Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8

Autor Wątek: Liga 2016 - nowa formula Ligi.  (Przeczytany 17572 razy)

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #45 dnia: Października 30, 2015, 05:09:26 pm »

Slave się generalnie rozminal z rzeczywistościa :)

Jednakże uznaje zasadę, że:

NC zgłasza co chce i Princowie głosują i albo coś przechdzi albo nie. Konklawe tak zawsze działało. Pszczyna nie Pszczyna czy się to komus podoba czy nie trzeba takie kwestie ustalać albo publicznie tu (gdzie każdy Prince może jawnie zagłosować/opowiedzieć się za zmianami czy też nie) lub turniej gdzie mamy obecność personalną ale wiemy że nie każdego na to stać czasowo itp.

Komplikowanie kalendarza i ligi kolorami jest najbardziej idiotycznym pmysłem jaki ostatnio słyszałem i absolutnie nie pomaga w rozwiązaniu problemu zwiącego się "frekwencja".

Zrobienie 3 dużych turniejów (które po prostu muszą być jeśli mamy cokowleik znaczyć na vtesowej mapie) + 6 regularnych nie wymaga kolorów, punktacji itp. Wymaga tylko nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy nie grają i zachęcenia ich/zaproszenia na turniej, zapewnienia jakiegokolweik standardu i miłego towarzystwa. Resztę możemy wsadzić sobie w dupe. Dosadniej nie da się już tego powiedzieć. Więc skończmy pierdolić o kolorkach i punktach i wróćmy do podstaw.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #46 dnia: Października 30, 2015, 06:20:52 pm »

No to skupmy sie na tym co najwazniejsze, bo nawet z Twojego posta widac, ze ilosc turniejow - 3 glowne plus 6 jest sensowna :D.

Ja bym w tej ilosci zamknal liczbe, jak ktos bedzie chcial zrobic u siebie dodatkowy turniej (czemu nie ?).

Proponuje wiec ustalac do konca roku, gdzie i mniej wiecej kiedy (miesiac) odbywaja sie MPki, ECQ i FL (czas to oczywiscie grudzien).
Pozostale turnieje - wybieramy kandydatow do konca roku (rowniez wliczajac miasta, ktore robia juz MPki, ECQ i Final Ligi).
Ustalamy mniej wiecej miesiace , ktore sa do wyboru (nie ma sensu robic 2 eventow w wakacje, no i w listopadzie - pewnie czesc aktywnych osob pojedzie/poleci na EC).

Majac taka liste, ustalamy pierwszy turniej w roku, reszta ma kilka tygodni (koniec roku) zeby ustalic w jakiej kolejnosci robia turnieje.

Przy ustalaniu kalendarza miejmy na uwadze polozenie nastepujacych po siebie eventow i o ile to bedzie mozliwe, zrobmy kalendarz jak najbardziej "rozproszony geograficznie".

Pozostaje pytanie co z malymi turniejami (o ile takowe w ogole sie odbeda) ?
Ja uwazam, ze nie powinny sie wliczac do ligi - niech sie wszyscy skupia na tych 9 najwazniejszych.

Pozostaje teraz kryterium doboru miast - organizatorow.
Czy wszyscy sa w stanie zapewnic nocleg przed/po turnieju, zeby chocby ludzie z dalszych czesci kraju mogli sie pojawic ?

MPki w BDG w przyszlym roku najprawdopodobniej zrobimy na jesieni (poczatek pazdziernika), jak pisalem juz wczesniej - cieple miesiace i granie w karty to nie jest najlepszy pomysl (slaba frekwencja).

Princow/Orgow, ktorych nie bedzie w Pszczynie prosze o wypowiadanie sie w tym temacie, zeby nie obudzili sie z reka w nocniku :).
Zapowiada sie ciekawa dyskusja u Radzia :D.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #47 dnia: Października 30, 2015, 07:00:55 pm »

Slave się generalnie rozminal z rzeczywistościa :)

Jest to najważniejsza i najprawdziwsza część twojej wypowiedzi. Jak tak to wszystko czytam, to mogę jedynie zrozumieć Dude'a i Bodzia. Pozostałe wypowiedzi (poza częścią dotyczącą proxies) wydają mnie się nieco... nierzeczywiste.

