Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6

Autor Wątek: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach  (Przeczytany 18537 razy)

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #60 dnia: Listopada 04, 2015, 12:20:50 pm »

raz już po 10 latach zmatwychwstał jako kontynuacja, więc nie rozumiem czemu to takie niemożliwe

Inne czasy, inne warunki rynkowe, inni wydawcy, inne pieniądze.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #61 dnia: Listopada 04, 2015, 12:32:44 pm »

raz już po 10 latach zmatwychwstał jako kontynuacja, więc nie rozumiem czemu to takie niemożliwe

Inne czasy, inne warunki rynkowe, inni wydawcy, inne pieniądze.

Dokładnie.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #62 dnia: Listopada 04, 2015, 12:43:49 pm »

e tam pierdolenie, jak hajs bedzie sie zgadzał to zrobią tak samo, jedyna róźnica to to  że prawa są porozrzucane a nie sposób się dogadać z wieloma podmiotami jak każdy chce hajs ściągać =]
Zapisane
sorry andrzej=]

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #63 dnia: Listopada 04, 2015, 12:46:29 pm »

jak hajs bedzie sie zgadzał

tu cię mam :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #64 dnia: Listopada 04, 2015, 01:32:24 pm »

Zyjecie w jakims stanie iluzji. Jesli ktos kupi licencje, to zlikwiduje caly wasz Vekn - dokladnie jak pisze Szewski. NIKT nie rzuci hajsu i bedzie podskakiwal pod dyktando lunatykow z Veknu. Tylko zaora to koleczko wzajemnej adoracji i bedzie wydawal NOWA gre, ktora sam stworzy po swojemu na bazie tego co uda mu sie kupic. Na 100% byloby to LCG, gdzie macie reset calej gry - nowe klany, nowe zasady, nowy layout, nowy balans, nowe wszystko. Wasze stare karty pojda do niszczarki. Nikt nie wyda nowych kart do obcenego Vtesa - to sie nie stalo i nie stanie. NIGDY. Moge sie zalozyc o to.

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.

Proxy nie zmieniaja absolutnie nic. Nie przyciagna ZADNYCH nowych graczy. Nikogo. Ani jednej osoby. Nie bedzie zadnego zalewu nowych osob, ktore sobie drukna tier1 z internetu i beda "psuc" stoly. To jest jakas skrajna fantazja. :D Jedyna roznica bedzie taka, ze do tej pory zawodnik X moze nie mial Enkil Coga, wiec gral deckiem bez tej karty na turnieju. Teraz sobie zagra tym samym deckiem z jednym sproxowanym Enkielm, a ty nawet nie zauwazysz z drugiego konca stolu, ze to prox. Poza tym - istnieje minimalna szansa, ze gracze tacy jak ja, Dude, czy ktokolwiek z dinozaurow tej gry, ktory albo nie ma w ogole kart, albo ma jakies resztki, bedzie mial akurat jakas chwile slabosci i za duzo wolnego czasu, ze pusci sobie w pracy na drukarce jakis caly, fazowy deck i pojdzie na jakis turniej typu ECQ, MPki, bo akurat byly pod domem. I tyle. Choc prawde mowiac i tak pewnie by mi sie tych proxow nie chcialo drukowac, nawet jakby byly legalne. :P
+1
fajnie że piszesz,
nie trzeba się dodatkowo produkować :)
Zapisane

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #65 dnia: Listopada 04, 2015, 01:35:33 pm »

Też mi się wydaje, że jest minimalna szansa na wskrzeszenie V:TES-a przez zapaleńców zainteresowanych właśnie tą, a nie żadną inną karcianką. Oby kiedyś.

Nie wierzę w reset i zrobienie gry od początku pod szyldem drugiej edycji V:TES. Jeśli kogoś interesuje ta konkretna gra, zrobi kontynuację, w innym wypadku byłaby to po prostu karcianka (tak, najprawdopodobniej w formacie LCG) ze Świata Mroku, w której siłą rzeczy byłyby wampiry, ale nie byłaby oparta na V:TES-ie. W takiej sytuacji mielibyśmy dwie zupełnie różnie gry i nie byłoby płaczu, że jest nowy i stary Vampire, więc jedni grają w nowego, porządnie promowanego i z turniejowym wsparciem wydawcy, a reszta powoli zdycha przy starej edycji, bo nie chce pozbyć się zbieranych przez lata kart ani zastąpić ich nowymi.

