Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Turnieje limited  (Przeczytany 2899 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Turnieje limited
« dnia: Października 27, 2015, 02:23:32 pm »

Skoro juz tak spamuje tematami, to zostaje jeszcze jedna kwestia poruszona podczas dyskusji u mnie przez Slave'a - turnieje LIMITED.

Czy jest jakikolwiek zainteresowanie w tej kwestii wsrod graczy w Polsce ?

Istnieje kilka wariantow rozegrania takiego turnieju.
Najwazniejsza zmiana - koszt i dostep do boosterow.

Wiadomo, kazdy uczestnik musi oplacic pule boosterow z ktorej bedzie skladal decka. mysle, ze to koszt w granicach 50 PLN plus jakies nagrody (moze byc redraft i wtedy zamykamy sie wk oszcie samych boosterow).

Taki turniej mozna zrobic jako side event, dedykowany turniej, badz dodatkowy turniej podczas wypadu wakacyjnego.
Mysle, ze nie ma sensu czegos takigo organizowac, jesli ilosc chetnych bedzie mniejsza niz 10 osob.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #1 dnia: Października 27, 2015, 02:35:21 pm »

jest jeszcze opcja drafta ze specjalnie spreparowanych przez organizatorow boosterow. Odpada problem kosztow i zbednej wiekszosci makulatury, bo karty sa oddawane po turnieju. Jednoczesnie jest to dobre zastosowanie dla mniej grywalnych w constructed kart, ktore inaczej kurza sie gdzies na dnie naszych szaf.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #2 dnia: Października 27, 2015, 02:43:47 pm »

ja bardzie widzę sens w organizowaniu turnieju a'la druzynowy niz draft...draft powinien wygladac tak: sciepa na boxa/bosy, rozpieczetowanie i granie, karty zostaja u tego co je wydraftowal bo oplacil boxa. Inna forma w naszym niewielkim środowisku jest troche lipna. Moim zdaniem.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #3 dnia: Października 27, 2015, 03:05:12 pm »

Turniej druzynowy tez nie jest zla opcja. Mamy kilka miast, ktore moga wystawic niezla ekipe :).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #4 dnia: Października 27, 2015, 03:07:52 pm »

@Szewo ta ktora zaproponowales (tzw. klasyczna ;) w naszym środowiskiem, moim zdaniem, nie znajdzie entuzjastow. Wymaga kupienia boxa, a te dostepne latwo do kupna (LoB, SoC, NoR), sa dla wiekszosci zbedne. Czyli wracamy do "kto chce kupic karty ktorych nie chce kupic"?
a turniej druzynowy moglby byc ciekawy
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #5 dnia: Października 27, 2015, 03:08:14 pm »

Turniej druzynowy tez nie jest zla opcja. Mamy kilka miast, ktore moga wystawic niezla ekipe :).


granie+picie = Bydzia win :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #6 dnia: Października 27, 2015, 03:10:59 pm »

Mozna zrobić taki event:

Druzyny 3 osobowe (jak w Nations Cup), niekoniecznie z jednego miasta
Dla urozmaicenia (co zreztą postulowalem przy EC ale nie przeszlo) każda osoba ma np 3 decki na turniej i przed kazda grą losuje jeden z nich do gry z tym, że w kolejnej grze losuje już z pozostalych itp
Dzieki temu mozna pograc bardziej casualowymi deckami i for fun (ja wiem Zico że u Ciebie nie ma for fun :))

Zasady są do ogarniecia ale wystarczą 4 teamty zeby cos takiego zrobic albo 5 zeby byly same stoly 5-osobowe

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #7 dnia: Października 27, 2015, 03:26:43 pm »

A może gra drużynowa w stylu 2v2? Grają 2 drużyny, stół 4-osobowy. Jak wyeliminowani zostaną gracze z jednej z drużyn to druga wygrywa.

Byłoby to o tyle ciekawe, że pojawiłyby się całkiem nowe i niespotykane dotąd decki bo możnaby robić ciekawe combosy (w stylu jeden gość gra wampirami z tytułami ale bez polityk za to drugi weenie obfem z politykami a kumpel mu wszystko przepycha). Co sądzicie?
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #8 dnia: Października 27, 2015, 03:29:22 pm »

A może gra drużynowa w stylu 2v2? Grają 2 drużyny, stół 4-osobowy. Jak wyeliminowani zostaną gracze z jednej z drużyn to druga wygrywa.

Byłoby to o tyle ciekawe, że pojawiłyby się całkiem nowe i niespotykane dotąd decki bo możnaby robić ciekawe combosy (w stylu jeden gość gra wampirami z tytułami ale bez polityk za to drugi weenie obfem z politykami a kumpel mu wszystko przepycha). Co sądzicie?

raczej taki modul ograniczy gre: 2vs2 to znacznie gorsze combo niż 4/5 graczy naparzających się a druzyna zbiera pkt wspolnie. To jest blizsze samej rozgrywce turniejowej ale poprzez wariacje z deckami i wybor gracza do finalu moze byc ciekawym urozmaiceniem.
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #9 dnia: Października 27, 2015, 03:31:29 pm »

Turniej druzynowy tez nie jest zla opcja. Mamy kilka miast, ktore moga wystawic niezla ekipe :).


granie+picie = Bydzia win :)

Taka formula by mi odpowiadala.
Najpierw pijemy (nielimitowany czqas przez turniejem) i robimy  pomiar alkomatem przed rozpoczeciem zawodow. Druzyna dostaje na starcie ilosc VPkow rowna ilosci promili (suma promili czlonkow druzyny).
Potem gramy w karty (zawodnk musi byc zdolny do trzymania kart).

