Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7

Autor Wątek: Turniej Częstochowa 29.09.2018  (Przeczytany 16767 razy)

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #60 dnia: Września 26, 2018, 10:15:49 am »



Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Też tak uważam. Nie wierzę, że jeśli ktoś chce grać we vtesa i chce jeździć na turnieje, to zrezygnuje dlatego, że ktoś gra proxami. Przypominam, że niektóre karty są dostępne tylko w postaci proxy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Nic bardziej mylnego. Dyskusję na temat co jest proxy a co nie mamy już za sobą nawet na tym kulejącym forum. Jeśli jesteś zbyt leniwy, coby poszukać, bądź twój czas, jak niejakiego Bodka, jest zbyt cenny, coby go na to tracić, to polecam jakie słowniki. Wszystkie karty dostępne są bez uciekania się do proxies.

Jak już pokazało ostatnie EC nie wszystkie karty są dostępne, tyczy się to dodatków zrobionych przez VEKN. Doputy te karty nie będą wydane oficjalnie będą grane jako proxy czy ci się to podoba czy nie.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #61 dnia: Września 26, 2018, 10:24:59 am »

Argh! Ludzie, wyluzujcie :)

Po pierwsze nie ma co wyciągać zadr z przeszłości. Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się, że Szczecin decyduje się wraz z nami otworzyć nową kartę w historii krajowego V:tESa i mam wrażenie, że nawet w formie heheszkowania to nie pomaga.

Jednocześnie trudno mi trochę zrozumieć to, że ktoś mógłby zdecydować o niebraniu udziału w turnieju skoro jest to dopuszczalne przez oficjalne zasady, ale też cieszę się, że dajecie o tym znać, bo ja na przykład bym o tym nie pomyślał. Zakładam, że Klocek myśli podobnie, bo próbuje sobie to tłumaczyć w inny sposób, bardziej prawdopodobny w innych miastach (chociażby w Lublinie ;)).

Zakładam też, że nikt nie ma tutaj zamiaru nikogo obrażać, i fajnie byłoby, gdybyśmy wszyscy przyjęli takie założenie w dyskusji :)

Co do proksów to jest to sytuacja tymczasowa, gra na szczęście wróciła do druku i skasowanie tej opcji jest raczej kwestią czasu. Jeśli przeciwnicy tej opcji nie zdecydujecie się zrobić ani jednego wyjątku dla żadnego z turniejów umożliwiających proksowanie, to nie spotkają się ze zwolennikami drugiej opcji i nie będzie okazji do przegadania tematu na żywo, a poruszanie wątku na forum często prowadzi do eskalacji negatywnych emocji... (jak widać na powyższym przykładzie, nawet jeśli jest to opatrzone emotikonami ;))

Na tym proponowałbym zakończyć rozmowę na ten temat w tym wątku, pogadać w Częstochowie w sobotę między rozgrywkami, a później w miarę potrzeby pociągnąć temat na forum.

Pax :)

p.s.
Jeśli ktoś potrzebuje pożyczyć jakieś karty, to pewnie jak zwykle będę mieć ze sobą całą kolekcję i mogę wspomóc potrzebujących - spytajcie tylko o dostępność, bo wszystkiego nie posiadam :)
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #62 dnia: Września 26, 2018, 10:30:43 am »



Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Też tak uważam. Nie wierzę, że jeśli ktoś chce grać we vtesa i chce jeździć na turnieje, to zrezygnuje dlatego, że ktoś gra proxami. Przypominam, że niektóre karty są dostępne tylko w postaci proxy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Nic bardziej mylnego. Dyskusję na temat co jest proxy a co nie mamy już za sobą nawet na tym kulejącym forum. Jeśli jesteś zbyt leniwy, coby poszukać, bądź twój czas, jak niejakiego Bodka, jest zbyt cenny, coby go na to tracić, to polecam jakie słowniki. Wszystkie karty dostępne są bez uciekania się do proxies.

Jak już pokazało ostatnie EC nie wszystkie karty są dostępne, tyczy się to dodatków zrobionych przez VEKN. Doputy te karty nie będą wydane oficjalnie będą grane jako proxy czy ci się to podoba czy nie.

Dodatek tworzony przez VEKN (karty) nie jest traktowany jak proxy, to oficjalny dodatek stworzony przez (owszem) fanów ale póki VEKN jest naszym matecznikiem póty musimy respektować ich postanowienia.