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #66 dnia: Listopada 04, 2015, 02:02:03 pm »

Argumentów padło sporo, nic odkrywczego do dodania nie mam. Osobiście jestem za dopuszczeniem, przynajmniej skończy się gadanie że prosi wygrywają bo mają lepsze karty ;)

Nie rozumiem tylko skąd się biorą deklaracje typu "jak dopuścimy proxy, to przestaję grać"... Skoro proxy niewiele zmienią, to po co się obrażać i grozić zaprzestaniem gry? Przecież ważna jest ekipa, a ta się wiele nie zmieni. Jeśli ma to dać cień szansy że od czasu do czasu wpadnie taki vtes-emeritus jak Dude, mirumo czy Pudel, to niech sobie i zagra karteczkami z nazwami kart, ja z chęcią zagram.

Ot i moje 0,03 PLN.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #67 dnia: Listopada 09, 2015, 10:38:02 am »

Tak na szybko mogę powiedzieć , ze na tle innych krajów jesteśmy w środku jeżeli chodzi o preferencje.

Z tych istotnych krajów

Najbardziej "pro proxy" są Francja, UK, USA, Australia
Najbardziej "no proxy" są Włochy, Portugailia, Niemcy, Węgrzy
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #68 dnia: Listopada 09, 2015, 11:15:28 am »

wydaję mi się, że jeśli środowisko jest w tej kwestii podzielone, bez jakiejś bardzo wyraźnej większości, to lepiej nic nie zmieniać. Jak to mówią: "lepsze jest wrogiem dobrego".
Zapisane

Fon-Q

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 309
  • Torpor
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #69 dnia: Listopada 09, 2015, 06:32:01 pm »

Zyjecie w jakims stanie iluzji. Jesli ktos kupi licencje, to zlikwiduje caly wasz Vekn - dokladnie jak pisze Szewski. NIKT nie rzuci hajsu i bedzie podskakiwal pod dyktando lunatykow z Veknu. Tylko zaora to koleczko wzajemnej adoracji i bedzie wydawal NOWA gre, ktora sam stworzy po swojemu na bazie tego co uda mu sie kupic. Na 100% byloby to LCG, gdzie macie reset calej gry - nowe klany, nowe zasady, nowy layout, nowy balans, nowe wszystko. Wasze stare karty pojda do niszczarki. Nikt nie wyda nowych kart do obcenego Vtesa - to sie nie stalo i nie stanie. NIGDY. Moge sie zalozyc o to.

Nie mowiac juz o tym, ze wpakowywanie sie we Vtesowe bagno zwiazane z licencjami i innymi pierdolami jest po prostu bez sensu dla potencjalnego inwestora i lepiej wskrzesic dowolna inna karcianke z lat 90tych (macie 10tki do wyboru - Warlord, 7th Sea, Dune... cokolwiek). Vtes to nie jest jakis swiety Graal, na widok ktorego sie wydawcy slinia i zabijaja o niego. Takich tytulow jak Vtes sa DZIESIATKI na rynku. Z czego wiekszosc pewnie nie ma takiej lipy z prawami wlasnosci. Plus rynek LCG zaczyna sie powoli nasycac, wiec moze byc tak, ze Vtes przegapi swoja szanse.

