Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: wrażenia po ostatnich zmianach  (Przeczytany 8554 razy)

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
wrażenia po ostatnich zmianach
« dnia: Stycznia 18, 2016, 08:37:40 pm »

na początek 2016 vekn zafundował nam dwie duże nowości:
1. Od dawna zapowiadany nowy dodatek dla anarchow
2. Niezapowiadane bany :0

Zacznę od tego drugiego... łoł ... samo zbanowanie antheliosa będzie miało dużo większy wpływ na turniejowe meta niż cały nowy dodatek. Przy okazji dostało się Temptation of Greater Power, które rzadziej pojawiało się w dekach ale potrafiło rozpieprzyć komuś grę jak swego czasu PTO. Do tego jakaś tapeta z thaumaturgy (Seeds of Corruption), która bana dostała chyba ze względu na bycie nieprzemyślaną technicznie od samego początku jej wydania.
IMO świetne zmiany, szczególnie anthelios, który wraz z taliami opartymi na wielu fazach master był praktycznie zawsze obecny w turniejowych finałach. Tyle o wrażeniach z banow.

Przejdźmy do nowego dodatku. Grafiki generalnie bardzo dobre, niektóre wyśmienite (np. prace Carmen Cornet). Część w komiksowej stylistyce, która niezbyt mi odpowiada (np. Field Training).
Nastepne co rzuca się w oczy, a właściwie co się w oczy nie rzuca, to brak ewidentnie bardzo dobrych kart. Pod tym względem power level jest niższy niż w poprzednich.
W krypcie właściwie żaden wampir specjalnie się nie wyróżnia. Wszystkie są zbalansowane, większość to midcapy. Nie ma tu raczej materiałów na star decki, takich jak np. w the unaligned. Z drugiej strony jest sporo solidnych "wypełniaczy". Zgodnie z WoD'owym backgroundem większość to brujah. Widać też bardzo duży nacisk na wersje advanced starych wampów. Jest ich prawie połowa. Na pierwszy rzut oka w krypcie moją większą uwagę zwróciła tylko Jenna Cross. 4cap z superior CEL zawsze zagrzeje sobie miejsce w jakimś deczku.
W bibliotece przewaga kart wykorzystujących klanowe dyscypliny brujah, nosferatu i ravnosow. Bez bardzo silnych efektów, ale solidne i wszechstronne, np. make the misere (szczególnie zagrywane z pot + obf) albo dust up.
Karty, które szczegolnie zwróciły moją uwagę to:
Adhocracy - modyfikator do bleeda lub dopałka do głosów dla ravnosów. Politycznej talii na ravnosach nie kojarzę. To jest jakaś opcja albo i nie. Się zobaczy.
Guardian Vigil - IMO jedna z silniejszych kart. Wykorzystuje bardzo popularne dyscypliny (aus cel for) i łatwo zagrać ją dla paru efektów jednocześnie. Szczegolnie podoba mi się opcja aus for (+1 do cepta i nie tapuje się do bloku). Mam już deczek, gdzie będę chciał ją wykorzystać. No i przy tych dyscyplinach aż się prosi o połączenie z diversion. Owain Ewans anyone?
Propaganda of the Deed - wygląda bardzo fajnie, jeśli uda się zmieścić ją do talii.
Field Training - chyba najlepsza karta typu Sanguine Instruction w grze. Wciąż jest to karta, której podstawowym celem jest nauczenie dyscypliny, ale ta jest chociaż warta slota, jak naprawdę potrzebujesz tej dyscypliny.
Protection Racket - bezdyscyplinowe i bezwarunkowe +1 cepta, które często będzie +2 cepta? Solidna karciocha, szczegolnie dla klanów które nie mają AUS, ale mają dostęp do niewielkich ilości cepta z innych źródeł, np. nosferatu, gangrel.
Carfax Abbey - najlepsze hunting groundy w grze. Tyle
Hacker Space - fajna karta do każdej talii na anarchach, która gra dużo ekwipunku. Najprościej concealed weapon + magum, ale możliwości jest dużo więcej. Mam już dla niej miejsce w jednym ze swoich deczkow.
Legacy - od dawna brakujący odpowiednik Epiphany do mergowania wersji advanced wampirow.
W sumie dodatek fajnie uzupełnia koncepcję anarchów, ale nie wprowadza żadnych potężnych kart, które szturmem przebiją się do finałów EC.
 
Zapisane

Pudel

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2432
  • Retired pro
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 18, 2016, 09:42:24 pm »

Moje zdanie na temat nowych kart:
1. Bardzo fajne obrazki. Lepsze niz ostatnio. Te komiksowe tez mi sie podobaja.
2. Nie ma zadnej naprawde grywalnej karty, ktora by sprawila, ze chociaz przez sekunde chcialbym sobie wydrukowac na niej decka. Zeby nie bylo - w poprzednich dodatkach zdarzaly sie takie karty, np. Recruitment Exercise albo ten master do mumii. Szkoda, bo wg mnie ten dodatek pokazuje, ze w takiej formie to jest strata czasu wszystkich (artystow, designerow, playtesterow i graczy). Nie wywoluje u mnie totalnie zadnych emocji.
Zapisane
Cytat: zasłyszane
oczywiście nie ma nic złego w graniu dla przyjemności, sam zagrałem dwie takie gry w 2007

Sprzedaję single - wyślij swój want przez PM/maila/fb.
Selling VTES singles - pm/mail/fb me your wantlist. Paypal accepted.

Vegas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 18, 2016, 10:19:56 pm »

Możecie zarzucić linkiem do tych nowych kart? :)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 19, 2016, 10:19:08 am »

Moje zdanie na temat nowych kart:
1. Bardzo fajne obrazki. Lepsze niz ostatnio. Te komiksowe tez mi sie podobaja.
2. Nie ma zadnej naprawde grywalnej karty, ktora by sprawila, ze chociaz przez sekunde chcialbym sobie wydrukowac na niej decka. Zeby nie bylo - w poprzednich dodatkach zdarzaly sie takie karty, np. Recruitment Exercise albo ten master do mumii. Szkoda, bo wg mnie ten dodatek pokazuje, ze w takiej formie to jest strata czasu wszystkich (artystow, designerow, playtesterow i graczy). Nie wywoluje u mnie totalnie zadnych emocji.

+1
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:44:28 am »

Mocy w dodatku brakuje. Parę kart jest bardzo solidnych (Guardian Vigil, Corfax Abbey), dużo fajnych do gier towarzyskich ale nic co wstrząśnie sceną turniejową.
Zapisane

Spotlight

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 435
  • Księciunio ze wschodu
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 19, 2016, 11:49:34 am »

Raczej potraktował bym ten dodatek, jako uzupełnienie do istniejących kart. Tam gdzie brakowało Ci jakiejś karty do wyszlifowania decku. Tam korzystasz z tych kart. Ja na pewno wykorzystam. Na pewno na turnieju :)
Zapisane
Today is a good day to die...

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:11:34 pm »

Mocy w dodatku brakuje. Parę kart jest bardzo solidnych (Guardian Vigil, Corfax Abbey), dużo fajnych do gier towarzyskich ale nic co wstrząśnie sceną turniejową.

każdemu nie dogodzisz :)

Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:31:05 pm »

nie żebym ostatnio grał :d, ale bany na anthleiosa i TOGP bardzo mnie ucieszyły. Ależ to były wkurwiajace (każda na inny sposób) karty.
jeszcze ashury i będzie naprawdę fajnie :D
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:46:54 pm »

+1 dla wykoszenia Ashurow:)
Zapisane

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 19, 2016, 02:47:35 pm »

myślę, że ashury bez antheliosa będą całkiem spoko.
Zapisane

Szewski

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3537
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 19, 2016, 03:43:10 pm »

nie żebym ostatnio grał :d, ale bany na anthleiosa i TOGP bardzo mnie ucieszyły. Ależ to były wkurwiajace (każda na inny sposób) karty.
jeszcze ashury i będzie naprawdę fajnie :D

co ma piernik do wiatraka????
Zapisane
Dlaczego jestem bucem?

a) bo usuwam posty z partyzanta korzystając z prawa administracji, które sam sobie nadałem
b) bo  moje poczucie humoru jest wysublimowane i nie takie prostackie jak te, które napotykam w postach, które z partyzanta usuwam
c) i

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 19, 2016, 03:55:07 pm »

nie żebym ostatnio grał :d, ale bany na anthleiosa i TOGP bardzo mnie ucieszyły. Ależ to były wkurwiajace (każda na inny sposób) karty.
jeszcze ashury i będzie naprawdę fajnie :D

A jak jedynym legalnymi archetypami pozostaną star wall deck  to wtedy będziesz najszczęśliwszą osobą na świecie
Zapisane

ToY!

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1415
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 19, 2016, 04:00:53 pm »

Moim zdaniem wogole nie powinni banować TOGP tylko zmienić z requires justicar, na requires regent =] i  byłoby tip top.
A tak szkoda fajnej karty, Wiele gier bardzo ciekawie się kończył odzięki niej=]
Zapisane
sorry andrzej=]

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: wrażenia po ostatnich zmianach
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 19, 2016, 04:40:09 pm »

nie żebym ostatnio grał :d, ale bany na anthleiosa i TOGP bardzo mnie ucieszyły. Ależ to były wkurwiajace (każda na inny sposób) karty.
jeszcze ashury i będzie naprawdę fajnie :D

co ma piernik do wiatraka????


W mojej subiektywnej ocenie ashury wprowadziły udziwnienie mechaniki, nakręciły (może słabiej niż anthelios) power multi master.
Nigdy nie lubiłem tej karty i bardzo bym się ucieszył gdyby została zbanowana - dlatego pomyslalem ze ma to coś wspólnego z wątkiem o banowaniu


edit:
Klisza - smutna, ale celna uwaga :D
Zapisane