Widzicie... za wyjątkiem EC 2015 nie odbył się w bieżącym roku w naszej pięknej ojczyźnie żaden turniej nieligowy. A to znaczy, że, aby zagrać turniejowo w VTES, potencjalny gracz musiał stać się częścią Polskiej Ligi VTES. Nie dajemy na tym polu ludziom opcji. Uczestnictwo w Lidze jest obowiązkowe. Jak ktoś chce zagrać w Mistrzostwach Polski VTES, to musi się zapisać do Ligi również. To przecież oczywiste. Co więcej, pobieramy od każdego chętnego do gry haracz - nie zagrasz turniejowo w VTES, jeśli nie zapłacisz na Ligę. Nie ważne, czy interesuje kogoś gra ligowa, czy chce walczyć o nagrody - musi na nagrody ligowe składkę uiścić. Ja się pytam... Jak to się stało, że skończyliśmy z takim stanem rzeczy? Kiedy polski VTES stał się tożsamy z Polską Ligą VTES? Gdzie w tym wszystkim zwykli gracze?

Zwiększenie kontroli nad Polską Ligą VTES bez zmian systemowych, to krok w złym kierunku, który miast pomóc środowiskom VTESowym w Polsce, zaszkodzi im znacząco. Pomyślcie o zwykłych ludziach. O tym, jak do nich trafić, a nie jak poprawić ligową frekwencję. Tak, teraz dopiero dotarłem do frekwencji, gdyż, tak się składa, że wątek ten nosi nazwę nowa formuła Ligi. Nie sposób na zwiększenie frekwencji. I jeśli wam się zdaje, że poprawicie frekwencję przyznając prawa do organizowania turniejów ligowych odgórnie, to jesteście w ogromnym błędzie. Termin EC znany był z ogromnym wyprzedzeniem, i każdy mógł się na EC przygotować. Ba, byli tacy, co się przygotowali... i nie dotarli. W efekcie, polska frekwencja była nienajlepsza.  :(

Zaangażowanie graczy może zwiększyć rozluźnienie polityki wobec organizatorów turniejów, nie dodatkowe dyspozycje. Dlaczego opowiadam się za podziałem na turnieje Złote, Srebrne i Bordowe? Dlatego, że poza odgórnie ustalaną szóstką turniejów (Złote i Srebrne), każdy mógłby zorganizować nawet 33 turnieje z frekwencją 8 - 12 osób, i nie zapłacić za to nawet złotówki na Ligę. W obecnej sytuacji mamy dysonans. Z jednej strony, gracze są zmuszani do walki o nagrody - uczestnictwo w lidze nie jest dobrowolne. Z drugiej strony, większość z nich nie ma szans na dobry wynik w skali sezonu. Ja się nie dziwię, że ludzie się nie piszą na takie granie.

Jak niby trzymanie łapy na kalendarzu ligowym ma to zmienić? Jak ma zwiększyć frekwencję?

a) Będziemy mieli 6 turniejów jak sugeruje Spotlight? To ja się pytam... Co to za Liga? Jaki sens ma organizowanie nagród ligowych przy tak niewielkiej liczbie turniejów? Może jeszcze wyszczególnimy Wielkiego Szlema?

b) Będziemy mieli dziewięć turniejów odgórnie przydzielonych wydzielonym miastom jak sugeruje Szewski? Czy ja dobrze czytam? Ta sama osoba, która twierdziła, że organizacja eMPeków przez zwycięzcę może być poczytana jako kara? Jeszcze powiedzmy im, że muszą je zorganizować w konkretnych miesiącach. A co! No właśnie. A co będzie, jeśli się ktoś wysypie? Dwa miesiące przerwy ligowej, czy szukanie zastępcy na 'za tydzień'? Czy wogóle coś to zmieni?

