Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Paradox kupuje wampira  (Przeczytany 10016 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Paradox kupuje wampira
« dnia: Października 29, 2015, 07:45:58 pm »

Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #1 dnia: Października 29, 2015, 08:48:58 pm »

Mam nadzieje, ze to dobry news...
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #2 dnia: Października 29, 2015, 09:07:38 pm »

Ciekawe, czy przełoży się w ogóle. Mam nadzieję, że tak i że nie pożałujemy.

A jak tam z prawami, które ma Wizards of the Coast/Hasbro?
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2015, 09:12:05 pm wysłana przez Bane »
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #3 dnia: Października 30, 2015, 08:09:05 am »

Nie mam wątpliwości, że jest to dobry news, bo CCP praktycznie pogrzebało świat mroku. Natomiast mam duże wątpliwości, czy się to w jakikolwiek sposób przełoży na vtesa. Paradox generalnie wydaje gry komputerowe, a sytuacja prawna specjalnie się nie zmieniła, tzn. ciągle część praw jest w rękach Hasbro, a część u kogo innego (teraz Paradox zamiast CCP). Ale nawet jesli przełożenie nie będzie bezpośrednie, to jest spora szansa na pośrednie. Jak Paradox wyda jakaś grę w świecie WoD to na pewno spowoduje to większe zainteresowanie całym tematem, a to z kolei może zachęcić część starych graczy do powrotu, nowych do zaczęcia, itd. W każdym razie super wiadomość.
« Ostatnia zmiana: Października 30, 2015, 08:19:24 am wysłana przez alek »
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #4 dnia: Października 30, 2015, 09:16:11 am »

Ale nawet jesli przełożenie nie będzie bezpośrednie, to jest spora szansa na pośrednie. Jak Paradox wyda jakaś grę w świecie WoD to na pewno spowoduje to większe zainteresowanie całym tematem, a to z kolei może zachęcić część starych graczy do powrotu, nowych do zaczęcia, itd. W każdym razie super wiadomość.

Daje to, przede wszystkiem, zielone światło dla OneBookShelf na dzierżawę licencji.
CCP już dawno podjęło decyzję odnośnie sprzedaży swojej jej części, i nie było zainteresowane w bieżącym roku współpracą ze środowiskiem karcianym. Teraz, otwierają się na nowo pewne możliwości.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #5 dnia: Października 30, 2015, 11:47:46 am »

Nie mam wątpliwości, że jest to dobry news, bo CCP praktycznie pogrzebało świat mroku. Natomiast mam duże wątpliwości, czy się to w jakikolwiek sposób przełoży na vtesa. Paradox generalnie wydaje gry komputerowe, a sytuacja prawna specjalnie się nie zmieniła, tzn. ciągle część praw jest w rękach Hasbro, a część u kogo innego (teraz Paradox zamiast CCP). Ale nawet jesli przełożenie nie będzie bezpośrednie, to jest spora szansa na pośrednie. Jak Paradox wyda jakaś grę w świecie WoD to na pewno spowoduje to większe zainteresowanie całym tematem, a to z kolei może zachęcić część starych graczy do powrotu, nowych do zaczęcia, itd. W każdym razie super wiadomość.

Przede wszystkim Paradox robi gry dobre, od lat, poza tym jest uznaną marką (aktualnie pocinam w Crusader Kings 2 i jestem pod wrażeniem, notabene polecam, zajebisty sandbox historyczny). CCP jest tak naprawdę studiem jednego produktu (Eve), który dzięki WoD zaliczył najbardziej spektakularną wtopę w branży w ostatnich latach. To po prostu inna liga.

Tak naprawdę ciekawi mnie jakie mają plany, bo wiem np. że zakupiony White Wolf ma być trzymany jako osobny temat pod skrzydłami Paradoxu, a nie bezpośrednio jako komponent organizacji. Tego typu ruchy mogą oznaczać chęć dość szerokiej działalności (może nawet wskrzeszenie papierowego rpg, a co za tym idzie - szansa na vtesa).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2015, 12:24:39 pm »

Przede wszystkim Paradox robi gry dobre, od lat, poza tym jest uznaną marką (aktualnie pocinam w Crusader Kings 2 i jestem pod wrażeniem, notabene polecam, zajebisty sandbox historyczny).

No i posiada nakładkę AGoTową (dostępną w sieci).
Również polecam, jeśli kto jeszcze nie grał.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #7 dnia: Października 30, 2015, 10:17:10 pm »

Nie mam wątpliwości, że jest to dobry news, bo CCP praktycznie pogrzebało świat mroku. Natomiast mam duże wątpliwości, czy się to w jakikolwiek sposób przełoży na vtesa. Paradox generalnie wydaje gry komputerowe, a sytuacja prawna specjalnie się nie zmieniła, tzn. ciągle część praw jest w rękach Hasbro, a część u kogo innego (teraz Paradox zamiast CCP). Ale nawet jesli przełożenie nie będzie bezpośrednie, to jest spora szansa na pośrednie. Jak Paradox wyda jakaś grę w świecie WoD to na pewno spowoduje to większe zainteresowanie całym tematem, a to z kolei może zachęcić część starych graczy do powrotu, nowych do zaczęcia, itd. W każdym razie super wiadomość.

