Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6

Autor Wątek: Elder Scrolls: Legends  (Przeczytany 12562 razy)

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Elder Scrolls: Legends
« dnia: Grudnia 22, 2016, 04:29:53 pm »

Wrzucam, bo zagrywam się w to ostatnio jak dziki, więc uznaję za godne polecenia.
Jeśli ktoś z was gra w Hearthstone i ma uczucie głębokiego zniesmaczenia (mój przypadek :) ), lub po prostu szuka dobrej karcianki online, to szczerze polecam. Gra jest obecnie w fazie open beta, lada moment będzie live, plus już powstają wersje na urządzenia mobilne (chociaż jeszcze nie zostały udostępnione).

Gra w modelu free to play, oczywiście można wydać hajs, ale póki co developerzy bardzo uczciwie traktują graczy. Dają dużo, łatwo jest zebrać karty i naprawdę fajnie się pobawić. Do tego bardzo ciekawa mechanika, wysoki poziom rozkminy i ogólnie sporo kombinacji. Dla fanów świata Tamriel jest to też dodatkowa atrakcja :) W odróżnieniu od Hearthstone gra jest "na poważnie", czyli nie mamy parodii, a produkcję z prawdziwego zdarzenia. Bardzo małą rolę odgrywa też czynnik losowy.

Jak kogoś najdzie, to można mnie znaleźć w grze jako kokosz.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 28, 2016, 12:26:24 pm »

Pograłem wczoraj z godzinkę i jak na razie mi się podoba. Sporo opcji miałem jeszcze zablokowanych jak trening czy pvp no ale jak na razie spoko
Zapisane
To ja krewetka

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 28, 2016, 05:59:16 pm »

Odblokowali mi pvp i trening, ale po dostaniu wpierdo*u od kola co nie wiadomo jakimi kartami zagrał to i tak żelazna reguła jest nieugięta w grach free to play bez kasy ......
Zapisane
To ja krewetka

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 28, 2016, 11:28:46 pm »

Luz, jak liczysz na to, że obskoczysz pvp na wejściu i poklepiesz frajerów, to pora się obudzić :)

Jak przyjdziesz na gre vtesa ze swoim deczkiem, który właśnie wydłubałeś z kilku boosterków, a towarzystwo cię pociśnie Ariką na Mind Rape czy innymi słodyczami, to pewnie powiesz podobnie :) Oczywiście ze można wydać kasę, jak chcesz mieć wszystko na raz. Ja cię nie powstrzymam, Bethesda się pewnie nawet ucieszy :)

I tu wracamy do kwestii "developerzy bardzo uczciwie traktują graczy. Dają dużo, łatwo jest zebrać karty".

1. Robisz tak - wybierasz sensowną rasę, bo do każdej rasy masz przypisane konkretne karty. To są nagrody, które dostajesz za awansowanie na kolejne poziomy (co de facto masz za granie, niezależnie w jakim trybie). Listę nagród za poziomy + kiedy dostajesz bonusy rasowe (wliczając w to karty legendarne) masz tu:
http://www.legends-decks.com/article/2/leveling-rewards

W praktyce wybierasz sobie w ten sposób pierwszy archetyp. Polecam Argonian (scout, karty na zielony i purpurowy, talie na ramp) albo Breton (sorcerer - niebieski i purpura, plus postaci z keywordem "ward"), fajne są też Dark Elfy (assassin - zielony i niebieski, plus dużo postaci które dają coś za to, że giną).

2. Olewasz pvp na początek. Grasz casual jak musisz (np. żeby zrobić daily questy, dają dobry hajs, poza tym zmuszają cię do montowania deczków, więc się uczysz - pamiętaj, że jak przegrywasz, to dalej dostajesz doświadczenie, co oznacza darmowe karty za kolejne poziomy). Grasz praktykę żeby zobaczyć, czy deck w ogóle działa. Praktyka też daje pył na tworzenie kart, ale to jest opcja dla zatwardziałych grinderów, generalnie nie przepadam :)
Dodatkowo (jakbyś się jednak uparł na pvp na start :) ), za każde trzy wygrane przeciwko graczom (casual, ranked, chyba też arena ale nie pamiętam) dostajesz 15 kasy i losową kartę (od commona po legendę, jak w boosterach). W każdym boosterku jest 6 kart.

