szczecina przynajmniej raz ruszyło dupę poza swoje miasto, z czego tylko 2 więcej niż jeden raz.

Z tego wynika tylko, że Szczecin ma dużą bazę graczy, która gra u siebie ale gdzie indziej już im się nie chce. To nawet przy naszej skromnej liczbie graczy mamy podobną, jeśli nie lepszą frekwencję jeżeli chodzi o "wysyłanie" graczy na zmagania ligowe.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2015, 02:15:43 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #86 dnia: Października 31, 2015, 02:24:24 pm »

Cytuj
Chcę, aby mogli zabrać głos w tej dyskusji w nadziei, że jednak, po zmianach, zdecydują się pojawić.
Poza tym, są częścią naszej społeczności - społeczności graczy VTES.
No bo jak ją inaczej zdefiniować? Mamy się dzielić na praktykujących graczy VTES i niepraktykujących Jyhadystów?
Dla mnie każdy gracz jest tak samo istotny.
Wiadomo. Bardziej cieszę się z takiego, który jeździ na turnieje. Ale gracze nie podróżujący to tak samo moi gracze, jak regularni turniejowi bywalcy.

Slave - postawa całkowicie godna pochwały. Jeżeli w wyniku zmian, które zostaną wprowadzone na turnieje przyjedzie ktoś kto do tej pory nie jeździł to będzie genialnie. Natomiast z praktycznego punktu widzenia dyskusja czy brać pod uwagę zdanie tych osób jest bez sensu, bo gracze niezainteresowani są z definicji ... niezainteresowani. Nikt nie odbiera im prawa głosu, ale ich to zwyczajnie nie interesuje, więc się nie wypowiadają. Wątek ma obecnie 6 stron i nie wypowiedziała się ani jedna osoba, która nie bywa na turniejach.

Cytuj
Moim skromniutkim zdaniem, samo ustalenie terminów z wyprzedzeniem nie wpłynie na frekwencję.
Całkowicie się mylisz. Co najmniej kilka osób wyraźnie wskazywało, że jest to dla nich bardzo istotna kwestia, często całkowicie decydująca o tym, czy będą się w stanie na turnieju zjawić czy nie. Jesteśmy coraz starsi, mamy więcej obowiązków służbowych i rodzinnych, więc takie kwestie są dla nas bardzo istotne.

Cytuj
Czyli, po krótce, twoją propozycją jest podział turniejów na te z pakietem socjalnym i gołe turnieje.
Organizatorzy turniejów z pakietem socjalnym mieliby zostać wybrani jeszcze w bieżącym roku, a terminy turniejów ustalone z wyprzedzeniem.
Czy tak?

Takie rozwiązanie może podnieść frekwencję turniejową.
Żywię jednak obawę, że zmniejszy jeszcze ilość graczy, którzy na przestrzeni całego roku zagrają turniejowo.
W turniejach będą brali udział ci sami zapaleńcy. Osoby, które teraz grają może raz w roku, od przypadku, raczej nie poczują się zachęcone taką formułą.
Załóżmy, że jest to dobra propozycja, która podniesie frekwencję. Slave, skąd Twoje obawy, że taka formuła w jakiś sposób zniechęci graczy, którzy pojawiaja się na turniejach bardzo rzadko?? Czy jest pod tym kątem w jakiś sposób gorsza od istniejącej? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Możliwość noclegu i wrażeń innych niż tylko gra w karty może mieć bardzo pozytywny skutek, jeśli ktoś nie jeździ na turnieje bo:
a) jazda jednego dnia w obie strony jest męcząca
b) nie chce im się ruszyć d... tylko po to żeby pograć w karty.
Jak już to taka zmiana raczej zwiększy szanse na udział takich osób w turniejach a nie odwrotnie (może też oczywiście nie mieć żadnego wpływu w przypadku osób, które nie jeżdżą z innych przyczyn

Cytuj
Że jak? Z tego co widzę po rankingu, to oprócz Ciebie ze Szczecina raptem 2 osoby były na turnieju poza Szczecinem (z czego obie w Nowej Soli a jedna z nich w Krakowie). Czyli łącznie 3 z 10 graczy ze Szczecina przynajmniej raz ruszyło dupę poza swoje miasto, z czego tylko 2 więcej niż jeden raz.