Przede wszystkim Paradox robi gry dobre, od lat, poza tym jest uznaną marką (aktualnie pocinam w Crusader Kings 2 i jestem pod wrażeniem, notabene polecam, zajebisty sandbox historyczny). CCP jest tak naprawdę studiem jednego produktu (Eve), który dzięki WoD zaliczył najbardziej spektakularną wtopę w branży w ostatnich latach. To po prostu inna liga.

Tak naprawdę ciekawi mnie jakie mają plany, bo wiem np. że zakupiony White Wolf ma być trzymany jako osobny temat pod skrzydłami Paradoxu, a nie bezpośrednio jako komponent organizacji. Tego typu ruchy mogą oznaczać chęć dość szerokiej działalności (może nawet wskrzeszenie papierowego rpg, a co za tym idzie - szansa na vtesa).

A papierowe RPG nie zostało czasem wskrzeszone (poniekąd) przez Onyx Path Publishing?

Mają teraz:

cWoD - wersja 20th anniversary, w której to na nowo wydali (i dalej wydają) stare knigi ze zupdatowanymi rulesami (teraz np. pracują nad Black Hand), w podstawce wszystkie klany + bloodlines itp. Już chyba wszystkie podstawki przerobili (wliczając w to Dark Ages)
nWoD
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #8 dnia: Października 30, 2015, 10:53:04 pm »

Tak. Papierowy Wąpierz ma się dobrze. Trwają już prace nad czwartą, bodaj, edycją. Tam szykują się znaczące zmiany w mechanice.

Jednak karcianka jest związana bardziej z Białym Wilkiem i projektem gry komputerowej. CCP nie chciało dzielić licencji, co zrozumiałe, i sprzedało całość. Dlatego szybka sprzedaż w dobre ręce była kluczowa dla naszej karcianki. Myślę, choć to moja prywatna opinia, że ręce są dobre.

OneBookShelf jest gotowe do wypuszczenia VtES na rynek tak szybko, jak tylko uda się wydzierżawić licencje. O ile się uda. Są już gotowe do druku preconstructed decks nawet. Ale nie popadajmy w entuzjazm. Trza najpierw uzyskać licencje, a to... nigdy nie było proste.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #9 dnia: Października 31, 2015, 03:03:51 am »

Tak. Papierowy Wąpierz ma się dobrze. Trwają już prace nad czwartą, bodaj, edycją. Tam szykują się znaczące zmiany w mechanice.

Mam nadzieję, że przejmą z nWoD system kondycji zamiast standardowych zad i walet. To się całkiem nieźle sprawdza i lepsza mechanika do robienia xp z tego jest bo bardziej na klimacie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 14, 2015, 01:03:30 pm »

Paradox podczas spotkania z fanami poruszył temat vtesa - link do wątku na forum V:EKN -> http://www.vekn.net/index.php/forum/news-and-announcements/74586-white-wolf-at-tenebrea-noctis-presentation . Czyżby światełko w tunelu?
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 14, 2015, 01:19:42 pm »

Paradox podczas spotkania z fanami poruszył temat vtesa - link do wątku na forum V:EKN -> http://www.vekn.net/index.php/forum/news-and-announcements/74586-white-wolf-at-tenebrea-noctis-presentation . Czyżby światełko w tunelu?

W skrócie:

Jesteśmy w szoku że jeszcze komuś chce się w to grać i nie zdawaliśmy sobie sprawy że komuś na tej grze zależy. W sumie to jeszcze nad tym nie myśleliśmy ale jak wymyślimy jak wyciągnąć od was jak najwięcej kasy to niezwłocznie zrealizujemy nasz pomysł.
Zapisane

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 14, 2015, 02:05:21 pm »

Paradox podczas spotkania z fanami poruszył temat vtesa - link do wątku na forum V:EKN -> http://www.vekn.net/index.php/forum/news-and-announcements/74586-white-wolf-at-tenebrea-noctis-presentation . Czyżby światełko w tunelu?

W skrócie:

Jesteśmy w szoku że jeszcze komuś chce się w to grać i nie zdawaliśmy sobie sprawy że komuś na tej grze zależy. W sumie to jeszcze nad tym nie myśleliśmy ale jak wymyślimy jak wyciągnąć od was jak najwięcej kasy to niezwłocznie zrealizujemy nasz pomysł.

Gdyby ktoś chciał wyciągnąć ze mnie jak najwięcej kasy poprzez wypuszczanie nowych, ciekawych kart, proszę bardzo! Nie żebym ciągle na to liczył, ale w razie czego, nie obrażę się.

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 14, 2015, 02:16:08 pm »

jakby white wolf wydawał go wcześniej charytatywnie :P
Zapisane
sorry andrzej=]

Miki

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
    • Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
Odp: Paradox kupuje wampira
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 14, 2015, 02:37:49 pm »

Jak staję przed wyborem proxów albo wyciągania kasy, wolę wyciąganie kasy ;) Jeśli firma umie robić pieniądze, to na pewno będzie się starała ruszyć vtesa w takiej lub innej formie (spodziewałbym się formatu LCG).
Zapisane
Gabinet Weterynaryjny Drob-Wet w Kielcach
www.drob-wet.pl