Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: LIGA 2021 - dyskusja  (Przeczytany 4513 razy)

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Października 05, 2020, 02:10:35 pm »

@Bodek - nowa koncepcja, zaproponowana przeze mnie, ma wlasnie walczyc z "patologiami" ktory opisales na poczatku postu, a nie je promowac ;).

Dla mnie masowe robienie turniejów ligowych nie ma sensu, dopoki na tych turniejach nie beda w stanie rywalizowac wszyscy gracze (ktorzy oczywiscie chca) - latwiej zebrac wieksza ilosc graczy (w tym tcy czolowych) , jesli taki ligowy even odbywa sie raz na trzy miesiace. Jak bedzie 18 ligowych turniejow, to spora czesc graczy odpusci sobie dalsze wyjazdy, i bedzie jezdzic lokalnie. To spowoduje, ze bedzie mniej bezposrednich konfrontacji miedzy graczami i pojawi sie kalkulowanie, dokad jechac sie oplaca, a gdzie mniej itp itd. Osobiscie uwazam to za patologie....
 
Ja uwazam, ze wieksza wartosc bedzie miala Liga jesli turniejow bedzie mniej, jednak "mocniej" obsadzonych, zarowno jesli chodzi o frekwencje, jak i poziom graczy.

Nikt nadal nie zabroni organizowania turniejow nie bedacych czescia Ogolnopolskiej Ligi.
Takie turnieje moga miec forme ligi lokalnej, byc kompletnie niezaleznymi eventami, itp...

Jesli chodzi  o nagrody - jesli maja byc jakiekolwiek - to zdecydowanie dla Zwyciezcy Ligi (GP).
Dla osoby, ktora przejechala najwiecej km - rowniez OK.
Pozostale - nie wiem. Czasem bylo tak, ze kategorie byly niezbyt przejrzyste, czego powinnismy unikac (zdecydowanie uwazam, ze kategorie powinny byc znane przed rozpoczeciem ligi).

Ja juz chyba napisalem w kilku postach wszystko co mialem do napisania, postaram sie juz nie wypowiadac, chyba ze wywolany zostane do tablicy ;).
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Października 05, 2020, 08:17:28 pm »

Ja tez głosuję za tym, żeby turnieje klasy ligowej były rzadsze, za to większego kalibru, i "sprawiedliwie" rozsiane po kraju. Z mojej prywatnej perspektywy mało mobilnego i nie mającego ekstremalnego ciśnienia na wspólzawodnictwo gracza - zdecydowanie chętniej zmobilizuję się na coś raz na 2 miesiące niż na 2 tygodnie, a fakt, ze mimo rzadkiego uczestnictwa przy dobrej grze ciągle mam jakąkolwiek szansę na dobry wynik finałowy jest na pewno dodatkowym wabikiem. Przy poprzedniej formule liga szybko "uciekała" i tak jak pisze Panda - połowa stawki szybko nabirała poczucia bycia statystami bez jakichkolwiek szans na cokolwiek. Zdecydowanie też z tego powodu popieram pomysł punktacji "best X of Y".

Podobnie jak parę osób tutaj, wg mnie najlepszą nagrodą będzie eternal fame & glory, a puchar przechodni z tabliczką, na której będzie poczet poprzednich zwycięzców bardzo mi się podoba - coś jak korytarz z portretami prezydentów:)  Dodatkowo puchar "Najlepszy nowy gracz" i jakiś drobny materialny prezent, który nowicjoszowi autentycznie sie przyda, typu deck, koszulki, oraz nagroda typu "Najciekawszy deck"- obie przyznawana przez glosowanie, do ktorego uprawnieni sa wszyscy gracze biorący udział w przynajmniej dwóch turniejach.

