Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Elder Scrolls: Legends  (Przeczytany 12565 razy)

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #45 dnia: Lipca 10, 2019, 10:55:39 am »

Czy jest sens kupować jakąś gotową talię z tych dostępnych w sklepie. Jeśli tak to którą najlepiej?:-)

Ja tam zawsze je kupuję bo jak masz już sporą kolekcję to często gęsto jest to dla Ciebie wymiana złota na soul gemy w stosunku 1:1 :P

Większość kart w gotowcach to i tak "przedruki". Spisy talii są dostępne (po kliknięciu pokazuje Ci co w niej jest dokładnie), szału jakiegoś to tam nigdzie nie ma, zobacz sobie po prostu którymi kolorami (archetypem) najbardziej byś chciał grać i która legendarka Ci się najbardziej przyda.

Finish Off jest słabe. Jak masz to lepiej wstawić zamiast tego Leaflurkera, dobrą rzeczą by też było Execute.

Czemu słabe? Kosztuje 2, przy zalewie szarżujących Bandaari Opportunist bardzo łatwo jest kogoś z tego wykończyć, chociaż oczywiście widzę sens grania Leaflurkerem. Execute niby tak, ale można tym zabić tylko przeciwnika z małą siłą, Finish Offem da się wykończyć każdego.

FinishQuinrawl Burglar wygląda mega na papierze ale nie jest, zwłaszcza, że wchodzi w momencie kiedy ludzie spokojnie mogą zagrywać Jav albo Lightning Bolt (jak możesz to zamień na Bandit Ringleader bo card draw zawsze dobry).

Z oszczepu może dostać w zasadzie wszystko, co kosztuje 4 albo więcej. Wiadomo, że każdy może wyjść i zginąć/zostać uciszonym i tak dalej, ale Burglar potrafi zrobić grę. Z drugiej strony, Ringleader jest bardzo ciekawą kartą, spróbuję gdzieś ją zmieścić.

Ogólnie jeśli chodzi o talie na pilfer to najlepszym keywordem jaki możesz mieć to "charge". Baandari Opportunist, Giant Bat, Torval Crook i Cliff Racer to podstawa.

Skooma Underboss i Racketeer nie są najlepsi do tempa. Dobrą ideą jest Eastmarch Crusader do dociągu, Penitus Occulatus Agent do zdejmowania guardów też jest spoko.

Dzięki za sugestie (wszystkie). Na razie spróbuję pograć więcej swoim spisem (idzie mi całkiem nieźle, chociaż jeśli długo nie dochodzi Thieves' Den, jest oczywiście bieda), zobaczę, jakie ma problemy i pewnie coś poprzerabiam.

Problem z Finish Off jest właśnie dodatkowy koszt zranienia czegoś (co nie zawsze się uda, jak ktoś zagra coś w shadow lane np.). Ma to więcej sensu jak grasz karty, które mogą ranić wszędzie, jeżeli jedyną formą ranienia jest atak swoim stworkiem to już słabo, zwłaszcza, że talia którą grasz nie jest ustawiona na wymianę ciosów ze stworkami przeciwnika i kontrolowanie stołu tylko tłuczenie bezpośrednio w przeciwnika, żeby triggerować pilfer.

Quinrawl Burglar jest spoko ale płacisz 6 za stworka 4/4, który w momencie wejścia do gry nic nie robi przez turę co daje przeciwnikowi czas na odpowiedź (porównaj to z takim cliff racerem, który jest 4/4 za 5 i ma szarżę co pozwala mu od razu robić krzywdę, racer z MoT i TD to potencjalnie 9dmg instant).

