Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach  (Przeczytany 18527 razy)

Maeglin

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2189
  • PVPP
    • Zobacz profil
Odp:
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 02, 2015, 09:32:03 pm »

IMO jesli ktokolwiek mialby sie zdecydowac na wydawanie tej gry komercyjnie, to tylko przy calkowitym resecie gry tak jak mialo to miejsce z Netrunnerem czy Doomtownem. Jesli ktokolwiek z was liczy na to, ze ktos kiedys wyda nowe karty do Vtesa w obecnej formie jest po prostu skrajnie naiwny.

A proxy w zasadzie nic nie zmieniaja. Co najwyzej to, ze ludzie tacy jak ja, ktorzy sie wysprzedawali moze zagraja 1 turniej w roku wiecej, gdzie po prostu drukna sobie caly deck i wy*cenzura*ne.

I tacy ludzie jak ja, z kartami będą się cieszyć że jest ktoś chętny by zagrać.
Zapisane
Ar-Rashid said, A true assassin has no ego, which is well, for he receives no glory. The Admonitions.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 02, 2015, 10:21:38 pm »

Zico sapiesz jak stara baba :)

Zrzucasz ciężkie działa na VEKN jakby Oni byli czemuś winni. Wszyscy chcepy jakoś uratować tą grę (pewnie nie da się zatrzymać agonii, można ją tylko spowolnić) i gdyby kolekcje, które są wystawiane w necie w tej chwili były w jakiś rozsądnych cenach to może nie rozmawialibyśmy o proxach.

Moje zdanie jest takie: niech każdy gra czym chce. Ja nie mam nic do proxów. Sam nie muszę nimi grać i nie zamierzam bo lubię kupować kartoniki, czasem nawet przepłacać, whatever; poza tym nie bój się , że nagle ktoś zacznie grać Twoimi deckami :) co najwyżej zmienisz przyzwyczajenia :)

Należy również o tym pamietać iż to tylko doraźnie rozwiązanie i jeśli gra wstanie kiedykwoleik w tej czy w innej formie, proxy przestaną być sankcjonowane...chyba, że w domu :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 02, 2015, 11:46:11 pm »


Najwazniejsze dla mnie jest to, zeby zatrzymac starych graczy - nowi , w praktyce, nie wniosa do tej gry nic.

Taka jest niestety smutna prawda...



Czyli kiszenie się we własnym sosie do czasu aż zostanie w Polsce 4 graczy którym bedzie sie chcialo grac, beda mieli karty i beda chcieli sie ruszyc na turniej uwazasz za rozwiazanie? Nie da się zatrzymać starych graczy,  miałeś przerwę od Vtesa? (nie wnikam z jakich powodów) -miałeś, wróciłeś. Inni dochodzą do wniosku że spędzili już dużo czasu z kartonikami i inne rozrywki są dla nich teraz ciekawsze (vide mistrz squasha :twisted:). Jeszcze inni zostają postawieni w sytuacji rodzinnej która zaczyna wykluczać możliwość gry, nie zatrzymasz wykruszania się starych graczy ubytki możesz uzupełnić tylko nowymi nawet za cenę spadku poziomu turniejów.
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 03, 2015, 12:01:35 am »

Otoz to, zgadzam sie z Kliszą wlasciwie w 100%. Zyczę epickich zmagań czterem czy pięciu die-hardowym kolekcjonerom na jednostolowym turnieju za 2 lata, będzie ubaw jak na spotkaniu koła filatelistów:)

« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 12:09:31 am wysłana przez Kuba »
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 03, 2015, 12:12:46 am »

Poza tym rozbroil mnie argument, ze proxy sa slabe, bo pojawi sie wiecej deckow jakiegos typu, ktore teraz posoada tylko kilku graczy, ktorzy wydali kiedys troche kasy, zeby je skompletowac.


Zeby grac tupdogami musisz wydac milijon krugerandow jak ja, albo wynocha:) Powoedzmy sobie otwarcie, ze chodzi o kase i obawy o to, ze proxy spowoduja niesprzedawalnosc kolekcji. Miejmy to juz z glowy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 12:16:52 am wysłana przez Kuba »
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 03, 2015, 01:09:25 am »

Poza tym rozbroil mnie argument, ze proxy sa slabe, bo pojawi sie wiecej deckow jakiegos typu, ktore teraz posoada tylko kilku graczy, ktorzy wydali kiedys troche kasy, zeby je skompletowac.