Osobiście uważam, że dzisiaj nagrody za mobilność/kilometry raczej nikogo do mobilności nie zachęcą i proponuje z nich zrezygnować.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2020, 09:38:04 am wysłana przez Kuba »
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Października 07, 2020, 07:03:22 am »

przypomnę tylko główną myśl moich postów:

chodzi mi o to: że ten sam turniej może być zarówno dla graczy ligowych ja i nieligowych czyli o DOBROWOLNOŚĆ UDZIAŁU W LIDZE
to powinno ukrócić narzekanie że udział w lidze jest przymusem (bo liga powinna zachęcać do grania a nie stanowić powód konfliktu!!!)
najważniejsze zarzuty oponentów ligi były mniej więcej takie: jest to imprezka dla wąskiego towarzystwa wzajemnej adoracji ktoremu na nagrody muszą zrzucac się wszyscy gracze a dodatkowo zasady przyznawania tych nagród były mętne i niesprawiedliwe

bo jaki w końcu jest cel reaktywacji ligi?


inne poboczne:
 - limit turnieju ligowego można usytalić na dowolny (tylko jako przykład podałem 7+, ale organizator ligi może ustalić 15+,  i wtedy turniejów ligowych będzie mniej)
 - ale ... co szkodzi że liga zachęci do organizacji małych lokalnych turniejow, a organizoatorrzy beda zabiegać o lokalnych graczy że spełnić kryteria minimalne ??? (czyżby wygoda kilku osób ktore stracą łatwe szanse na wygranie ligi zaliczając kilka dużych imperez ma być główną przyczyną organizacji ligi???  Bo moim zdaniem cel ligi pownien być taki żeby zachęcić do udziału w niej jak największej ilości graczy i ogranizatorów) 

na marginesie  - osobiście cały czas  kalkuluje gdzie pojade na turniej  i jesli ktoś sprawdzi połączenia jakimi dysponuje ściana wschodnia (zwłaszacza Hajnówka ale nie Warszawa, ktorą zaliczenie do grana wschodu mogła zapronować tylko całkowicie ignorująca rzeczywistośc osoba) to zrozumie dlaczego. Takich kalkulacji absolutnie nie uważam za patologię tylko konieczność
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 07:53:46 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Października 07, 2020, 09:02:06 am »

przypomnę tylko główną myśl moich postów:

chodzi mi o to: że ten sam turniej może być zarówno dla graczy ligowych ja i nieligowych czyli o DOBROWOLNOŚĆ UDZIAŁU W LIDZE
to powinno ukrócić narzekanie że udział w lidze jest przymusem (bo liga powinna zachęcać do grania a nie stanowić powód konfliktu!!!)
najważniejsze zarzuty oponentów ligi były mniej więcej takie: jest to imprezka dla wąskiego towarzystwa wzajemnej adoracji ktoremu na nagrody muszą zrzucac się wszyscy gracze a dodatkowo zasady przyznawania tych nagród były mętne i niesprawiedliwe

bo jaki w końcu jest cel reaktywacji ligi?



Czuje sie wywolany do tablicy ;). Mialem juz nie pisac, jednak trudnio sie powstrzymac :)

@Warszawa i jej polozenie : To byla wylacznie propozycja, chodzi o to zeby podzielic miasta na cztery regiony. Zwal jak zwal, moze byc "centrum i wschod". Bliżej Warszawie do Hajnowki, niz Szczecina ...

@Argument przeciwko lidze - jedyna opcja, zeby zamknac usta tym, ktorym zal jest tych przyslowiowych 5 PLN, to zrezygnowanie z nagrod, albo z Ligi.
Z perspektywy bylego ORGa i gracza nieco zalosna wydaje mi sie sytuacja, gdzie podczas zapisow jedna osoba wplaca 30 PLN (bo chce uczestniczyc w lidze) a inna 25 PLN.

Jesli naprawde dla niektorych te 5 PLN stanowi bariere nie do przejscia, to ja chetnie zasponsoruje w 2021 nagrode dla zwyciezcy GP (skromny puchar - nic wielkiego). a moze zrobi sie dobrowolna zrzutke i zamówi sie porzadny puchar przechodni. Jednorazowy koszt (plus koszty dodatnia nazwiska na tabliczce raz w roku).
Dyskutowanie po raz kolejny na ten temat jest naprawde zenujace....