Proxy nie zmieniaja absolutnie nic. Nie przyciagna ZADNYCH nowych graczy. Nikogo. Ani jednej osoby. Nie bedzie zadnego zalewu nowych osob, ktore sobie drukna tier1 z internetu i beda "psuc" stoly. To jest jakas skrajna fantazja. :D Jedyna roznica bedzie taka, ze do tej pory zawodnik X moze nie mial Enkil Coga, wiec gral deckiem bez tej karty na turnieju. Teraz sobie zagra tym samym deckiem z jednym sproxowanym Enkielm, a ty nawet nie zauwazysz z drugiego konca stolu, ze to prox. Poza tym - istnieje minimalna szansa, ze gracze tacy jak ja, Dude, czy ktokolwiek z dinozaurow tej gry, ktory albo nie ma w ogole kart, albo ma jakies resztki, bedzie mial akurat jakas chwile slabosci i za duzo wolnego czasu, ze pusci sobie w pracy na drukarce jakis caly, fazowy deck i pojdzie na jakis turniej typu ECQ, MPki, bo akurat byly pod domem. I tyle. Choc prawde mowiac i tak pewnie by mi sie tych proxow nie chcialo drukowac, nawet jakby byly legalne. :P
+1
fajnie że piszesz,
nie trzeba się dodatkowo produkować :)
wiem, że wiele osób moze sapać, moze sie im to nie podobać ale trzeba przyjąć iż niestety karcianka, która jest od 5 lat oficjalnie martwa wskrzeszona nie będzie (nie w starym formacie). od kilku lat ewidentnie jest moda na wydawanie karcianek w formacie LCG ze wzgledu na mozliwość dotarcia do większej liczby graczy. w końcu format ten nie wymaga takich nakładów finansowych jak CCG czy TCG. część starych tytułów powraca ale właśnie w formacie LCG. w 100% zgadzam sie z Pudlem że jeżeli wampir powróci to tylko w tym formacie. by the way trzy  dodatki wydane przez VEKN to tak naprawde format LCG. jeśli zaś chodzi o Proxy to sam nigdy nie używałem i  nie byłem zwolennikiem takowyż...ale niestety wampir jest martwa karcianką i kart na rynku nie przybędzie a nowi gracze pewnie chcieli by móc z co poniektórych skorzystać. ja optowałbym aby na trzech najważniejszych turniejach był zakaz używania proxów (MP, ECQ, FINAŁ)
na reszcie powiedzmy max 10% decku (przy 90 kartowym decku 9 kart). pro-playerom tak naprawdę nie powinno to przeszkadzac gdyz kiedys była osobna dyskusja o tym od czego może zależeć wygrana we Vtesa i z tego co pamiętam to karty dla dobrych graczy nie stanowia nawet 50 % elementu mających wpływ na wygraną. no chyba że prosi boja się konkurencji  :wink: a tak na serio mam do czynienia z inna martwa karcianką i wiem jak to wygląda i spodziewałem się iż kiedyś temat PROXY nastąpi. wiem że z tym tematem trzeba ostrożnie i mądrze w przeciwnym wypadku skończy się ze pozostanie tylko kółeczko wzajemnej adoracji co ma karty. reszta zaś porzuci wampira i będzie grać w tytuły dostepne najlepiej w formacie LCG gdzie nie będą zastanawiać się czy czegos im brakuje do talii.
dla mnie osobiście to mam wy*cenzura*ane czy VEKN wprowadzi proxy czy nie, gdyz z powodu małej ilosci czasu jade(będę jeździc) przynajmniej do Pszczyny na chillout w starym stylu przy okazji grając w karty, tak jak sie zaczynało  :D
Zapisane
Death is the road to Awe

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 10, 2015, 12:08:17 am »

http://www.rockpapershotgun.com/2015/11/09/white-wolf-interview/

RPS: And a final question for those fans who I know are still out there: Any plans to revive Vampire: The Eternal Struggle, the card game?

Sjögren: One of many great products we have the pleasure to now be able to work with for sure and we got a lot of requests and ideas from the community about VtES. Regarding plans we’ll get back on that when we have something concrete.

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 11, 2015, 10:28:02 am »

Ousom!
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 16, 2015, 01:57:14 pm »

The results have been announced.

http://www.vekn.net/
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 16, 2015, 02:06:46 pm »

The results have been announced.

http://www.vekn.net/

Nie ma sie z czego cieszyc...
jedyna ciekawa informacja, to fakt, ze w Brazylii jest tylu graczy :D
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 16, 2015, 02:25:48 pm »

W Brazylii rozkwit nastąpił już przeszło dwa roki temu.
Śmiało można stwierdzić, że trzecia część aktywnych graczy na naszej planecie mieszka w Brazylii.
Tam się gra, nie dyskutuje.
Wystarczy spojrzeć na ilość turniejów rozegranych przez Brazylijskich graczy w 2014 AD:
Francisco Pinheiro - 33
Fernanda Nunes - 32
Nilceu Galvo - 30
Desso Alastor - 29
Mailton Silva - 29
Roner Oliveira - 26
Ah. Żeby u nas się tak ludziska garnęły do Jyhadu. Ale nie. Lepiej pomarudzić, że źle się żyje, niż jechać na turniej.
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6