Otwierają mnie się powolutku oczęta, i zaczynam dostrzegać, że Liga, która kiedyś była motorem napędowym polskiego Jyhadu, dziś dusi go niemiłosiernie. Zabija inwencję, powstrzymuje przed działaniem. Wszystko jest organizowane na jedno kopyto. Turniej ligowy, frekwencja ligowa, nagrody (i składki) ligowe, punkty w Lidze. Zmieniliśmy się w hegemona, który zmonopolizował polski VTES. I, jak to zwykle z monopolem bywa, nie wynika z Ligi już wiele dobrego.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #48 dnia: Października 30, 2015, 07:31:16 pm »

@Slave - najlepiej rozwalmy wszystko i wrocmy do sytuacji z 2007/8 roku :).

Ten temat jest wlasnie po to, zeby zastanowic sie nad wszystkim co zwiazane z Liga. W tej chwili jest tak, ze LIGA = scena turniejowa VTES w PL. Tego na chwile obecna nie przeskoczysz.
Sadze, ze gdyby nie Liga, to rozklad srodowiska VTES w PL postepowalby jeszcze szybciej.

Uwazasz, ze oplaty za Lige sa nie fair -  zloz wniosek o ich zniesienie (radykalne obnizenie).
Z kazdego turnieju ORGowie moga dac po 10 PLN na pucharek i na koniec bedzie jedna nagroda - simple as that.
Jestem przeciwny calkowitemu znoszeniu oplat, jakis tam (nawet maly) pucharek za wygranie Ligi sie nalezy - chocby po to  zeby sobie postal na szafce.

Slave - co Cie w tej chwili blokuje przed zrobieniem w Szczecinie 33 turniejow ? MOzesz ich zrobic nawet 100 - jak bedziesz mia lgraczy - super !
Ja osobiscie po przeczytaniu postow z tego watku, wycofuje sie z pomyslu kategorri "sraczkowatej" - nikomu to niepotrzebne.

Mozemy zmienic Lige na serie turniejow GP (4 - 6 w roku) i ograniczyc sie tylko do tego.
ECQ osobno, MPki osobno i tyle w temacie.

Poza tym, mozna by bylo robic 100 turniejow - no problemo :).

Pomyslow jest masa i ten watek zalozylem wlasnie po to, zeby kazdy mial te 1,5 miesiaca na przedstawienie swojej wizji.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #49 dnia: Października 30, 2015, 07:55:52 pm »

@Slave - najlepiej rozwalmy wszystko i wrocmy do sytuacji z 2007/8 roku :).

Piszesz o tym, jakby to było cosik złego.
Ja zaś zgadzam się z Dude'em. Na chwilę obecą, jest to nienajgorsza opcja.

Mozemy zmienic Lige na serie turniejow GP (4 - 6 w roku) i ograniczyc sie tylko do tego.
ECQ osobno, MPki osobno i tyle w temacie.

Pomysł wart uwagi.
Możemy nawet ustalić wówczas, że CCQ odbywałby się zawsze w Warszawie (ze względu na łatwość dojazdu, nie położenie).
Finał Ligi odpada, więc odpadają również składki, i nagrody.
eMPeki przechodnie w grodzie zwycięzcy (choćby to była Warszawa) lub miejscu przez zwycięzcę wskazanym.
Trzeba jedynie byłoby ustalić jasne kryteria decydujące o wyborze mieścin na GP, żeby wybór nie był czysto uznaniowy.

To rozwiązanie zapewnia wzrost frekwencji na turniejach rangi GP (i nie tylko), oraz otwiera pole do popisu dla lokalnych organizatorów.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #50 dnia: Października 30, 2015, 08:01:01 pm »


Trzeba jedynie byłoby ustalić jasne kryteria decydujące o wyborze mieścin na GP, żeby wybór nie był czysto uznaniowy.