Z tego wynika tylko, że Szczecin ma dużą bazę graczy, która gra u siebie ale gdzie indziej już im się nie chce. To nawet przy naszej skromnej liczbie graczy mamy podobną, jeśli nie lepszą frekwencję jeżeli chodzi o "wysyłanie" graczy na zmagania ligowe.
Dokładnie, jeśli już mówimy o "wysyłaniu" graczy na turnieje dp innych miast, to Szczecin jest w tym roku daleko za Bydogoszczą, Warszawą i pewnie Nową Solą.
« Ostatnia zmiana: Października 31, 2015, 02:33:54 pm wysłana przez alek »
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #87 dnia: Października 31, 2015, 03:14:04 pm »

Przy okazji. Nie wiem jak to teraz jest, więc może piszę niepotrzebnie. Przyszła formuła ligi (Grand Prix, cyklu turniejów, czy jakkolwiek to zwać) musi przewidywać nagrodę dla organizatora najlepszego turnieju. W ten sposób będzie mu można dodatkowo podziękować za włożony wysiłek, gdyby widok naszych szczęśliwych gęb nie był wystarczający :)
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #88 dnia: Października 31, 2015, 04:17:03 pm »

Bodziu, rozumiem.

Problem w tym, że Twój główny postulat...

uwypukle to co pisał szewski

...
Zrobienie ... turniejów ... Wymaga tylko nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy nie grają i zachęcenia ich/zaproszenia na turniej, zapewnienia jakiegokolweik standardu i miłego towarzystwa. Resztę możemy wsadzić sobie w dupe. ...

bo to jest to co najważniejsze

... jest niemożliwy do zrealizowania na dzień dzisiejszy.

Większość z tych ludzi powiedziała już dawno pass. W ich przypadku nie chodzi o pieniądze. Oni po prostu nie chcą grać turniejowo.
Jak pisał warGrim, jest mnogo ludzi, którzy grają regularnie, ale na turnieje nie jeżdżą.
Oni wiedzą jak turnieje wyglądają. Świadomie rezygnują z udziału w nich.

Jest jeszcze druga grupa - ludzie, którym pieniędzy szkoda.
Część woli pójść na imprezę, część zbiera na pralkę, inni (tak, są tacy) wolą kupić karty.
Nie zależy im na piwku z graczami z grugiego końca polski, czy na zmaganiach o finał dużego turnieju.
Są tacy ludzie. Oni nie są gorsi od tych, którzy jeżdżą regularnie na turnieje.
Są tak samo ważni dla tej gry, jak gracze, których spotykasz przy turniejowych stolikach.

z tego co piszesz widać że nic nie rozumiesz

a ja już nie mam siły tłumaczyć

dyskutując o tym jakie maja być liście na drzewie, nie widzisz że las wycinają
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #89 dnia: Października 31, 2015, 07:40:34 pm »

Slave - super , ze bierzasz w obrone tych, ktorzy na turnieje praktycznie nie jezdza  i poza swoim miastem praktycznie sie nie pojawiaja.
Sadze jednak, ze o wiele wazniejsze jest branie pod uwage glosu tych osob, ktore sa aktywne nie tylko u siebie, jednak rowniez poza wlasnym miastem.

Przesledz kilka watkow  turniejowych i zobaczysz, ze bardzo waznym powodem dla ktorego czesc graczy nie mogla sie pojawic w miescie X czy Y jest zbyt pozne podanie terminu, badz nieodpowiedni termin (np. dlugi weekend ).
Trzeba wyciagnac z tego wnioski i w pierwszej kolejnosci zrobic wszystko, zeby tacy gracze jak np. Alek czy Bodek mieli okazje zaplanowac sobie odpowiednio wczesnie czas i pojawic sie na turnieju. W drugiej kolejnosci dopiero brac pod uwage kogos, kto na turnieju pojawia sie raz w roku.

Mnie nie przekonuja argumenty o rownym traktowaniu wszystkich graczy - wybacz, jednak dla mnie o wiele wieksza wartosc ma gracz, ktory przynajmniej ze 2 raz yw roku pojedzie na turniej, co pozwoli mi zagrac w bardziej zroznicowanym gronie, niz ktos kto nie jezdzi na turnieje i nawet na graniu we wlasnym miescie pojawia sie bardzo rzadko. Taka osoba nie ma na mnie i moja gre praktycznie zadnego wplywu.

Poza tym, ten temat dotyczy Ligi - nie ma sensu tutaj rozprawiac o domowych graczach VTES... ;)

Podsumowujac - na chwile obecna - jest sporo osob, ktore uwazaja, ze :

1. MPki i ECQ powinny byc niezaleznymi turniejami
2. Lige VTES ograniczamy do 4-6 turniejow (mysle, ze 4 to dobra liczba) i nazywamy to VTES GP lub jakolwiek.
Bardzo istotnym kryterium wyboru miast organizatorow powinno byc (kolejnosc losowa):
  • Ilosc lokalnych graczy - aktywnych
  • Mozliwosc noclegu
  • Dojazd
  • Dodatkowe atrakcje
3. Poza tym, kazde miasto moze robic turnieje (nie wliczajace sie do GP) w dowolnej liczbie, zapewniajac nocleg, aftery, befory, wodke, dziwki i koks lub tez nie - zaleznie od woli orga  :twisted:.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8