Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Turniej Częstochowa 29.09.2018  (Przeczytany 16776 razy)

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #45 dnia: Września 25, 2018, 01:15:28 pm »

Oczywiście, że org ma tutaj głos wiążący. Pytanie, czy proxy rzeczywiście wpłyną na frekwencje?

Ponadto, nie uważam, że wprowadzanie proxów będzie ułatwiało rekrutacje nowych graczy. To zupełnie inna bajka, aczkolwiek bardzo ważna i warto o tym podyskutować. Nowa osoba, jeżeli będzie chciała zagrać na turnieju, to przecież zawsze może pożyczyć deck od doświadczonego kolegi. Każdy z nas ma więcej niż jeden deck. Nie widzę tutaj problemów. Ewentualne proxy mogłyby być podczas nauki, a my dyskutujemy o turnieju.

Kończąc wątek proxów, to o ile sam druk jest kolorowy, to imho jeszcze jakoś przejdzie, ale czarno-biały?
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #46 dnia: Września 25, 2018, 01:34:46 pm »

Każdy z nas ma więcej niż jeden deck. Nie widzę tutaj problemów. Ewentualne proxy mogłyby być podczas nauki, a my dyskutujemy o turnieju.

Nie każdy. Ja np na dziś nie mam żadnego :) A głównym argumentem przy rekrutacji nowych (który działa) jest to, że na dziś nie musi wydać złotówki, a kupi jak mu się spodoba.

I może nie nobilitujmy turniejów jako nie wiadomo jak prestiżowego wydarzenia, bo w rzeczywistości jest to pół-oficjalne spotkanie znajomych z całej Polski, którzy zjechali się żeby poprzekładać kartony przy piwku. Każda kolejna osoba, która w to wejdzie i zorientuje się, że warto, to bezcenny bonus. Nakładanie im ograniczenia nadymaniem się, że "bo to turniej" jest moim zdaniem krokiem w złym kierunku.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #47 dnia: Września 25, 2018, 01:48:38 pm »

Dude,

Pozwolę sobie nie zgodzić sie z Tobą. W świecie fantastyki juz trochę jestem i nigdy nie spotkałem sie z sytuacja, gdzie można kogoś zachęcić proxami, czy to karty czy figurki. Rozumiem sytuacje, gdzie ktoś poznał system i chce zagrać dana talia, wtedy ok. Rozumiem tez sytuacje, gdzie ktoś nie chce wydawała kasy na dany deck, bo nie wie czy działa, tu także ok.

I tez nie chodzi o nobilitację niczego, bo to nie EC, ale czy rzeczywiście na turniej przyjada początkujący? Imho nie. Jeżeli juz tylko miejscowi-początkujący. Jeżeli to rzeczywiście ma taki wpływ na frekwencję, to rozumiem decyzje orgow.

Poza tym z mojej strony, tu nawet nie chodzi o kwestie samych proxow, ale jakości i ilości.

Szczecin i tak sie zjawi 😊
Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #48 dnia: Września 25, 2018, 02:07:00 pm »

Cytat: lukaszho w Dzisiaj o 01:15:28 pm<blockquote>Oczywiście, że org ma tutaj głos wiążący. Pytanie, czy proxy rzeczywiście wpłyną na frekwencje?

Ponadto, nie uważam, że wprowadzanie proxów będzie ułatwiało rekrutacje nowych graczy. To zupełnie inna bajka, aczkolwiek bardzo ważna i warto o tym podyskutować. Nowa osoba, jeżeli będzie chciała zagrać na turnieju, to przecież zawsze może pożyczyć deck od doświadczonego kolegi. Każdy z nas ma więcej niż jeden deck. Nie widzę tutaj problemów. Ewentualne proxy mogłyby być podczas nauki, a my dyskutujemy o turnieju.

Kończąc wątek proxów, to o ile sam druk jest kolorowy, to imho jeszcze jakoś przejdzie, ale czarno-biały?
</blockquote>
1.Proxy wpłyną na frekwencję przynajmniej 2 graczy w Czewie, którzy planują przyjść na turniej ma wydrukowane karty w deckach którymi grają.
2. Co innego pożyczony deck a co innego radość z wypróbowania własnego pomysłu w oparciu o wydrukowane karty.

DECYZJA OSTATECZNA: JAKO ORGANIZATOR PODJĄŁEM AUTORYTARNA DECYZJĘ O MOŻLIWOŚCI PROXOWANIA NA TURNIEJU ROZGRYWANYM W DNIU 29.09.2018 W CZĘSTOCHOWIE:

 PROXY DOZWOLONE BEZ OGRANICZEŃ - WARUNEK KOLOROWY WYRAŹNY WYDRUK
« Ostatnia zmiana: Września 25, 2018, 02:12:05 pm wysłana przez klisza »
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #49 dnia: Września 26, 2018, 05:24:46 am »

Absolutbie sie zgadzam z punktem 2. Proxy sa istotne dla utrzymania graczy, ktorzy juz zaczeli przygode, ograli kilkanascie razy te Malki 94 i teraz chca wyprobowac swoje wlasne, nowe koncepcje. To jedna z najwiekszych aktrakcji tej gry, a nie wyobrazam sobie wkladania w to na tym etapie tyle wysilku, zeby biegac po znajomych i pozyczac karty. Moim zdaniem podobnie jest z turniejami- jednego enkil coga pozyczysz, ale juz przy 10-15 potrzebnych kartach dla mnie wygrywa drukarka, i tutaj proxy sa tez powazna zacheta turniejowa.
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #50 dnia: Września 26, 2018, 05:33:51 am »

Kij ma dwa końce.