Wybieram do skladu Andrzeja z Talarem i mozemy jechac nawet do Ruskich :D.

Edit :
*cenzura* - zapomnialem o Hajnowce/Bialym :(
Mlody/Bodek/Kamilek - bylaby nie zla konkurencja :(

Mozna zrobić taki event:

Druzyny 3 osobowe (jak w Nations Cup), niekoniecznie z jednego miasta
Dla urozmaicenia (co zreztą postulowalem przy EC ale nie przeszlo) każda osoba ma np 3 decki na turniej i przed kazda grą losuje jeden z nich do gry z tym, że w kolejnej grze losuje już z pozostalych itp
Dzieki temu mozna pograc bardziej casualowymi deckami i for fun (ja wiem Zico że u Ciebie nie ma for fun :))

Zasady są do ogarniecia ale wystarczą 4 teamty zeby cos takiego zrobic albo 5 zeby byly same stoly 5-osobowe

pzdr

Ja tez gram for fun, tylko moje podejscie for fun rozni sie od Twojego  :twisted:
For fun to ja sobie biore Tupdogi albo Ansona, zeby wykrecic maksymalna liczbe torpow :D

Ogolnie jest za takim formatem turnieju, jednak powinien to byc osobny event, nie zwiazany z liga.
Opcja zagrania kilkoma deckami tez jest OK.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2015, 03:36:28 pm wysłana przez warGrim »
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #10 dnia: Października 27, 2015, 08:20:23 pm »

A może gra drużynowa w stylu 2v2? Grają 2 drużyny, stół 4-osobowy. Jak wyeliminowani zostaną gracze z jednej z drużyn to druga wygrywa.

Byłoby to o tyle ciekawe, że pojawiłyby się całkiem nowe i niespotykane dotąd decki bo możnaby robić ciekawe combosy (w stylu jeden gość gra wampirami z tytułami ale bez polityk za to drugi weenie obfem z politykami a kumpel mu wszystko przepycha). Co sądzicie?

raczej taki modul ograniczy gre: 2vs2 to znacznie gorsze combo niż 4/5 graczy naparzających się a druzyna zbiera pkt wspolnie. To jest blizsze samej rozgrywce turniejowej ale poprzez wariacje z deckami i wybor gracza do finalu moze byc ciekawym urozmaiceniem.

Ja rozumiem. Zasadnicza różnica polega na tym, że w grze 2v2 raczej nie pohasasz standardowymi deckami, co wymusza nieco kreatywności i być może daje pewien powiew świeżości. Zbieranie punktów wspólnie w sumie niewiele się różni od standardowej gry a cała idea formatu limited polega na graniu czymś, czego z regóły nie bierzesz na turniej/czym nie grasz na codzień.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #11 dnia: Października 28, 2015, 08:30:17 am »

A może gra drużynowa w stylu 2v2? Grają 2 drużyny, stół 4-osobowy. Jak wyeliminowani zostaną gracze z jednej z drużyn to druga wygrywa.

Byłoby to o tyle ciekawe, że pojawiłyby się całkiem nowe i niespotykane dotąd decki bo możnaby robić ciekawe combosy (w stylu jeden gość gra wampirami z tytułami ale bez polityk za to drugi weenie obfem z politykami a kumpel mu wszystko przepycha). Co sądzicie?

raczej taki modul ograniczy gre: 2vs2 to znacznie gorsze combo niż 4/5 graczy naparzających się a druzyna zbiera pkt wspolnie. To jest blizsze samej rozgrywce turniejowej ale poprzez wariacje z deckami i wybor gracza do finalu moze byc ciekawym urozmaiceniem.

Ja rozumiem. Zasadnicza różnica polega na tym, że w grze 2v2 raczej nie pohasasz standardowymi deckami, co wymusza nieco kreatywności i być może daje pewien powiew świeżości. Zbieranie punktów wspólnie w sumie niewiele się różni od standardowej gry a cała idea formatu limited polega na graniu czymś, czego z regóły nie bierzesz na turniej/czym nie grasz na codzień.

Stary - takie cos nie ma szans.
Tupdogi + Weenie AUS i przeciwnik ma pograne.
Juz o tym kiedys dyskutowalismy - ta opcja jest mega slaba.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #12 dnia: Października 28, 2015, 01:15:01 pm »

Tupdogi + Weenie AUS i przeciwnik ma pograne.

To bierzesz diversion gun + weenie for i ani tupdogi ani weenie aus już nie działają ;)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Hektor [NS]

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: Turnieje limited
« Odpowiedź #13 dnia: Października 31, 2015, 01:18:16 am »

Jeśli chodzi o limited, to turniej drużynowy wygląda dla mnie na bardzo fajną opcję. Zrobiłbym go tak jak pisze Szewski:

Mozna zrobić taki event:

Druzyny 3 osobowe (jak w Nations Cup), niekoniecznie z jednego miasta
Dla urozmaicenia (co zreztą postulowalem przy EC ale nie przeszlo) każda osoba ma np 3 decki na turniej i przed kazda grą losuje jeden z nich do gry z tym, że w kolejnej grze losuje już z pozostalych itp
Dzieki temu mozna pograc bardziej casualowymi deckami i for fun (ja wiem Zico że u Ciebie nie ma for fun :))

Zasady są do ogarniecia ale wystarczą 4 teamty zeby cos takiego zrobic albo 5 zeby byly same stoly 5-osobowe

pzdr

Spokojnie 4-5 teamów by się uzbierało myślę.
I jak byśmy faktycznie odeszli od formuły ligowej w przyszłym roku, to jeden z organizowanych turniejów mógłby tak wyglądać.
Zapisane