Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Wątek: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach  (Przeczytany 18528 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 02, 2015, 02:48:03 pm »

Dopuscmy po 2 proxy zawierajace litere "U" w nazwie karty i ze 3 z litera "B".

ZE-NA-DA....

To co VEKN robi z ta karcianka to jakas kpina.
Takie jest moje osobiste zdanie, widze ze brodacz z Francji przekonal cala mase osob u nas w kraju....
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 02, 2015, 02:48:48 pm »

Standard proxow jest już jasno określony. Generlanie jest identyczny jak w przypadku dodatków pdf:
- kolorowy wydruk na zwykłym papierze
- wyraźnie widoczny podpis autora ilustracji
- karta z wydrukiem włozona w koszulkę przed inną, oryginalną kartę do vtesa.

Cytuj
Właśnie przyszło mi jeszcze do głowy, że wśród osób, z którymi gram, większość nigdy nie była na żadnym turnieju, chociaż czy zmieniłoby to zezwolenie na proxy? Nie sądzę. U mnie proxy są demokratycznie zabronione nawet w grach towarzyskich.
Może warto spytać? Na pewno warto spytać. A jeszcze bardziej warto spytać tych, którzy nie grają we vtesa nawet poza turniejami, ale się interesują. Czy taka zmiana wpłynęłaby na ich decyzję.
@Kuba - Ty wspominałeś o takich osobach wśród Twoich znajomych. Mógłbyś podpytać.

Cytuj
Takie jest moje osobiste zdanie, widze ze brodacz z Francji przekonal cala mase osob u nas w kraju....
Myślę, że Pascal nikogo u nas w kraju nie przekonał, bo i nie miał okazji, poza pojedynczymi osobami, w tym temacie z nami rozmawiać. Wnioski i opinie są tu raczej wynikiem indywidualnych przemyśleń. Sama kwestia ogłoszenia ankiety nie oznacza jeszcze zmiany, tylko jej rozważanie. A że jest rozważana wiadomo już od paru lat.
« Ostatnia zmiana: Listopada 02, 2015, 02:52:39 pm wysłana przez alek »
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 02, 2015, 02:55:37 pm »

Przy okazji. Podobno ktoś kiedyś (chyba Bodzio) organizował u nas turniej gdzie można było grać proxami. Jakie były wrażenia z tego doświadczenia? Wpłynęło to w jakiś istotny sposób np. na zróżnicowanie talii, czy może nie miało praktycznie żadnego znaczenia?
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 02, 2015, 02:56:05 pm »

Standard proxow jest już jasno określony. Generlanie jest identyczny jak w przypadku dodatków pdf:
- kolorowy wydruk na zwykłym papierze
- wyraźnie widoczny podpis autora ilustracji
- karta z wydrukiem włozona w koszulkę przed inną, oryginalną kartę do vtesa.

Cytuj
Właśnie przyszło mi jeszcze do głowy, że wśród osób, z którymi gram, większość nigdy nie była na żadnym turnieju, chociaż czy zmieniłoby to zezwolenie na proxy? Nie sądzę. U mnie proxy są demokratycznie zabronione nawet w grach towarzyskich.
Może warto spytać? Na pewno warto spytać. A jeszcze bardziej warto spytać tych, którzy nie grają we vtesa nawet poza turniejami, ale się interesują. Czy taka zmiana wpłynęłaby na ich decyzję.
@Kuba - Ty wspominałeś o takich osobach wśród Twoich znajomych. Mógłbyś podpytać.

Cytuj
Takie jest moje osobiste zdanie, widze ze brodacz z Francji przekonal cala mase osob u nas w kraju....
Myślę, że Pascal nikogo u nas w kraju nie przekonał, bo i nie miał okazji, poza pojedynczymi osobami, w tym temacie z nami rozmawiać. Wnioski i opinie są tu raczej wynikiem indywidualnych przemyśleń. Sama kwestia ogłoszenia ankiety nie oznacza jeszcze zmiany, tylko jej rozważanie. A że jest rozważana wiadomo już od paru lat.