Co natomiast robić najlepiej, to wpakować całą kasę z questów w solo areny. Raz że nagrody są dobre (po kilka boosterów za ukończenie), dwa że boty są ciekawe, można podpatrzeć sporo archetypów i lepiej zrozumieć grę.

3. Zestawienie punktów 1 i 2 powinno po jakimś miesiącu dać ci grywalny deck na pvp, z przyzwoitymi epikami oraz kilkoma legendami. Alternatywnie, poszukaj na youtube budżetowych decków (polecam filmy typa "the justin larson"), działają i są całkiem skuteczne, a przy tym dają radochę.

To chyba tyle na start. Da się naprawdę fajnie pograć nie wydając złotówki. Wymaga to trochę czasu, ale generalnie jest to czas typu wieczorny casual play. Przy okazji przez ten czas zorientujesz się, czy jest to gra dla ciebie i czy masz ochotę zostać tu na dłużej.
Jak na wszystkie systemy "free to play" ten naprawdę jest relatywnie uczciwy. Poza tym działa trochę jak vtes - na pewnym etapie możesz zacząć wydawać kasę, ale nie dlatego, że musisz, tylko dlatego, że chcesz :)

Ja aktualnie kiszę się na rank 2 i napieram dalej :) Jeszcze jedno - nie ma takiej opcji jak w Hearthstone, że jak przegrywasz to spadasz z rangi. Tutaj możesz najwyżej spaść do rangi "przechodniej" (znak węża), ale nigdy nie stracisz tego, co już uzyskałeś. To generalnie mocno zachęca do eksperymentowania, dostosowywania talii do mety i ogólnie stanowi ogromny komfort w zabawie.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 29, 2016, 09:59:27 am »

Może i racja - może za mało jeszcze poklepałem, a za szybko poleciałem na pvp (licząc być może, że trafię na takich jak w heartstone trafiałem - karty miewali wypasione, a grali jak totalne nooby, a tu zonk karty wypasione i grać potrafią ) Poklepie przez weekend i zobaczymy.   
Zapisane
To ja krewetka

M.M.

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 30, 2016, 05:58:51 pm »

fajna gra, gralem cztery miesiące, zeszly sezon skonczylem na #4 legends, aczkolwiek przy obecnym stanie gry nie jest to duże osiagniecie.

na początek warto grac dużo aren, tak solowych jak i pvp, rewardsy sa syte; relatywnie latwo jest pozbierać legendarki na f2p w ten sposób, robiąc daily questy.
Zapisane

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 01, 2017, 02:20:45 pm »

ehh wybiłem 8 w arenie solo i na ostatnim 3x wpierdziel
Zapisane
To ja krewetka

młody

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 298
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 01, 2017, 03:26:17 pm »

ładnie 2 podejście i wyczyszczone :shock:, a i nagrody ładne :smileysmoker:
Zapisane
To ja krewetka

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 10, 2017, 02:04:33 am »

Spoko gierka. Podoba mi się mechanika, bo niby banał a sporo kombinowania i dużo umiejętności do opanowania (resource management is hard).

Jak na razie gram casual, zbierając po mału hajsy na solo areny za daily questy itp. (już się myrmidona dochrapałem) i rozkminiam różne archetypy, których wbrew pozorom jest całkiem sporo. Chwilowo najbardziej podoba mi się granie khajitami i last gasp, ale kart mocno brakuje podstawowych :(

Chociaż, ze względu na dużo niższy koszt, na początek rozważam coś w ten deseń:

3 Arrow in the Knee
3 Rapid Shot
3 Shadow Shift
3 Sharpshooter Scout
1 Ungolim the Listener
3 Bone Bow
3 Fighters Guild Recruit
3 Finish Off
3 Silvenar Tracker
3 Blacksap Protector
3 Cast Out
3 Valenwood Huntsman
3 Green Pact Stalker
3 Moonlight Werebat
3 Grahtwood Ambusher
3 Leaflurker
1 Allena Benoch
2 Chaurus Reaper
1 Falinesti Reaver

