Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 6 7 [8]

Autor Wątek: Liga 2016 - nowa formula Ligi.  (Przeczytany 17575 razy)

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopada 01, 2015, 06:06:29 pm »

Kilka luźnych dygresji na poruszone tematy:

Tak naprawdę po co te ograniczenia? Po co ograniczać się do 4-6 turniejów. To i tak nie zwiększy frekwencji, wręcz przeciwnie nie spasują mi 2 terminy to zagram w całym roku max. na 2 turniejach.

Nie rezygnujmy z klasyfikacji ligi większość ma ją w dupie, ale jeżeli ta tabelka ma zmobilizować choćby 4 graczy żeby odwiedzić 2-3 turnieje więcej w ciągu roku to myślę że warto

Odwoływanie się do miejscowej bazy graczy bywa złudne - przykład jeden turniej we Wrocku gdzie Klocek był jedynym wrocławianinem - jak się ludzie wysypią to co zrobisz? Przypominam że jest to hobby i rozrywka jak przestanie komuś sprawiać przyjemność przez nakazy i zakazy to stracimy kolejną osobę ze środowiska

Przez ostatnie kilka stron w ani jednym miejscu nie przewinął się np. Kraków - dlaczego mamy osobom które tam grają (3 były na turnieju) odbierać możliwość zagrania turniejowo we Vtesa. Kto chciał to pojechał do Krakowa kto nie chciał ten nie był turniej się odbył Ci co byli bawili się dobrze. Wg. propozycji tutaj występujących takiego eventu nie będzie w przyszłym roku - znowu tracimy kawałek społeczności.

Przechodni Finał Ligi - dlaczego na siłę rezygnować z Pszczyny? Czego tym którzy za tym postulują brakuje na finale?
- frekwencja jest
- lokal na wyłączność jest
- miejscówka na before/after gotowa na przyjęcie praktycznie nieograniczonej ilości gości :twisted: jest czego chcieć więcej?

Samo robienie zmian dla zmian jest bez sensu z całych 7 stron dyskusji wyszedł 1 (słownie: jeden) pozytywny pomysł (a może wogóle ta dyskusja nie była inspiracją) gdzie Szewo wrzucił info odnośnie zimowego eventu

@Slave - teraz bezpośrednio do Ciebie i nie uznaj tego za personalny atak. Po co wszystko zamykać w sztywne ramy od A do Z, nie musimy wszystkiego przewidzieć zamknąć w sztywne ramy, ani tym bardziej udowadniać że ktoś coś musi. W ten sposób zaczynają się tylko wzajemne oskarżenia i żale które nawarstwiły się przez kilka lat wzajemnych znajomości.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2015, 06:33:12 pm wysłana przez klisza »
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopada 01, 2015, 06:42:35 pm »

Popieram Kliszę!

Hektor dobrze wyliczył ośrodki które mogą organizować imprezy:
7 które raczej to zrobią i 3 potencjalnie możliwe

jeśli lokalni orgowie to potwierdza to mamy min 7 chętnych do organizacji turnieju przekraczającego lokalny zasięg.
więc po co ograniczać się do np. sześciu?
(moim zdaniem każde ograniczenie, zabranianie może przyczynić się do dalszego spadku popularności wampira) 

Oczywiście jeśkli ktos nie zechce organizowac lub pojawi się dodatkowy chętny to proponowałbym automatycznie dopasować liczbe planowanych imprez

jednak nadal pozostajemy w tle z logistyka: kto się zajmie skonstruowaniem kalendarza imprez, czyli kto z orgami/princami skontaktuje, kto pogada z nimi jak imprezy bedą wygladać i kiedy chca je robic?

Możemy tez wrócić do tego co było kiedyś, czyli będzie pospolite ruszenie: komuś się zechce coś zrobić to ogłosi i zrobi
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopada 01, 2015, 07:22:57 pm »


btw tak na szybko co mi przychodzi do glowy:

styczeń - czewa (Klisza, mogę pomoc bez problemu bo wiem że noga nie ta i ze mieszkasz w Kato, może zmienimy na Kato?)