Tak *cenzura*, jasne.
Ta ksamo jak w przypadku referendum w Irlandii .
bedziemy glosowac do skutku, az zadowolimy jasnie wielmoznych paniczow z VEKN.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 02, 2015, 03:24:01 pm »


Tak *cenzura*, jasne.
Ta ksamo jak w przypadku referendum w Irlandii .
bedziemy glosowac do skutku, az zadowolimy jasnie wielmoznych paniczow z VEKN.

teorie spisku zawsze modne ;)
Ja spisku nie dostrzegam.  Vtes nie jest już wydawany kilka lat i coraz bardziej doskwiera ograniczenie braku kart.
W tej sytuacji naturalnym krokiem jest spytanie społeczności o zdanie, beż żadnych pokręconych motywów.


ps gdyby ktoś miał manipulować przy danych to mogę być tylko ja :D
Tylko ja mam bezpośredni dostęp do odpowiedzi  :twisted: :twisted: :twisted:
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 02, 2015, 03:42:14 pm »

Jakos nie przekonales mnie Migalart :).

Robcie tam sobie w tym VEKN co chciecie, to i tak w zasadzie wylacznie dzialania paliatywne.

Mam nadzieje, ze z rownie wielkim zapalem skupiacie sie nad punktem 1 (Continuing the production of PDF sets to keep promoting V:TES, while contacting Paradox for the publication of V:TES.) co nad zezwoleniem grania proxami na turniejach (punkt 2).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp:
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 02, 2015, 04:16:14 pm »

IMO jesli ktokolwiek mialby sie zdecydowac na wydawanie tej gry komercyjnie, to tylko przy calkowitym resecie gry tak jak mialo to miejsce z Netrunnerem czy Doomtownem. Jesli ktokolwiek z was liczy na to, ze ktos kiedys wyda nowe karty do Vtesa w obecnej formie jest po prostu skrajnie naiwny.

A proxy w zasadzie nic nie zmieniaja. Co najwyzej to, ze ludzie tacy jak ja, ktorzy sie wysprzedawali moze zagraja 1 turniej w roku wiecej, gdzie po prostu drukna sobie caly deck i wy*cenzura*ne.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp:
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 02, 2015, 04:24:37 pm »

IMO jesli ktokolwiek mialby sie zdecydowac na wydawanie tej gry komercyjnie, to tylko przy calkowitym resecie gry tak jak mialo to miejsce z Netrunnerem czy Doomtownem. Jesli ktokolwiek z was liczy na to, ze ktos kiedys wyda nowe karty do Vtesa w obecnej formie jest po prostu skrajnie naiwny.

A proxy w zasadzie nic nie zmieniaja. Co najwyzej to, ze ludzie tacy jak ja, ktorzy sie wysprzedawali moze zagraja 1 turniej w roku wiecej, gdzie po prostu drukna sobie caly deck i wy*cenzura*ne.

+1, dobrze gada :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 02, 2015, 05:00:41 pm »

Otoż to, dla fazki i fun'u gracze na emeryturze pojawią sie od czasu do czasu na turniejach. Juz samo to jest sporym zyskiem.

Poza tym, zupełnie abstra*cenzura*ąc od tego wątku i wypowiadających sie w nim kolegów, w różnych rozmowach zwietrzyłem dość niewiele mający wspólnego z troską o przyszłość gry wątek "mam mnóstwo kart, które ciągle mogę sprzedać, jeżeli proxy będą turniejowo zakazane, zatem w moim interesie jest utrzymanie tego stanu".
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp:
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 02, 2015, 05:27:40 pm »

IMO jesli ktokolwiek mialby sie zdecydowac na wydawanie tej gry komercyjnie, to tylko przy calkowitym resecie gry tak jak mialo to miejsce z Netrunnerem czy Doomtownem. Jesli ktokolwiek z was liczy na to, ze ktos kiedys wyda nowe karty do Vtesa w obecnej formie jest po prostu skrajnie naiwny.

A proxy w zasadzie nic nie zmieniaja. Co najwyzej to, ze ludzie tacy jak ja, ktorzy sie wysprzedawali moze zagraja 1 turniej w roku wiecej, gdzie po prostu drukna sobie caly deck i wy*cenzura*ne.

+1, dobrze napisane i tak powinno się stać może kiedyś.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 02, 2015, 06:06:17 pm »

Dopuscmy po 2 proxy zawierajace litere "U" w nazwie karty i ze 3 z litera "B".

ZE-NA-DA....

To co VEKN robi z ta karcianka to jakas kpina.
Takie jest moje osobiste zdanie, widze ze brodacz z Francji przekonal cala mase osob u nas w kraju....