Może być śmiechowe :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 10, 2017, 02:23:38 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 10, 2017, 12:45:51 pm »

Archetypów jest masa, to chyba jedna z głównych zalet. Co więcej, praktycznie każdy jest ciekawy i działa.
Archerem akurat gram ostatnio, z tego co widzę po spisie będziesz miał problem z dociągiem kart, z reguły gram na 3 Triumphant Jarl i 3 Thieves Guild Recruit, poza tym wolę Murkwater Witch od Arrow in the knee (dodatkowy mobek z guardem robi temat dość często).

Z deckami na Khajit i Last Gasp jest ten problem, że oba są mocno zależne od legend i epików (Thieve's Den do kotów, Necrom Mastermind do last gaspów), generalnie w 3 sztukach każda, więc na początku jest z tym słabo.

Jak dla mnie główną wadą tej gry jest mocny nacisk na epiki - większość kart podstawowych do talii to niestety purpura. Bez legend sobie poradzisz (poza tym, umówmy się, te kluczowe dostajesz relatywnie szybko), ale z epikami już jest kłopot.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 10, 2017, 07:18:31 pm »

Dla mnie od Thieve's Den do kotków bardziej kluczowy jest Master Thief (też ciężki do zgarnięcia). Ostatnio miałem śmieszną akcję: koleś mnie tyrał równo, po jego turze sytuacja słaba, bo mam 1hp, on 12, ja wstole tylko świeży burglar w shadow lane, on pełne linie (w tym 11/8 guard na linii z burglarem). Przenoszę burglara, dochodzi master thief, wstawiam, burglar atakuje 2x na linii bez guarda, wygrywam 13-0 :)

Epicki comeback, chociaż dosyć fartowny ^_^

Tego typu akcje uczą tylko, że należy grać do końca bo różne rzeczy się zdarzają a niektóre comba potrafią zjeść milion hp w turze.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 10, 2017, 11:26:01 pm »

Akcje wygrania z 1 hp są bezcenne :) i wbrew pozorom wcale nie są rzadkie. W ogóle mechanika "im bardziej bierzesz w ryj, tym więcej kart dociągasz" jest świetna, sprawia że możliwości powrotu są realne, a satysfakcja z takiej gry ogromna.

@ koty, generalnie to oczywiście że Master Thief jest kluczowy, ale wierz mi, Thieve's den robi temat. Do wielu kart nie byłem przekonany dopóki nimi nie zagrałem (właśnie dlatego lubię grać areny - można potestować coś, czego nie posiadasz).
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 11, 2017, 03:22:26 am »

No ja teraz ostro cisnę, żeby chociaż jeden deczek pomału złożyć. Jeszcze tylko 7k gemów i będę miał to, z czym chciałem startować bo mi się tym genialnie gra nawet w okrojonej wersji (dużo wygrywam na casualu):

1 Ungolim the Listener
3 Enchanted Plate
3 Fharun Defender
3 Fighters Guild Recruit
3 Finish Off
3 Hist Speaker
3 Stormhold Henchman
3 Thieves Guild Recruit
3 Blacksap Protector
3 Hist Grove
3 Tree Minder
3 Archein Elite
3 Archein Venomtongue
3 Moonlight Werebat
3 Preserver of the Root
3 Shadowfen Priest
3 Thorn Histmage
1 Red Bramman
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 11, 2017, 03:14:33 pm »

Jasne, scout daje radę, długo tym grałem. Jest z nim jeden problem - jest dość nudny, masa osób tym gra, co sprawia, że jest relatywnie przewidywalny. Szczerze mówiąc wziąłbym się za coś innego, np. Bretoni na wardach, orki czy właśnie koty.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 12, 2017, 02:20:47 am »

Do kotów brakuje mi 5.2k gemów, żeby być happy (gupie alkoshe i thieve's den muszą akurat być legendary T_T). Swoją drogą, ostatnie 3 packi, które otworzyłem wszystkie miały packmastera, w tym 1 foil :)
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey
Strony: [1] 2 3 ... 6