Zeby grac tupdogami musisz wydac milijon krugerandow jak ja, albo wynocha:) Powoedzmy sobie otwarcie, ze chodzi o kase i obawy o to, ze proxy spowoduja niesprzedawalnosc kolekcji. Miejmy to juz z glowy.


akurat wydaje mi się, że w tym przypadku Zicowi chodziło o pilotaż, a nie radość z posiadania. ale co ja tam wiem :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 03, 2015, 08:25:24 am »

Jak nie mam danych kart albo nie chce wydać na nie kasy bo za drogo to nie gram po prostu takim archetypem i tyle. Sprawa prosta.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 03, 2015, 09:10:21 am »

Poza tym rozbroil mnie argument, ze proxy sa slabe, bo pojawi sie wiecej deckow jakiegos typu, ktore teraz posoada tylko kilku graczy, ktorzy wydali kiedys troche kasy, zeby je skompletowac.


Zeby grac tupdogami musisz wydac milijon krugerandow jak ja, albo wynocha:) Powoedzmy sobie otwarcie, ze chodzi o kase i obawy o to, ze proxy spowoduja niesprzedawalnosc kolekcji. Miejmy to juz z glowy.



A graj sobie Tupdogami - po kilku grach zobaczysz, ze to nuuuuuda (jak myslisz - dlaczego juz nie gram? ) .

Gdybym chcial sprzedawac karty, to juz bym to zrobil. Mam wy*cenzura*ne na to, czy strace czy zyskam - to jest hobby w ktore inwestowalem i nadal inwestuje i nic tego nie zmieni.
Uczepiles sie tego jednego argumentu i nie odpuszczasz. Moze to dziala w druga strone ? Moze masz wielki bol dupy , ze nie masz kart, ktore chcialbys miec ?

O wartosc kolekcji innych bym sie nie martwil - moze i ceny spadna, jednak nadal beda na wysokim poziomie.

Bez gry z proxy rozklad deckow jest bardzo roznorodny, wlasnie dlatego , ze nie kazdy ma WSZYSTKO.

Dla mnie od poczatku celem w tej karciance bylo zdobyc wszystkie karty. Przez 12 lat mi sie jeszcze nie udalo, a teraz kolekcjonerska karcianke chcecie zmienic w drukowana ? Super inicjatywa :D.

Otoz to, zgadzam sie z Kliszą wlasciwie w 100%. Zyczę epickich zmagań czterem czy pięciu die-hardowym kolekcjonerom na jednostolowym turnieju za 2 lata, będzie ubaw jak na spotkaniu koła filatelistów:)



Ty naprawde wierzysz w to, ze dopuszczenie proxow do gier turniejowych zwiekszy frekwencje i spowoduje przyplyw nowych graczy???
To pogadaj z ludzmi i zobacz ilu przestanie grac, ze wzgledu na to, ze te proxy beda dozwolone....
Bilans bedzie ujemny. Poziom spadnie, a ilosc graczy bedzie dalej malec.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 03, 2015, 09:46:43 am »

