Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach  (Przeczytany 18531 razy)

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #45 dnia: Listopada 03, 2015, 08:20:50 pm »

Należy również o tym pamietać iż to tylko doraźnie rozwiązanie i jeśli gra wstanie kiedykwoleik w tej czy w innej formie, proxy przestaną być sankcjonowane...chyba, że w domu :)

Tak dokładnie myśli Pascal.
Próbowaliśmy, ja i Gines, wytłumaczyć mu, iż jest w błędzie, ale nie dotarło.
Prawda jest taka: Gdy ludziska opowiadające się za proxies będą już mogły legalnie grać nimi na sankcjonowanych turniejach, nie zdecydują się na zakup kart za duże pieniądze tylko dlatego, że ktoś im tego później zabroni. This is a one-way ticket to a tainted spring.

SLAVE, to co napisałeś to totalny bullshit. I nie uzywaj argumentu, że "prawda jest taka" bo to Twoja prawda nie moja.
Ilu NOWYCH graczy przyciągną proxy? Moja odpowiedź brzmi: zero

ilu NOWYCH gravzy przyniesię precon na półce w sklepie? Odpowiedz sobie sam zanim zaczniesz takie pierdoły wypisywać i podpierać się prawdą. Poza tym zapominasz, że VEKN sankcjonuje cokowleik tylko dlatego, że nie ma wydawcy, który by dał mandat komukolweik do sankcjonowania czegokowleik. Jesli pojawi sie wydawca to równie dobrze moje wy*cenzura*ć nas wszystkich na zbity pysk.
Przestańcie demonizować te nieszczęsne proxy jakby to był koniec świata. Ludzie, którzy NIE MAJA kart (tylu) podchodzą do tego w bardzie rozsądny sposób niż WY.

Farmazony pieprzycie i tyle. Tez se napisze: TAKA JEST PRAWDA



szewski ukazał mi dodatkowe zagrożenie:
wydawca może nie zechcieć kupić licencji i ponownie drukowac kart
jeśli gracze będą używac proxów
bo  moga nie zechciec kupowac kart za kase jesli mogą je wydrukować !!
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #46 dnia: Listopada 03, 2015, 08:26:50 pm »

Słuchajcie, trochę pomerdało Wam się to wszystko Towarzysze :)

Teraz to se gramy w podziemną grę gdzie tak de facto możemy robić co chcemy jeśli srodowisko tego zechce. Jeśli będzie Wydawca to skończą się czasy Veknu, Sreknu, Whatever. Nawet jeśli VEKN będzie mógł kontynuować zarządzanie grą od strony organizacji to proxy z automatu zostana wycofane. tu chodzi o tak zwaną fałszywą możliwość zwiększenia dostępności kart, która może aczkowliek nie musi pomóc. I tyle. Kto grał i gra i karty ma ten się prox nie chwyci. Kto nie ma a chciałby być może dzięki temu spróbuje. Uważam, że to dobra zachęta. Poza tym zapominacie, że VEKN w swojej ideei miał odpowiadać na głosy środowiska (o co nieraz były pretensje że za duzo bądź za mało empatii) więc po prostu dajmy ludziom sie wypowiedzieć. Poczekajmy. To jak z wyborami. Nawet w nowej rzeczywistości trzeba nam życ :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #47 dnia: Listopada 03, 2015, 08:32:48 pm »

In order to help the players play the game, the VEKN has issued the following list of questions that will be used as an indicator of how much we need to consider proxies while the game is out of print.

jakby ktoś miał problem z angielskim to radzę zwrócić uwage na "OUT OF PRINT" and "WHILE" :) i przestańcie beczeć :)



















w wolnym tłumaczeniu "DOPÓKI POZA DRUKIEM"
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #48 dnia: Listopada 03, 2015, 08:53:53 pm »

In order to help the players play the game, the VEKN has issued the following list of questions that will be used as an indicator of how much we need to consider proxies while the game is out of print.

jakby ktoś miał problem z angielskim to radzę zwrócić uwage na "OUT OF PRINT" and "WHILE" :) i przestańcie beczeć :)



















w wolnym tłumaczeniu "DOPÓKI POZA DRUKIEM"