Jak najbardziej za ale:

- Co do turnieju w Częstochowie to problemem jest zdrowie - co do mojej mobilności będę coś wiedział dopiero na początku grudnia
- Przy turnieju w Kato musiałbym wyeksmitować rodzinę do Czewy w celu zapewnienia bazy lokalowej - Before/After - co przy niechęci mojej drugiej połówki do samodzielnych wypraw samochodem (tym bardziej z dziećmi) na chwilę obecną jest opcją nie do zrobienia

Sprowadza się to do tego że mógłbym najwcześniej określić się dopiero w Pszczynie co do możliwości organizacji w styczniu. Co do dokładnego terminu mógłbym się dopiero określić w okolicach 22 grudnia kiedy moja żona dostanie grafik na styczeń co przy wysuwanych postulatach o dużo wcześniejszym podaniu terminu wyklucza moją organizację w styczniu.
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopada 01, 2015, 08:51:37 pm »

Cytuj
Sprowadza się to do tego że mógłbym najwcześniej określić się dopiero w Pszczynie co do możliwości organizacji w styczniu. Co do dokładnego terminu mógłbym się dopiero określić w okolicach 22 grudnia kiedy moja żona dostanie grafik na styczeń co przy wysuwanych postulatach o dużo wcześniejszym podaniu terminu wyklucza moją organizację w styczniu.

Myślę, że żadnego z wysuwanych postulatów nie powinniśmy traktować jako czegoś co musi być, żeby zorganizować turniej. Jak wiele osób podkreślało, każde ograniczenie w takim przypadku może przynieść więcej problemów niż korzyści. Wcześniejsze podanie terminu pewnie zwiększy szansę paru osób na pojawienie się na turnieju, co może się przełożyć na większa frekwencję. Nie znaczy to jednak, że jak termin nie bedzie znany pół roku wcześniej, to turnieju w ogóle nie można zrobić. Spróbujmy, np. w Pszczynie, parę eventów zaplanować z wyprzedzeniem. Uda się ustalić 5-6 super, uda się tylko 1-2 też dobrze. Traktujmy wytyczne jako dobre praktyki, o które warto zabiegać, bo mogą poprawić frekwencję (osobiście wierzę, że to zrobią). Nie traktujmy ich jako obowiązkowe punkty do spełnienia, bo nakładamy sobie kaganiec.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2015, 09:36:00 pm wysłana przez alek »
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #109 dnia: Listopada 01, 2015, 09:00:58 pm »

uważam, że te liczby odnosnie turnijeów to tylko przybliżone cyfry określające potencjał. Tu nie chodzi o to, żeby sztucznie zaniżać ilość turniejów celem zwiększenia frekwencji. Bardziej chodzi o to, żeby ich nie organizować "na siłę", "bo komuś kazano zrobic turniej" itp.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #110 dnia: Listopada 01, 2015, 09:08:24 pm »

uważam, że te liczby odnosnie turnijeów to tylko przybliżone cyfry określające potencjał. Tu nie chodzi o to, żeby sztucznie zaniżać ilość turniejów celem zwiększenia frekwencji. Bardziej chodzi o to, żeby ich nie organizować "na siłę", "bo komuś kazano zrobic turniej" itp.

Dokladnie. Terz jest tak, ze jak nie ma chetnych to nagle jest szukany ktos "na szybko". 2 tygodnie do terminu i wielka dupa - frekwencja 10 osob....
Chodzi dokladnie o to, zeby dac ludziom ze 2 miechy na zorganizowanie czasu, zeby mogli sie pojawic. Tyle.