Brodacz nie musiał nikogo przekonywać, spójrz na dostępność kart w kraju i ich ceny na ebay i będziesz miał odpowiedź dlaczego ludzie są za proxami.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 02, 2015, 06:31:41 pm »

też za proxami, jak nie ma innego wyjścia to trudno. Tylko trzeba ustalić że musza to być wyraźne kolorowe wydruki[jakieś standardy od których prox jest dopuszczony].
nie mam pojęcia za to co trzeba w mechanice gry zmieniać Oo? VTES jest jedyną grą która ma multiplayera dobrze zrobionego i wciąż jest najlepszą karcianką w jaką grałem, nawet jak jej nie wydają :P

Można zrobić jak w WarmaHordes. Im wyższej klasy turniej, tym większe wymagania co do proxów. Lokalnie sobie możesz grać i pustą kartką, na której masz tylko tekst z nazwą, treścią itp. Na mniejszych turniejach to już ksero conajmniej, ciut większy turniej i kolorowy wydruk w dobrej jakości a na dużych turniejach to wydruk w takiej jakości, że w koszulku nikt się nie zorientuje nawet, że to prox ;)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 02, 2015, 07:03:57 pm »

też za proxami, jak nie ma innego wyjścia to trudno. Tylko trzeba ustalić że musza to być wyraźne kolorowe wydruki[jakieś standardy od których prox jest dopuszczony].
nie mam pojęcia za to co trzeba w mechanice gry zmieniać Oo? VTES jest jedyną grą która ma multiplayera dobrze zrobionego i wciąż jest najlepszą karcianką w jaką grałem, nawet jak jej nie wydają :P

Można zrobić jak w WarmaHordes. Im wyższej klasy turniej, tym większe wymagania co do proxów. Lokalnie sobie możesz grać i pustą kartką, na której masz tylko tekst z nazwą, treścią itp. Na mniejszych turniejach to już ksero conajmniej, ciut większy turniej i kolorowy wydruk w dobrej jakości a na dużych turniejach to wydruk w takiej jakości, że w koszulku nikt się nie zorientuje nawet, że to prox ;)

Tak jak napisał warGrim, "po 2 proxy zawierajace litere "U" w nazwie karty i ze 3 z litera "B"".

Tylko co tak naprawdę ma to zmienić? Że kilku starszych graczy, którzy pozbyli się kart, wpadnie na jeden i drugi turniej z proxami, to bardzo fajnie, ale nie nazywajmy tego ratowaniem gry.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 02, 2015, 09:05:14 pm »

Pożyjemy, zobaczymy. Jak przejdą proxy na turniejach to podejrzewam, że zobaczymy nagle duże decków na warghoulach, Unie itp.

Poza tym, to może też być częsty widok nagle:



Ale tak na poważnie, to ja się zastanawiam jak by się rozwijała meta.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 02, 2015, 09:23:58 pm »

Z jednek strony po serii kontestow Ashurow, *cenzura*kow czy innych tego typu kart ludzie by zaczeli kombinowac - kto wie, moze by sie jakis nowosci pojawily ?.
Z drugiej strony, zabije to kompletnie aspekt kolekcjonerski tej karcianki. To wiele osob zdemobilizuje kompletnie.

Dla mnie wszelkie takie akcje sa z dupy wziete - ani nie poparte zadnymi konkretnymi argumentami, ani zadnymi "badaniami" - to wszystko tylko przypuszczenia.

Poza teym jaki ma byc niby cel wprowadzenia proxow na turnieje ? To nie jest MTG gdzie nauczysz sie grac w tydzien, zlozysz decka samograja i wio.
Nawet jesli nagle pojawiloby sie 100 nowych graczy napolskiej  scenie VTES (czysto hipotetycznie), to nie beda oni w stanie grac na minimalnym poziomie turniejowym przez lata !!!!
Ja osobiscie wole rozgrywac turnieje z mniejsza iloscia graczy, jednak z przewaga jakosci. ilu z Was wkurwialo sie na nooba, ktory rzucal losowo karty kompletnie nie majac pojecia co robi ?
Pol biedy - jesli bleedowal z KS po crossie - teraz taki gracz bedzie mial dostep do WSZYSTKICH kart, wiec beda lataly wszelkiej masci shity. Ciekawe czy gra z takimi graczami bedzie przyjemna, czy wrecz odwrotnie ?

Najwazniejsze dla mnie jest to, zeby zatrzymac starych graczy - nowi , w praktyce, nie wniosa do tej gry nic.

Taka jest niestety smutna prawda...

A zeby pograc sobie z kumplami w domku z proxami, nie potrzebuje pytac sie panow z VEKN :).

Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6