Tylko to "dopoki" , moze oznaczac zawsze ;)
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #49 dnia: Listopada 03, 2015, 09:01:49 pm »

No wszystko super, tylko co jeśli znajdzie się chętny do wykupienia licencji i druku kartonów? Wątpię, żeby jakiś wydawca w ogóle uznał stare kartony. Wydawcy chodzi przede wszystkim o zrobienie kasy, a jak sobie pomyśli, że 90% graczy zbierało kartony przez prawie 20 lat i mają wszystko to po co wydawać to samo? Lepiej jeszcze, odciąć się od starego śmiecia i wszelkich związanych z tym niesnasek i wypuścić VTES 2.0, które nie jest kompatybilne ze starym. Potem tylko sprzedawać, być może nawet zorganizować jakieś oficjalne turnieje z prawdziwymi nagrodami, żeby się jakaś domorosła organizacja nie wcinała i luz gitara.

Szacun dla VEKN'u za próby wskrzeszania karcianki, ale goście moim zdaniem nieco przeceniają swoją "ważność" i mogą się na tym przejechać w chwili znalezienia wydawcy.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #50 dnia: Listopada 03, 2015, 09:03:41 pm »

Niestety while to niekoniecznie to samo, co until.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #51 dnia: Listopada 03, 2015, 10:05:32 pm »

No wszystko super, tylko co jeśli znajdzie się chętny do wykupienia licencji i druku kartonów? Wątpię, żeby jakiś wydawca w ogóle uznał stare kartony. Wydawcy chodzi przede wszystkim o zrobienie kasy, a jak sobie pomyśli, że 90% graczy zbierało kartony przez prawie 20 lat i mają wszystko to po co wydawać to samo? Lepiej jeszcze, odciąć się od starego śmiecia i wszelkich związanych z tym niesnasek i wypuścić VTES 2.0, które nie jest kompatybilne ze starym. Potem tylko sprzedawać, być może nawet zorganizować jakieś oficjalne turnieje z prawdziwymi nagrodami, żeby się jakaś domorosła organizacja nie wcinała i luz gitara.

Szacun dla VEKN'u za próby wskrzeszania karcianki, ale goście moim zdaniem nieco przeceniają swoją "ważność" i mogą się na tym przejechać w chwili znalezienia wydawcy.

A co maja proxy do tego? Pewnie masz sporo racji, pewnie tak właśnie będzie (chlip chlip aczkolwiek to nie jest tak do końca bo np gdyby dzisiaj była opcja kupna choćby tych preconów z sabbatu które przygotował Ben z Mike'em to sam bym kupił pewnie z 10 paczek dla siebie i dla promocji gry bo wtedy miałbym szanse dzielić się kartami, których cena jest NORMALNA więc akurat mój stan posiadania nijak sie ma z chęcią zakupu czyli z jej brakiem) ale samo dopuszzcenie prxów nadal będzie tylko i wyłącznie dotyczyło tych graczy, któzy nie mają kart/nie mają aż tyle kasy zeby wydawać albo są na tyle nowi że wypróbowanie gry bez przepłacania okaze się wystarczającym maggnesem; chociaż dla mnie to też zaden argument bo uważam, że proxy nowych graczy przyniosą tyle samo co odpadnie starych (a Ci odpadną bynajmniej nie ze względu na proxy - to będzie dobra wymówka, owszem ale z rzeczywistością będzie się miała nijak, może czas prawdzie spojrzeć w oczy i przyznać się do starości/znudzenia/innych priorytetów/whatever :)

pzdr
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #52 dnia: Listopada 03, 2015, 10:06:30 pm »

Niestety while to niekoniecznie to samo, co until.

jasne, a ziemia to niekoniecznie to samo co grunt :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #53 dnia: Listopada 03, 2015, 10:17:44 pm »

Niestety while to niekoniecznie to samo, co until.