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

marek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 02, 2015, 09:15:41 pm »

Oj dużo napisaliście,
a ja widzę to tak:
- nie likwidujmy ligi przynajmniej dopóki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego, kilka osób jeździ dla tych punktów i nie rezygnujmy z nich (tych graczy) wszak w naszej sytuacji frekwencyjnej każdy gracz się liczy, a dodatkowo wydaje mi się że osób nie grywających na turniejach bo liga jest, jest mniej niż tych które jeżdżą bo liga jest,
- nie pomijajmy MPków i innych dużych turniejów w lidze,  5 PLN we wpisowym to niewielka różnica a zawsze ktoś może się zjawić właśnie dla tych punktów ligowych,
- nie dzielmy turniejów na GP, złote srebrne czy jakiekolwiek inne, czy turniej jest duży i ważny powinna decydować frekwencja (zlikwidujmy mnożniki za ważność a mocno zwiększmy za liczbę graczy)
- podoba mi się pomysł wcześniejszego informowania o turnieju, niech by to było choć i 2 miesiące, na pewno nie zaszkodzi frekwencji, a dodatkowo można w wątku o turnieju prowadzić w formie listy zdeklarowanych uczestników, będzie większa przejrzystość i łatwiej będzie określić czy szykuje się duży turniej (wiem że coś na ten kształt jest, ale może da się bardziej do tego przyłożyć)
- proxy nie (tutaj nie ma zgodności w rodzinie) - ja, jeśli pojawią się na turniejach, to rezygnuje ostatecznie i pewnie poczekam aż córki dorosną do MTG
- podział na strefy chyba sam się zdezaktualizował,
- nagradzajmy organizatorów za fajne i liczne turnieje, ale nie stawiajmy im nadmiernych wymagań, bo co z tego że będziemy mieli chętnych na granie jak nie będzie gdzie bo ktoś nie chce czy nie może zapewnić atrakcji dodatkowych, a turnieju koloru brązowego lub nieligowego nie będzie chciał zorganizować
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 03, 2015, 05:45:48 pm »

Oj dużo napisaliście,
a ja widzę to tak:
- nie likwidujmy ligi przynajmniej dopóki ktoś nie wymyśli czegoś lepszego, kilka osób jeździ dla tych punktów i nie rezygnujmy z nich (tych graczy) wszak w naszej sytuacji frekwencyjnej każdy gracz się liczy, a dodatkowo wydaje mi się że osób nie grywających na turniejach bo liga jest, jest mniej niż tych które jeżdżą bo liga jest,
- nie pomijajmy MPków i innych dużych turniejów w lidze,  5 PLN we wpisowym to niewielka różnica a zawsze ktoś może się zjawić właśnie dla tych punktów ligowych,
- nie dzielmy turniejów na GP, złote srebrne czy jakiekolwiek inne, czy turniej jest duży i ważny powinna decydować frekwencja (zlikwidujmy mnożniki za ważność a mocno zwiększmy za liczbę graczy)
- podoba mi się pomysł wcześniejszego informowania o turnieju, niech by to było choć i 2 miesiące, na pewno nie zaszkodzi frekwencji, a dodatkowo można w wątku o turnieju prowadzić w formie listy zdeklarowanych uczestników, będzie większa przejrzystość i łatwiej będzie określić czy szykuje się duży turniej (wiem że coś na ten kształt jest, ale może da się bardziej do tego przyłożyć)
- proxy nie (tutaj nie ma zgodności w rodzinie) - ja, jeśli pojawią się na turniejach, to rezygnuje ostatecznie i pewnie poczekam aż córki dorosną do MTG
- podział na strefy chyba sam się zdezaktualizował,
- nagradzajmy organizatorów za fajne i liczne turnieje, ale nie stawiajmy im nadmiernych wymagań, bo co z tego że będziemy mieli chętnych na granie jak nie będzie gdzie bo ktoś nie chce czy nie może zapewnić atrakcji dodatkowych, a turnieju koloru brązowego lub nieligowego nie będzie chciał zorganizować

to bardzo dobre podsumowanie dyskusji!!!