Ja bym generalnie nie przeceniał wplywu proxy na polskie meta w zadna strone. Jeśli zostaną uznane za legalne w sankcjonowanych turniejach to na polskie turnieje wplyw bedzie znikomy.
1. Duża część aktywnych graczy ma wszystkie potrzebne im do turniejowych deckow karty.
2. Ci, którym jakis kart brakuje maja od kogo pozyczyc.
3. Jak ktos nie lubi grac pozyczonymi kartami (np. ja tak mam), to tym bardziej nie bedzie chcial grac proxami.
Wpływ ograniczy się do pojedynczych sproxowanych najtrudniej dostępnych kart. Ktos od czasu do czasu zamiast pozyczac enkil coga go sobie wydrukuje. Do tego dojdą takie przypadki o jakich wspomnial Pudel. Zamiast przyjechac na jeden turniej w roku, przyjedzie np. na dwa. I to tyle. Wplywu na ceny kart nie spodziewam się zadnego. Docelowo ludzie chca miec oryginalne karty. Jesli deckiem z proxowanymi kartami chca grac regularnie to bede chcieli zdobyc te karty.
Wysypu tupdogow i podobnych talii to juz zupelnie sie nie spodziewam. Nie ma ich duzo na turniejach bo wiekszosc nie chce nimi grac, a nie dlatego ze nie maja kart.
Na aspekt kolekcjonerski wpływ jest zerowy. Kolekcjonerzy z definicji zbieraja karty. Często szukaja ich z kazdej mozliwej edycji, w idealnym stanie, itd. To że ktoś będzie mógł na turnieju używać wydrukowanych karteczek na kolekcjonera nie wplywa. No chyba, że ktoś jest kolekcjonerem, który chce zbierać wydrukowane na zwykłej kartce papierki :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 03, 2015, 09:48:57 am wysłana przez alek »
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 03, 2015, 05:33:54 pm »

po pierwsze to uważam że to dobrze że VEKN pyta!

inna sprawa co zrobią, ale nie mozna z góry krytykowac nieznanych jeszcze decyzji więc wstrzymajmy sie z oceną do zakonczenia ankiety i ogłoszenia decyzji

proxy taką czy inną droga już się pojawiły i kwestia ich legalizacji jest właściwie sprawą czasu

mam tylko nadzieje że zrobią to dyplamatycznie:
 tak żeby przyciągąc nowych graczy a jednocześnie nie zrażą starych (zwłaszcza takich jak Zico ktorzy mają wielkie kolekcje i graja na naprawde wysokim poziomie)

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 03, 2015, 07:21:08 pm »

Na aspekt kolekcjonerski wpływ jest zerowy. Kolekcjonerzy z definicji zbieraja karty. Często szukaja ich z kazdej mozliwej edycji, w idealnym stanie, itd. To że ktoś będzie mógł na turnieju używać wydrukowanych karteczek na kolekcjonera nie wplywa. No chyba, że ktoś jest kolekcjonerem, który chce zbierać wydrukowane na zwykłej kartce papierki :)

Dla kolekcjonerów to w sumie gratka, bo ludzie zamiast brać kartonów na turnieje będą grać proxami a rzeczone kartony pozostaną w lepszym stanie ;)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

KoRneeshon

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 03, 2015, 07:37:45 pm »

Właśnie przyszło mi jeszcze do głowy, że wśród osób, z którymi gram, większość nigdy nie była na żadnym turnieju, chociaż czy zmieniłoby to zezwolenie na proxy? Nie sądzę. U mnie proxy są demokratycznie zabronione nawet w grach towarzyskich.

Już tak nas nie demonizuj, fakt, byliśmy przeciwni jakimkolwiek proxy nawet w towarzyskich grach, niemniej poszliśmy ostatnio na pewne ustępstwa. Nikt tego nie powiedział na głos, ale też nikt nie beczał jak grałeś wydrukami domowej roboty :P
Wziąłem udział dopiero w jednym turnieju (fajna sprawa, postaram się być w Pszczynie znowu), więc wypowiem się tylko o proxach: za dość dopuszczalne można uznać moim zdaniem taką ilość proxy w danej talii, jaką ma się autentycznych kart. Masz tylko dwa Pentexy? Możesz sobie po dwa proxy Pentexa włożyć do każdej talii. Według mnie nie jest to duże ustępstwo i nadal stoję na straży oryginalnych kart, chodzi tylko o to, że byłoby słabe, gdyby dany gostek te biedne dwa Pentexy przekładał między deckami co grę. Czy takie coś powinno być też dopuszczalne na turniejach - nie mnie oceniać. Można dodatkowo zrobić jakiś limit, powiedzmy max 10 proxów total czy np. maksymalny udział proxów na 50% danej karty (czyli w danej talii masz jeden oryginalny Pentex - max jeden proxy Pentex w tym decku).