Az mi sie przypomnial 1 rok studiow i wyklady z Wstepu do programowania w Pascalu. 
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #54 dnia: Listopada 03, 2015, 11:35:04 pm »

Zyjecie w jakims stanie iluzji. Jesli ktos kupi licencje, to zlikwiduje caly wasz Vekn - dokladnie jak pisze Szewski. NIKT nie rzuci hajsu i bedzie podskakiwal pod dyktando lunatykow z Veknu. Tylko zaora to koleczko wzajemnej adoracji i bedzie wydawal NOWA gre, ktora sam stworzy po swojemu na bazie tego co uda mu sie kupic. Na 100% byloby to LCG, gdzie macie reset calej gry - nowe klany, nowe zasady, nowy layout, nowy balans, nowe wszystko. Wasze stare karty pojda do niszczarki. Nikt nie wyda nowych kart do obcenego Vtesa - to sie nie stalo i nie stanie. NIGDY. Moge sie zalozyc o to.

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.

Proxy nie zmieniaja absolutnie nic. Nie przyciagna ZADNYCH nowych graczy. Nikogo. Ani jednej osoby. Nie bedzie zadnego zalewu nowych osob, ktore sobie drukna tier1 z internetu i beda "psuc" stoly. To jest jakas skrajna fantazja. :D Jedyna roznica bedzie taka, ze do tej pory zawodnik X moze nie mial Enkil Coga, wiec gral deckiem bez tej karty na turnieju. Teraz sobie zagra tym samym deckiem z jednym sproxowanym Enkielm, a ty nawet nie zauwazysz z drugiego konca stolu, ze to prox. Poza tym - istnieje minimalna szansa, ze gracze tacy jak ja, Dude, czy ktokolwiek z dinozaurow tej gry, ktory albo nie ma w ogole kart, albo ma jakies resztki, bedzie mial akurat jakas chwile slabosci i za duzo wolnego czasu, ze pusci sobie w pracy na drukarce jakis caly, fazowy deck i pojdzie na jakis turniej typu ECQ, MPki, bo akurat byly pod domem. I tyle. Choc prawde mowiac i tak pewnie by mi sie tych proxow nie chcialo drukowac, nawet jakby byly legalne. :P
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #55 dnia: Listopada 03, 2015, 11:48:06 pm »

Zyjecie w jakims stanie iluzji. Jesli ktos kupi licencje, to zlikwiduje caly wasz Vekn - dokladnie jak pisze Szewski. NIKT nie rzuci hajsu i bedzie podskakiwal pod dyktando lunatykow z Veknu. Tylko zaora to koleczko wzajemnej adoracji i bedzie wydawal NOWA gre, ktora sam stworzy po swojemu na bazie tego co uda mu sie kupic. Na 100% byloby to LCG, gdzie macie reset calej gry - nowe klany, nowe zasady, nowy layout, nowy balans, nowe wszystko. Wasze stare karty pojda do niszczarki. Nikt nie wyda nowych kart do obcenego Vtesa - to sie nie stalo i nie stanie. NIGDY. Moge sie zalozyc o to.

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.

Proxy nie zmieniaja absolutnie nic. Nie przyciagna ZADNYCH nowych graczy. Nikogo. Ani jednej osoby. Nie bedzie zadnego zalewu nowych osob, ktore sobie drukna tier1 z internetu i beda "psuc" stoly. To jest jakas skrajna fantazja. :D Jedyna roznica bedzie taka, ze do tej pory zawodnik X moze nie mial Enkil Coga, wiec gral deckiem bez tej karty na turnieju. Teraz sobie zagra tym samym deckiem z jednym sproxowanym Enkielm, a ty nawet nie zauwazysz z drugiego konca stolu, ze to prox. Poza tym - istnieje minimalna szansa, ze gracze tacy jak ja, Dude, czy ktokolwiek z dinozaurow tej gry, ktory albo nie ma w ogole kart, albo ma jakies resztki, bedzie mial akurat jakas chwile slabosci i za duzo wolnego czasu, ze pusci sobie w pracy na drukarce jakis caly, fazowy deck i pojdzie na jakis turniej typu ECQ, MPki, bo akurat byly pod domem. I tyle. Choc prawde mowiac i tak pewnie by mi sie tych proxow nie chcialo drukowac, nawet jakby byly legalne. :P

Spierdalaj Pudel, zniszczyles moj calutki swiat marzen !!!  :twisted:
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #56 dnia: Listopada 04, 2015, 12:58:04 am »

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.