Jak masz problem ze znajdowaniem w talii TD to a) dodaj więcej dociągu (np wywalając finish off i dodając eastmarch crusader), b) przyinwestuj w Dagi Raht Mystic, kiedyś używałem i jest spoko bo spory stworek, który z pilfera wyciąga Ci deny.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 11:05:40 am wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 10, 2019, 11:32:47 am »

Ja obecnie eksperymentuję z takim deczkiem pod pilfer:

3 Baandari Opportunist
3 Shadow Shift
3 Daring Cutpurse
3 Dune Stalker
2 Smash and Grab
3 Suthay Bootlegger
1 Cyriel
3 Dune Smuggler
3 Eastmarch Crusader
3 Giant Bat
2 Swift Strike
1 Dawnbreaker
3 Master of Thieves
1 The Black Dragon
3 Thieves' Den
3 Torval Crook
1 Ahnassi
3 Cliff Racer
1 Khamira
2 Bandit Ringleader
2 Devious Bandit
1 Razum-Dar

Bonus: Kiedy grasz control mirror i wiesz, że jesteś w domu  :twisted:

Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 10, 2019, 11:53:01 am »

Na razie to sobie mogę kupić za żywą gotówkę.:-P Złoto zbieram na kampanię aby mieć całą od razu do gry. Szkoda że nie można zrobić transferu golda/pyłu z Hearthstone to by mi rozwiązało problem.:D
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 01:26:52 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 10, 2019, 12:04:20 pm »

Z których dodatków masz precony do zakupu? Bo mi się wyświetlają tylko te co nie kupiłem jeszcze (czyli kilka z alliance war).

Jak możesz kupować np. deczki z HoS itp. to ten gdzie była Aela the Huntress i ten z Ancanno chyba najlepsze.
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 12:08:14 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 10, 2019, 12:28:08 pm »

Z których dodatków masz precony do zakupu? Bo mi się wyświetlają tylko te co nie kupiłem jeszcze (czyli kilka z alliance war).

Jak możesz kupować np. deczki z HoS itp. to ten gdzie była Aela the Huntress i ten z Ancanno chyba najlepsze.

Oba są dostępne za gold z gry/gotówkę.;-)
« Ostatnia zmiana: Lipca 10, 2019, 07:06:16 pm wysłana przez Nowy »
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 10, 2019, 07:08:57 pm »

Te 2 deczki i już masz kartony pod midrange warrior, mage i sorcerer :P
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 10, 2019, 07:55:53 pm »

Te 2 deczki i już masz kartony pod midrange warrior, mage i sorcerer :P

Dobrze wiedzieć.:-)
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 10, 2019, 08:32:04 pm »

Nowy nie słuchaj go, deck z Aela jest z dupy :) (piszę to nawet pomimo faktu, że miałem go za darmo - jak wychodził dodatek to dawali za login).

A konkretnie - patrz po kartach w kolorach, którymi zamierzasz grać, ew. po tematyce. Na pewno daje radę ten z Ancano (bo...Ancano :D ), całkiem fajne są smoki z Alduinem, ogólnie smokami gra się przyjemnie w różnych buildach (mi chyba najbardziej siadł Archer).
Z trójkolorowych Dagoth jest śmiechowy, Telvanni też dają radę.
Ogólnie większość tych talii jest dobra dla nowych graczy i wbrew pozorom nie obsysają jakoś mocno (poza Aela :D ).
Od pewnego momentu te decki były składane przez CVH (który został community managerem, wcześniej był w becie jednym z lepszych deckbuilderów typu "competitive"). Jak dobrze podłubiesz w archiwach Bugthesdy to CVH nawet pisał artykuły jak w prosty sposób zmodyfikować te decki, żeby dały radę na drabinie :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 10, 2019, 09:01:24 pm »

A ja się bawię spisem, który podałem wyżej (na razie zamieniłem tylko 3 Skooma Underboss na 3 Eastmarch Crusader) i siedzę sobie na Rank 8. Spektakularny sukces to nie jest, ale hej, gram niecałe trzy tygodnie, więc mam radochę. Ze śmieszniejszych rzeczy był na przykład Baandari Opportunist z 8/8 pod Thieves' Den, dla takich chwil warto żyć!

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 10, 2019, 10:21:44 pm »

Git, tak trzymać. Jedną z zalet tej gry jest fakt, że nie ma "uber decków" i jak ogarniasz i myślisz to spokojnie pograsz.
Zdarzały się decki przegięte (w dawnych czasach Control Mage, później Hlaalu) ale na szczęście Bugthesda zawsze dość szybko ogarniała balansowanie - to nie Hearthstone, gdzie z przegiętą kupą męczysz się pół roku, tutaj takie opcje trwają max kilka tygodni.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Michał!

