Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019  (Przeczytany 2261 razy)

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« dnia: Października 01, 2018, 09:29:06 am »

Cześć

Na małą zachętę dla princów przekazuję na ligę 2018/2019 support w postaci zestawów z druku fanowskiego Dance Macabre z roku 2013.
Zestaw zawiera komplet x1 krypta i x2 library , czyli 46 kart z dodatku DM.

Każdy prince który zorganizuje turniej na określoną ilość osób, otrzyma zestaw(y) DM
Każdy legalny turniej = 1 zestaw
Turniej powyżej 14 osób = 2 zestawy
Turniej powyżej 24 osób = 3 zestawy
Turniej powyżej 34 osób = 4 zestawy

Zestawy dostaje prince i robi z nimi co chce.
Zestawy przekaże Szewskiemu, który będzie miał je w swojej dyspozycji.

Uwaga, te zestawy były drukowane w Polsce
Mają super jakość (jak oryginały i bez missprintów :P) i posiadają oznaczenie "private printing"
Aktualnie ich status to proxy i mogą być używane na legalnych turniejach do momentu wypuszczenia oficjalnych przedruków (aktualnie te karty raczej jeszcze nie maja przedruków)

Jak ktoś nie kojarzy - tu jest wątek z drukowania:
http://vtes.pl/forum/index.php?topic=4208.0
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #1 dnia: Października 02, 2018, 09:16:46 am »

Fajna inicjatywa, dzięki :)

Karty wyszły super - szczerze mówiąc był to najlepszy z druków fanowskich, jakie widziałem, kudos 8)

Robiłeś gdzieś jakieś podsumowanie tego druku? Dużo zostało? ;) Pamiętam informację o 200 zestawach, ale to było już trochę czasu temu...

Tak przy okazji jedno pytanie: jako proxy te karty wymagają jako podkładki karty wydanej oficjalnie, jak każdy inny wydruk, zgadza się? Taką przynajmniej usłyszałem wersję na EC od Vincenta przy stole na EC w odniesieniu do innych kart, drukowanych bodajże jakiś czas temu na Węgrzech, a ponieważ takowej podłożonej nie miałem, to rzucił nawet, że mogłoby się to skończyć moją dyskwalifikacją gdyby zawołał sędziego... Na szczeście skończyło się na tym, że podkładałem oryginalną kartę za każdym razem, gdy taką dociągnąłem.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

SLave

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 3070
  • Szczecin
    • Zobacz profil
Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #2 dnia: Października 02, 2018, 09:46:46 am »

I tutaj pojawia się problem. Karty drukowane przez Migalart'a nie są cieniutkimi karteczkami do drukarki nabytymi w Selgrosie, jeno porządnym kartonem. Jeśli umieścisz takowe w jednej koszulinie z kartą od WotC/WW/CCP otrzymasz podwójnie gruby pakuneczek, co jest zdecydowanie bardziej sugestywne, jeśli chodzi o pozycję danej karty w bibliotece. Właśnie takie rozwiązanie wydaje się być turniejowo nie na miejscu. Tak więc, Migalart'owe Danse Macabre należy grać zdecydowanie jako pojedyncze karty.
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #3 dnia: Października 02, 2018, 10:31:11 am »

Sprawa jest "niejednoznaczna" :D
Przypominam, że w swoim czasie miałem zgodę będącego u władzy wtedy szefa VEKN (Johannesa) na druk kart. (co potem wywołało niezłe zamieszanie).
VEKN wiedział o tym druku. Aktualny szef VEKN kupił sobie z 10 zestawów :D

Potem pojawiła się niepisana umowa, że ja się nie afiszuje z tymi kartami poza Polską, a VEKN się do nich nie "stosunkuje".
Ja swojej części dotrzymałem  - nigdy nie wystawiłem tych kart publicznie na sprzedaż, np na e-bay.

Tak długo jak nie ma przedruków, nie wyobrażam sobie żeby ktoś się mógł na poważnie przyczepić.
Jak pojawią się oficjalne przedruki, te karty przestana być legalne (co i tak jest trochę nie fair, bo ludzie za nie płacili pieniądze).