Cytuj
  - ale ... co szkodzi że liga zachęci do organizacji małych lokalnych turniejow, a organizoatorrzy beda zabiegać o lokalnych graczy że spełnić kryteria minimalne ??? (czyżby wygoda kilku osób ktore stracą łatwe szanse na wygranie ligi zaliczając kilka dużych imperez ma być główną przyczyną organizacji ligi???  Bo moim zdaniem cel ligi pownien być taki żeby zachęcić do udziału w niej jak największej ilości graczy i ogranizatorów)

Mysle, ze kompletnie sie nie rozumiemy w tej kwestii. To wlasnie  aktualny ksztal Ligi (z duza iloscia turniejow) pozwala na jej wygranie, bez koniecznosci jezdzenia "w Polske" . W zaleznosci od regionu w ktorym mieszkasz - mozesz pojezdzic "w kolo komina" , pojawiec sie na kilku turniejach w promieniu 150-200 km i wygrac Lige. Akurat dla Was (graczy z Hajnowki) taki argument powinien byc oczywisty. Aktualnie, zeby wygrac Lige musialbys zaliczyc kilka turniejow kilkaset kmow od domu. Lublin, Warszawa i Hajnowka to troche malo, nawet gdybys wygral wszystkie trzy - zeby liczyc sie w rankingu.

Reszte argumentow masz we wczesniejszych postach (silna obsada turniejow GP itp.). Nie bede do tego juz wracal.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
)
« Odpowiedź #34 dnia: Października 07, 2020, 09:55:03 am »

no własnie kompletnie sie nie rozumiemy

 - nie chodzi o 5 pln ale o dobrowolność udziału w lidze (to zamyka usta malkontentom)
 - nie chodzi o to że bliżej warszawie do Hajki niż do szczecina, bo połaczenia do szczecina, wrocka, krakowa (itp) ma lepsze wawa niż do Hajki. I naprawde zrozum że nie da się nas do tego samego regionu połączyć (koniec kropka!)
 - nie chodzi o to że można i jak można wygrać lige (niewążne czy blisko czy daleko jeżdżąc) bo liga ma powstać po to by zachecic ludzi do organizacji turniejów i do udziału w nich a nie po to żeby ją wygrywać (nagrody  - czyli ich ilośc i rodzaj też powinny temu służyć) Jedynie skutkiem ubocznym jest to że ktoś ma ją wygrać

« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 10:00:06 am wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: )
« Odpowiedź #35 dnia: Października 07, 2020, 10:34:17 am »

no własnie kompletnie sie nie rozumiemy

 - nie chodzi o 5 pln ale o dobrowolność udziału w lidze (to zamyka usta malkontentom)
 - nie chodzi o to że bliżej warszawie do Hajki niż do szczecina, bo połaczenia do szczecina, wrocka, krakowa (itp) ma lepsze wawa niż do Hajki. I naprawde zrozum że nie da się nas do tego samego regionu połączyć (koniec kropka!)
 - nie chodzi o to że można i jak można wygrać lige (niewążne czy blisko czy daleko jeżdżąc) bo liga ma powstać po to by zachecic ludzi do organizacji turniejów i do udziału w nich a nie po to żeby ją wygrywać (nagrody  - czyli ich ilośc i rodzaj też powinny temu służyć) Jedynie skutkiem ubocznym jest to że ktoś ma ją wygrać

@1 - GP ma byc dobrowolne. 4 turnieje, przyjezdza ten, kto chce. Pelna dobrowolnosc. Pojawiajac sie na turnieju akceptujesz warunki (lacznie z przeznaczeniem czesci wpisowego na nagrody koncowe).
@2 - Nazwij ten klucz jak chcesz - podzial na "regiony" albo inaczej "grupy osrodkow" powinien byc. I tych grup powinno byc tyle, ile bedzie turniejow GP. Temat do przedyskutowania, jednak liczba osrodkow (potencjalnych organizatorow GP) w kazdym regionie powinna byc podobna (na ile to mozliwe).
@3 - Kilka lat temu tak bylo. Teraz Ogromna ilosc turniejow ligowych powoduje, ze bardzo rzadko sa organizowane turnieje "nie-ligowe". DLatego przy 16 turniejach ligowych w roku, moj argument z dobrowolnoscia jest juz nieaktualny.

