Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]

Autor Wątek: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach  (Przeczytany 18541 razy)

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 14, 2016, 02:31:56 pm »

Pomyślałem, że dodam jako ciekawostkę ostatnie dramaty ze świata MtG  - w które nie gram ale mnie zaintrygował dramat, który się tam ostatnio rozgrywa właśnie w sprawie proxów. Godne uwagi jest oficjalne stanowisko WotC:

Cytuj
Proxies are cards created by a Judge in a sanctioned event, for use only during that event, when a card is damaged beyond tournament-legal use. Anything that emulates a piece of Wizards of the Coast's intellectual property is a counterfeit card and thus illegal under Intellectual Property Law. So it's less a policy violation than a legal one!

There could be repercussions for any WPN store found to be hosting counterfeit events, and so my strong advice to you would be to not host these events, and also to educate your community on what counterfeits are- as I outlined above.

Ciekawa jest już sama ich definicja co jest proxem a co podróbką.

Płacz jest głównie w środowisku ludzi, którzy lubią sobie proxami w sklepie pograć w formatach legacy nieoficjalnie.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 14, 2016, 03:38:32 pm »

to jest absolutnie normalna sytuacja

Jest wydawca - jest produkt - są klienci. Wszystko co nie jest produktem, jest podróbą.
Naczelną ideą wydawcy oczywiście jest realizacja zysku. Aby realizować zysk trzeba sprzedawać oryginalne karty. Jest to idea podstawowa

Zupełnie inna bajka jest gdy nie ma wydawcy. Jest natomiast wymierająca społeczność i gra ma swoje grono zwolenników.
w takim wypadku walka o "czystość" bez proxy ma już tylko jeden sens - utrzymanie wartości kart ludzi, którzy wyłożyli sporo kasy.

Tylko, że z czasem nawet to traci na znaczeniu, bo już nie ma komu sprzedawać kart. Wtedy pozostają dwie wartości
- wytworzona społeczność
- unikalna mechnika i idea gry jako całość

Gra sama w sobie nie potrzebuje oryginalnych kart do bycia grą
Społecznośc nie potrzebuje oryginalnych kart do bycia społecznością
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:23:46 pm »

to jest absolutnie normalna sytuacja

Jest wydawca - jest produkt - są klienci. Wszystko co nie jest produktem, jest podróbą.
Naczelną ideą wydawcy oczywiście jest realizacja zysku. Aby realizować zysk trzeba sprzedawać oryginalne karty. Jest to idea podstawowa

Jak dla mnie sytuacja, którą stworzył WotC wokół MtG nie jest zupełnie normalna. Działanie na niekorzyść graczy w wypadku, gdy chcą sobie np. pograć w format legacy proxami to przesada. WotC nic na tym nie zyskuje (bo te karty są out-of-print od dawna, więc co najwyżej zarabiają tylko kolekcjonerzy) a potencjalnie traci część społeczności.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:39:32 pm »

to jest absolutnie normalna sytuacja

Jest wydawca - jest produkt - są klienci. Wszystko co nie jest produktem, jest podróbą.
Naczelną ideą wydawcy oczywiście jest realizacja zysku. Aby realizować zysk trzeba sprzedawać oryginalne karty. Jest to idea podstawowa

Jak dla mnie sytuacja, którą stworzył WotC wokół MtG nie jest zupełnie normalna. Działanie na niekorzyść graczy w wypadku, gdy chcą sobie np. pograć w format legacy proxami to przesada. WotC nic na tym nie zyskuje (bo te karty są out-of-print od dawna, więc co najwyżej zarabiają tylko kolekcjonerzy) a potencjalnie traci część społeczności.

Twoja wypowiedź świadczy, iż nie zapoznałeś się ze stanowiskiem Helene Bergeot.