Co do ilości  - nie wiem ile tego mam, ale mam sporo - napchane na strychu - nigdy tego nie liczyłem :)

Ogólnie do tematu trochę dopłaciłem, ale nie jakiś majątek :P
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2018, 10:35:07 am wysłana przez Migalart »
Zapisane

ZaraZ

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 2069
  • Anarch Baron of Lublin
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #4 dnia: Października 02, 2018, 10:33:22 am »

Taka też logika kierowała mną, gdy umieszczałem pojedyncze, grube karty z druku węgierskiego w koszulce, bez podkładki.

Dlatego też byłem mocno zdziwiony, że ktoś mógł kierować się inną, a z kolei Vincent nie jest randomowym Francuzem, więc zakładam, że ma to jakieś podstawy w oficjalnej wykładni.
Zapisane
"Make it personal. . ."

Quellcrist Falconer
Things I Should Have Learnt By Now Vol II

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #5 dnia: Października 02, 2018, 10:41:40 am »

Taka też logika kierowała mną, gdy umieszczałem pojedyncze, grube karty z druku węgierskiego w koszulce, bez podkładki.

Dlatego też byłem mocno zdziwiony, że ktoś mógł kierować się inną, a z kolei Vincent nie jest randomowym Francuzem, więc zakładam, że ma to jakieś podstawy w oficjalnej wykładni.

Musicie wiedzieć, że dla części osób w VEKN ten druk był jednak wielkim wrzodem u dupy. Szczególnie mocno zbulwersowany drukiem był Ben. Jego argumentem to, że jaki jakikolwiek druk "komercyjny", a za taki ten został uznany, powinien obejmować opłatę conajmniej dla artystów (a takiego czegoś nie uwzględniłem)
 
Vincent dokładnie zna całą sprawę i jego zachowanie nie było przypadkowe. Vincent przez lata był osobą trzymająca rękę na plikach źródłowych kart. Był ostatnim żyjącym kojarzącym gdzie oryginalne karty Vtes były drukowane:P. Gdy jeszcze byłem w VEKN to on był osobą do kontaktów w drukarni. To było klasyczne "dmuchanie na zimne" i pogrożenie palcem, żeby się z tymi moimi kartami jak najmniej afiszować.

W sumie po latach żałuje ze dałem ten opis "private printing". Gdyby nie to, to pewnie dogadałbym się z BlackChantry i odsprzedał im tą partię druku jako oficjalną. (choć nie bo jeszcze tam jest logo deckmaster)

« Ostatnia zmiana: Października 02, 2018, 10:44:47 am wysłana przez Migalart »
Zapisane

Migalart

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 517
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 17, 2019, 03:11:17 pm »

Biorąc pod uwagę, że pojawia się coraz więcej przedruków, karty z naszego druku tracą na znaczeniu. Mimo wszystko, jak by co przekazałem karty Szewskiemu, jak komuś brakuje myślę, że można się do niego zwrócić.
Zapisane

Nowy

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1689
  • С.Т.А.Л.К.Е.Р.
    • Zobacz profil
Odp: Dodatkowy mini support dla Princow liga 2018/2019
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 17, 2019, 05:13:09 pm »

Pytanie co ma zamiar BC wydrukować w następnej kolejności. Biorąc po uwagę co zostało wprowadzone do obiegu w starterach  Sabbatu to jedynie Carolina Vález - Lasombra gr. 5 zniknęła z listy kart do Danse Macabre które nie zostały wydrukowane oficjalnie. Z 34 kart z dodatku Danse Macabre mamy oficjalnie wydrukowane w tej chwili tylko 14 więc twoje wydruki jeszcze jakiś czas będą na pewno w obiegu/grze. :) :wink:
Sprawę tych nieszczęsnych dodatków może załatwić definitywnie coś w rodzaju Antologii 2 albo dodatek podobny do tego wydanego na 10 lecie VtESa gdzie można wrzucić dużo dobra z sensem i rozmachem. :)
Zapisane
"Dobrej Zony wszystkim i co by nam nie chorować".