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 327
  • Bielsko-Biała
    • Zobacz profil
    • https://vtesworldwide.blogspot.com/
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #55 dnia: Lipca 10, 2019, 10:43:10 pm »

W tej talii dużo może nie wyjść, ale jeśli podejdą karty i przeciwnik akurat nie ma odpowiedzi na to, co robimy (co nie zdarza się aż tak rzadko), dzieją się rzeczy kosmiczne, typu Tenmar Swiftclaw z Thieves' Den i Master of Thieves w stole, do tego Smash and Grab i na do widzenia Swift Strike. Quin'rawl Burglar wjeżdżający za więcej niż 24 obrażeń w jednej turze też zdarzał się już kilka razy (ale oczywiście równie często ginie zaraz po wyjściu). Albo taka popierdółka jak Daring Cutpurse, który jakoś nie może zginąć i po pewnym czasie ma 13/9 i Lethal. Bawię się tym świetnie.

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #56 dnia: Lipca 10, 2019, 11:34:57 pm »

Nowy nie słuchaj go, deck z Aela jest z dupy :) (piszę to nawet pomimo faktu, że miałem go za darmo - jak wychodził dodatek to dawali za login).

Dlaczego zaraz z dupy? Jako nowy gracz dostajesz tam bardzo fajne karty:
3x Rapid Shot
3x Circle Initiate
3x Windkeep Spellsword
3x Morkul Gatekeeper
3x Aela's Huntmate
1x Shadowfen Priest
3x Whiterun Protector
2x Triumphant Jarl

To już połowa deczku do midrange warriora. Dopychasz
3x Ald Velothi Assassin albo Barrow Stalker
3x Dragontail Savior
3x Dark Guardian
3x Haunting Spirit
3x Withered Hand Cultist
3x Young Mammoth
3x Earthbone Spinner
3x Dushinkh Yal Archer
3x Sower of Revenge
1x Shadowfen Priest
2x Blackworm Necromancer
-1x Whiterun Protector

Bez legend masz mega mocny deczek.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #57 dnia: Lipca 11, 2019, 06:05:02 pm »

Raz że Aela to słaba karta (nawet jak na legendę, jej zdolność jest sytuacyjna), dwa że midrange warrior jest mocno cepowym i nudnym deckiem (w sumie jak większość midrange w tej grze, podobnie ma sorcerer) czyli klasyczne granie na mana curve i ciśnięcie najsilniejszego moba w danym mana slocie. zero finezji. jak już polecasz tego typu decki to może chociaż midrange gobliny, jest o wiele zabawniej :)
Może i da radę na start, ale jak długo można?
Aggro battlemage też jest skuteczny...mam mówić dalej? :D
Ta gra ma naprawdę świetny potencjał na deckbuilding i masę ciekawych konceptów gry. Midrange warrior nie jest jedną z nich :)
Oczywiście jest to wyłącznie moja prywatna opinia, niemniej jednak jak chcę grać w curvestone to są inne gry od tego :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #58 dnia: Lipca 11, 2019, 06:27:18 pm »

Fajnie się gra śmiesznymi deckami ale warto mieć też w arsenale coś co może jest cepowate ale bardzo mocne (mój goto deck do leczenia frustracji i podbijania rank to mid-range sorcerer). Ja osobiście najbardziej lubię grać kontrolkami bo lubię długie gry. Większość combo gardzę, za wyjątkiem może merrica bo to akurat ciekawy deck, który ma dużo różnych rozkmin i opcji.
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Elder Scrolls: Legends
« Odpowiedź #59 dnia: Lipca 12, 2019, 01:04:17 pm »

E tam warto...odkąd wbiłem legendę pod koniec bety to mi rankingowanie permanentnie przeszło. I tak teraz w TESL gram rzadko, więc wolę czymś, co daje radochę.

Jak ostatnio grałem, to głównie miałem fazę na kombinacje z Necron Mastermind i last gaspy, oraz na Dwemerów, trochę bawiłem się w różne warianty na smokach. Chociaż kiedyś mag na kontroli też był mocno grany.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired