Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Liga 2016?  (Przeczytany 6995 razy)

Spotlight

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 435
  • Księciunio ze wschodu
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 17, 2016, 03:05:38 pm »

Idziesz na łatwiznę. I zachowujesz się jak dziecko któremu przeszkadza, że większość chce inaczej niż Ty. Skoro tego nie możesz zrobić to zabierasz się i postanawiasz izolować. To Ty w tym momencie przykładasz się do niszczenia tego co zostało. Szkoda, bardzo szkoda...
Zapisane
Today is a good day to die...

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 17, 2016, 03:28:44 pm »

Może to kwestia prowadzenia dyskusji w formie pisanej, która niesie z sobą duże ryzyko błędnego zrozumienia przekazu, a może po prostu zła wola ale, moim zdaniem, zupełnie przeinaczyłeś pewne sprawy.
W wątku o którym pisałeś padły sugestie i pomysły, które, zdaniem części aktywnych graczy mogłyby poprawić frekwencję na turniejach, lepiej zachęcić do udziału w turniejach. Piszesz, że bolejesz, że organizatorzy nie walczą tak o graczy jak kiedyś. Ten wątek był pełen sugestii właśnie od graczy dla organizatorów jak to poprawić. Z drugiej strony to tylko sugestie. Jeden organizator weźmie je pod uwagę i może dzięki temu na jego turnieju pojawi się więcej osób, drugi wymyśli coś innego, a jeszcze inny, zrobi w myśl "ogłaszam termin i kto chce niech przyjedzie". Panuje pełna dowolność.
Nie rozumiem też argumentu dotyczącego ogólnie rozumianego wątku towarzyskiego. Przecież nikt nikogo nie zmusza do brania udziału w spotkaniach odbywających się przed lub po turnieju. Jak ktoś chce tylko grać, to przyjeżdza prosto na turniej i wyjeżdża po nim. Gdzie tu konflikt w podejściu?
Na koniec jeszcze o zobowiązaniach, o których wspomniałeś. Vtes to hobby, sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie innych osób. Trudno tu mówić o jakichkolwiek obowiązkach i zobowiązaniach graczy ze Szczecina. Jednak w przypadku NC sprawa ma się inaczej. Ta rola wiąże się z pewną odpowiedzialnością. To zobowiązanie się do dbania o społeczność graczy vtes w danym kraju. Sam to zobowiązanie na siebie wziąłeś. Niestety Twoje działania skierowaną są w stronę zupełnie przeciwną, wprowadzają podziały i osłabiają społeczność.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 17, 2016, 04:15:22 pm »

Jednak w przypadku NC sprawa ma się inaczej. Ta rola wiąże się z pewną odpowiedzialnością. To zobowiązanie się do dbania o społeczność graczy vtes w danym kraju. Sam to zobowiązanie na siebie wziąłeś. Niestety Twoje działania skierowaną są w stronę zupełnie przeciwną, wprowadzają podziały i osłabiają społeczność.

W żadnej z moich wypowiedzi nie odniosłem się do wspominianego przez ciebie powyżej wątku.
Uważam za zupełnie niestosowne mieszanie kwestyi postanowień Koterii Szczecińskiej, której jestem członkiem,
z kwestyją mojej pracy jako NC.

Absolutnie nie chcę zamykać nikomu ust.
Są to jednak dwie osobne kwestyje.

W obu przypadkach decyzje zapadły już jakiś czas temu, i są nieodwołalne.
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 17, 2016, 06:56:49 pm »

Jednak w przypadku NC sprawa ma się inaczej. Ta rola wiąże się z pewną odpowiedzialnością. To zobowiązanie się do dbania o społeczność graczy vtes w danym kraju. Sam to zobowiązanie na siebie wziąłeś. Niestety Twoje działania skierowaną są w stronę zupełnie przeciwną, wprowadzają podziały i osłabiają społeczność.

W żadnej z moich wypowiedzi nie odniosłem się do wspominianego przez ciebie powyżej wątku.
Uważam za zupełnie niestosowne mieszanie kwestyi postanowień Koterii Szczecińskiej, której jestem członkiem,
z kwestyją mojej pracy jako NC.

Absolutnie nie chcę zamykać nikomu ust.
Są to jednak dwie osobne kwestyje.

W obu przypadkach decyzje zapadły już jakiś czas temu, i są nieodwołalne.


Serio Slave? Masz rozdwojenie jazni?
Nie mam po prostu slow....
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:09:43 pm »

Jednak w przypadku NC sprawa ma się inaczej. Ta rola wiąże się z pewną odpowiedzialnością. To zobowiązanie się do dbania o społeczność graczy vtes w danym kraju. Sam to zobowiązanie na siebie wziąłeś. Niestety Twoje działania skierowaną są w stronę zupełnie przeciwną, wprowadzają podziały i osłabiają społeczność.

W żadnej z moich wypowiedzi nie odniosłem się do wspominianego przez ciebie powyżej wątku.
Uważam za zupełnie niestosowne mieszanie kwestyi postanowień Koterii Szczecińskiej, której jestem członkiem,
z kwestyją mojej pracy jako NC.

Absolutnie nie chcę zamykać nikomu ust.
Są to jednak dwie osobne kwestyje.

W obu przypadkach decyzje zapadły już jakiś czas temu, i są nieodwołalne.

[/quote
Odniosę się tylko do jednego: Slave, z całym szacunkiem nie da się mieć cistka i równoczesnie go jeść. Uważam, że jak najszybciej powinieneś podsumować swoja pracę jako NC; a my w odpowiedni sposób i kulturalny przede wszystkim Ci za nią podziękujemy bo jest za co. Nie brnijmy dalej w te głupoty bo zmarnujemy te kilka lat Twoich rządów próbując ogarnąć farsę w jaką się zapuściłeś.

Chciałym jak pewnie większość się tutaj wypowiadających jak najszybciej zobaczyć piękny wall of text z Twojego NCcowania. Chciałbym móc wierzyć w to, że po jakims czasie zrozumiesz w jaką ślepą uliczkę zabrnąłeś/zabnreliście i mimo mojego całego szacunku dla Ciebie i Twojego podeśjcia (my way or the highway nazwałbym to) uważam, że mandat Społeczności jaki otrzymałeś zostając NC WYGASŁ.

Pzdr
Szewski
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:11:20 pm »

Uważam za zupełnie niestosowne mieszanie kwestyi postanowień Koterii Szczecińskiej, której jestem członkiem,
z kwestyją mojej pracy jako NC.


Chcesz powiedzieć, że z całą mocą urzędu NC odwodziłeś pozostałych członków plejgrupy szczecińskiej od tej decyzji, w trosce o dobro i jedność ogólnopolskiej sceny vtesowej? Że decyzja o bojkocie zapadła wbrew Tobie? Hmm?
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:15:10 pm »

Uważam za zupełnie niestosowne mieszanie kwestyi postanowień Koterii Szczecińskiej, której jestem członkiem,
z kwestyją mojej pracy jako NC.


Chcesz powiedzieć, że z całą mocą urzędu NC odwodziłeś pozostałych członków plejgrupy szczecińskiej od tej decyzji, w trosce o dobro i jedność ogólnopolskiej sceny vtesowej? Że decyzja o bojkocie zapadła wbrew Tobie? Hmm?

to akurat nieprawda; w Pszczynie podczas ożywionych dyskusji mogłem się o tym przekonać
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:22:30 pm »

No wlasnie, wydaje mi się, że Slave był motorem tej szkodliwej schizmy na vtesowej scenie i pociągnął za sobą innych graczy, co trochę kłóci się z rolą NC.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 17, 2016, 11:39:47 pm »

To kłóci się wyraźnie z rolą NC.
Dlatego, gdy podczas Conclave Szczecińskiego zapadała decyzja, jasne było dla mnie, że powinienem ustąpić z zajmowanego przeze mnie stanowiska.
Podczas tego samego spotkania Koterii Szczecińskiej ogłosiłem moją rezygnację Szczecinianom.
W Pszczynie dowiedziało sie o niej jeszcze kilka osób.

Odnośnie samej decyzji Koterii Szczecińskiej, coby nie brać udziału w Lidze w 2016 AD, głosowałem 'za'.
Moje powody były nieco odmienne, od oficjalnych, ale nie zamierzam o nich dyskutować,
gdyż, w odróżnieniu od większości forumowiczów, potrafię reprezentować środowisko, z którego się wywodzę, a nie tylko własne poglądy.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 18, 2016, 05:49:52 pm »

Dobre to jest :)

Czytam i licze na wiecej , kwejk sie przejadl :D
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 18, 2016, 07:07:17 pm »

Dobre to jest :)

Czytam i licze na wiecej , kwejk sie przejadl :D

Waaaaassyyyllll kajś Ty był????? :)
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #26 dnia: Stycznia 18, 2016, 11:10:07 pm »

:) A to tu to tam. Jakos tak nie bylo czasu na granie i jezdzenie :D
Ale ostatnio cos probuje zorganizowac zeby pyknac czasem. Moze nawet jakies PL turnieje odwiedze :D
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Szczecin a Polska Liga VTES
« Odpowiedź #27 dnia: Stycznia 19, 2016, 01:06:55 am »

Odpowiadając na pytanie o podejściu, którego Koteria Szczecińska nie akceptuje, wymienię poniższe fakty:
a) stawianie alkoholizacji i zabaw okołoturniejowych przed grą samą w sobie
b) naciski na organizowanie before parties przy okazji turniejów
c) naciski na zapewnianie noclegów przez organizatorów dla osób przyjezdnych
d) próba odgórnego przydzielania terminów dla organizacji turniejów w poszczególnych miastach

Może zainteresuj się w takim wypadku MtG i zacznij grać z nastolatkami w McDonalds? Przecież nawet w wątkach, które sam przytoczyłeś długo toczyła się dyskusja, w której consensus był taki, że gracze VTES nie stają się młodsi z upływem lat i ich wymagania co do turniejów rosną. Szczególnie w sferze towarzyskich spotkań okołoturniejowych, kiedy to można (ale nie trzeba) się napić, pogadać o pierdołach itp. Większość środowiska to dorośli ludzie, często z własnymi rodzinami. Znalezienie czasu na wyjazd staje się coraz trudniejsze a jechać przez pół Polski tylko po to, żeby zagrać w karty i wrócić coraz mniej atrakcyjne.

Dlatego też padł pomysł (nie przymus, jak ty to widzisz) poprawy organizacji sfery okołoturniejowej - szczególnie w wypadku ważniejszych turniejów, która mogłaby potencjalnie zwiększyć frekwencję bez szkody dla osób, które przyjeżdzają tylko na chwilę. Czy byłoby to dodatkowe obciążenie dla organizatorów turniejów? Owszem. Czy byłoby to warte zachodu? Jeżeli frekwencja miałaby się zwiększyć to owszem. Jeżeli nie, to zawsze można wrócić do robienia wszystkiego "po staremu". Czy wpłynęłoby to negatywnie na ilość turniejów rozgrywanych w roku? Być może, ale jeśli miałoby to być kilka turniejów w roku, z sensowną ilością graczy zamiast pierdyliarda turniejów na 10 osób to ja jestem jak najbardziej za.

Jak coś bojkotować, to już lepiej VEKN :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #28 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:53:36 pm »

człowiek zagląda na forum raz na miesiąc, to ma zaskoczenia
ale ta cała historia przerosła moje zdolności ogarniania

to mieliście niezłe dysputy filozoficzne w Pszczynie...

z punktu widzenia osoby mało obecnej w naszej scenie to zrobił się jakiś mega wydumany problem z niczego
jedni wolą grać , inni wolą się napic, jedni stwierdzą że lepiej aby za MPki były punkty raz dwa, inni że to niedopuszczalne, ale chyba przez te X lat jakaś wartość i społeczność
się wytworzyła. Szkoda tu się obrażać. Bez sensu.
Zapisane

baal

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2635
    • Zobacz profil
Odp: Liga 2016?
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 19, 2016, 05:36:28 pm »

A co szkodzi zeby ktos pil i gral a ktos gral ?
Jak nie zarzyga counterkow i kart to jest ok a jak nie moze grac to DQ.

Problemy sie mnoza same jak widze :D
Zapisane