To rozwiązanie zapewnia wzrost frekwencji na turniejach rangi GP (i nie tylko), oraz otwiera pole do popisu dla lokalnych organizatorów.

Kryteria ?
1. Mozliwosci dojazdu
2. Mozliwosci noclegu
3. miejscowka + potencjalni gracze lokalni
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #51 dnia: Października 30, 2015, 08:05:30 pm »

Tez bym utrzymal skladke na lige. To nie jest magickowy FNM dla 12-latkow, trudno mi sobie wyobrazic, zeby 5-10 zlotych na lige moglo zawazyc o czyjejs decyzji o przyjechaniu na turniej. Dla mnie formula ligi sie wyczerpala, ale z drugiej strony ciezko mi znalezc jakies jej wady. Jest mi po prostu obojetna. Ale tak dlugo jak dzieki niej chociaz czesc osob ma dodatkowa motywacje zeby jezdzic na turnieje nie ma sensu z niej rezygnowac. A zwyciezca calej ligi zawsze powinien dostac jakas dodatkowa nagrode. W miare mozliwosci inne nagrody tez powinny byc przyznawane.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #52 dnia: Października 30, 2015, 08:14:09 pm »

Pozwolę sobie powrócić do wypowiedzi Spotlighta.  :wink:

Zmniejszenie ilości turniejów do np: ECQ, MP, Finał plus 3 turnieje w roku czyli co 2 mce. Nie tylko spowoduje zwiększenie ich rangi ale także pozwoli łatwiej i z większym wyprzedzeniem zaplanować termin oraz zaklepać czas na wyjazd.

Teraz pomysł... wydaje się bardzo sensowny.

Jednak w dalszym ciągu nie jestem przekonany, że owe miejsca powinny być...

5 stałych miast plus Finał Roczny w Pszczynie. Specjalnie nie pisze Finał Ligi.

... dane raz na zawsze.
W dalszym ciągu twierdzę, że powinny być wybierane co roku. Na przykład w grudniowym głosowaniu wszystkich forumowiczów.
Choć... to może być słabe. Raczej trza wybrać inny kryteria wyboru.

Uważam że liga nie daje motywacji.

Temu zdaniu nie poświęciłem wystarczająco dużo uwagi.
Przepraszam, i cieszę się, że jest nas więcej.

Każdy turniej powinien być unikalny i klimat tego turnieju powinien być motywacją do przyjazdu a nie punkty.

Obie łapki ZA.

Podczas turnieju możliwość befor i after party powinno być obligatoryjne. Nie jest ważne że w piątek przyjadą 2 osoby a reszta w sobotę, a do niedzieli zostaje 6 osób. Terminy powinny być tak ustalane że organizator gwarantuje miłe spędzenie czasu ekipie która przyjeżdża praktycznie cały weekend. Czy turniej będzie wyglądał jak np Bodek Days, powinien informować organizator odpowiednio wcześniej. Tak czy siak, to jak będzie wyglądać organizacja turnieju. Prince ze swoim środowiskiem powinien odpowiednio wcześniej przedyskutować.

Można wymusić before i after. Jednak z pewnością nie w rozumieniu: wbijamy do kogoś na chatę. Jeśli przez before rozumiemy ludzi, którzy przyjdą do PUBu (zarezerwowane miejce, ma się rozumieć) zagrać z przyjezdnymi, to spoko. Jednak nie powinniśmy nakazywać zbytniej socjalizacji, bowiem nie wszystkie grupy karciane się w tym lubują (uwaga: nawiązanie).

Proponuje przegadać ten temat nie tylko na forum ale i może przede wszystkim na Finale w Pszczynie. Tam również można by podjąć decyzję o "uchwaleniu" wniosków na nowy rok.

Jak zawsze jestem wrogo ...wrrr... nastawiony do podejmowania decyzyj w ograniczonym gronie expertów. Decyzje powinny zapadać na forum.

Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #53 dnia: Października 30, 2015, 08:19:06 pm »


Trzeba jedynie byłoby ustalić jasne kryteria decydujące o wyborze mieścin na GP, żeby wybór nie był czysto uznaniowy.

To rozwiązanie zapewnia wzrost frekwencji na turniejach rangi GP (i nie tylko), oraz otwiera pole do popisu dla lokalnych organizatorów.

Kryteria ?
1. Mozliwosci dojazdu
2. Mozliwosci noclegu
3. miejscowka + potencjalni gracze lokalni

Nie zupełnie takich się spodziewałem. Są, jak na mój gust mocno uznaniowe. A to chyba nie do końca dobrze.  :roll:

@ 1: Poza Warszawką... każdemu będzie ciężko gdzieś dojechać.
@ 2: Nocleg absolutnie nie powinien obciążać organizatora turnieju.
@ 3: Miejscówkę znajdziesz wszędzie. Zależy jak się postarasz. Co do potencjalnych graczy lokalnych, pełna zgoda (kryterium nieuznaniowe, przeliczalne).
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
off-topic: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #54 dnia: Października 30, 2015, 08:28:16 pm »

To nie jest magickowy FNM dla 12-latkow, trudno mi sobie wyobrazic, zeby 5-10 zlotych na lige moglo zawazyc o czyjejs decyzji o przyjechaniu na turniej.

Muszę FNM jednak pobronić, choć zupełnie nie na temat.

W Szczecinie średnia zdecydowanie powyżej 20 lat.
Zapisane

Spotlight

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 435
  • Księciunio ze wschodu
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #55 dnia: Października 30, 2015, 08:33:09 pm »

Widzisz? Starczyło mniej emocji i spokojna analiza, a wyszło że prawie ze wszystkimi moimi przemyśleniami się zgadzasz :D
Zapisane
Today is a good day to die...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #56 dnia: Października 30, 2015, 08:38:32 pm »


@ 2: Nocleg absolutnie nie powinien obciążać organizatora turnieju.


Jak bedzie 8 chetnych, a 6 bedzie w stanie zapewnic nocleg to 2 odpada - proste.
To oczywiscie wylacznie jesli chodzi o pkt 2.

nie jest to kryterium jedyne, jednak dla wielu graczy bardzo istotne.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2015, 08:44:48 pm wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #57 dnia: Października 30, 2015, 09:04:26 pm »

opadają ręce ...
dyskusja toczy się z grubasz nie o tym co powinna

uwypukle to co pisał szewski

...
Zrobienie ... turniejów ... Wymaga tylko nawiązania kontaktu z ludźmi, którzy nie grają i zachęcenia ich/zaproszenia na turniej, zapewnienia jakiegokolweik standardu i miłego towarzystwa. Resztę możemy wsadzić sobie w dupe. ...

bo to jest to co najważniejsze

jak znajda sie ci ludzie to kwestia kolorków, lokalizacji, kryteriów, noclegów, beforkow itp zrobi sie mało ważna kwestią techniczną
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #58 dnia: Października 30, 2015, 09:17:42 pm »

bodek - problem w tym, ze na turnieje nie jezdza rowniez Ci, ktorzy mniej lub bardziej aktywnie graja lokalnie...
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #59 dnia: Października 30, 2015, 09:20:38 pm »

cd.

Wymyślać kryteria????
Posrało chyba kogoś!!!
A ilu jest orgow zdolnych zrobić taką impreze żeby przyciągnęła ludzi???
bierz ich wszystkich (lub skontaktuj się inaczej), prozmawiaj z nimi (co i kiedy mogą/chcą zrobić)  i ułóż grafik (kalendarz)

ot i cła filozofia

a dodatkowo należy poszukiwać innych którzy moga cos dodać do rozgrywek

a po huk jakieś kryteria???
Żeby znów kogos stracic bo ktoregoś kryterium nie spełni???



to powyżej  nie jest pisane do nikogo osobiście, ale naprawde widze dotkliwy brk osoby ktora rozumie problem i jest w stanie z nim sie zmierzyć
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8