Nikt nie zakazuje używania proxies. Co więcej, jest pełna zgoda na używanie podróbek w celu testowania decków w casual play.
Zakazuje się jedynie używania podróbek w grze turniejowej. Jest to absolutnie zrozumiałe i słuszne podejście.
Jak zawsze, uważam, że za rozrywkę trzeba płacić, a nie można korzystać z przedmiotów tworzonych przez innych ludzi bez ich aprobaty.
Jeśli ktoś obiera za swoją rozrywkę Magic: the Gathering, raczej jest świadom kosztów jakie to ze sobą niesie.
Zapisane

Czesiu

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 16, 2016, 02:21:50 pm »

Bardzo ciekawy przykład. Wychodzi więc na to, że WotC nie ma nic przeciwko proxowaniu ich kart o ile używa się ich w "casual play".
Czym różni się sankcjonowany turniej mtg od gier casual? Ano tym, że wydawca inwestuje w organizacje turnieju, wspieranie sklepików robiących te turnieje, promki, organizacja środowiska, event decki dla graczy zaczynających przygodę z mtg, nagrody za turnieje wyższej rangi. Nie jest więc dziwne, że oczekuje grania tylko oryginalnymi kartami.

Przełóżmy to na VTES. Wydawca nie wspiera turniejów tak jak w mtg.
O kurcze wydawca (właściciel praw do gry) w ogóle ma na nią wy*cenzura*ne. Nie wydaje nawet nowych bosterów, ani przedruków poprzednich kart. W ogóle nie ma wydawcy!
Przekładając więc słowa Helene Bergeot (ktokowiek to jest - ale chyba ktoś ważny ;-) ) na VTES wychodzi na to, że cała nasza liga i wszystkie nasze gry są "casual play" i Pani Helene nie miałaby nic przeciwko proxom. ;-)

Czasy się zmieniły. Kiedyś prox oznaczał niewyraźny szary obrazek z domowej drukarki i odebranie grze waloru estetycznego. Dziś w dobie taniej poligrafii wysokiej jakości (prox w jakości fotograficznej KAŻDY może wydrukować w Rossmanie za niecałe 30 groszy! - trzeba mieć tylko skan wysokiej rozdzielczości) przeciwko proxy mogą być tylko właściciele kolekcji kart o wysokiej wartości. ;-)

Nie wprowadzanie proxy było dobrym krokiem dopóki VEKN starał się pozyskać prawa do wydawania gry i ją wznowić, bo zrobiłby się burdel. Jeżeli po dość długim czasie okazało się, że jest to niemożliwe to dlaczego nie pójść w wysokiej jakości proxy, skoro sama Pani Helene Bergeot mówi, że w "casual play" wszystko jest dozwolone.

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #80 dnia: Lipca 07, 2016, 10:08:52 pm »

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #81 dnia: Lipca 08, 2016, 06:37:30 am »

Dobra wiadomość, chociaż sam pewnie z takiej możliwości nie skorzystam.
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #82 dnia: Lipca 08, 2016, 09:40:51 pm »

Szczerze mówiąc to osobiście mam w dupie proxy. Ja tam lubię oryginalne karty i wcale mi nie przeszkadza, że ktoś gra proxami. Już wolę grać z ogarniętym typem, który przynosi proxy niż z ciemniakiem co ma 100% OG karty ale nie ma pojęcia jak z nich korzystać...
« Ostatnia zmiana: Lipca 09, 2016, 03:20:14 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #83 dnia: Lipca 08, 2016, 09:55:41 pm »

Po zobaczeniu wyników ankiety też doszedłem do wniosku, że mam to w dupie, potem przeczytałem swoje posty z pierwszej strony tego tematu i pomyślałem tylko: Eeee?

Chyba trwająca wiele miesięcy przerwa w regularnym graniu zmienia perspektywę.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Ankieta na temat dopuszczenia proxow w turniejach
« Odpowiedź #84 dnia: Lipca 09, 2016, 10:01:46 am »

perspektywa podczas hiatusa lubi sie zmieniac :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i
Strony: 1 ... 4 5 [6]