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

Zapisane

klisza

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 566
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #51 dnia: Września 26, 2018, 07:31:33 am »

Kij ma dwa końce.

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

Info o proxach pojawiło się w wątku głównym w momencie ogłoszenia szczegółów turnieju. Nikt nie napisał ze nie przyjeżdża bo są proxy, a z doświadczenia wiem ze są w Częstochowie gracze którzy chcą przyjść na turniej ale mają proxy i bez nich nie zagrają bo fizycznie nie ma tych kart w naszej play grupie. W związku z czym podjąłem taka a nie inna decyzję.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #52 dnia: Września 26, 2018, 07:44:07 am »

Proxy nie służą utrzymaniu play grupy tylko dodatki, które wychodzą regularnie czyli karcianka musi być żywa. Obecny warunek jest spełniony, VtES wrócił do druku i powoli budzi się z agonii (co mnie bardzo cieszy osobiście). Proxy na turniejach na tę chwilę to stan przejściowy zanim Black Chantry nie będzie miało więcej pakietów/zestawów wydrukowanych gotowych do gry. Używanie proxów jest dobre do testowania archetypów talii lub aby nie przekładać uniwersalnej karty którą mamy w małej ilości przy grach towarzyskich.
Osoby, które wracają do gry na ten przykład i sprzedały wcześniej swoją kolekcję muszą w ten sposób się poratować doputy nie będzie więcej kart z Black Chantry podobnie ma się sprawa z osobami, które chcą zacząć przygodę z VtESem. Wiele kart uniwersalnych i istotnych dla talii jest albo niedostępna na rynku lub też ma chorą cenę.
Za proxowaniem 100% talii nie jestem, a jedynie jej cześćią gdzie są braki kart. Niech za przykład posłużą Ravnosi na Eldest are Kholo (mam 5 kart a do talii potrzebne mi 12) i do czasu przedrukowania tej karty jestem uziemniony bo nikt tego nie ma na zbyciu.
Proxy to stan przejściowy obecnie na turniejach, wyjdzie więcej setów z Black Chantry to sam VEKN zabroni ich stosowania na turniejach i mistrzostwach.
Chcesz grać proxami w porządku, organizator turnieju decyduje o dopuszczeniu proxów do gry, może też wyznaczyć limit ilości kart prox.
Druk powinien być kolorowy i czytelny a nie na drukarce igłowej z piwnicy od dziadków.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #53 dnia: Września 26, 2018, 07:50:11 am »

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #54 dnia: Września 26, 2018, 08:27:45 am »

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

To i tak gigantyczny postęp, jeszcze niedawno Szczecin miał oficjalny prikaz na bycie obrażonym na całą resztę :)
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

stinkfist

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 221
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #55 dnia: Września 26, 2018, 08:29:55 am »



Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Też tak uważam. Nie wierzę, że jeśli ktoś chce grać we vtesa i chce jeździć na turnieje, to zrezygnuje dlatego, że ktoś gra proxami. Przypominam, że niektóre karty są dostępne tylko w postaci proxy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zapisane
He just exploded. Never seen anything like it without a Tremere around.

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #56 dnia: Września 26, 2018, 09:04:01 am »

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

To i tak gigantyczny postęp, jeszcze niedawno Szczecin miał oficjalny prikaz na bycie obrażonym na całą resztę :)

Nie wiem po co piszesz takie rzeczy Dude. Nic nie wnoszą do dyskusji. Jeżeli masz jakiś problem lub stare animozje to zgłoś się do zainteresowanych. Szczecin ma nowego księcia i nowe podejście do sprawy.

Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #57 dnia: Września 26, 2018, 09:05:20 am »

Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Tomku zdziwiłbyś się.

Jestem przekorną osobą i poważnie rozważam po dzisiejszych postach odpuszczenie sobie tego turnieju. Po prostu z zasady, bo nie lubię jak ktoś zarzuca mi kłamstwo.
Zapisane

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #58 dnia: Września 26, 2018, 09:08:29 am »



Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Też tak uważam. Nie wierzę, że jeśli ktoś chce grać we vtesa i chce jeździć na turnieje, to zrezygnuje dlatego, że ktoś gra proxami. Przypominam, że niektóre karty są dostępne tylko w postaci proxy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Nic bardziej mylnego. Dyskusję na temat co jest proxy a co nie mamy już za sobą nawet na tym kulejącym forum. Jeśli jesteś zbyt leniwy, coby poszukać, bądź twój czas, jak niejakiego Bodka, jest zbyt cenny, coby go na to tracić, to polecam jakie słowniki. Wszystkie karty dostępne są bez uciekania się do proxies.
Zapisane

Slanesz

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #59 dnia: Września 26, 2018, 09:13:30 am »

Mogłam powiedzieć, że przez pracę nie mogę, byłabym bardziej wiarygodna  :wink:

Jeżeli ktoś insynuuje, że coś robię, bo ktoś mi każe lub zabrania, to mnie po prostu obraża.
Zapisane