GP nie ma sluzyc werbowaniu nowych graczy  - GP ma sluzyc rywalizacji, byc dobrowolnym cyklem na ktory przyjezdzaja CI, ktorzy chca grac turniejowo i zmierzyc sie z najlepszymi.
Zachecanie do gry, to czesc obowiazkow Princow. Promocja VTESa powinna sie odbywac glownie na poziomie lokalnym.  Rowniez poprzez organizowanie lokalnych eventow, lokalnych Lig itp.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Października 07, 2020, 10:37:01 am »

duża ilość turniejów jest wykluczająca, bo nasze środowisko to teraz w większości ludzie 30+ z pracami, rodzinami, dziećmi, itd, i mało kto może sobie pozwolić na udział w wiecej, niż 3-4 turniejach w roku - ja na pewno nie. Przy 15 turniejach ligowych ktoś, kto ma wolne wszystkie weekendy i tu i tam zdobedzie jakies drobne punkty/okazjonalny gw szybko ląduje poza zasięgiem gracza, który odwiedza dwa turnieje, ale w obu robi finał i byłby dzieki temu wysoko w rankingach. Mi osobiście to bardzo odbiera motywację z ciśnięciem do innego miasta na turniej ligowy, i wolę zostać w domu i ewentualnie zagreać casualowo albo wpaść na jakiś bliższy lokalny - ale bez priorytetyzowania go w planach zyciowych, tak jak starałbym się to zrobić z ligowym wg koncepcji Zica. Uwazam, ze Liga jest wydarzeniem przede wszystkim sportowym. Nie zrobi roboty organicznej przy aktywizowaniu lokalnych playgrup, i nie wyręczy prince'a.

Bodek ma dobry argument z regionem wschodnim, połączeniami i mobilnością, ale to trudny temat. Warszawa na pewno byłaby najlepsza logistycznie dla najwiekszej liczby graczy. Z pozostałych ośrodków na wschodzie mamy Hajnówkę, Białystok i Lublin i tutaj jakoś trzebaby było zoptymalizować lokalizację pod względem potencjalnej frekwencji. Dla Hajnówki opcja lubelska to w zasadzie tyle samo problemów, co Warszawa, więc chcąc zmobilizować Hajnówkę zostaje tylko Bstok. Pewnie akceptowalne dla Wwy i Lublina, może dla Łodzi, ale pozostałe miasta to już przynajmniej 5h jazdy samochodem.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 10:39:37 am wysłana przez Kuba »
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Października 07, 2020, 10:49:21 am »

@Zico: ja sie chetnie dorzuce do nagrody - myślę, że porządny puchar przechodni jest najlepszym pomysłem. W okolicach 300 zł jest juz opcja na jakieś wydruki 3D, więc nawet klimatyczna statuetka Enkidu też wchodzi w grę:)
Zapisane

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Października 07, 2020, 10:49:47 am »

Bodek ma dobry argument z regionem wschodnim, połączeniami i mobilnością, ale to trudny temat. Warszawa na pewno byłaby najlepsza logistycznie dla najwiekszej liczby graczy. Z pozostałych ośrodków na wschodzie mamy Hajnówkę, Białystok i Lublin i tutaj jakoś trzebaby było zoptymalizować lokalizację pod względem potencjalnej frekwencji. Dla Hajnówki opcja lubelska to w zasadzie tyle samo problemów, co Warszawa, więc chcąc zmobilizować Hajnówkę zostaje tylko Bstok. Pewnie akceptowalne dla Wwy i Lublina, może dla Łodzi, ale pozostałe miasta to już przynajmniej 5h jazdy samochodem.

Mysle, ze wiecej osob przyjedzie na turniej GP do Bialegostoku (jeden z czterech), niz na turniej ligowy (jeden z szesnastu w aktualnej formie).
Wiekszy prestiz, wieksza ranga == wieksza frekwencja.

Niestety zawsze beda osrodki (Hajnowka, Bialystok, Szczecin) ktore z racji na polozenie maja mniejsza frekwencje (w Szczecienie pewnie to mniejszy problem z racji na duza lokalna grupe graczy). Tego nei naprawimy w zaden sposob, mozemy jedynie nieco podniesc range eventu zeby zachecic tych, ktorym zalezy na wyniku do pojawienia sie w tych miastach.
Dlatego uwazam, ze nalezy tez bardzo rozwaznie podejsc do tematu kalendarza i dokladnie przemyslec "rozklad jazdy".
Np. Turniej w 3city w okresie wakacyjnym (czesc osob moze polaczyc turniej z wypoczynkiem nad morzem) - wiem, ze kilka osob w tym roku tak zrobilo. Itp.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Października 07, 2020, 11:10:33 am »

Mysle, ze wiecej osob przyjedzie na turniej GP do Bialegostoku (jeden z czterech), niz na turniej ligowy (jeden z szesnastu w aktualnej formie).
Wiekszy prestiz, wieksza ranga == wieksza frekwencja.