od siebie dodam tylko że:
 - turnieje ligowe robiłem tylko dlatego że było na nie zapotrzebowanie (tzn wielu osobom zależało żeby turniej u mnie był ligowy, choć ja osobiście nie widzialem takiej potrzby) dlatego jestem przeciwny likwidacji ligi
 - uzależnienie ważności turnieju od liczby graczy jest bardzo dobry ale podział na kolory można połączyc z frekwencją (np kazdy ruenij powyżej 15 osoób jest srebrny i wyżej punktowany)
 - całym sercem popieram zasade wczesnego ogłaszania eventów - dla mnie to podstawa, stąd kalendarz imprez  to  sprawa najwyższej rangi!
 - proxy to dyskusja w innym watku (nadal nie mam zdania jak to rozwiązać)
 - podział na strefy moim zdaniem można wykorzystać tylko pomocniczo
 - nagradzanie orgów to piękna idea, ale wystarczy podziekować (z doświadzcenia wiem jak miłe są podziekowania po imprezie :) ), a już nigdy nie wolno zniechęcać ich do organizacji
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #113 dnia: Listopada 03, 2015, 05:54:54 pm »


 - uzależnienie ważności turnieju od liczby graczy jest bardzo dobry ale podział na kolory można połączyc z frekwencją (np kazdy ruenij powyżej 15 osoób jest srebrny i wyżej punktowany)


To juz jest wliczone z automatu w archonie. Nie ma sensu tego zmieniac.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #114 dnia: Listopada 03, 2015, 06:12:14 pm »


 - uzależnienie ważności turnieju od liczby graczy jest bardzo dobry ale podział na kolory można połączyc z frekwencją (np kazdy ruenij powyżej 15 osoób jest srebrny i wyżej punktowany)


To juz jest wliczone z automatu w archonie. Nie ma sensu tego zmieniac.


fakt i racja

ale cos przydałoby sie wymysleć by premiować dodatkowo turnieje z dużą frekwencją
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #115 dnia: Listopada 03, 2015, 07:15:00 pm »

Co się tak uczepiliście tego punktowania dużych turniejów. Przecież to wszystko już jest:

- archon oblicza bonus dla finalistów i zwycięzcy na podstawie liczby graczy
- turnieje które z założenia powinny mieć największą frekwencję czyli MP, ECQ i Finał Ligi mają mnożnik 1,25 więc uwzględniają bonus

Aż z nudów przekopałem się przez frekwnecję na turniejach od 2011 roku

2011 :

ECQ - 34
MP - 38
FINAŁ - 22

ECQ i MP były największymi turniejami Finał w połowie stawki

2012

ECQ - 29
MP - 40
F -27

Były to trzy największe turnieje w roku (finał ex aequo z 2 innymi eventami)

2013

ECQ - 21
MP - 34
F - 22

MP największy turniej, F trzeci, ECQ piąty

2014

ECQ - 23
MP - 24
F - 23

Trzy największe turnieje w roku

Czyli postulat dotyczący lepszego punktowania dużych eventów jest już dawno realizowany
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #116 dnia: Listopada 03, 2015, 07:17:36 pm »

Co się tak uczepiliście tego punktowania dużych turniejów. Przecież to wszystko już jest:

- archon oblicza bonus dla finalistów i zwycięzcy na podstawie liczby graczy
- turnieje które z założenia powinny mieć największą frekwencję czyli MP, ECQ i Finał Ligi mają mnożnik 1,25 więc uwzględniają bonus

Aż z nudów przekopałem się przez frekwnecję na turniejach od 2011 roku

2011 :

ECQ - 34
MP - 38
FINAŁ - 22

ECQ i MP były największymi turniejami Finał w połowie stawki

2012

ECQ - 29
MP - 40
F -27

Były to trzy największe turnieje w roku (finał ex aequo z 2 innymi eventami)

2013

ECQ - 21
MP - 34
F - 22

MP największy turniej, F trzeci, ECQ piąty

2014

ECQ - 23
MP - 24
F - 23

Trzy największe turnieje w roku

Czyli postulat dotyczący lepszego punktowania dużych eventów jest już dawno realizowany

Kulawi mają dużo czasu :) na analizę ofc :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016 - nowa formula Ligi.
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 03, 2015, 09:27:56 pm »

Heh, of 2013 na MP'kach równo o 10 osób mniej co roku...
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey
Strony: 1 ... 6 7 [8]