Jak widzisz, karty te nie są proxies. Proxies to, z definicji, zastępstwo dla oryginału. Tutaj mamy do czynienia z oryginałem. Te karty były tworzone z myślą o samodzielnym wydruku. Wówczas rozważano nawet porzucenie starań o powrót do drukarni, i przejście na samodzielny domowy wydruk dodatków z PDFu. Proxies to zastępstwo dla kart dostępnych w inny sposób. VEKN nigdy nie traktował kart wydanych w PDF jako proxies. Zawsze jako oryginał. Zostały wydane, aby nimi grać w okresie, gdy proxies nie były dozwolone do użytku.

Oczywiście, ty już wtedy miałeś odmienne zdanie. Ja to pamiętam, i szanuję. Również nie używałem tych kart, i moje osobiste zdanie jest pewnikiem bliskie twojemu, ale... Na turniejach sankcjonowanych obowiązują zasady VEKNu, i ich wykładnie. Tak więc, na potrzeby turniejowych rozgrywek, karty o których mowa nie są proxies, a oryginalnymi kartami VtES.

Edit: spelling
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2018, 10:34:56 am wysłana przez SLave »
Zapisane

stinkfist

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 221
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #63 dnia: Września 26, 2018, 10:38:05 am »

Piwo dla Zaraza!

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zapisane
He just exploded. Never seen anything like it without a Tremere around.

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #64 dnia: Września 26, 2018, 10:40:37 am »

Piwo dla Zaraza!


Sam bym mu postawił, ale musiałby przyjechać do Szczecina.  :P
Zapisane

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #65 dnia: Września 26, 2018, 11:36:37 am »

Jednocześnie trudno mi trochę zrozumieć to, że ktoś mógłby zdecydować o niebraniu udziału w turnieju skoro jest to dopuszczalne przez oficjalne zasady, ale też cieszę się, że dajecie o tym znać, bo ja na przykład bym o tym nie pomyślał. Zakładam, że Klocek myśli podobnie, bo próbuje sobie to tłumaczyć w inny sposób, bardziej prawdopodobny w innych miastach (chociażby w Lublinie ;)).

Dokładnie tak właśnie myślę i takie a nie inne wnioski wyciągnąłem :wink:

Tomku zdziwiłbyś się.

Jestem przekorną osobą i poważnie rozważam po dzisiejszych postach odpuszczenie sobie tego turnieju. Po prostu z zasady, bo nie lubię jak ktoś zarzuca mi kłamstwo.

A ja często nie myślę o tym, jak dobieram słowa, co wynika z mojej złośliwej natury. Chciałbym jednak zwrócić Twoją uwagę na fakt, że nigdzie nie zarzucałem Ci kłamstwa, jeśli tak to odebrałeś, to widocznie wspomniany dobór słów nie zadziałał tak jak chciałem. Wypowiedź Zaraza dokładnie oddaje to, co chciałem przekazać. I nie było to nic personalnego. Także tego, zamiast się kłócić wypijmy w sobotę jakieś piwo albo siedem :)
Zapisane

Kuba

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1005
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #66 dnia: Września 26, 2018, 11:43:46 am »

Argh! Ludzie, wyluzujcie :)

Po pierwsze nie ma co wyciągać zadr z przeszłości. Nie wiem jak Wy, ale ja cieszę się, że Szczecin decyduje się wraz z nami otworzyć nową kartę w historii krajowego V:tESa i mam wrażenie, że nawet w formie heheszkowania to nie pomaga.

Tak jest! Bardzo się cieszę, że VTES się budzi, że Szczecin i inne uśpione dotąd miast zaczynają wracać na scenę turniejową. Będzie zaj***ście!:) Bawmy się grą, spędzajmy razem miły czas przy kartonach, browarze i gadkach, i nie docinajmy sobie za jakieś zamierzchłe shitstormy:)
Zapisane

stinkfist

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 221
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #67 dnia: Września 26, 2018, 11:45:10 am »



Także tego, zamiast się kłócić wypijmy w sobotę jakieś piwo albo siedem :)

Ty nie pijesz bo prowadzisz

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Zapisane
He just exploded. Never seen anything like it without a Tremere around.

klocek

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1154
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #68 dnia: Września 26, 2018, 11:48:31 am »



Także tego, zamiast się kłócić wypijmy w sobotę jakieś piwo albo siedem :)

Ty nie pijesz bo prowadzisz

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Przecież Ty prowadzisz :P
Zapisane

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #69 dnia: Września 26, 2018, 11:50:24 am »

Spoko chłopaki może ja też zareagowałem zbyt mocno, za co przepraszam.