Dokładnie!
Zapisane

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: )
« Odpowiedź #40 dnia: Października 07, 2020, 11:30:08 am »

... GP nie ma sluzyc werbowaniu nowych graczy ...

to faktycznie moje wcześniejsze uwagi są nieaktualne

troche szkoda bo dla bardziej mi zależy na rozszerzaniu środowiska: ilości graczy, turniejów, orgów, miast gdzie się grywa w wampira itp

ale życzę powodzenia w organizacji


PS żeby nie zabierac już miejsca i czasu to tylko tu dopisze: przepraszam że sie wtrąciłem do dyskusji, w której nie powinienem zabierać głosu bo już nie organizuje eventow
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2020, 01:38:37 pm wysłana przez sbodek »
Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: )
« Odpowiedź #41 dnia: Października 07, 2020, 11:39:06 am »

... GP nie ma sluzyc werbowaniu nowych graczy ...

to faktycznie moje wcześniejsze uwagi są nieaktualne

troche szkoda bo dla bardziej mi zależy na rozszerzaniu środowiska: ilości graczy, turniejów, orgów, miast gdzie się grywa w wampira itp

ale życzę powodzenia w organizacji

Liga powstala w czasie kiedy VTES umieral. Miała podtrzymac go przy zyciu poprzez regularne granie w ogolnopolskim gronie.

Teraz VTES jest w druku, pojawiaja sie nowi gracze - najwazniejsza rola w werbowaniu graczy jest po stronie lokalnych Princow/ORGow.
To oni powinni promowac VTESa lokalnie. Ja sobie nie wyobrazam sytuacji ze nowy gracz 9taki z 2-3 mieiecznym stazem) uzaleni pozostanie w grze od tego, czy ma mozliwosc grania w Lidze czy nie. Wszystko IMO zalezy od tego, czy bedzie mial z kim grac lokalnie czy nie.

BTW. Nikt tez nie ma zamiaru ograniczac liczby lokalnych turniejow - wrecz przeciwnie. IMO lokalne turnieje powinny odbywac sie regularnie i mobilizowac graczy lokolnie. W pewnym moemencie czesc z nich stwierdzi ze moze warto probowac sie z innymi i zacznie jezdzic na turnieje w Polske. Tak to powinno wygladac - jak bedzie, zalezy wylacznie od Princow i ich aktywnosci. GP w tym nie przeszkodzi, a wrecz przeciwnie.
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.

sbodek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1308
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #42 dnia: Października 07, 2020, 11:58:30 am »

już tylko na totalnym marginesie:

żartem: trzeba utworzyć dodatkowy region o nazwie "peryferie galaktyki" gdzie można wpisać Hajkę   :lol:

a na poważnie: nie ma konieczność tworzenia podziału na regiony, wystarczy wytypować ośrodki godne organizacji turnieju ligowego (i chętne do jego organizacji)

powodzenia!

Zapisane
Myśli ich czarne, słowa pokrętne, czyny występne, serca zapiekłe, dusze mroczne, sumienia spaczone

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami" George Orwell

M. Janicki "Symetryści...

warGrim

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 5321
  • Ponury okurwieniec...
    • Zobacz profil
Odp: LIGA 2021 - dyskusja
« Odpowiedź #43 dnia: Października 07, 2020, 12:05:20 pm »

już tylko na totalnym marginesie:

żartem: trzeba utworzyć dodatkowy region o nazwie "peryferie galaktyki" gdzie można wpisać Hajkę   :lol:

a na poważnie: nie ma konieczność tworzenia podziału na regiony, wystarczy wytypować ośrodki godne organizacji turnieju ligowego (i chętne do jego organizacji)

powodzenia!

Musza byc jakies kryteria wyboru tych osrodkow. Inaczej znwou pojawia sie klotnie i bezsensowne przepychanki...
Zapisane
Every night and every morn
Some to misery are born.
Every morn and every night
Some are born to sweet delight.
Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.