Damn, gdyby tak ktoś wskrzesił Legend of the Burning Sands albo Rage'a to bym się posikał ze szczęścia :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #57 dnia: Listopada 04, 2015, 09:46:52 am »

Cytuj
Zyjecie w jakims stanie iluzji. Jesli ktos kupi licencje, to zlikwiduje caly wasz Vekn - dokladnie jak pisze Szewski. NIKT nie rzuci hajsu i bedzie podskakiwal pod dyktando lunatykow z Veknu. Tylko zaora to koleczko wzajemnej adoracji i bedzie wydawal NOWA gre, ktora sam stworzy po swojemu na bazie tego co uda mu sie kupic. Na 100% byloby to LCG, gdzie macie reset calej gry - nowe klany, nowe zasady, nowy layout, nowy balans, nowe wszystko. Wasze stare karty pojda do niszczarki. Nikt nie wyda nowych kart do obcenego Vtesa - to sie nie stalo i nie stanie. NIGDY. Moge sie zalozyc o to.

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.
O ile w przypadku wpływu proxow zgadzam się z Pudlem praktycznie w 100% to w tej kwestii mam odmienne zdanie. Na początek trzeba zaznaczyć, że nie wierze że w jakimś sensownym czasie uda się Vtesa przywrócić do druku. Natomiast, jeśli już jakimś cudem to by się stało, to jest spora szansa, że właśnie na zasadach kontynuacji, nowych dodatków itd. Wnioski Pudla są pewnie (zgaduje, bo nie wiem co mu w głowie siedzi :) ) podyktowane głównie tym jak to wyglądało w ostatnich latach w przypadku paru tutułów przywróconych do życia np. przez FFG. Ale analogia jest w tym przypadku nieprawdziwa. Gdyby wzięło sie za to FFG, na pewno tak by było (tzn. całkowity reset, nowa gra w formacie LCG), ale FFG się wycofało. Z tego co wiemy, obecnie wydaniem Vtesa najbardziej zainteresowany jest OneBookShelf, a oni mają inną politykę. I nie chcą wydać jakiekolwiek innej karcianki tylko własnie Vtesa. A jak popatrzymy na projekt pudełka starterów które OneBookShelf chciało wydać, to zupełnie nie jest to nowa gra, tylko stary dobry strucel.
Parę osób pisało, że ewentualnemu nowemu wydawcy nie opłaca się wydawać starych kart, bo większość targetu dla nowego vtesa już je ma. Trudno się nie zgodzić, ale pamiętajcie, że wydawanie karcianki to przede wszystkim nowe dodatki, czyli nowe karty, których starzy gracze nie mają, a będą chcieli.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2015, 09:48:54 am wysłana przez alek »
Zapisane

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #58 dnia: Listopada 04, 2015, 10:25:07 am »

raz już po 10 latach zmatwychwstał jako kontynuacja, więc nie rozumiem czemu to takie niemożliwe
Zapisane
sorry andrzej=]

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #59 dnia: Listopada 04, 2015, 10:44:21 am »

Z tego co wiemy, obecnie wydaniem Vtesa najbardziej zainteresowany jest OneBookShelf, a oni mają inną politykę. I nie chcą wydać jakiekolwiek innej karcianki tylko własnie Vtesa. A jak popatrzymy na projekt pudełka starterów które OneBookShelf chciało wydać, to zupełnie nie jest to nowa gra, tylko stary dobry strucel.
Parę osób pisało, że ewentualnemu nowemu wydawcy nie opłaca się wydawać starych kart, bo większość targetu dla nowego vtesa już je ma. Trudno się nie zgodzić, ale pamiętajcie, że wydawanie karcianki to przede wszystkim nowe dodatki, czyli nowe karty, których starzy gracze nie mają, a będą chcieli.

Dokładnie.
Projekt preconstructed decks, na który mogliście rzucić okiem, nie został stworzony przez VEKN w wolnym czasie.
Projekt powstał na konkretne zamówienie OneBookShelf, i jest gotowy do druku.
Tak się składa, że
a) OneBookShelf chce kontynuować VTES, nie resetować karciankę.
b) OneBookShelf chce bliskiej współpracy z VEKN, nie ignorować VEKN, i robić wszystko po swojemu.
Zapisane