+1 dla Zaraza za fajny post :)

Tak jak Kuba napisał myślę, że kluczowe jest tutaj rozwój sceny VTESa w Polsce, nawet jeżeli mamy odmienne punkty widzenia na pewne sprawy. Warto też przemyśleć, czy dawne animozje mają sens, gdy jest realna szansa na rozwój naszej ukochanej gry :)

Tyle ode mnie i do zobaczenia w Częstochowie^^
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #70 dnia: Września 26, 2018, 12:18:03 pm »



Jeżeli napisałbym Ci, że gdyby nie proxy, to byłoby ze Szczecina 6-7 graczy, to jak z argumentem o zachęcie? ;)

To napisałbyś nieprawdę :wink: Jakby naprawdę chcieli przyjechać, to by przyjechali. Wątek proxy stanowi po prostu dobrą wymówkę.

Też tak uważam. Nie wierzę, że jeśli ktoś chce grać we vtesa i chce jeździć na turnieje, to zrezygnuje dlatego, że ktoś gra proxami. Przypominam, że niektóre karty są dostępne tylko w postaci proxy.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Nic bardziej mylnego. Dyskusję na temat co jest proxy a co nie mamy już za sobą nawet na tym kulejącym forum. Jeśli jesteś zbyt leniwy, coby poszukać, bądź twój czas, jak niejakiego Bodka, jest zbyt cenny, coby go na to tracić, to polecam jakie słowniki. Wszystkie karty dostępne są bez uciekania się do proxies.

Jak już pokazało ostatnie EC nie wszystkie karty są dostępne, tyczy się to dodatków zrobionych przez VEKN. Doputy te karty nie będą wydane oficjalnie będą grane jako proxy czy ci się to podoba czy nie.

Dodatek tworzony przez VEKN (karty) nie jest traktowany jak proxy, to oficjalny dodatek stworzony przez (owszem) fanów ale póki VEKN jest naszym matecznikiem póty musimy respektować ich postanowienia.

Jak widzisz, karty te nie są proxies. Proxies to, z definicji, zastępstwo dla oryginału. Tutaj mamy do czynienia z oryginałem. Te karty były tworzone z myślą o samodzielnym wydruku. Wówczas rozważano nawet porzucenie starań o powrót do drukarni, i przejście na samodzielny domowy wydruk dodatków z PDFu. Proxies to zastępstwo dla kart dostępnych w inny sposób. VEKN nigdy nie traktował kart wydanych w PDF jako proxies. Zawsze jako oryginał. Zostały wydane, aby nimi grać w okresie, gdy proxies nie były dozwolone do użytku.

Oczywiście, ty już wtedy miałeś odmienne zdanie. Ja to pamiętam, i szanuję. Również nie używałem tych kart, i moje osobiste zdanie jest pewnikiem bliskie twojemu, ale... Na turniejach sankcjonowanych obowiązują zasady VEKNu, i ich wykładnie. Tak więc, na potrzeby turniejowych rozgrywek, karty o których mowa nie są proxies, a oryginalnymi kartami VtES.

Edit: spelling

W dalszym ciągu tak jest. Nie mam danej karty to nią nie gram. :wink: Co do drukowania na drukarce tego co wydał VEKN to dla mnie jest to w dalszym ciągu prox. Wyjątek stanowi to co wydrukował Migalart do Danse Macabre. Są dobrze wydrukowane i mają się dobrze w dalszym ciągu, leżąc w pudełkach.
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #71 dnia: Września 26, 2018, 12:40:04 pm »

Dodam tylko, że mój post miał na celu wyłącznie wyrażenie szczerej i nieskrywanej radości z faktu, iż Szczecin nie ma już problemu z graniem z resztą Polski. Nie było w tym dodatkowych "haczyków".

A temat proksów - wydawało się, że był zamknięty, podlinkowałem zasady. Znowu, może się to podobać albo nie, ale póki takie są, to obowiązują. Klisza zdecydował, że na jego turnieju będą proksy, nie widzę w czym jest problem. Jak scena odżyje na dobre i będziemy w siebie rzucać workami kart dla hecy, to się sprawa sama rozwiąże, póki co jest jak jest, decyzja jest w gestii organizatora. Jeśli w Szczecinie zrobicie sobie turniej z zakazem proksów, to też nie będę miał z tym problemu.
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

alek

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 4732
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #72 dnia: Września 27, 2018, 07:01:13 am »

Niestety nie dojadę. Mam bardzo ciężki tydzień w pracy i zwyczajnie muszę w weekend odespać. Starość :smileydisappointed:
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #73 dnia: Września 27, 2018, 01:27:27 pm »

Ja się wybieram i potwierdzam swą obecność na turnieju. :wink: Chyba że szlag mi trafi pociąg po drodze. :D
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".

Vegas

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
Odp: Turniej Częstochowa 29.09.2018
« Odpowiedź #74 dnia: Września 27, 2018, 04:22:13 pm »

Również będę o ile pociąg się nie wykolei :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7