Dodam, że całkowite uwolnienie proxiaków na turniejach niemal na pewno zatrzyma moje plany częstszego pojawiania się na turniejach - pewnie będę bywał w Pszczynie, bo lubię buca Szewa :D ale to tyle.

Chciałbym też zaznaczyć, że argument o bólu dupy ludzi, którzy mają kolekcje znaczącej wartości (a myślę, że mogę się do takich już pomału zaliczać) - podobnie jak u warGrima - nie ma u mnie zastosowania, bo zwyczajnie nie zamierzam się kart pozbywać, choćby VtES padł na pysk zupełnie. Ja i tak będę miał z kim grać, a jeśli nie będę miał, wartość tych kart przestanie mieć dla mnie znaczenie.

Pozdro,
KoRni
Zapisane

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 03, 2015, 07:43:56 pm »

Właśnie przyszło mi jeszcze do głowy, że wśród osób, z którymi gram, większość nigdy nie była na żadnym turnieju, chociaż czy zmieniłoby to zezwolenie na proxy? Nie sądzę. U mnie proxy są demokratycznie zabronione nawet w grach towarzyskich.

Już tak nas nie demonizuj, fakt, byliśmy przeciwni jakimkolwiek proxy nawet w towarzyskich grach, niemniej poszliśmy ostatnio na pewne ustępstwa. Nikt tego nie powiedział na głos, ale też nikt nie beczał jak grałeś wydrukami domowej roboty :P

Ziom, nie demonizuję, po prostu napisałem, że akurat w przypadku naszej grupy turniejowe zezwolenie na proxy niewiele zmieni,  nie zachęci do brania udziału w turniejach, skoro nie używamy takich kart nawet w grach towarzyskich.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 03, 2015, 08:08:08 pm »

Należy również o tym pamietać iż to tylko doraźnie rozwiązanie i jeśli gra wstanie kiedykwoleik w tej czy w innej formie, proxy przestaną być sankcjonowane...chyba, że w domu :)

Tak dokładnie myśli Pascal.
Próbowaliśmy, ja i Gines, wytłumaczyć mu, iż jest w błędzie, ale nie dotarło.
Prawda jest taka: Gdy ludziska opowiadające się za proxies będą już mogły legalnie grać nimi na sankcjonowanych turniejach, nie zdecydują się na zakup kart za duże pieniądze tylko dlatego, że ktoś im tego później zabroni. This is a one-way ticket to a tainted spring.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 03, 2015, 08:15:48 pm »

Należy również o tym pamietać iż to tylko doraźnie rozwiązanie i jeśli gra wstanie kiedykwoleik w tej czy w innej formie, proxy przestaną być sankcjonowane...chyba, że w domu :)

Tak dokładnie myśli Pascal.
Próbowaliśmy, ja i Gines, wytłumaczyć mu, iż jest w błędzie, ale nie dotarło.
Prawda jest taka: Gdy ludziska opowiadające się za proxies będą już mogły legalnie grać nimi na sankcjonowanych turniejach, nie zdecydują się na zakup kart za duże pieniądze tylko dlatego, że ktoś im tego później zabroni. This is a one-way ticket to a tainted spring.

SLAVE, to co napisałeś to totalny bullshit. I nie uzywaj argumentu, że "prawda jest taka" bo to Twoja prawda nie moja.
Ilu NOWYCH graczy przyciągną proxy? Moja odpowiedź brzmi: zero

ilu NOWYCH gravzy przyniesię precon na półce w sklepie? Odpowiedz sobie sam zanim zaczniesz takie pierdoły wypisywać i podpierać się prawdą. Poza tym zapominasz, że VEKN sankcjonuje cokowleik tylko dlatego, że nie ma wydawcy, który by dał mandat komukolweik do sankcjonowania czegokowleik. Jesli pojawi sie wydawca to równie dobrze moje wy*cenzura*ć nas wszystkich na zbity pysk.
Przestańcie demonizować te nieszczęsne proxy jakby to był koniec świata. Ludzie, którzy NIE MAJA kart (tylu) podchodzą do tego w bardzie rozsądny sposób niż WY.

Farmazony pieprzycie i tyle. Tez se napisze: TAKA JEST PRAWDA

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i