Polskie Forum VTES

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Autor Wątek: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion  (Przeczytany 1727 razy)

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« dnia: Lutego 26, 2019, 11:46:54 am »

Deckiem gra się bardzo fajnie. Słaby oust na rzecz obrony. 2-3 zmian przed GP w Czechach i Wawie.

Opcjonalnie można wrzucić: Delaying tactics, Smilling Jack, więcej broni, vengful spirit, FBI i jeszcze jeden unmasking. Zarówno Erlik i Khurshid to teraz megaopcje dla Harbringersów ;)





Deck Name: Power of Legion
Author:  Łukasz Ho Thanh
Description: Harbringers Defensive Style

Crypt (12 cards; Capacity min=3 max=8 avg=5.571429)
==================
1x La Viuda Blanca               6 for obf AUS NEC          Harbinger of Skulls:6
2x Mordechai Ben-Nun             8 ANI AUS FOR NEC          Harbinger of Skulls:5
1x Pearl                         4 obf AUS                  Malkavian antitribu:5
1x Tyler McGill                  4 pre AUS                  Toreador:5
2x Veejay Vinod                  3 AUS                      Nagaraja:6
1x Hecate                        6 AUS FOR NEC              Harbinger of Skulls:5
4x Khurshid                      8 AUS FOR NEC POT          Harbinger of Skulls:6

Library: 90 cards

Master (16 cards)
==================
1x Fragment of the Book of Nod
1x Giant's Blood
2x Guardian Angel
2x Pentex(TM) Subversion
1x Powerbase: Montreal
1x Rack, The
4x Vessel
2x Direct Intervention
2x Dreams of the Sphinx

Action (2 cards)
==================
2x Abbot

Action Modifier (4 cards)
==================
4x Call of the Hungry Dead

Action Modifier/Combat (4 cards)
==================
4x Breath of Thanatos

Action Modifier/Reaction (4 cards)
==================
4x Spectral Divination

Ally (14 cards)
==================
14x Emerald Legionnaire

Retainer (1 cards)
==================
1x Mr. Winthrop

Equipment (5 cards)
==================
1x Ivory Bow
1x Kevlar Vest
2x Sniper Rifle
1x Bowl of Convergence

Reaction (39 cards)
==================
3x Enhanced Senses
11x Eyes of Argus
5x Forced Awakening
3x My Enemy's Enemy
4x On the Qui Vive
6x Telepathic Misdirection
7x Eagle's Sight

Event (1 cards)
==================
1x Unmasking, The


https://amaranth.vtes.co.nz/#deck/ec255695-c459-4156-aa1f-8937d1ab9f7d
Zapisane

popkorn

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 26, 2019, 02:25:51 pm »

bardzo chętnie zobaczyłbym ten deck w akcji - samemu ciężko spróbować, bo chyba legioniści sa tylko w Lost Kindred, ale tylko w 4 sztukach :D
Zapisane

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 26, 2019, 05:30:25 pm »

Moim zdaniem ten deczek ma kilka problemów (tak na papierze):
1. Słaby oust możesz poprawić poprzez dodanie paru Trochomancy (ubija toto innych legionistów i deczki na Ashur Tablets czy innej rekurencji)
2. 14 legionistów to trochę przesada, zwłaszcza, że nie jesteś ustawiony pod efektywne mielenie biblioteki ani nie masz porządnego modułu do allyów (2x Unmasking + 1x FBI przynajmniej).
3. Winthropa bym wywalił, podobnie jak kevlar (kolejna akcja, a nie masz nawet freaków/shroud mastery do multi-acta). Zamiast winthropa, kevlara i części legionistów (ograniczyłbym może do 8-10 max) bym dorzucił carltona, 2x Delaying Tactics, może mylana (odtapka i bleed). Zdało by się też może trochę fortki do obrony, takie Rolling With The Punches parę sztuk conajmniej, może jakieś Soaki (trafisz na Warghoula z trapem i masz zagwarantowany torpor).
4. Można by też nieco zmniejszyć ilość reakcji (te co masz nieparzyste zmniejszyć o 1) bez większego uszczerbku dla deczku co pozwoliłoby na dalsze wprowadzanie powyższych zmian.
5. Gdzie jest Heart of Nizchetus?!

Takie moje 2 grosze :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2019, 05:32:16 pm wysłana przez Manit0u »
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey

lukaszho

  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 26, 2019, 09:17:11 pm »

ad 1. jak najbardziej do przemyślenia. Napisałem to już w pierwszym poście, że jest problem z oustem.
ad 2. 14 legionistów... myślę, że jest ok :) 12 jest opcją, ale 14 mi sie dobrze sprawdza. FBI nie jest konieczne, ale fajnie się komponuje. Rozważam 2x unmasking... ;)
ad 3. Fortek do obrony jak najbardziej tu siedzi. Kevlar sprawdza mi się, ale nie jest konieczny. Winthrop zostaje, bo dużo odtapek robi swoje ;) Delaying tactics, to karta, nad którą najbardziej myślę. Polityka bardzo boli,, ale z drugiej strony nie wiem czy 2x delayingi coś zmieni.
ad 4. Do testowania
ad 5. Nie lubię tej karty, chociaż mam w swojej kolekcji wiele sztuk ;)
Zapisane

Dude

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 6261
  • (Former) Archbishop of Warsaw
    • Zobacz profil
Odp: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 26, 2019, 09:47:35 pm »

się odniosę, mimo że legionistów nie trawię jak zarazy (to dla mnie ten sam crap co imbued przed nerfem), ale:
@1 - trochomancja to podstawa, tyle że nie dla ousta ale techowa (1-2 sztuki). pomyślałbym nad jakimś perma - bleedem (typu 1-2 sztuki pulse of the canaile, zobacz jak ci to chodzi).
@2 - FBI robi temat, szczególnie przy tej ilości ally i agresji, którą wzbudzą. osobiście od 2x unmasking wolałem unmasking + fortschrit library (to drugie zawsze możesz zagrać dla przewinięcia, drugi unmasking to martwa karta).
@3 - kilka kart fortka spowoduje, że za każdem razem jak ktoś sklepie HoSytom maskę, to będziesz pluł sobie w brodę że nie doszły preventy :) to już lepiej combat endsy w kilku sztukach (ze 4 by siadły). Delaying jest obowiązkowy jako taktyczna defensywa - grasz to tylko wtedy, gdy np. chcesz zatrzymać ousta na stole albo ktoś ciśnie w ciebie anarchist / ancilla (a zapomnij o łapaniu np. lutza na polityce). Dwie sztuki robią sprawę, tyle gram praktycznie w każdej talii, która nie dąży do vote locka.
@4 - 39 kart reakcji to trochę za dużo, nie masz zamiaru blokować wszystkiego, tylko to, co ci nie pasuje (twój plan polega na tym, żeby stół sobie pograł, a ty pozbierasz co zostało :) ). Zostawiłbym 30 max.
@5 - Heart? Gdzie jest Smiling Jack :D

daj znać czy pomogło
Zapisane
"It is no measure of health to be adjusted to a profoundly sick society" - Jiddu Krishnamurti

Retired

Manit0u

  • Global Moderator
  • *
  • Offline Offline
  • Wiadomości: 1586
    • Zobacz profil
Odp: TWD Under Siege SZCZECIN 23.02.2019 - Power of Legion
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 26, 2019, 09:56:01 pm »

Z bleedem może pomóc też Anima Gathering. Perma-tapujesz jednego z siuśków a poważny wampir dostaje +2 cepta i +1 bleeda. Inne opcje to jak wspomniał Dude: Pulse of the Canaille, Trochomancy, Inevitability of the Void. Do tego planu pasują też Vengeful Spirit, bo dają Ci damage i bleeda.

Jak lubisz hardcore to zawsze możesz grać też Force of Will (ale to prędzej turbo Elrik).
Zapisane
While these twittering teens, are sinking in screens and thinking in memes
They blink and this machine is pimping their dreams
I think it’s obscene, as sick as it seems
They don’t know what lyrical invincibility means
- Lowkey